Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Пише че от 14 часа съм на батерия.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

@wrigli69 каква тема ползваш? Ако може да споделиш и с нея менят ли ти се иконите? Благодаря!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Успях да изкарам 21 часа батерия. Поне според това, което пише в консумация от батерията. Вечерта вчера го извадих от зарядното и гледах малко филм не чак толкова, ръчках го нагоре надолу по браузъра, и през нощта бях с изключени мобилни данни и WI-FI. Сега е на 35 процента, а днес определено го ползвах доста, фейсбук музика малко ютуб, и малко чат и разговори. Те същност не бяха чак малко Big Grin. Мисля, че е доста добре за 3000 мах батерия, на 70 и нещо ми беше яркостта през цялото време.
Цитирай

Реших да изцеда батерията до лимита от 5%, изкара ми без спиране 2 денонощия плюс цял ден. Това са си 60 часа работа, като телефона съм го човъркал малко, около 7 часа Екран общо за трите дни. Винаги е бил включен в нета, главно браузване и около час навигация.

Ето снимки:
http://vfl.ru/fotos/325a08cc17638623.html

http://vfl.ru/fotos/008a35a817638617.html

Ще го повторя и потретя. За да кара много батерията си трябва тъмна тема и до известна степен намалена осветеност на екрана. Намалена до поносими нива, не до степен да е мрачно и да четем трудно буквите. Трябва също и да се блокират някои ненужни приложения, да не теглят ресурси.
Цитирай

(2017-06-20, 01:26:24)hollyshit написа:  Реших да изцеда батерията до лимита от 5%, изкара ми без спиране 2 денонощия плюс цял ден. Това са си 60 часа работа, като телефона съм го човъркал малко, около 7 часа Екран общо за трите дни. Винаги е бил включен в нета, главно браузване и около час навигация.

Ето снимки:
http://vfl.ru/fotos/325a08cc17638623.html

http://vfl.ru/fotos/008a35a817638617.html

Ще го повторя и потретя. За да кара много батерията си трябва тъмна тема и до известна степен намалена осветеност на екрана. Намалена до поносими нива, не до степен да е мрачно и да четем трудно буквите. Трябва също и да се блокират някои ненужни приложения, да не теглят ресурси.

Или батерията на моя телефон не е наред или това е ... някакво СУПЕР, МЕГА икономично използване. При мен за 1:30 ч. разговори , 10 мин. фейсбук и 20 мин вайбър на края на деня батерията е на 30-40%.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Оптимизирай си приложенията, забрани или деактивирай повечето Гугълски и Самсунгски глупости, които не ползваш.
Спри синхронизирането към облаци и акаунти,забрани нотификациите на Фейса ( това е враг номер 1 на батерията ).
Изчаквам още малко ( още съм на 30%) и довечера ще кача скрин на състоянието.
Мисля че колегата @hollyshit ще остане изненадан, че дори и със светла тема и дисплей на 100%... резултатите са положителни!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Ами аз без да правя всичко това при обичайно потребление свършвам винаги на около 50 процента.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен най-много батерия ползва камерата, заради светкавицата предполагам, макар, че сега на светлото не се включва. Една малка разходчица преди малко и пак опукахме сумати снимки . И ест. синхронизацията с гугъл акаунта. Удобно ми е Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-20, 09:29:42)Naidenoff написа:  Оптимизирай си приложенията, забрани или деактивирай повечето Гугълски и Самсунгски глупости, които не ползваш.
Спри синхронизирането към облаци и акаунти,забрани нотификациите на Фейса ( това е враг номер 1 на батерията ).
Изчаквам още малко ( още съм на 30%) и довечера ще кача скрин на състоянието.
Мисля че колегата @hollyshit ще остане изненадан, че дори и със светла тема и дисплей на 100%... резултатите са положителни!

Абе направо му извади процесора и батерията и ще останеш изненадан колко ще кара баси глупостите за какво тогава ти е този телефон на моя всичко е включено и спокойно си кара два дни
Цитирай

Един цял ден до вечерта ми е достатъчен, а s8 го издържа без да спирам нищо. Защо не опиташ и да го ресетнеш и няколко дни да не качваш кой знае какво да видиш така ли ще е, бързо зареждане ползваш ли и ако да често ли?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-20, 11:35:19)Marto.g написа:  Един цял ден до вечерта ми е достатъчен, а s8 го издържа без да спирам нищо. Защо не опиташ и да го ресетнеш и няколко дни да не качваш кой знае какво да видиш така ли ще е, бързо зареждане ползваш ли и ако да често ли?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Направих го. Минимална разлика. Едва ли с повече от 5-10%.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Дай им го да му сменят батерията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-20, 11:28:58)Kurnasko написа:  Абе направо му извади процесора и батерията и ще останеш изненадан колко ще кара баси глупостите за какво тогава ти е този телефон на моя всичко е включено и спокойно си кара два дни


Ок. Отдавна съм минал възраста, ежедневието и живота да ми зависят от телефона.
Не ходя по цял ден слушайки музика, вторачен в социалните мрежи.
Ползвам телефона по начин, удобен за моите потребности, и по начина по който аз желая!
Ще одговоря на въпроса ти: .....за какво тогава ти е този телефон.
Ами защото мога да си го позволя! И така искам. Мога да си позволя и G- класа, и да я превърна в кокошкарник...
Ще си я паркирам пред блока... и ще гледам щасливи кокошки, под звуците на Моцарт.
Тогава... пак ще се намери някой да каже: за какво тогава ти е тази кола! Ами щото мога да си го позволя ! И кокошките ми са щасливи.
Колко от вас имат приложения, които никога не отварят.. но си седат и гълтат ресурс?
Колко от вас ползват облаците .... и за какво? Нужно ли е всяка снимка, контакт и прочие да се качва някаде без мое съгласие.
Защо някой да знае за мен.. повече от самия мен?
Защо Фейса трябва да ми „писка“ на всеки 2 минути, че някоя кифла се е чекнала на село, и тн.
Не е ли по-лесно, когато реша да влеза, и сам да прегледам известията.
Не е ли по-лесно, да направиш пълен бекъп на телефона, и при нужда да върнеш.
Ще се изненадаш, колко повече живот на батерията ще имаш.
Телефона използвам предимно за работа, и повярвай!! не бих желаел някой да има достъп до файловете ми, контактите и др. било то Гугъл или който и да е!

Лек и успешен ден.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Интересно AccuBattery ми изчислява батерията на 3111мач,а имам основания да и вярвам, защото на седмицата ми покаваше 2950,може би от Самсунг са се презасттаховали този път.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-06-20, 12:19:12)Marto.g написа:  Дай им го да му сменят батерията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Абе кой ще се занимава с мен като им кажа че за цял ден батерията ми накрая е с 30% заряд! Само ще ми се изсмеят. " -Ами те толкова издържат, този голям екран с висока резолюция, съвсем нормално даже" - това ще е отговора!

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Според статистиката на телефона - кое ти черпи най-много енергия от батерията?

При мен пада, но не съм включила пестене и не ми пречи да зареждам всяка нощ. Smile Сега погледнах - на 83% е от сутринта до сега, с доста снимки и малко разговори. Аз освен, че съм изключила известията от всичко, като съм на работа, не искам нищо да ме безпокои. В последните дни спирам изобщо и нета през деня. Като ми трябва връзка със света - включвам данните Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Екран в момента 1час. При мен на 90% пада само докато закарам децата на градина и стигна до офиса. А днес дори за около два часа и аз изключих мобилните данни. [Изображение: 1c41fea6de402584167473570967b64e.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Ето при мен:


Прикачени файлове Миниатюри
       

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-20, 13:07:50)divna написа:  Според статистиката на телефона - кое ти черпи най-много енергия от батерията?
Няма статистика. Най-много харчи екрана. Ако си често навън на силна светлина и дисплея е настроен автоматично да си настройва осветеността, то тогава подсветката се изпомпва на максимум да навакса и ето, че голямата консумация е налице. В подобни случаи това е неизбежно, не може да гледаме мръчкав телефон, само и само да пестим батерията. 
Другата гадина, която изсмуква батерията е споменатия нотифайър на Фейсбук. Спирайте го това, че не е оптимизирано въобще и ще ви съсипе батерията.

(2017-06-20, 13:39:30)divna написа:  Ето при мен:

Абсолютно нормална консумация е за 8 часа ползване.
Цитирай

Хм, аз уж съм изключила писукането от фейса - през настройките на приложенията. Не знам друго ли имаш предвид. Когато съм някъде с приятелка или нещо правя, не си гледам телефона. Малко, като при Naidenoff - когато искам - отварям и гледам. Пък у дома и напрежение ще се генерира. Трябва да си изключа и уведомленията от мейла. Като преглеждах настройките на уведомленията - ги оставих включени, за да видя - дали ще са ми от полза, ами не са  Big Grin

Утре ще си включа пестенето на батерията - да видим какъв ще е резултатът. Ей, заразихте ме!  Lol

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Divna, не е само до писукането. Тази програма непрекъснато следи в нета за всичките абонаменти, кой си качил снимка, кой се тагнал отнякъде си, кой се почесал на остров Пукет и все такива... при това следи всичките белязани по един или друг начин акаунти, твоите приятели, тяхните приятели и т.н. 
Явно извършва много дейности накуп, помпа трафик непрекъснато и, като пуснеш и нотификациите и става енергиен вампир. 
Много хора се оплакваха от това приложение, че не е оптимизирано, а е и бъгаво понякога. 
Но, като гледам твоята консумация за 8 часа ползване, май не влияе особено много на батерията. Може с някой ъпдейт да са го пооправили, знам ли...
Цитирай

А, това, ако е някаква отделна програма, аз я нямам Smile Иначе на ФБ ме информира само, ако нещо персонално ме засяга Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

От самите настроики на Фейса, таба Нотификейшън... може да избираш за какво да те уведомява.
Това са онези червени кръгчета с цифрички върху иконата на приложението.
В една друга тема, където си споделила скриншот от твоя телефон, забелязах че бройката е над 20.
Аз по-подразбиране съм „затрил“ всичко, отделно от настройките на телефона.. приложение... съм блокирал известията на Фейса.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Хм, да, но те касаят само мои публикации Smile Кой къде се е чекнал изобщо не ми се донася Smile и съм забранила всякакъв спам от групи, хора ... Ще разледам, обаче Smile
Благодаря Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-20, 10:54:38)divna написа:  При мен най-много батерия ползва камерата, заради светкавицата предполагам, макар, че сега на светлото не се включва. Една малка разходчица преди малко и пак опукахме сумати снимки . И ест. синхронизацията с гугъл акаунта. Удобно ми е Smile

Ако говориш за Гугъл Фото мисля,че можеше да се направи да архивира снимките само докато устройството се зарежда.
Цитирай

(2017-06-20, 15:20:31)divna написа:  А, това, ако е някаква отделна програма, аз я нямам Smile
Имаш я, имаш! Smile
(2017-06-20, 15:47:58)Naidenoff написа:  Това са онези червени кръгчета с цифрички върху иконата на приложението.
В една друга тема, където си споделила скриншот от твоя телефон, забелязах че бройката е над 20.
Точно за това говоря.
Това си е отделна програма, приложение с всичките му атрибути.

Сам по себе си Фейсбук не е нищо по-различно от един интернет сайт, как ще го настроиш да те уведомява за нещо си?
Защо не си настроиш БГ Мама или Дир БГ примерно да те уведомяват?
Предполагам разбираш за какво говоря. Трябва си отделно приложение, за да се грижи и да следи за тези промени и съответно да те уведомява.
Гледам и на АБВ приложението си инсталирала, там е същата работа. Отделна програмка си е. Настройваш си в нея юзърнейм и пасуърд и задаваш нотификациите.

Единствената разлика при теб е, че приложението Фейсбук ти е било интегрирано в самия Андроид, с него ти е дошъл телефона. Явно оттам се бъркаш. Докато АБВ-то си го сваляла и инсталирала отделно през Гугъл плей магазина.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)