Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Заслужава ли си смяната на S7 с S8?
#26

(2017-05-10, 09:04:11)nedelchev nikolai написа:  Разбирасе, че следващият модел се очаква да е по-добър от настоящият флагман.

Така е, но дали има нужда всяка година щом излезе нов флагман да продаваш стария, за да купиш най-новия - всеки преценява дали си заслужава (стига да има финансовата възможност).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Аксесоари
#27

(2017-05-10, 09:20:14)tsvetan24 написа:  Телефонът е несравним със S7, а злобарчетата, които е модерно да се наричат хейтъри, нека си бълват помия колкото искат. Ако им обръщаме внимание трябва да стоим в каменната ера.
Ето точност такива изказвания са абсолютно невярни с действителността и напълно несериозни. Човека пуснал темата е взел S7 преди 7 месеца. И не е написал нищо друго. Хайде обясни кое точно му е несравнимото? Има колко по бърз процесор? 20%, 30%? Има памет 64 GB - трябва ли му на човека? Има голям дисплей и като размери е голям - някои хора не искат чак толкова големи телефони. Камерата му е подобрената - колко? Снима като дслр ли или е в проценти поне 20 за да е невероятна. Имаше мнението за свързаност - ама вярно ли е, не е ли, въпросното устройство ли има проблем? Батерия - същата и малко по слаба. Рам - същото. Грозен гръб с неудобен сензор за отпечатък. Нестандартна резолюция и реално прилича на вафла ама се преживява щото е модерно. Първите бройки имат дефекти. Кое точно е невероятното че човека да заплати 800 - 1000+ лева за него?

Казах ви осъзнай те се малко и престанете с тия невероятни хваления на едни устройство което че е добро - добро е. Има малки подобрения ама фенски изказвания като това са заблуждаващи, невярни и неточни. Аз приключих по темата. Това че еди кой си казал че е невероятен Не означава че си заслужава. Ама изобщо. Дано разберете какво ви пиша изобщо....

Sent from my SM-G935F
#28

Не мога да разбера защо е караницата? Спор разбирам, но чак да се опитвате да се убеждавате в нещо ....не виждам смисъл. Всеки си преценява за себе си. Лично за мен екрана е 50% от телефона и ако той е по добър си струва защото реално той ти променя възприятията към устройството. Но не смятам, че е чак толкова голям + в момента.

Иначе С8/С8+ се усеща като по компактен/малък и удобен телефон в ръката от предното поколение мога да го потвърдя.
В бързината разлика не усетих докато го пробвах в магазина...може би някак по отзивчив е екрана на допир.
В камерата от тестовете в интернет не виждам особена разлика освен на видео.
Това за мрежите ако е вярно /по добър обхват/ ще е интересно да се докаже в пряк тест и за мен би било голямо предимство.
Батерията на С8 я дават да държи доста, но пак трябва да се тества 1:1 за по голяма обективност.
Заради по големия екран разликата от уж по ефективния чипсет/процесор се изяжда ми се струва. Мили амперите не означават нищо ако не се управляват правилно и ако различните компоненти харчат като луди. Софтуера също ако не е изпипан и 5000mAh да са ще е все тая. И в тази насока нямаше да се сърдя ако екрана бе по малък, а телефона по дебел с по голяма батерия, която да държи още повече. Но пуста му красота! Съмнява ме някой да си хареса грозна жена на пръв поглед?
Пръстовия наистина е на страшно неудобно място. Как можаха!? Ако беше по долу в средата би бил доста по удобен.
Първите бройки имат дефекти заради отенъка може би? Сравнявал съм iPhonе-и/С6 по 2 3 един до друг и все са имали отклонения. С8 явно не е изключение, а при него даже е по проявено, но с лека настройка се докарват даже 100% еднакви. При повечето други не можеш да пипаш особено. Аз даже си го правя леко жълтенкав екрана, че по ми харесва как изглежда.

Това тук даже не е никаква фенщина .....слаба ракия са. Интересни изказвания ще видиш ако влезеш в някой Apple форум ...там да видиш какво е. На скоро човек който използва С4 мини си взе iPhone SE и е крайно недоволен от неудобната телефония, но ако го спомене пред един маняк Apple-ски става скандал SmileС него постоянно се развеселявам на тая тема. Той даже и да види нещо по добро....пак ще го отрече защото iPhone е по добър /макар и други да потвърдят обратното Smile/.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
#29

Degman, не ся ядосвай напразно. Няма как да накараш сляпо да прогледа! Много пъти е беседвано в този форум, че ъпгрейда със следващият модел е нецелесъобразен поради много обсъждани причини. Основното, което получаваш е по-новият телефон. Да по-добър е от старият почти във всяко отношение но с малко! Виж вече през модел др. и тогава трябва да се купува. Нормалният разчетен и безпроблемен живот на един телефон е 2 години и през тези две години устройството ще се справя и с най-тежките приложения. С какво С7 няма да се справи спрямо С8 през следващата 1 година? А като говорим за С8 за покупка сега при положение, че си С7 е меко казано глупаво при положение, че до 4 месеца излиза Нот 8, който ще отвее С8 по всичко. Ако съм притежател на С7 и искам да го сменявам определено ще чакам да видя Нот 8 и тогава ще реша окончателно. Аз съм с нот4 и нека някой ми каже защо трябваше да взема нот 5 Smile и с какво тази Нот 5-е повече от нот4?
#30

Хората сменят телефоните си по различни причини.. Някои (по-голямата част може би) защото имат комплекси за избиване и винаги трябва да са с най-новото и най-скъпото и като видят хора и си изкарат телефона (не защото им трябва, а защото има хора), хората да кажат "уауу колко е богат този".. Което отдавна не е фактор, понеже вече и зидаро-мазач да си (без да се обиждат такивата) можеш да имаш най-скъпия телефон на пазара и да караш старата s-class-а (треперейки да не и се счупи нещо, но пък лошо гледащ през рамо, карайки я)... Нали за това са кредитите (или нивите в наследство)..
Други сменят всяка година телефона си, просто защото обичат технологиите и искат да имат най-новото, понеже им е тръпка...

Други сменят телефоните си, просто защото старият вече не върши работа....
В случая хората с s8 казват "заслужава си", а тези без - казват "не си заслужава"...
Аз лично като цяло ги сменям през модел и сега няма да е изключение.. Не е сериозно да се говори, че s7edge е много назад от s8. Факт - 8цата е красива, иновативна и има предимства, все пак е новия, последния модел. Лично за мен има и недостатъци, това си е лично мое мнение, degman ги е изброил бай дъ уей.. S7 продължава да е актуален, силен телефон, а edge и интересен и красив.. С чудесна камера, била тя и по-лоша от на s8..
За мен в случая смяната от s7 към s8 не си заслужава, НО.. Ако на човека му е тръпка, нека го смени.. Надали ще съжалява, точно обратното...
#31

Ще се спукам от смях как 3-ма човека яростно защитават миналогодишния си телефон и обесняват че не си е заслужавало смяната.....Само в нашенски форум може да се види как стария модел според една шепа хора е по-добър от новия. И въобще не си оправдавам покупката, продадох си edg-а и доплатих някой лев за Plus-а . И се чуствам много щастлив даже за мен S8 е в пъти по-добър.
#32

ivanov_km Без лоши чувства, но.....говориш за сляпо, а това как да се разбира "А като говорим за С8 за покупка сега при положение, че си С7 е меко казано глупаво при положение, че до 4 месеца излиза Нот 8, който ще отвее С8 по всичко. "?  От къде знаеш че ще е така? Нали явно С8 не отвява С7 "по всичко", защо да е по различно с НОУТ-а? Ноут-а ако е голям на размер и не е удобен за потребителя то тогава как ще "отвее" каквото и да е? Аз лично имам големи длани, но не харесвам големи телефони, че и писалката не ми върши работа. Айде накарай ме да си купя такава голяма "лопата" Smile.

Повтарям - не го приемай като заяждане. Просто за мен си противоречиш в един и същи пост.

Sv3TL10 на скоро един зидаро-мазач като го викнах за ремонт и му сметнах на бързо месечната заплата та излезе, че "отвя" моята с много Smile А също известно време съм продавал телефони и ако знаеш, че човек със скъсани дънки /не модерни/ и обувки, който не искаше да даде 0,5ст за вафла на дете то си защото "нямал сега за глупости", си купуваше последен модел iPhonе за ~1800лв. Това някак не го разбирам, но хора всякакви. Имат глава на раменете си ако не ги е страх нека я употребят.

Иначе ако имах С7 или С7 едж може би щях да прескоча едно поколение и аз. Нямам финансовата възможност, а и има къде по интересни неща където да си хвърля парите. Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
#33

Ама разбира се ,че е само една вещ има къде къде по-важни неща в живота ама не може и да се правиш на луд и на черното да казваш бяло Smile
#34

martoo аз не виждам никъде някой да казва, че s7 e по-добър от s8, а точно обратното. Просто че няма особен смисъл да се минава от единия към другия, но отново - това е въпрос на личен избор, предпочитания и тн. Не изписах горе хиляда реда, накрая някой да ми каже, че яростно защитавам нещо си и други такива глупости. Заглавието на темата е заслужава ли си. Човека пита, хората отговарят. Ти пък се пукай от смях, смеха е полезен за здравето, нали така са казали учените Smile
#35

Написах ти да четеш какво се пише и да се осъзнаеш, явно няма изгледи да стане. Няма нужда никой да си защитава телефона, просто защото не знаеш на никой възможностите. Така че приеми мнението на хората които смятат че не си заслужава и недей да пускаш безсмислени нападки към тях защото изглежда смешно. Това е Wink

Sent from my SM-G935F
#36

Напразно се тормозиш. Не виждаш ли, че не говори конструктивно с факти и детайли, като теб , а бълва клишета. И за жалост не е само той!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
#37

Аз не знам какви да добавя, освен това, че ако бях от екипа на Самсунг щях да се кефя много четейки подобна тема Smile
Събрали се потребители на моята марка и спорят кой от двата дивайса да използват Smile
Вобще забравили за останалите марки Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
#38

(2017-05-10, 13:11:31)nedelchev nikolai написа:  Аз не знам какви да добавя, освен това, че ако бях от екипа на Самсунг щях да се кефя много четейки подобна тема Smile
Събрали се потребители на моята марка и спорят кой от двата дивайса да използват Smile
Вобще забравили за останалите марки Smile

Лош напън! Темата е именно за тези две устройства. (Дивайси , както им казваш ти) , а не за всички марки. Дори до колкото знам е забранено да се коментира друго извън темата , дори и да изгаряхме от желание да си спомним останалите. Така, че не виждам какво искаш да кажеш...

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
#39

Предполагам, че ако скоро съм си взел 7, няма да бързам да взема осмицата. Може би малко по-натам бих, но не и сега веднага. Което не означава, че С8 не е добър. Напротив, уникален е. Ама аз все още се колебая дали да взема него или седмицата, заради това, че е явно последният флагман на Самсунг с плосък екран. Ще сменям айфона и съм в ужасна дилема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
#40

Degman говорил с факти ....ти виждаш ли се какво пишеш. А аз с какво говора като имах и двата телефона в ръцете си,а не да ида в някой магазин и да го разцъкам за 10 минути.....само не знам кой е заблудения. Аз обеснявам ,че дисплея е видно подобрен и събран в супер компактно тяло а той на това казва дребни подобрения...Дисплея е най-важното в един телефон това което гледаш през цялото време .Не мисля повече въобще да поглеждам тази тема .Ама какво се учудвам само потребители с S7 пишат в темата....
#41

Ако искаш смартфона ти да е с плосък екран си вземи S7. Много сполучлив телефон се оказа. Здрав е и на изпускания :-), разбира се с хубаво калъфче.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
#42

Ще си позволя да цитирам ревюто на s8 в gsmarena: "Проблемът на s8 е, че не се отличава чувствително от миналогошните модели. Ако дизайнът не ви е приоритет, s7 ще ви върши същата работа в 95% от времето".
#43

Еми то и Нексуса ми 5X върши същата работа в 95% от времето . И само потребители с S7 като опарени пишат тука. Направо си е за ключ темата.
#44

(2017-05-10, 14:20:24)martoo написа:  Еми то и Нексуса ми 5X върши същата работа в 95% от времето . И само потребители с S7 като опарени пишат тука. Направо си е за ключ темата.

Присъединявам се! Темата, както винаги се разводни и започнаха заяждания.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#45

(2017-05-10, 13:17:06)rorosims написа:  Лош напън! Темата е именно за тези две устройства. (Дивайси , както им казваш ти) , а не за всички марки. Дори до колкото знам е забранено да се коментира друго извън темата , дори и да изгаряхме от желание да си спомним останалите. Така, че не виждам какво искаш да кажеш...

Ами, изобщо не се напъвам...през....ми е ...
А това което исках да го кажа съм го написал...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
#46

(2017-05-10, 14:20:24)martoo написа:  Еми то и Нексуса ми 5X върши същата работа в 95% от времето . И само потребители с S7 като опарени пишат тука. Направо си е за ключ темата.
Не четеш ли или изобщо не разбираш какво ти се пише? Обяснил съм както трябва. Вече който се чуди си преценява сам.

Sent from my SM-G935F
#47

(2017-05-10, 12:35:38)pockobg написа:  ivanov_km Без лоши чувства, но.....говориш за сляпо, а това как да се разбира "А като говорим за С8 за покупка сега при положение, че си С7 е меко казано глупаво при положение, че до 4 месеца излиза Нот 8, който ще отвее С8 по всичко. "?  От къде знаеш че ще е така? Нали явно С8 не отвява С7 "по всичко", защо да е по различно с НОУТ-а? Ноут-а ако е голям на размер и не е удобен за потребителя то тогава как ще "отвее" каквото и да е? Аз лично имам големи длани, но не харесвам големи телефони, че и писалката не ми върши работа. Айде накарай ме да си купя такава голяма "лопата" Smile.

Повтарям - не го приемай като заяждане. Просто за мен си противоречиш в един и същи пост.
Ами следя наличната информация за Нот8 в мрежата и от там знам, че дисплея няма да е по голям от този на С8, говори се, че ще е с РАМ 6 или дори и 8ГБ, като аз залагам на 6ГБ. Паметта ще е 64ГБ или 128 ГБ. С последният НОТ 7 яко се оакаха и сега с НОТ 8 ще трябва да мият здраво Smile. За писалката, ами в определени моменти е АДСКИ удобна. Нали не очаквате Самсунг да сложат точно на Нот 8 по-лош дисплей от този на С8? Бъдете сигурни, че той ще е по-добър, а ако е с показателите на този на С8 то той ще е изчистен от проблеми с петна, отенъци и т.н. В този аспект на мисли всичко би трябвало да е в полза на Нот8, а дали ще е така ще видим. Всеки един по нов телефон от конкретна серия може и с малко, но е по-добър от предшественика си. Въпросът е тази разлика струва ли едни 700+ лв? Никъде не съм споменал, че С8 не е добър телефон, а напротив за мен е най-добрият на пазара в момента.Ако някой иска да смени старият си телефон с телефон от този клас то С8 е правилният избор сега. Лично аз при наличие на С7 на този етап не бих го сменил с С8. Ако парите не са никакъв критерии за даден човек може да се смени разбира се дори един и същ модел телефон може да се сменява през 6 месеца с нов, какво лошо има в това стига да го искаш и да можеш да си го позволиш. :Smile Нищо не приемам като заяждане, просто спорим и всеки застава зад тезата си!
#48

Много весела тема, особено с мнението, че S7 edge е телефон от миналото, поздравления Smile

Лично за мен, смяната не е оправдана и добре, че Теленор ми изиграха номер с бройките и не успях да ъпгрейдна когато исках.
Така поне аз реших да изчакам новият Note модел, при който следва да са отстранени всички недоразумения и неща за които не им е стигнало времето да вложат в S8 / S8+.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
#49

(2017-05-10, 14:20:24)martoo написа:  Еми то и Нексуса ми 5X върши същата работа в 95% от времето . И само потребители с S7 като опарени пишат тука. Направо си е за ключ темата.

Това е обосновано технически и икономически мнение за паралел между двата телефона. Всякакви препратки към други марки и модели са ненужни.
#50

(2017-05-10, 15:49:58)profile7 написа:  Това е обосновано технически и икономически мнение за паралел между двата телефона. Всякакви препратки към други марки и модели са ненужни.

Същото беше за с7 и с6. Същото ще бъде за с8 и с9/като излезе/ или 10,или11. Всичко е въпрос на личен избор и предпочитания. Вече писах по- назад, че имам и с6, с7едж,сега съм с 8 и не съжалявам. Отначало се чудех дали да взимам осмицата/ като че ли си даваш парите за нищо различно/,но не е така. Пак казвам, всеки решава за себе си.

И наистина, за да се преценят плюсовете и минусите, трябва да ползваш и двата, а не да се чете или бързо разцъкване в магазина.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)