Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Заслужава ли си смяната на S7 с S8?
#51

Разликата между 6-тата и 7-та серия е огромна - водоустойчвост, карта с памет, значително по-голяма батерия etc, etc. Преди годинa ако собственик на S6 беше попитал дали си заслужавя смяната със S7 не мисля, че щеше да има човек на света дет да му каже, че не си.
При S8 обаче положението не е такова. Да, подобравя S7 в някои аспекти като по-голям екран в не много по-голямо тяло, по-нов процесор, подобрена камера (макар и да не е най-революционното нещо на света) и т.н. и т.н.И тук, както почти винаги, проблема опира до парите. Аз лично ако имах излишни 800 евро, да... определено щях да си взема S8. Не защото е най-уникалния модел, или защото предлага нещо кой знае какво с моя, а просто за да си начеша крастата. Ако автора е ентусиаст на тази тема - да взима и да не се замисля.
ОБАЧЕ.... S8 РЕАЛНО погледнато, освен по-голям екран и малоумно разположение на скенера за пръсти, не ти дава особено много спрямо миналогодишния модел. В еждедневието двата ще ти свършат АБСОЛЮТНО еднаква работа. Разлика между моделите има, но е минимална. Далеч не беше като скока от S6 - S7/e.

Trust nobody who smiles before 10am...

Аксесоари
#52

Е, хайде стига! Разлика също има и не малка. Стига с този скенер за отпечатъци, защото нито си го ползвал, нито си разбрал , дали е удобен или не. Престанете да пишете без да ползвате телефона, а само четене или бързо разглеждане в някой магазин! Не защитавам покупката си, но ми писна от мнения без реално ползване. Разлики има, не малко,все в добра страна. Във всичко. Самсунг са се постарали! Естествено, както винаги има недовършени неща и винаги е имало, не само при Самсунг, а при всички::LG,SONY ,а пък да не говорим за Ябълката.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#53

И? Разликите са минимални. Кое не е ясно? Смайли ти ги написа между S6 и S7. Доста по големи разлики. Радвай се на телефона, хубав е спор няма, подобрен S7 с много грозен гръб и неудобен разположен на малоумно място сензор и това е май....

Sent from my LG-D802
#54

(2017-05-10, 20:56:08)gogon написа:  Е, хайде стига! Разлика също има и не малка. Стига с този скенер за отпечатъци, защото нито си го ползвал, нито си  разбрал  , дали е удобен или не. Престанете да пишете без да ползвате телефона, а само четене или бързо разглеждане в някой магазин! Не защитавам покупката си, но ми писна от мнения без реално ползване. Разлики има, не малко,все в добра страна. Във всичко. Самсунг са се постарали! Естествено, както винаги има недовършени неща  и  винаги е имало, не само при Самсунг, а при всички::LG,SONY ,а пък да не говорим за Ябълката.

Естествено, че ще свикнеш с положението на скенера... като нямаш избор. На нормалния S8 може даже и да е удобен (добре де, не удобен, но поне не толкова изкикерчен). Но ако някой ми твърди, че скенера е удобен за стигане при големия модел директно ще му се изсмея в лицето. Освен ако не е Шакил естествено, чийто пръсти сигурно са по-големи от самия телефон.

Колкото и да не ви се вярва, разликата между S8 и S7 е минимална. До толкова е минимална, че както казах в ежедневието няма да се усети наличието на новия процесор или по-новия сензор на камерата. Преди пак да ми скочиш - естествено, че е хубаво да ги има, изобщо не твърдя противното. Както казах няколко пъти до сега - подобрения има и това никой не го отрича. Просто подобренията не са нищо кой знае какво, че да кажа с ръка на сърцето: "да смяната си заслужава на 100 процента".
Това казано - никога не съм твърдял, че S8 е лош телефон. Напротив - не е. За мен е най-доброто устройство представено до сега и като х-ки и като дизайн. Идвайки от всеки един друг телефон (пикесли, мискели, айфони и тем подобни изгъзици) смяната си заслужава без да се замислиш. Просто S7/e беше достатъчно добър телефон, че да е напълно адекватен дори при излизането на новия модел. И под адекватен имам предвид, че да не си заслужава смяната.

Trust nobody who smiles before 10am...

#55

И това ли е най- важното, малки или големи разлики? Кое трябва да ми е ясно? Всеки път се пише едно и също. Това ми е мисълта. Какви бяха разликите м/у С3 ,С4 и С5. Ти самият мина от С4, мисля, на LG. Между другото, тогава съвсем нормално написа, какво ти харесва и икакво- не. Както и да е. Май само си чатиме . Съжалявам, ако съм досаден, всеки с мнението си.
P. S. Не се прехласвам, нито се "гордея ". Живота си върви и дано да сме живи и здрави и пак да можем да се обновяваме и да коментираме!
.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#56

Здравейте, чета с интерес информацията за Самсунг С8. Макар и да се чудя, поради каква причина спорите, за неща които са извън темата. Вярвам че човека задал въпроса си отдавна е взел своя избор.
Аз сега ще ви разкажа за моя избор. Никога не съм харесвал Самсунг с детската си визия, със страните си форми, с тоя крив хоум бутон и какво ли още не щеш. Харесвам Htc ,като имах HD2, M7, A9. Не харесвах Самсунг до сега. Сега с С8 , си промених мнението. Външния вид, големия екран, по стилната кожа в която са облекли интерфейса, bixby (за сега идеята, че можеш да цъкнеш нещо и тоя биксби, да ти разкаже нещо за изображението си е футуристично).
В общи линии това е. Очаквам моя С8 да пристигне до края на седмицата, че да му се изкефя.
Айде със здраве...

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
#57

(2017-05-10, 21:23:41)gogon написа:  Между другото, тогава съвсем нормално написа, какво ти харесва и икакво- не. 

Въпреки, че отговаряш на Деги, ще си позволя да се намеся.

Точно това е идеята на дадената тема - да си дадем мнението и автора сам да си вземе решението. Няма правилен или грешен отговор тук - и вие и ние имаме право. Мисля, че и двете страни дадохме достатъчно добри аргументи за и против. Сега всичко зависи от автора и той да се похвали ако вземе устройството. Важното е че и в двата случая няма да сбърка.

Цитат: И това ли е най- важното, малки или големи разлики?

Е не е ли важно това? хахаха. Ако не дискутираме разликите между двата модела, то как да определим дали си заслужава смяната или не?
Ааааа, като се спомена биксби - ето го най-големия минус на телефона. Всичко останало се преживява, но тази простотия биксби никога не трябваше да вижда белия свят.

Trust nobody who smiles before 10am...

#58

Smiley, ти пък ми се разсърди, извинявай!
Изпревари ми писанията.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#59

(2017-05-10, 21:36:13)gogon написа:  Smiley, ти пък ми се разсърди, извинявай!

Глупости (: 
Водим съвсем цивилизован разговор дали си заслужава смяната. No hard feelings. Както казах - няма грешен отговор.

Trust nobody who smiles before 10am...

#60

То май автора на темата отдавна не е в нея,а само ние си продължаваме.
За биксби нямам думи. Вярно е! Това беше първото, което разкарах

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#61

Както всичко в живота така и одговора на въпроса зададен в тази тема неможе да бъде еднозначен. Всичко е въпрос на гледна точка ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
#62

Degman не мога да повярвам, че си админ ужас направо ле ле какви простотии пишеш....Никои не се е докосвал до С8 или С8+ за повече от 10 минути ама знаят кое удобно и кое не. Аз си ползвам пръстовия отпечатък постояно ела ми се изсмей ?
#63

Нищо де, "в спора се ражда истината"..хубава е S8 -та, но си оставам със синият S7Еdge засега(въпреки че имам възможност да го сменя)

п.с @martoo, много се налагаш, няма нужда

                                                                    
#64

Не само се налага, но и се излага.

1916 
#65

Хахаахахааххахаахахахах 20 потребителя на с7 се нахвърлят като чуят, че има по-добър телефон от техния Smile И то нормално да е по-добър като е с една година по нов телефон.Раздел за великия S7 Edge нямате ли си?
#66

Кое е толкова сложно за разбиране, че толкова много спорите в тази тема?
Нормално е по-нов модел да е по-добър от стария. Дали си заслужава смяната - всеки, който има глава на раменете и пари решава дали да го смени или не.
В момента пазара е толкова пренаситен, че един S6/S7 спокойно могат да изкарат още поне 2 - 3 години без нужда от смяна (това не значи, че новите модели не си струват, но не е от чак, толкова съществено значение както се опитват да го изкарат някои).
Горе долу през модел вече наистина има нещо по-различно, което да оправдае смяната, но модел след модел в 99% са доста сходни с предишния и единствено финансовата граница е причината някои да си останат със стария и да изчакат по-новия модел, а други го сменят веднага щом е в наличност.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#67

(2017-05-10, 22:44:48)martoo написа:  Degman не мога да повярвам, че си админ ужас направо ле ле какви простотии пишеш....Никои не се е докосвал до С8 или С8+  за повече от 10 минути ама знаят кое удобно и кое не. Аз си ползвам пръстовия отпечатък постояно ела ми се изсмей ?

Това че си ползваш пръстовия отпечатък постоянно не значи че ти е удобен. Но понеже виждам в какъв тон са ти мненията и усещам как веднага ще ми скочиш да ми разправяш колко ти е удобно там (дрън дрън та пляс) - като спреш да лафиш глупости, чак тогава мога да се замисля и да приема казано от теб на сериозно. В тая тема освен да си чешеш пръстите колко ти е добър телефона (което не го оспорвам всъщност) друго не си направил. Нито си обективен, нито си излязал с някаква по-конкретна информация.

p.s. Не ми отговаряй, няма какво да ми кажеш (:

Trust nobody who smiles before 10am...

#68

[quote='martoo' pid='1396460' dateline='1494396308']
Degman какви незначителни разлики това , че не искаш да си сменяш космическия телефон не е наш проблем.С8 има по- голям и много по добър екран от S7 edge в почти същото тяло.По- нов и по-добър чипсет, двойно повече вградена памет 2.1, нов сензор на камерата и се вижда разликата в снимките в полза на S8. От както ползвам скенера на ириса , пръстовия отпечатък веднага го изключих ( работи бързо и перфектно дори и в мрак) Това ако са малко подобрения боже господи.....и това са най-важните компоненти в един телефон поне според мен SmileДа повторя за дизайна пак S7 edge до S8+  изглежда като телефон от миналото.

Smiley ако това не са факти не знам толкова заслепени фенчета не съм виждал и в iphone форума....

p.s. Не ми отговаряй, няма какво да ми кажеш (:
Твоите постове по default от 2 години не ги чета
#69

Поне забавляваш колко си подпалил. Но лошото е че явно наистина нещо не ти достига да разбереш част от мненията в темата. Реално простотиите ги пишеш ти @martoo, и се надявам да престанеш. Че колкото и да ми е забавно с теб, си има граници Wink

Sent from my SM-G935F
#70

Аз съм съгласен с тезата, че дали си струва смяната е въпрос на гледна точка или на личен избор, но .... 
В никакъв случай не се опитвайте да убеждавате някого, че S8 не е по-добър от седмицата или, че е не удобен!

Осмицата пичове е абсолютно ново устройство. С много иноваций в себе си и с всички отстранени детски болести на седмицата. Спецялно пръстовият отпечатък работи по-бързо и по-точно от при седмицата... Точно за седмица използване свикваш с него до такава степен, че дори да поискаш да си поставиш пръста върху камерта се налага да се замислиш за конкретното движение. Мускулна памет се нарича. При нормално държане на слушалката в ръка показалеца по естествен начин ти попада върху скенера, удобен е . Не се съмнявайте. Аз дори си спускам щората с уведомленията почти винаги чрез него. Просто защото пръста ми се намира там и е удобно.
Новият флагман е коренно различен от предходният. Не се съмнявайъе в това. 
И пак казвам - въпрос на гледна точка е подмяната. Но новият е много, много по различно устройство Smile
Най малкото като дизайн нямат нищо общо... С  С8 Самсунг зададоха ново направление за развитие при дизайна и ергономиката. Както забелязвате всички започнаха да скосяват ъглите на смартфоните си . Дори и консарвативните Сонита поеха в тази посока. Просто защото е удобно и се търси от ползвателите. Беше много странно с тези Еджове в началото и много хора говореха, че е не нужна екстра и е безмислена. При С6 е. Не заоблиха гърба и тои режеше ръцете и се плъзгаше яко. При седмицата решиха този проблем, но пък не добре балансираната големина и чувствителност на Еджовете ги караше да сработват не жалателно. Е при осмицата това не удобство е отстранено. 

Аз имам приятел който на седмица издухва по един флагман на пури и уйски, но до преди месец използваше С4 и с гордост се хвалеше, че е на почти четири години. Сигурен съм, че би го използвал и до днес ако не се беше скапал съвсем. Неговата философия е такава. Не обича да си променя навиците. Не го вълнуват иновацийте до такава степен, че да си променя навиците заради тях. Но не ги отрича !Въпрос на гледна точка!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
#71

Защо ми изтрихте коментара а този на degman остана? Като е от екипа на форума трябва всички да се съобразяваме с неговото мнение ли? А неговия заядлив коментар остана. Браво !
#72

Нито от намеци, нито от предупреждения разбираш.

S8/+ e най - великия телефон, заслужава си да смениш всичко с него, най - добрия е, по - добър във всичко от всички други, красив, невероятен, специален и безценен...... Заслужава си каквато и цена да трябва да доплатите или дадете, дори днес да сте взели S7/Edge, пак си заслужава днес да доплатите за S8/+.

Ето, съгласен съм вече, официално признавам че всички останали не си заслужават, заслужава си само S8/+.
#73

Недей да се палиш братле. Даже не мислих да пиша в тази тема , но като ползвател на S7 edge 11 месеца и сега на Plus-a мислех че имам право да изкажа мнение , но явно не се харесва на 5 потребителя на с7 и подскачат като опарени . Това е просто една играчка след 5 месеца ще има по-нов и по-добър модел .Здраве да има пък другото не е важно .
Лек ден
#74

Уф, нито съм братле(не ми пречи, просто не сме), нито паля. Написах че си заслужава това е.
#75

Защо изобщо има подобна тема, ясно е че всеки ще си хвали своето. Като характеристики всичко е ясно, телефоните ги има във всеки 2ри магазин за техника, който изпитва някаква доза съмнение отива гледа сравнява и решава ... пък и е малко въпрос на личен избор тая работа.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)