Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Вчера обнових чрез FF до версия B206. Ползвах full OTA. Всичко мина добре. Става въпрос за едносимовия вариант. Само не мога да разбера, защо Build number все още ми стой на B197?
Иначе версията на EMUI се вдигна на 5.1.1.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Аксесоари

Свалих и аз FF, но при проверка за достъпа до който и да е фърмуаер ми изписва, че не е одобрен за инсталиране.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

(2018-04-14, 07:54:25)ganchev написа:  Вчера обнових чрез FF до версия B206. Ползвах full OTA. Всичко мина добре. Става въпрос за едносимовия вариант. Само не мога да разбера, защо Build number все още ми стой на B197?
Иначе версията на EMUI се вдигна на 5.1.1.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Това се питам и аз, стои си ми на 203,а уж го ъпнах до 206...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мисля, че няма значение едносимов и двусимов  Аз също ъпдейтнах от 203 на 206, но пак показва 203
Цитирай

Всъщност може, ако на едносимов слагате ъпдейт за двусимов предполагам. Не знам кои са за едносимов, освен B183.
Цитирай

И аз ъпдейтнах Б206, но ми показва 203.
Цитирай

(2018-04-16, 09:23:31)trifon81 написа:  И аз ъпдейтнах Б206, но ми показва 203.
А ся де[Изображение: 3824338d962f14a30eddf1872fa70e22.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Просто възстановява... Едва ли при това описание ще ни изпише 206,но нз...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Кой ъпдейт е това?
Цитирай

Ако избера някоя стара версия във FF дали ще се даунгрейдне телефона с нея?
Цитирай

(2018-04-18, 09:45:45)trifon81 написа:  Ако избера някоя стара версия във FF дали ще се даунгрейдне телефона с нея?

Не, няма да стане. Аз бях на B198 и исках да сваля на B194 и пробвах и не става. Казва, че рома не е съвместими и след това ми прецака B198.
Единствения начин да върнеш назад е със сервизните ромове B182 за двусимов или B183 за едносимов. Т.е. може най-много до 182 назад, повече няма как.
B182 двусимов - http://androidhost.ru/JT
B183 едносимов - http://androidhost.ru/JS
Свали което ти трябва, след това на СД картата направи папка dload и в нея сложи update.app и папка WAS-Lxxx_hw_eu
Т.е. в dload тррябва да бъде така:
Примерно за двусимов 3ГБ рам
/dload/update.app
/dload/WAS-L21_hw_eu/update_WAS-L21_hw_eu.app
След това изключи телефона, задръжи всичките 3 копчето натиснати докато не се покаже едно EMUI меню и започне системен ъпдейт.

Ако телефона ти е едносимов 3ГБ рам папката трябва да е WAS-L01_hw_eu, ако е 4ГБ рам двусимов папката трябва да е WAS-L21A_hw_eu, ако ти е едносимов 4ГБ папката е WAS-L01A_hw_eu.
Цитирай

Как така не може по-назад? С B127 не става ли още?
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90907
Цитирай

Пo този^ начин- да, но колегата пита през ФФ с по долна версия-> НЕ, не става.

                                                                    
Цитирай

(2018-04-18, 11:02:50)Stiliyan03 написа:  Как така не може по-назад? С B127 не става ли още?
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90907

Принципно телефона трябва по IMEI да е одобрен и сътветно да е свалена точната версия. Този B127 реално е само за ЕДНОСИМОВ модел с 3ГБ рам.
Общо взето за това е най-добре да се ползва сервизен пакет, като вътре в него има файлове за всеки от моделите.
При Huawei P10 Lite е малко объркано, защото реално имаме няколко версии на телефона и всеки трябва да търси за ствоята. Ето това е важно да се знае:

WAS-L01 e едносимов с 3ГБ рам
WAS-L21 e двусимов с 3ГБ рам
WAS-L01A e едносимов с 4ГБ рам
WAS-L21A e двусимов с 4ГБ рам

Именно понеже ще настане объркване от моделите Huawei ги пишат като WAS-LX1 или LX1A, т.е. X просто буква която я слагат като обща.

Иначе пълния спектър на P10 Lite е доста широк:
WAS-LX1 - Европа
WAS-LX1A - Европа
WAS-LX2 - Азия
WAS-LX2J - Япония
WAS-LX3 - САЩ
WAS-L03T - Канада
Тези с X сами се сещате че имат едносимови и двусимони версии. На мен лично ми е интересно, защо канадския P10Lite го има само като едносимов, хаха. Реално P10 Lite има 11 модела.
Но нас ни интересува само тези от Европа, защото приемрно Канадската или Азиатската не поддържат Band3 1800 и реално ако се пусне в Европа то няма да поддържа 4G LTE мрежата.
Цитирай

При мен от 198, после 203 и накрая 206

GP8P
Цитирай

Я пробвайте FF, че 8 се появи. Пускате само VPN auto и проверявате в настройки за актуализация без да избирате пакет от списъка в FF.
Цитирай

Аз тегля Орео чрез ФФ
http://store.picbg.net/pubpic/83/1C/ce34...f6831c.png
Цитирай

Получи ли одобрение телефона?
Цитирай

След изтеглянето ми дава грешка, че момента няма връзка със сървара. Като спра vpn ми изтрива тегленото понеже не бил сертифициран.
Цитирай

Правите си експерименти и си разваляте телефоните. Защо не изчакате да дойде по официален път?
Цитирай

Ами да, като отидеш през FF на ъпдейта, Check firmware access>Check availability, ще ти изпише, че не си одобрен. Проверката става по IMEI. Мисля че това е проблема. Аз ъпдейтнах по начина в темата за форсирано инсталиране, която е във важните, използва се рекавъри, което не прави проверка дали си одобрен, но там не знам дали има начин да се заключи bootloader-а, така че да показва Locked, вместо Relocked.
Цитирай

(2018-04-23, 12:12:51)Nikimi71 написа:  Правите си експерименти и си разваляте телефоните. Защо не изчакате да дойде по официален път?

Тъпение липсва. Но споко нищо не разваляме, просто ти дава грешка.
Цитирай

(2018-04-23, 12:03:39)trifon81 написа:  След изтеглянето ми дава грешка, че момента няма връзка със сървара. Като спра vpn ми изтрива тегленото понеже не бил сертифициран.

Не е само при теб, а май при всички има проблеми с теглене от FF когато се ползва Прокси или DNS. Аз също пробвах това и ми казва че нямам връзка с нета. Пробвах и DNS на компа и пак казва че нямам нет, пробвах и FF прокси в HiSuite и пак е така. Също и няколко човека от XDA казват, че FF свалянето не работело. Мисля, че май проблема е в самите сървъри на FF, а не в нас.
Иначе относно Ореото, за сега е невъзможно да го получиш по официален път, защото телефона ти не е одобрен. Ако искаш да го вземеш официално, трябва да чакаш и когато от менюто за Актуализации ти светне че има ъпдейт към Орео, тогава ще можеш. С FF насила да го слагаш пак няма да стане, дори и да се изтегли успешно.
Единствения начин да сложиш Орео е като форсираш инсталацията и използваш Рековъри-та които не правят проверка, но за целта трябва да се отключи телефона. Аз съм постнал цяла тема как става и отключването, и форсираното инсталиране. Реално за момента това е единствения начин да се инсталира Орео.
Иначе Ореото има по подредено и лесно меню Настройки, също камерата прави малко по-добри снимки, но с това се изчерва първото впечатление от него. Минус е може би това, че иконите са леко по-голями. Аз след като минах на Орео първите часове ми бяха малко неудобни иконите, защото не харесвам чак толкова голями, но пък после се свиква. Като цяло разликата между Нуга и Орео не изглежда толкова голяма, поне за мен са почти еднакви на пръвпоглед. Може би Орео има някоя друга екстра повече, но нищо по-специално. Ако искаш изчакай 3-4 месеца да получиш ореото официално през ъпдейт менюто. Нищо не изпускаш за момента, защото Ореото не е чак това което всички очакваха. Реално много хора очакваха EMUI 8 да е нещо по-специално и различно от EMUI 5, ама накрая се оказа че си приличат доста.
Цитирай

(2018-04-23, 17:09:58)Aalesund написа:  Не е само при теб, а май при всички има проблеми с теглене от FF когато се ползва Прокси или DNS. Аз също пробвах това и ми казва че нямам връзка с нета. Пробвах и DNS на компа и пак казва че нямам нет, пробвах и FF прокси в HiSuite и пак е така. Също и няколко човека от XDA казват, че FF свалянето не работело. Мисля, че май проблема е в самите сървъри на FF, а не в нас.
Иначе относно Ореото, за сега е невъзможно да го получиш по официален път, защото телефона ти не е одобрен. Ако искаш да го вземеш официално, трябва да чакаш и когато от менюто за Актуализации ти светне че има ъпдейт към Орео, тогава ще можеш. С FF насила да го слагаш пак няма да стане, дори и да се изтегли успешно.
Единствения начин да сложиш Орео е като форсираш инсталацията и използваш Рековъри-та които не правят проверка, но за целта трябва да се отключи телефона. Аз съм постнал цяла тема как става и  отключването, и форсираното инсталиране. Реално за момента това е единствения начин да се инсталира Орео.
Иначе Ореото има по подредено и лесно меню Настройки, също камерата прави малко по-добри снимки, но с това се изчерва първото впечатление от него. Минус е може би това, че иконите са леко по-голями. Аз след като минах на Орео първите часове ми бяха малко неудобни иконите, защото не харесвам чак толкова голями, но пък после се свиква. Като цяло разликата между Нуга и Орео не изглежда толкова голяма, поне за мен са почти еднакви на пръвпоглед. Може би Орео има някоя друга екстра повече, но нищо по-специално. Ако искаш изчакай 3-4 месеца да получиш ореото официално през ъпдейт менюто. Нищо не изпускаш за момента, защото Ореото не е чак това което всички очакваха. Реално много хора очакваха EMUI 8 да е нещо по-специално и различно от EMUI 5, ама накрая се оказа че си приличат доста.
Ами не знам дали е само в FF проблема, защото миналата седмица чрез него надградих до B203 и после до B206. Но може и да си прав и сега да има проблем. Сваля се до 100% и като натисна рестарт казва, че сървара не е наличен опитайте по-късно.
Цитирай

(2018-04-23, 17:09:58)Aalesund написа:  Ако искаш изчакай 3-4 месеца да получиш ореото официално през ъпдейт менюто. Нищо не изпускаш за момента, защото Ореото не е чак това което всички очакваха. Реално много хора очакваха EMUI 8 да е нещо по-специално и различно от EMUI 5, ама накрая се оказа че си приличат доста.

Аз съм с В198 и ниво на сигурност от януари друг официален ъпдейт не е идвал, но не знам няма ли да има до тези 3-4 месеца поне някакъв ъпдейт с ново ниво на сигурност.
Цитирай

(2018-04-23, 17:09:58)Aalesund написа:  Не е само при теб, а май при всички има проблеми с теглене от FF когато се ползва Прокси или DNS. Аз също пробвах това и ми казва че нямам връзка с нета. Пробвах и DNS на компа и пак казва че нямам нет, пробвах и FF прокси в HiSuite и пак е така. Също и няколко човека от XDA казват, че FF свалянето не работело. Мисля, че май проблема е в самите сървъри на FF, а не в нас.
Иначе относно Ореото, за сега е невъзможно да го получиш по официален път, защото телефона ти не е одобрен. Ако искаш да го вземеш официално, трябва да чакаш и когато от менюто за Актуализации ти светне че има ъпдейт към Орео, тогава ще можеш. С FF насила да го слагаш пак няма да стане, дори и да се изтегли успешно.
Единствения начин да сложиш Орео е като форсираш инсталацията и използваш Рековъри-та които не правят проверка, но за целта трябва да се отключи телефона. Аз съм постнал цяла тема как става и  отключването, и форсираното инсталиране. Реално за момента това е единствения начин да се инсталира Орео.
Иначе Ореото има по подредено и лесно меню Настройки, също камерата прави малко по-добри снимки, но с това се изчерва първото впечатление от него. Минус е може би това, че иконите са леко по-голями. Аз след като минах на Орео първите часове ми бяха малко неудобни иконите, защото не харесвам чак толкова голями, но пък после се свиква. Като цяло разликата между Нуга и Орео не изглежда толкова голяма, поне за мен са почти еднакви на пръвпоглед. Може би Орео има някоя друга екстра повече, но нищо по-специално. Ако искаш изчакай 3-4 месеца да получиш ореото официално през ъпдейт менюто. Нищо не изпускаш за момента, защото Ореото не е чак това което всички очакваха. Реално много хора очакваха EMUI 8 да е нещо по-специално и различно от EMUI 5, ама накрая се оказа че си приличат доста.
[quote pid='1469389' dateline='1524496198']
Относно иконите, смаляват се като смениш фабричната тема. Явно всяка тема си има указан размер на иконите. Колкотп до разликите, визуално шелът, сиреч обвивката си е все същата. Друга бира е въпросът всързан с нещата които са " под капакът". Хуавейците казват, че оптимизацията ядро-шел щяла да е на съвсем друго ниво, ИИ на ЕМУИ също ще е доста застъпен. И за Project Treble се говори усилено... Но в крайна сметка докато не излезе финална официалната версия, всичко друго ще е въпрос на догатки и предположеноя.
[/quote]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)