Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc

Имаш предвид фабричните настройки така ли?
Цитирай
Аксесоари

Така от известно време телефона ми арк с почва да лагва при играенето на игри.Например фифа 2012,етернити уариорс 2,дарк кнайт райсес ми лагват страшно много а преди не ми лагваха.Забелязах,че и телефона се е затлачил страшно много нямах вътрешна памет и освободих 200 мб с оставащи 200 свободни.Та искам да ви питам какво да правя.
Как да си ресна телефона,но на сд картата всичкото което е да не се изтрива и ако може по някакъв начин да си запазя сейвовете ?
П.П - андройд 2.3.4 и нямам руут
П.П2- направих бакъп на приложенията чрез астро мениджъра
Цитирай

На игрите от Gameloft, кеша се пази на картата с памет и няма да ти изтрие сейфовете. Правиш един фактори ресет и си готов. Контактите ги архивираш Menu>Back up contacts>SD Card или синхронизираш с Gmail.
Цитирай

здравейте от скоро съм собственичка на сони ериксон арк ,много готино телефонче и ме радва много. взех го ново но е от франция качено му е бг.меню но е с андроид 2.3.4 даде ми ъпдейт на компилацията (не че знам какво е това) и сега е с 4.0.2.А.062 .Но си мислех че ще стане с андроид 4.0 поне.преди бях с HTC DESIRE G7 които бе с андроид 2.3.5 и повече ми харесваше интерфейса.кажете как да стане телефона с по новия андроид.незнам дали е рутнат или там какквото му казвате,несъм толкова в час с тези неща а и не искам да си прецакам нещо телефона защото наистина много ми харесва телефончето.
Цитирай

geri_26 написа:здравейте от скоро съм собственичка на сони ериксон арк ,много готино телефонче и ме радва много. взех го ново но е от франция качено му е бг.меню но е с андроид 2.3.4 даде ми ъпдейт на компилацията (не че знам какво е това) и сега е с 4.0.2.А.062 .Но си мислех че ще стане с андроид 4.0 поне.преди бях с HTC DESIRE G7 които бе с андроид 2.3.5 и повече ми харесваше интерфейса.кажете как да стане телефона с по новия андроид.незнам дали е рутнат или там какквото му казвате,несъм толкова в час с тези неща а и не искам да си прецакам нещо телефона защото наистина много ми харесва телефончето.
Интерфейса не зависи от версията на компилацията. Ако искаш друг интерфейс - сменяш лънчър.Примерно изтегли си Go Launcher или Apex от маркета. А ако искаш Андроид 4 - слагаш Глобален .587 РОМ през Флаштул. Общо-взето това е накратко, едва ли ти говори нещо, но ако кажеш това на някой, който се занимава с Андроид телефони - би могъл да ти помогне. Wink

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай

Колеги разликата между Арк и АркС само в процесорите ли беше? 1Ghz срещу 1.4!? И има ли кой знае колко осезаема разлика при работата? Тъй като в нета виждам вече две арки втора ръка на много добри цени, а нямам в момента излишни пари за ново се чудя дали да не ъпгрейдна лекичко,че отдавна ми е мерак. И при арката има ли този дефект с пукнатината на панела както при С-ката?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Здравейте,
xperia arc v. 2.3.4
Проблема е следния.
Как да направя следното:
Имам един widget wifi от него пускам и спирам wifi когато пожелая.
При спирането обаче на wifi-то автоматично се пуска 3г-то.
Как да направя това да не се случва, ами само когато аз искам
питам за бърз бутон, не през настройките.
Пробвам с APN Switch & On/Off, но когато избера off
и се разкача от wifi-to 3г-то пак се пуска ?
Като избера през Apn switch Off, то се спира и пак се пуска след малко

Поздрави

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

nikolae написа:Здравейте,
xperia arc v. 2.3.4
Проблема е следния.
Как да направя следното:
Имам един widget wifi от него пускам и спирам wifi когато пожелая.
При спирането обаче на wifi-то автоматично се пуска 3г-то.
Как да направя това да не се случва, ами само когато аз искам
питам за бърз бутон, не през настройките.
Пробвам с APN Switch & On/Off, но когато избера off
и се разкача от wifi-to 3г-то пак се пуска ?
Като избера през Apn switch Off, то се спира и пак се пуска след малко

Поздрави
Имаш widget за трафик на данни - трябва само да си го изкараш :cheers:
Когато задържиш с пръст върху екрана ,натискаш върху графични обекти ,намираш го и като натиснеш върху него ще се появи на екрана :thumbup:
Цитирай

точно това ми трябваше
Благодаря

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Здравейте,имам един въпрос към по запознатите и четящи андроид статии.Случайно някой да знае дали ще излезе андроид 4 за арк ?

Sony Ericsson Xperia Arc with Xperia Ultimate HD™ 3.0.2 ROM
Цитирай

Е че то има много отдавна!
https://www.androidbg.com/forum/topic424...b0587.html
https://www.androidbg.com/forum/topic352...atori.html

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Мерси но първо трябва да ми излезе известие или направо го прилагам?

Sony Ericsson Xperia Arc with Xperia Ultimate HD™ 3.0.2 ROM
Цитирай

Включи си телефона към PCC.
Цитирай

Някой може ли да каже дали има приложение като на самсунга андройд биим за прехвърляне на данни на експериа арк и арк с.Благодаря предварително

Sony Ericsson Xperia Arc with Xperia Ultimate HD™ 3.0.2 ROM
Цитирай

Не, информацията се прехвърля посредством NFC. Арк/Арк С нямат такъв хардуер и от там става невъзможно прехвърлянето по този начин.
Цитирай

Я да питам, така и така съм ви хванал. Възможно ли е при, зареждане с оригинално зарядно тъча да полудява, държи се все едно натискам с 2 пръста едновременно?
Иначе много прилича на оригинално и според мен си е, но при зареждане не може да се ползва телефона (поне със стоков ром). Иначе си зарежда. Зареждам го със зарядното за моторолата на дъщеря ми и с него няма проблем.
Сега пробвах и с 4.1.2 пак го прави

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

И аз съм забелязал това,натискат се икони които не съм пипал и направо полудява,но нямам представа от какво е.
П.П Само на зарядно към компа става така.

LG G3
Цитирай

Не, при мен само с оригиналното става, през USB на компютър и с друго оригинално зарядно, няма проблем.
Поне с тези на LG и Motorola няма. А и със зарядно на Nokia с преходник, но и то е оригинално. Тъпото при него е, че няма сила и зарежда бавно

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

И аз имам този проблем... Болежка си е на модела...
Цитирай

Искам да споделя нещо интересно, за което прочетох в 4pda.ru. Ако излизате от телефона с хоум-бутона а не с бутона назад, то при следващо отваряне на телефона той се пуска по-бързо. Опитайте, при мен действа.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

^ аз това откога съм го казал на хората, които се дразнят от бавното зареждане на Dialer-a, ама те НЕ, да има за какво да мрънкаме...
Цитирай

Здравейте искам да попитам дали ще има ъбдейт за арк с 4.1.1. че не знам къде да търся благодаря
Цитирай

Не...
Цитирай

Аз пак да питам защо се получава следното нещо. Примерно пусна апликацийка почва много да лагва излизам то нея пускам да видя как е вътрешната памет в apps. Там показва примерно 40 свободни мегабайта и след 10-тина секунди като зареди като хората стават 120 свободни и телефона се отпушва. Не спирам процеси нищо не правя само отварям apps и сякаш телефона се упреснява сам. Не ми се вижда логично това. Защо се случва така ?
Цитирай

Защото отворената апликация дефакто се затваря и в рама остава само минимален кеш в повечето случаи, а за бавянето при теози действия се дължи на ниска скорост на паметта, слаб процесор и т.н.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)