Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc
#51

politican написа:Извинявай но какво е ICS? Big Grin

Ice Cream Sandwich - следващата версия на андроид: микс между GingerBread и Honycomb.
Цитирай
Аксесоари
#52

Аха ясно мерси,незнаех понеже от както моята X10 се удави .RIP.лека и пръст и не съм се интересувал какво става в андроид обществото и малко съм изостанал,така и не можах да дочакам този прословут ъпдейт за Рейчъла но ще е Арка направо Smile

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#53

politican написа:Аха ясно мерси,незнаех понеже от както моята X10 се удави .RIP.лека и пръст и не съм се интересувал какво става в андроид обществото и малко съм изостанал,така и не можах да дочакам този прословут ъпдейт за Рейчъла но ще е Арка направо Smile

Моите съболезнования тогава Big Grin

Може и подписа да си оправиш тогава Tongue
Цитирай
#54

С арката като проведа разговор и като затворя постоянно ме праща в менюто да избирам към коя мрежа да се вържа..то си стои свъзано с мтел ама ме дразни че все изкача..просто го затварям нали не ме кара пак да избирам мрежата ама си дразни...защо е така ?
Цитирай
#55

как мога да възстановя drm файловете, изгубени след отключването?
Цитирай
#56

Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

Sony Xperia Z2
Цитирай
#57

entireworld написа:Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

А не става ли така: Settings/Sony Ericsson/ и там вътре си избираш оператора и ти сваля настройките?
Цитирай
#58

И аз го имах този проблем. След многократно поискване и от телефона и от сайта на глобул не ставаше. Рестартирах телефона и интернета тръгна.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#59

entireworld написа:Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

ще ти пратя на ЛС настройките за интернета от глобул Smile
Цитирай
#60

Благодаря отново на колегата , но е пропуснал "MCC" и "МNC" , а без тях не иска да ги запази.Той е офлайн в момента някой друг да подскаже ?

Sony Xperia Z2
Цитирай
#61

Здравейте !!!

От около 10 дене имам ARC и ми направи впечътление , че батерията на телефона не ми държи много. Вечер преди да си легна го оставям да се зареди и сутрин го изключвам преди да тръгна за работа.В магазина когато го купих ми казаха да го заредя 12 часа и така направих. Някои ако разбира ще го помоля да ми каже дали е нормално да ми държи батерията по 1 ден при положение , че провеждам по 10 разговора на ден не повече то по 3-4 мин. на разговор. Предварително благодаря
Цитирай
#62

Не е нормално. Батерията на Арк се държи дяволски добре.
Провери версията на софтуера и ако не си с най-новата му дай да се ъпдейтне.
Провери също в кои програми колко често синхронизират с интернет.
Цитирай
#63

Имам следния проблем: След като изгледам даден филм или клип,които съм качил и се опитам да ги пусна отново се изписва "Видеото не може да се възпроизведе".Изключвам телефона и го включвам и се оправя до следващото пущане на плеъра.Някакви идеи?

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#64

mario84 написа:Здравейте !!!

От около 10 дене имам ARC и ми направи впечътление , че батерията на телефона не ми държи много. Вечер преди да си легна го оставям да се зареди и сутрин го изключвам преди да тръгна за работа.В магазина когато го купих ми казаха да го заредя 12 часа и така направих. Някои ако разбира ще го помоля да ми каже дали е нормално да ми държи батерията по 1 ден при положение , че провеждам по 10 разговора на ден не повече то по 3-4 мин. на разговор. Предварително благодаря

Имаш ли мобилен интернет ? wi-fi-то държиш ли го включено? осветеноста на екрана на какво ниво е ? зашото на моята арка като си я оптимизирах по мой вкус с wi-fi от време на време, музика и разговори ми държи над 3 дена Smile също така директно от тока ли зареждаш арката? или през компютър?
Цитирай
#65

entireworld написа:Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

В продължение на това....вече се изчерпах от към идеи и все още нямам мобилен интернет , дайте някви предложения ?

Sony Xperia Z2
Цитирай
#66

entireworld написа:
entireworld написа:Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

В продължение на това....вече се изчерпах от към идеи и все още нямам мобилен интернет , дайте някви предложения ?
Изтегли ги от менюто - Settings- Sony Ericsson. Ако от там не иска да ти ги приема, виж настройките за глобул, и ги въведи ръчно. (Settings-Wireless and networks- Mobile networks- Access Point Names- бутон "Меню" - New.)

SIV
Цитирай
#67

deffecto написа:
entireworld написа:
entireworld написа:Колеги , след ъпдейт (4.0.А.2.368) , не мога да получа насройки за мобилния интернет.Когато си ги пратя от сайта на глобул ми разпознава телефона но съответно ми казва , "Configuration message could not be authenticated against your Sim card" , какво ли не пробвах и тцЪк :unknw:

В продължение на това....вече се изчерпах от към идеи и все още нямам мобилен интернет , дайте някви предложения ?
Изтегли ги от менюто - Settings- Sony Ericsson. Ако от там не иска да ти ги приема, виж настройките за глобул, и ги въведи ръчно. (Settings-Wireless and networks- Mobile networks- Access Point Names- бутон "Меню" - New.)
Не става пробвах безброй пъти вече , дори праинсталнах всичко наново, не, не и не.Да добавя ,че преди последния ъпдейт нямах какакви проблем (не е хардуерно)

Sony Xperia Z2
Цитирай
#68

В началото когато взех телефона, нямах интернет настройки, но щом отворих браузъра изведнъж се появиха.... ?! :whistle: (чудно как)
А за хората с проблеми с батерията:
изключете:
settings/wireless and networks/mobile networks/Data Enabled
settings/accounts and sync/background data
долното гълта повече ток, така че е по-важно. Само да спомена, че когато ви потрябва мобилен интернет включвате горното и след като свършите с употребата го изключвате (да не консумира електроенергия). А когато ви трябва андроид маркет, включвате долното (би трябвало само да ви изкара прозорец с настройката).

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#69

Ако имам мобилен интернет ще ми точи повече ток ако е пуснат от колкото ако не е ли? нали всичко си минава през gsm клетките бла бла..аз мислех че няма да има значение дали е пуснат или не мобилния нет..wi-fi е друга работа..отделен модул нормално да точи ток ама за мобилния незнам.
Цитирай
#70

Точно обратното е Wink
Цитирай
#71

Начи скъпата ми и ценна арка наследи проблемите на предните ми ериксони...много ми е тъпо направо незнам кво да правя..при леко чукване по задния капак и се рестартира телефона..от време на време не мога да набирам никого и никои не може да ме набира..и такива подобни простотии..преди това w902 ми правеше тези проблеми а още по преди това v630i...какво може да е ???писна ми вече..ериксона си ги обичам ама следващия телефон май няма да е ериксон вече..
Цитирай
#72

Не е нормално. Гаранция нещо? Ако има го носи. Много кофти така
Цитирай
#73

няма гаранция..купен от америка докато бях на бригадка..ще пробвам да сложа плат или хартиики по батерията да я направя по неподвижна..ама незнам ..батерията надали ми прецаква изходящите обаждания и може би проблема е по голям..а за мобилния интернет не виждам логиката да харчи повече ток от wi-fi..ако ми обясниш теоретично как е ще се радвам Big Grin
Цитирай
#74

Предния ми СЕ w810i правеше този проблем с изключването.. така и не разбрах от какво, слагах и аз хартии, но проблеми с обажданията - никога. Сега с АРКата никакви проблеми. Естествено вече, като го напълних със 700 и кусур снимки от време на време започна да се запотява, но не бих го сменил! Даже мисля вече за АРК С Smile

П.П: Мобилния нет от глобул си върви без проблем, wi-fi също.За батерията - започна и по 3 дни да държи (до сега всеки ден съм го зареждал, даже на ден по два пъти) Smile
Цитирай
#75

Мобилният интернет гълта десетки пъти повече ток отколкото wireless-a. Докато wi-fi работи с амплитуда от около 5dB, то мобилната мрежа работи в диапазон от 70 до 100 и нещо. Имайки предвид че рутерът е на няколко крачки от телефона, а клетката на мобилният оператор е сигурно на километри... + това телефонът си държи постоянна връзка с интернет. За това на смартфоните веднага когато зададеш страница браузърът ти отваря веднага страницата, вместо да чакаш да се свърже.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)