Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc
#76

Привет на всички!Въпроса ми е следния, а именно: Защо цената на арката в момента (в мтел ) е 499,92 лв(с даден абонаментен план , а тази на х10 е 509,90 лв (със същия план).Някой може ли да ми обясни, на какво се дължи тази аномалия .И все пак - Х10 вече е на около 2 години,докато арката е от скоро на пазара.Доста силно съм заинтересован от този проблем, понеже съм решил в най -скоро време да се сдобия с някой от двата.Надявам се да получа и някой съвет на кой от двата апарата да се спра.
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#77

Няма какво да мислиш. Взимай Арк.
Просто в момента явно Мтел има право да промотира повече новия телефон и за това е на преферинциално ниска цена. Освен това х10 вече е стар и нямат интерес да го промотират, щото сигурно даже нямат и бройки за продаване.
Цитирай
#78

То не е нито проблем нито въпрос но клипчетата ме впечатлиха...
http://www.youtube.com/watch?v=yHxwrP7G-Qk
http://www.youtube.com/watch?v=k8YTYCN31Jo
П.С. Много се замислям за Arc S от М-тел за 24х27.90лв... Време е да махна доброто старо Hero...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#79

Ами добре ще си дошъл в SE клуба Big Grin
Цитирай
#80

Съветвам да не се взима Сони Ериксон от M-тел. Доста от бройките са дефектни (сигурно произвеждани от Водафон). И не само смарт фоните, а и по-старите телефони. Сравнявал съм моят К800 (от Orange) със такъв от Водафон. Този от водафон показва по-неясни изображенията на екрана, по-тежък е, по-ръбъв и при тръскане изгасва. При кашона с хардуерните ми части имам и един Водафон 226, който пък страда от проблема с батерията. Ако само гасне е добре, защото се оправя лесно с парче хартийка при противоположната на поуър кънекторите част на батерията. Леля ми си взе Х8 от М-тел, уж на промоция пък на цена доста по-висока от тази в Глобул и ми се оплаква от странни проблеми с телефона, не традиционни за Сони Ериксон. Не искам никого да насърчавам против М-тел, просто пиша препоръките си от опит.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#81

Не виждам никакво отношение към темата в твоето мнение :facepalm:
Освен необосновани и базирани на чужд опит заключения Smile
Ползвам вече 7ми телефон от марката СЕ, купуван от Мтел и смея да твърдя от личен опит, че нито х8, нито х10, нито други по-стари или по-нови модели, предлагани от този оператор са дефектни.
Или поне цели серии Smile Wink
Винаги можеш да попаднеш на хардуерно дефектна бройна, но ако е такава, то бъди сигурен, че ще ти бъде подменена с нова!
Та...какъв беше смисъла на мнението ти в темата за Арк???
Цитирай
#82

Vodafone произвежда телефони???????? Confusedtupid: Confusedtupid:
Цитирай
#83

По принцип на всички Сони Ериксони, на които пише Vodafone или има нещо общо с Vodafone има по нещо дефектно. Нямам си и идея кой ги прави, но от години насам е така. Странен факт е, че когато избера от сайта на Сони Ериксон "Купете сега" за някой от телефоните ме препраща към сайт на Глобул. М-тел с техните кодировки, Водафонски и какви ли не други простотии (като изключим високата цена)... и аз не разбирам какво се опитват да правят.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#84

Здравейте!
Преди около месец си взех арк и като цяло съм доволен от него,но имам следния проблем- не мога да си свалям музика,филми и т.н. примерно от замунда и дата.Та въпосът ми е трябва ли ми някъква програма или проблемът е в мен?
Цитирай
#85

По принцип поради защита от пиратщина и такива работи от интернет, музика, клипове и т.н. не можеш да теглиш. Имам една програма "Music downloader", която уж може да тегли музика, но така и не съм я пробвал. Може би тук би играл роля руутът, за да може тази забрана да се премахне. (относно руут нещата, не съм на ясно колко ще намали ограниченията).
От друга страна опитай и с Arc media. Знам че има даунлоудър и може да сваля някои клипове от youtube. Опитай и за друг тип мултимедия. А за Замунда не мога да ти помогна. Поне аз не съм чувал за торент програма за Андроид.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#86

не знам при този телефон дали ще стане но би трябвало значи ако искате да теглите там някакви неща ако имате Astro файл мениджър десен бутон --> Preferences --> Enable Browser Download и вече трябва да мож да сваляте там разни работи а ако ще е някакъв торент от замундата си изтеглете uTorrent от маркета има го безплатен или там какъвто друг си изберете tTorrent ли ще е няма значение надявам се да съм ви помогнал
Цитирай
#87

sgrozdev написа:Здравейте!
Преди около месец си взех арк и като цяло съм доволен от него,но имам следния проблем- не мога да си свалям музика,филми и т.н. примерно от замунда и дата.Та въпосът ми е трябва ли ми някъква програма или проблемът е в мен?

Както казаха вече, от замунда ти трябва торент клиент. От дата, като ти се появи бутона свали, задържа пръст вурху него и избираш save link или нещо от сорта. После файла който се е свалил, ако не е с правилното си име, просто го преименувай както си трябва и му сложи съответното разширение mp3, avi или там каквото е.
Цитирай
#88

Пичове благодаря за съветите :bow: .От датата стана номера,а като се прибера довечера ще пробвам и замунда и т.н.Извинявам се ако задавам глупави въпроси ама още не съм съвсем в час с тези технологии Smile .
Цитирай
#89

Не знам, ама менединственно ме притеснява гланцирания капак, дали не се надрасква лесно.. нека хората, които имат телефона от поне 1-2 месеца да споделят .. благодаря Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#90

При мен са повечко от 2-3 и го нося с калъфа от комплекта,макар че си взех invisible shield , още се колебая дали да го слагам , защотото освен в джоба телефона е извън калъфа по маси и т.н , А все още няма и следа по въпросния капак Smile

Sony Xperia Z2
Цитирай
#91

а откъде си взе инвизибъл шиелд и на какви пари..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#92

http://www.zagg.com/ - аз си го поръчвам от там , но чакам по 1 до 2 седмици
http://www.invisibleshield.bg/ - това им представителството в България.Вече ти избираш Smile

P.S. Преди 2 седмици свалих на старата Х10-ка, повече от година изкара преди да се захаби лепилото и в момента телефона е все едно го вадя от кутийката,имай предвид че слагането е доста пипкава работа,а и става малко гланциран телефона отзад специално(както в твоя случай тъмен),но целта оправдава средствата в този случай ,защото наистина пази!

Sony Xperia Z2
Цитирай
#93

Надявам се някой, който е минал през оключването на буутлоудъра и руута на този модел, да отвори тема и с изпробван достатъчно добър ром за времето. за което съществува модела телефон и информация за истала. Wink Дано скоро и този форум да се допълни с предложения за различни ромове за проба от колеги с този телефон. :bow:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#94

Що специално в моя случай, твоя не е ли гланциран капака Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#95

Аз съм с misty silver , но при тъмните модели е по-изразено "гланцираното",което не че е лошо , а въпрос на личен избор :cheers:

Sony Xperia Z2
Цитирай
#96

А как стоят нещата по отношение качеството на корпуса? В един руски форум четох за поскърцване на капака, за някаква микропукнатина, която се появявала около датчика за приближаване, за изтриване на това което имитира метал отстрани по корпуса, дисплея излизал малко над корпуса в левия край... Все неща които почти ме отказаха да го взимам. И при това от тия неща се оплакват доста хора. При вас как е и от колко време го ползвате?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#97

iwan33 написа:А как стоят нещата по отношение качеството на корпуса? В един руски форум четох за поскърцване на капака, за някаква микропукнатина, която се появявала около датчика за приближаване, за изтриване на това което имитира метал отстрани по корпуса, дисплея излизал малко над корпуса в левия край... Все неща които почти ме отказаха да го взимам. И при това от тия неща се оплакват доста хора. При вас как е и от колко време го ползвате?
При мен поне няма такива работи. Единственото много тихо прискръцване идва от задния капак, когато натисна силно телефона.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#98

От около седмица имам арката (Arc S) и наистина забелязвам, както и други от темата, че загрява, не е чак толкова че да започне да мирише на притеснително, ноо...
Освен това имам ядове с мобилния интернет. Немога да го настроя изобщо. На сайта на глобул телефона не се разпознава. С SMS на 100 ми вади, че не е разпознат, оператора ми прати някакви настройки, които ръчно да въведа, но не иска да ми запомни новият APN. От меню бутона давам нов, след като въведа всички данни задавам запамети и... нищо не се случва, не ми излиза новия APN в менюто, естествени няма и нет.
Цитирай
#99

Като влезнеш в Settings/Sony Ericsson имаш ли опция да си изтеглиш настройките за интернета и съответно ако има пробвал ли си да ги теглиш от там?
Цитирай

И би трябвало да имаш едно Съветник за настройки и там в някоя стъпка има да си изтеглиш настройките автоматично Wink
Аз лично с Мтел никога не съм имала проблеми Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)