Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 2.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg V30 официално представен 31.08

Аз винаги ще твърдя едно нещо, най-хубавата камера е тази с която разполагаш в момента в който искаш да запазиш един спомен. След 10 години като си преглежда човек архивните снимки даже няма да се сеща как са заснети, а ще виждат спомена в тях, в крайна сметка нали затова е камерата. Аз обичам да си гледам много стари снимки които съм правел още от едно време когато нокиа 5800 xpress music беше най-големия флагман на пазара и никога не съм се замислял с какво съм снимал, а какво СЪМ заснел. Дишайте дълбоко, края на света се отлага и на никой живота не зависи от това.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари

Говорех по принцип знам че го няма

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Аз пък също имам стари снимки и какво ли не бих дал някои да бяха с качеството на сегашните,това естественo не пречи на съдържанието и не важи за толкова малки разлики в качеството. 

Иначе относно ръчните настройки мога да предложа нещо.В теста към снимките има и инфо на какви стойности са снимките и може да се сравни качеството между снимки,които съвпадат с настройките на другите модели.На някой ако му се занимава,може да сподели.Би било интересно.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Бе то че най-добрата камера е тази, която е винаги с теб е така по принцип. Но всяка снимка, която съм направил с ДСЛР-а и обработил след това ми носи съвсем друга наслада.
Така че лично аз изключително много държа на камерата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2018-02-06, 19:49:23)dp4u4umi6ev написа:  Не взимам ничия страна, но как точно определихте телефон, който го няма на нашия пазар, че не снима добре на автоматични настройки?

Аз доколкото схващам, колегите определиха от публикуваните няколко теста по-напред в темата.
И ми е чудно защо се дразнят някои хора, че LG не е на първо място в снимането (камерата)???
На мен лично ми харесва LG V30 и бих си купил с кеф апарата, въпреки че не е с най-добрата камера!
Винаги съм снимал на автоматичен режим и за мен най-добрите за това смартфони са на Самсунг!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Миналата година (и към днешна дата също) се доказа коя е най-добрата камера и процесинг на снимки в смартфон и това е Google Pixel 2, Samsung винаги вадят нереални цветове като снимат, иначе снимките като цяло стават. Point-and-shoot е най важното в камерата на един смартфон като цяло, а на LG явно точно това им куца, според мен и затова резултата в DxOMark е нисък на този смартфон.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Колко пъти ще повтаряме 1 и също, който каквото има с това ще снима. Нали темата е за LG V30.  Cool

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз подозирам, че LG G4, който все още имам, снима по-добре от S8-цата ми.
Ще направя и пряко сравнение при различни условия, но все не ми остава време. И не обобщавайте за марки като цяло. G4 беше известен с изключително добрата си камера и действително си остава такава.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2018-02-07, 18:53:54)doktorra написа:  Аз доколкото схващам, колегите определиха от публикуваните няколко теста по-напред в темата.
И ми е чудно защо се дразнят някои хора, че LG не е на първо място в снимането (камерата)???
На мен лично ми харесва LG V30 и бих си купил с кеф апарата, въпреки че не е с най-добрата камера!
Винаги съм снимал на автоматичен режим и за мен най-добрите за това смартфони са на Самсунг!

Аз прегледах теста и доста видеа ( в тубата)  съм изгледал и, ако не беше нереално високата му цена и това, че е с 4 рам можеше да се замисля за покупка Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2018-02-07, 18:53:54)doktorra написа:  Аз доколкото схващам, колегите определиха от публикуваните няколко теста по-напред в темата.
И ми е чудно защо се дразнят някои хора, че LG не е на първо място в снимането (камерата)???
На мен лично ми харесва LG V30 и бих си купил с кеф апарата, въпреки че не е с най-добрата камера!
Винаги съм снимал на автоматичен режим и за мен най-добрите за това смартфони са на Самсунг!

Не говорим за първо място!
Става въпрос за това,че да снимаш с телефон LG на авто режим , а не на ръчен, където снимките са В ПЪТИ по-добри, показах го на предната страница с бърз тест, и да заявяваш,че нямал хубава камера и че камерата отстъпвала, просто не е обективно! И не е честно.
Защото не се ползват пълните възможности на телефона.
С ръчен режим мога да контролирам всичко-яркост, контраст, топлина на картината, ISO, скорост на затвора, мога да докарам сравнително бързо снимка с перфектно качество на 99% от това , което виждам с очите си в реалността. А при V30 ще е даже още по-добре. На авто режима-вадя, насочвам, цъкам копчето и особено на по-тъмно получавам една манджа с грозде. Затова говорим, не че трябвало V30 да е на първо място.

Иначе сте прави, че няма нищо по-хубаво от това да извадиш камерата , да насочиш и снимаш на авто режим. Прави сте също ,че LG явно изостава от другите по тази точка. Но това,че LG имат недотам добри снимки при авто режим, далеч не означава,че имали лоши камери или че имат същите лоши снимки и при ръчен режим.
Цитирай

Цветове, наситеност и яркост не знам как се контролират от ръчните настройки ама знам ли. Нали, не говорим за някакви смешни филтри.
Примерите с намаляването на ИСО и увеличаване времето за експозиция на 5-10 секунди не са показателни. Всяка камера на тъмно ще направи в пъти по-добра снимка ако я оставиш да снима 5 секунди, а не 0.5.
Само че като искаш да се щракнеш с приятелите в дискотеката няма как и ти и те да замръзнат за 5 секунди. 1/60 е горе-долу минималната скорост, при която няма да имаш размазване и то ако имаш оптична стабилизация.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Да, леко се обърках-на ръчния режим може да се контролира само яркостта Smile
Просто цъкаш върху AE-L в син цвят, за да стане неактивно в сив и след това върху -+ си контролираш яркостта.
След като си готов, пак натискаш AE-L, за да го пуснеш и си добавяш желаните стойности на ISO, скорост на затвора,топлина и тн.
Защото докато AE-L е неактивно, стойностите при ръчен режим постоянно ще се смянят в зависимост от моментното движение на камерата и улавяне на картината. Даже може да има такива прецизни стойности на ISO и скорост на затвора, каквито не може да докараш-например ISO 54 и Shutter Speed 1/77.

Ето едно ново видео за LG V30 във връзка с VR възможностите на телефона чрез платформата на Google-Daydream


Тука още едно видео, малко по-старо:

Цитирай

(2018-02-08, 07:37:31)arrogant написа:  Само че като искаш да се щракнеш с приятелите в дискотеката няма как и ти и те да замръзнат за 5 секунди. 1/60 е горе-долу минималната скорост, при която няма да имаш размазване и то ако имаш оптична стабилизация.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

1/60 е минимума за 60 мм. фокусно разстояние, но в случая примерно при мен то е 4.2 мм. тъй, че не би трябвало да размаже и при 1/5 сек. То зависи и с каква скорост се движи обекта, но си прегледах снимките и на 1/9 сек. нямам размазани хора по снимките. Информацията съм я чел в тази статия http://sagabg.net/PCMagazine/article-950.html в която съветват дори за професионалните камери да не се снима никога в автоматичен режим ако искате да правите добри снимки.
Цитирай

Абе при 100% зуум не знам колко няма да има размазване, а и движещ се обект и движещ се снимащ....зависи и колко ти трепери ръката.
Но както и да е, пак говорим за части от секундата, не 10 секунди.
Ръчният режим при телефоните помага предимно при нощни снимки. При една хубава дневна светлина няма много голяма разлика и това е така, защото не можеш да променяш най-важното - блендата.
Професионалните камери - там няма смисъл изобщо да купуваш такава ако ще снимаш на авто. Аз с моя ДСЛР, който е далеч от професионален никога не снимам на авто и винаги снимам само в RAW.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Mate 10 pro може да променя блендата,но освен във фокуса,не виждам да подобрява снимките.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

И камерата на подобрения V30 ще е с изкуствен интелект

"Системата се нарича LG Lens и ще осигури функции като разпознаване на обекти (включително търсене на стоки и онлайн пазаруване), превод от чужди езици, сканиране на баркодове и дори добавена реалност чрез показване на детайли за обекти от околността."

Корейската компания LG обяви, че ще покаже “първата от набор технологии с изкуствен интелект” като част от новa версия на смартфона LG V30. Това ще стане по-късно този месец на Световния мобилен конгрес (Mobile World Congress) в Барселона. През изминалите дни се появи информация, че ще видим нов V30s, който ще има функции, подпомагани от изкуствен интелект в своята камера.

От LG наричат тази технология Vision AI, като тя включва автоматично анализиране на изображението в режим на снимане, за да бъдат предоставяни препоръки за самата снимка. Такова приложение на ИИ видяхме и при Huawei Mate 10 Pro. Също така имаме разпознаване на обекти и намиране на предложения за пазаруване по тях.

Новите функции ще могат да бъдат извиквани и чрез гласовия асистент на вашия смартфон, като интересното е, че LG няма да заложи на изцяло своя разработка, както направи Samsung с Bixby. Вместо това основен гласов асистент остава Google Assistant, който обаче ще бъде обогатен от Voice AI на LG. Това ще добави някои специални гласови команди, които потребителят да използва. Към момента смартфоните на LG поддържат 23 такива команди, като в новия V30 те ще нараснат до 32. Основната част от новите попълнения ще са свързани именно с новите ИИ възможности на камерата - заснемане на снимка в панорамен режим, режим за храна, ниска светлина и т.н.

LG вече започна налагането на ThinQ на CES през миналия месец, което е линия за решения с изкуствен интелект, но това е по-скоро начин за компанията да внедри своите продукти в този сегмент. Гамата телевизори на корейския производител поддържа Google Assistant и асистента на Amazon - Alexa, а в момента компанията разработва хладилник с тъчскрийн, който да работи с webOS и Alexa. Също така ще видим гама говорители от LG, които ще работят с всички основни гласови асистенти. От LG казват още, че някои от функциите с изкуствен интелект от новия V30 ще бъдат внедрени в съществуващи вече смартфони на компанията, но за момента не е ясно кои. Най-вероятно цялата информация ще получим на Световния мобилен конгрес.

https://hicomm.bg/novini/noviyat-v30-na-...amera.html
Цитирай

Без много шум LG V30 S

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Общо взето нищо особено.
Много странен ход на LG, сякаш някой им е турил вилата на врата, че непременно да трябва да изкарат нов телeфон V30, на 99% еднакъв със стария.
Какво им пречеше да представят G7 с AI функции и камера, 6GB Ram и 845 процесор вместо този?
И какво им пречеще да изчакат 2-3 месеца и да представят направо този V30s вместо V30?
И след това V40-още по-подобрен?
Kакво бързат толкова не разбирам?

Това е работа на парче. И що за идея телефонът да е само и единствено в син цвят?
И прекрасно име между другото-LG V 30 S THINK Q. По-дълго и смешно не можеха ли да го измислят?

Варгала, нищо вече не разбирам, братле?

LG V30
LG V30+
LG V30 + ALPHA
LG V30 S
LG V30 S+

???
Цитирай

Няма какво да разбираш, това не е нов телефон, а подобрен V30, което е добре, че не стоят цяла година на едно и също докато покажат новия модел. Вкараха AI за да са някаква конкуренция на Mate 10 и Note 8, защото те имат AI, а V30 нямаше. Освен това AI подобрява нощните снимки, вероятно и тези на светло в автоматичен режим, нещо, което куцаше при V30. Това, че увеличиха и на 6 GB RAM също е добре, защото вече трети пореден модел от V серията е с 4 GB RAM и почти никакво подобрение в камерите, а цените са се качили с 50% от първия V10. Нямаше как да покажат сега G7, тъй като не е готов и вероятно нямаше да е със SD 845. По-добре да се забави, но да го изпипат и да няма пак компромиси, защото G6 от това му страдат продажбите.

(2018-02-25, 11:54:09)greensmoke7777 написа:  Варгала, нищо вече не разбирам, братле?

LG V30
LG V30+
LG V30 + ALPHA
LG V30 S
LG V30 S+

???
LG V30 - 64/4 GB RAM
LG V30 + 128/4 GB RAM
LG V30 + Alpha няма (само кодово име или измислица на някоя медия)
LG V30 S - 128/6 GB RAM
LG V30 S+ - 256/6 GB RAM


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

А нещо казаха ли за G7? Този V30 е като предишния, но с 6GB рам, естествено стария процесор.
Цитирай

Да де , ама те пак не бяха AI конкурент на Mate и Note, защото V30 няма AI , както си написал.
Аз това казвам-3-4 месеца да бяха се забавили и да го представят днес с 6GB, AI и подобрена камера, щеше доста повече да впечатли.
Не че много хора не смятат V30 за впечатляващ, но такъв с характеристиките на S+ щеше да е още по-добре.

Иначе за G7 и аз съм съгласен да е изпипан и по-добър от V серията, което ще е много странно , защото досега V сериите бяха по-добрите устройства.
Това ще е добър маркетингов ход, защото G-тата са далеч, далеч по-известни от V-тата.
Този петък ходих в още два магазина тука да питам за V30. И в двата магазина ме гледаха пак като извънземен! Не са чували за такова животно.
Едната мацка даже ме пита два пъти за моделаи удари огромно чудене.
Което вече напълно затвърждава в мен подозренията,че за V сериите никой не е чувал, а G-тата са доста по-достъпни, масови и известни.
Цитирай

Стария защото новия още го няма за тях, вероятно. А и ако сложат новия, какво ще сложат на V40? Тогава пак щяхме да мрънкаме, че V40 не предлага нищо ново.

Пс. G серията ще е по-добра от V серията само до идването на новия модел през есента.
И няма как да забавят V30 с 3-4 месеца за да го представят днес, вече са AI и сегашните подобрения, защото губят няколко милиона продадени устройства и кой щеше да си купи V30 като знае, че само след 6 месеца ще излезне V40. Тези подобрения сега са, за да задържат малко продажбите до идването на V40.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Какви милиони продажби на V30? Тоя телефон изобщо реален ли е, а този сега дето го пуснаха под масата ще съществува ли?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

И в крайна сметка ще се предлага ли тук, или пак няма, Big Grin иначе е хубав, но ако няма да го видим, няма смисъл.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)