Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Персонализиране на Galaxy S8/S8+

Има разлика къде се записват контактите по default. Ако си избрал да се записват в паметта на телефона, гугъл няма да ги синхронизира..
Тука предполагам бъркаме `управление на контакти - място за съхранение по подразбиране' със' записи за показване'




Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-01-28, 17:01:06)extremee13 написа:  Има разлика къде се записват контактите по default. Ако си избрал да се записват в паметта на телефона, гугъл няма да ги синхронизира..
Тука предполагам бъркаме `управление на контакти - място за съхранение по подразбиране' със' записи за показване'




Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Нищо не бъркаме, и аз за това така се учудих, защото и аз знаех че не е така, плюс това и пробвах, пак не ги синхронизира
НО по-горе и със снимки ясно уточнихме запис на контакти и показване....
И на мен ми е адски странно тези твърдения, за това помолих някой от тези които казват че ги синхронизира , да тестват и да кажат

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-28, 14:32:15)OGIER написа:  Аз тествах , при мен не ги синхронизира
Ако някой го направи и при него е ок, да сподели

Добре, какво правят контактите ми от телефона в Гугъл тогава ... Няма да седна ръчно да пренасям 1000 контакта, някои от които не съм ползвала от 10г ...

Мисля, че другаде е причината - това синхронизиане, ако е включено, се извършва с орпеделена периодичност - виждам, че под акаунтите е указано към кой момент е актуално - не се вижда точната дата, вероятно трябва да намаля шрифта. Но, ако натисна бутона "синхронизиране" - не променям датата, не се синхронизира по мое желание сега. И така оставам с предоложението, че моментът за синхронизиране се планира по сървърите им при няккаъв алгоритъм. Датите са различни за акаунтите на Самсунг и Гугъл (оградено в червено по-долу):

[Изображение: 20345521.png]

П.П. Записах нов контакт в телефона  - за него е указано, че не е синхронизиран Smile Ще го дебна кога ще се случи  Tongue

Направо ще го скрйшотна сега Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 18:26:47)divna написа:  Добре, какво правят контактите ми от телефона в Гугъл тогава ... Няма да седна ръчно да пренасям 1000 контакта, някои от които не съм ползвала от 10г ...

Мисля, че другаде е причината - това синхронизиане, ако е включено, се извършва с орпеделена периодичност - виждам, че под акаунтите е указано към кой момент е актуално - не се вижда точната дата, вероятно трябва да намаля шрифта. Но, ако натисна бутона "синхронизиране" - не променям датата, не се синхронизира по мое желание сега. И така оставам с предоложението, че моментът за синхронизиране се планира по сървърите им при няккаъв алгоритъм. Датите са различни за акаунтите на Самсунг и Гугъл (оградено в червено по-долу):

[Изображение: 20345521.png]

П.П. Записах нов контакт в телефона  - за него е указано, че не е сингронизиран Smile Ще го дебна кога ще се случи 

Направо ще го скрйшотна сега Smile
Мисля, че бъркаш синхронизация с това къде ги записваш.
Надали тези 1000 номера от които някои не си ползвала 10 години си ги записала в телефона . Ти си ги записала НА телефона, но къде е въпросът. ( прилагам снимки за визуализация при запис ) [Изображение: def83376d005360bbf22ccb72cc1c651.jpg][Изображение: c0d1e329c051759a2f327e8c9fbb1f40.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Преди месец взех този телефон, преди това ползвах huawei p9 lite. Половината ми контакти бяха записани в гугъл акаунда, а другите в телефона. След като взех галаксито бяха прехвърлени тези контакти, които бяха в гугъл акаунда.
Според мен невъзможно е гугъл да синхронизира контактите в тела.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Винаги до сега съм записвала телефонните номера само в телефона и не съм подозирала, че може да бъде другаде. Когато купих този телефон импортирах контактите от файл, в който ги бях експортнала преди месеци.

Ето отново покавам - настройката къде да се съхраняват/записват контактите и СШ от запис на контакт - вижда се горе, че е в телефона:

[Изображение: 20340489.png] [Изображение: 20345804.png]

А тук показвам новия контакт - все още не е синхронизиран и друг, който вече е:

[Изображение: 20345652.png] [Изображение: 20345651.png]

Когато се направи синхронизиране - ще се вижда и в Гугъл.

Разбирам, че има разлика между това къде се записва информацията и къде се визуализира. Това, което при мен се вижда в гугъл, реално е записано в телефона. Гугъл - само го показва.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Нали приложението контакти е едно? Просто предлага различни места на запис?
След като в акаунти си казал да ти синхронизира контактите, то защо да синхронизира само част от тях? Замисли се.
И мойте контакти са стигнали по този начин до гугъл. Не съм ги писал ръчно. Най-вероятно и ти не си.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Това, което си мисля е, че синхронизирането не се случва ежесекундно, а примерно - веднъж в месеца. И новите контакти ще са видими в Гугъл след време. Не веднага след създаването. Ползвам само едно приложение за контакти - стоковото.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 18:50:59)divna написа:  Това, което си мисля е, че синхронизирането не се случва ежесекундно, а примерно - веднъж в месеца. И новите контакти ще са видими в Гугъл след време. Не веднага след създаването. Ползвам само едно приложение за контакти - стоковото.
Като казваше се видят в гугъл какв О имаш предвид?
В телефона или на компютър ?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-28, 18:50:59)divna написа:  Това, което си мисля е, че синхронизирането не се случва ежесекундно, а примерно - веднъж в месеца. И новите контакти ще са видими в Гугъл след време. Не веднага след създаването. Ползвам само едно приложение за контакти - стоковото.

Мнението ми не беше насочено към теб, а към огиер.
Иначе, да права си.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

А синхронизирането с гугъл контакти мож е ръчно постоянно да се направи , ето къде[Изображение: 1d92a17bf7f6c0f5f3006263f9c55010.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-28, 18:52:15)OGIER написа:  Като казваше се видят в гугъл какв О имаш предвид?
В телефона или на компютър ?

Гугъл на лаптопа през Chrome. Но не мисля, че има значение дали се влиза от лаптоп или от телефона.

Сега ще пробвам ръчното.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 19:07:59)divna написа:  Гугъл на лаптопа през Chrome. Но не мисля, че има значение дали се влиза от лаптоп или от телефона.

Сега ще пробвам ръчното.
Ок, чакам да кажеш дали ше ги синхронизира

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Последна синхронизация е имало - при стартирането на телефона - като съм го купила на 5 май 2017г. и съм заредила контактите от файла. И след това никакви. Зададох първо да синхронизира само контактите - завъртя кръгчето, но остави дата  на последна синхронизация - 06.05.2017г. От трите точки му зададох да синхронзира всичко - завъртя кръгчета на всички опции, обаче ми изписа, че среща затруднения за контактите.

Ще му дам малко време, ще рестартирам телефона, ще огледам какво го мъчи. П.П погледнах сега - още върти - явно му трябва време.

[Изображение: 20346436.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 11:32:46)OGIER написа:  С новата съм ( ако говориш за от компютър )
Аз казвам , че:
Ако е записан в паметта на телефона, тогава трябва ръчно да се премести в гугъл акаунта, ЗАЩОТО при синхронизиране не премества записаните в телефонната памет в гугъл

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Вярно е и аз се мъчих но се се синхронизират,макар че всякакви синхронизации са ми включени.Иска си ръчно записване
Но и divna е права„„„„„Явно си му задал да ти показва само контакти от телефона„„„„„
така е задал съм му да ги записва само от телефона.Малка какфония ама ще я разнищим,
И аз ще пробвам ,да уточня:контакта ще го запиша в телефона ,настроени са да се показват само от телефона,всички синхронизации са ми включени с Google акаунта,ще чакам да видя дали ще се появи в Google акаунта(независимо дали от Chrome или от телефона влизаш).
P.S но основно разбрах че повчето си записвате контактите в акаута и са ви настроени от там да се показват,не съм свикнал да ползвам Google акаунта,поради причина че при по старите телефони който съм ползвал(с Андроид) за да сложиш снимка на звънене или мелодия се искаше контакта да е записан в телефона
Ще видя кога ще се синхронизира ....макарче малко ме съмнява.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

Ми аз не мисля че ще се . Не случайно има отделно на един контакт после да ги свържеш, вайбър, скайп, гугъл....
А за снимката това беше много отдавна, Сега си я слагаш без проблем. Независимо дали от компютъра или от самият телефон
Аз не виждам никаква логика или полза да се записват в телефона ( да би трябвало ако ги синхронизираш с акаунта на самсунг, после да можеш да ги възстановиш или със smart switch ), Но...За мен е странно и излишно усложнение.
Аз записвам веднъж и без никакви др фатки го имам постоянно и на всяко устройство докато не го изтрия
Бързо, лесно, удобно и полезно Wink

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

При мен веднъж е синхронизирало, нямам идея какво се е объркално, че не иска пак. Вероятно иам некоретктни записи или са му много?!?! Ще помисля, като ми остане време. И без това е добре да разгледам контактите и да реорганизирам Smile

Ето как изписва грешката:

[Изображение: 20355343.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-29, 13:37:24)divna написа:  При мен веднъж е синхронизирало, няам идея какво се е объркално, ще помисля, като ми остане време.

Ето как изписва грешката:

[Изображение: 20355343.png]
Според мен предишният път си ги качила от файл в гугъл или си ги синхронизирала ръчно веднъж от: [Изображение: 20830fb9a36f7c5590e3e86e23f198c5.jpg][Изображение: eac9873552bfd65f362a5fa5e74cdcd9.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-29, 13:24:30)OGIER написа:  Ми аз не мисля че ще се . Не случайно има отделно на един контакт после да ги свържеш, вайбър, скайп, гугъл....
А за снимката това беше много отдавна, Сега си я слагаш без проблем. Независимо дали от компютъра или от самият телефон
Аз не виждам никаква логика или полза да се записват в телефона ( да би трябвало ако ги синхронизираш с акаунта на самсунг, после да можеш да ги възстановиш или със smart switch ), Но...За мен е странно и излишно усложнение.
Аз записвам веднъж и без никакви др фатки го имам постоянно и на всяко устройство докато не го изтрия
Бързо, лесно, удобно и полезно Wink

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Само дето тоя samsung акаунт(облак)- нищо не може да видиш в него,какво има ,какво се сихронизира.Пълна скръб-няма и приложение за компютър ,само едно келево(за снимки) дето нищо не върши.....Неее че нещо Smile Visslar , не може пък сега всичко да е наред иначе нямаше да има за какво да пишем Wink Big Grin

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

Ами синхронизира нещо, но още не мога да му хвана спатиите. Днес се наложи да почакам 10 мин и хванах телефона - да разгледам контактите. На стария телефон имах групи, които са се пренесли, но празни. И докато чакам - разпределих част от контактите по групи. Сега отварям гугъл на лаптопа и ги виждам разпределени по групи, както съм го направила по-рано. Ще продължавам да наблюдавам как се държи.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Защото групите са към гугъл акаунта.
Номерът който записа вчера "OGIER" синхронизира ли се от телефона в гугъл?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Здравейте, търся live wallpaper за заключен екран,  който при заключване има edge ефекта  като при получаване на съобщение.
Цитирай

С последният ъпдейт на Фб месенджъра тотално загубих получаването на известия, как е при Вас? Трябва да влезна в програмата и едва тогава виждам, че някой е писал.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

Аз нямам проблем, даже не го настройвам изобщо

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2018-02-01, 10:44:07)trendata написа:  С последният ъпдейт на Фб месенджъра тотално загубих получаването на известия, как е при Вас? Трябва да влезна в програмата и едва тогава виждам, че някой е писал.
Същата работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)