Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fastboot + Recovery + CustomRom(BlackSystem) - Инструкции и инсталация

наи на края и аз съм с черната система след 3 часа мъки Успях Dance
но не мога да разбера този кернел трябва ли да го сменям за какво служи ?

SGS4 Active
Цитирай
Аксесоари

Аз имам проблем с качването на рековърито.Телефона си влиза във фастбоот,но когато стартирам флашрековъри цмд прозореца се отваря,но нищо не става.Пише ,че изчаква устройство.Юсб драивъра съм го инсталирал и телефона го флашнах без проблем.Компютъра ми е с xp sp2.Има ли някакви особености които трябва да се направят.Моля помагаите.Не съм много вещ в тези неща.

XIAOMI MI 9T
Цитирай

Пиши ми по скайп-а да ти влезна в компа с Team Viewer и ще го оправим. Определено е от Driver-a
Skype: s-u-f-f-e-r
Цитирай

Всичко е ок благодарение на suffer.

XIAOMI MI 9T
Цитирай

3. взимате boot.img от "Kernel_v0.2.zip" или "Kernel_v0.3.7z" и го слагате в същата директория при другите файлове виж т.5 и местите всички файлове в "C:\"
Това не го разбирам плс.. помощ

SGS4 Active
Цитирай

Избираш си един от двата гореописани архива, разархивираш го и от файловете вътре взимаш този, който се казва boot.img и го местиш в C:/ на компютъра, като в C:/ трябва да имаш също fastboot.exe, adb.exe, adbwinapi.dll и adbwinusb.dll
Цитирай

Data2system Версия BlackSystem (kernel 0.3.1) by Quarx
Цитирай

Не мога да вляза във фастбуут режим за да си инстална ClockWorkMod recovery. Натискам червената слушалка и камерата при изключен телефон и свързан към компа.... извибрира и телефона се включва без да ми се покаже никакъв син екран???

П.С. И като изкарам телефона от компа пак не става....
П.С.2. Big Grin Всякакви последователности пробвах на тези два бутона... и едновременно ги държах и двата......... и пак не става........ ще го засиля в стената Big Grin Big Grin
Цитирай

Сложил ли си ROM с Fastboot преди това?
Цитирай

Да. С гръцкия 2.1 съм.
Цитирай

Гръцкият е официален и няма fastboot. Този ( http://narod.ru/disk/26675062000/V20B_00.kdz.html ) обаче има fastboot и точно той ти трябва. Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Мерси много! По късно ще го сложа! Wink

П.С. Готово.... и имам фастбуут Smile
Цитирай

4. Разархивирате flash_recovery.zip и стартирате flashrecovery.bat ще се появи cmd прозорец, както и в фаст буут режима ще бъдат изписани командите, които файла изпълнява.

Изписва ми ''Waiting for device'' и нищо не се джурка Tongue какво да правя? Angel

И как се излиза от фастбуут (синия екран) защото аз махам батерията. Big Grin
Цитирай

Драйвър ( http://dl.dropbox.com/u/11874963/android...indows.zip )

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

ЗЛАТЕН СИ! Стана. :bow: :cheers:

Сложих и чернилката - СТРАХОТНА Е! :thumbup:
Цитирай

3. взимате boot.img от "Kernel_v0.2.zip" или "Kernel_v0.3.7z" и го слагате в същата директория при другите файлове виж т.5 и местите всички файлове в "C:\"
4. браузвате до диск C с CMD: "cd c:\" и от там изпълнява следните команди:


Пак ми изписва waiting for device и до там. И не ми бачка wi fi-to след като инсталирах update.zip новия кернел се опитвам да сложа.
Няколко пъти зарeдих update.zip но wi fi-to отново не бачка :mad:

П.С. Оправих го. Сложих отново Black System и се оправи. Кернела засега ще почака, че днес много ми дойде. Smile
Цитирай

Здравейте нов в съм в този вид операционна система имам такъв оптимус с 2.1 андроид официален от мтел как мога да сменя с тази система до колко е опасно да остана без телефон.И как мога да си направя бекъп,пробвах с комбинациите но не става.
Цитирай

batepanko написа:Здравейте нов в съм в този вид операционна система имам такъв оптимус с 2.1 андроид официален от мтел как мога да сменя с тази система до колко е опасно да остана без телефон.И как мога да си направя бекъп,пробвах с комбинациите но не става.

Здравей описано е ако четеш внимателно няма как да сбъркаш няма да останеш без телефон спокоино :-)

LG Optimus GT540, LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy Express I8730.
Цитирай

Опитвам се да го кача, но винаги стигам до този момент. С 2.1 съм и искам да си кача 2.3.7, но ми трябва fastboot, а на моя няма.
Прочетох повечето теми и следвах стриктно инструкциите,но нищо!

Най-накрая с 2.3.7
https://www.androidbg.com/forum/topic774...d-237.html

Трябва ли да правя SWAP дял?

Motorola Moto G - 4.4.2 kitkat. Asus Pfonepad 7
Цитирай

не ти е за тук въпроса, но специално за този ROM е препоръчително да имаш SWAP дял
Цитирай

Нещо не мога да се справя, но проблема е че не знам къде бъркам. Като взех тел-на беше с 1.6 сложих му балтийския ром но първата му версия която беше 128мб после минах на гръцкия заради бг менюто. До тук добре и снощи се реших да сложа фасбуут и рековъри за да сложя нещо по ново и тук нещо се обърка. Сложих си балтийския които имах от преди/128мб без да правя хард ресет защото ми остават някой приложения// обаче той явно няма фасбуут. Направих хард ресет и тръгнах да слагам версията посочена от Топ Гън по-горе/138мб/ При първата инсталация програмата заби и телефона остана с даунлоуд мод, направих веднага нова преинсталация и тогава нещо се омаза. След приключване на кдз програмата телефона изгасна. Реално той се е стартирал но дисплея не свети и по едно време се чува мелодията която андроида стартира но дисплея нищо. Единствено му светна подсветката на екрана но той продължава да е черен. Пак преинсталирах но докато тече инсталацията вече дисплея е изключен и не се вижда надписа даунлоуд мод. Приключва инсталацията и същото черен кран и свети подсветката. Сложих отново Гръдския, но пак същото. Тогава се сетих да натисна червенат слушалка да угася дисплея и след повторното и натискане дисплея тръгна. Рестартирах телефона няколко път пак так. Направих хад ресет пак без промяна. Сега реално телефона в момента работи но аз продължавам да и искам да го довърша и да си сложа фасбуут и рековери. Не знам обаче как да подходя вече. Защото и да си сложа правилния ром с фасбуут дисплея не свети и няма да разбера дали съм подкарал фасбуута.
Цитирай

Не излиза ли поне бялото LG Лого?
Ако не се появява дори то пробвай с този метод:
https://www.androidbg.com/forum/topic633...ravka.html
Цитирай

Не нищо не излиза сега ще пробвам по него.
Цитирай

пиши какво е станало после Smile
Цитирай

В момента не мога да инсталирам оут.кдз програмата забива като дам запуск по обновления ПО.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)