Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fastboot + Recovery + CustomRom(BlackSystem) - Инструкции и инсталация

А под Download mоde Като го подкараш махаш ли картите и батериите?
Цитирай
Аксесоари

да, ако някой може да ми помогне да подкарам кдз програмата при вин7 на другия ми компютър. Там уж съм инсталирал всички драйвери, но програмата не тръгва както и пс суите не намира тела.

П.С проблема е тук
[Изображение: problemon.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
не намира някой драйвер. някой ако има идея кой?
Цитирай

Трябва първо да позволиш на уидноуса автоматично да инсталира драйвърите(десен бутон върху Computer->Properties->Advanced system settings (namira se po v lqvo nqkyde v sredata na prozoreca)->Hardware и проверяваш втората опция дали е на Yes (Recommended)) и ако не тръгва кдз-то при включен телефон флашвай под Download mode, така ще си инсталира нужните драйвъри и няма да иска да ти е включен USB Debugging
Цитирай

Така е, на Yes (Recommended) е сложен и единия и другия комп. Единия е с виста и там си флашвам 2.1 който и да е вариант. На 7-цата не мога да флашвам. Проблема е че съм сложил френския 20b, но не мога да сложа оут.кдз за да ми излиза бялото лого и да мога да влезна във фастбуут. Пробвах и на двата компа. Снимката по горе е от този момент. С извадени карантии телефона го вкарвам в даунлоуд мод, но кдз програмата забива защото и двата компа не разпознават някой от драйверите на тела и инсталацията на оут.кдз файла е неуспешна. Там ми е проблема и не знам как да подходя :facepalm:
Цитирай

Откъде си?

И инсталирал ли си преди това LG PC SUite - той има нужните драйвъри все пак
Цитирай

От В.Търново съм. На вистата съм инсталирал LG PC SUite и затова там мога да флашвам 2.1 ромове. На 7-цата го инсталирах ама там не намира телефона.
Цитирай

Жалко, че не си от Пловдив. Щяхме да тестваме на 100% работещ компютър - според мен смени USB порта или трий драйвърите и ги слагай наново
Цитирай

ок ще се мъча ако не стане ще карам с 2.1 колкото и да ми е омръзнал.
Цитирай

Подкараш ли го да се вижда логото с Fastboot-ски ром - значи все едно си минал до по-горна версия Smile
Ако не става с руския Kdz, Можеш да свалиш този, който се води Open Europe:
http://dl.dropbox.com/u/17539072/fastboo...2Bfast.kdz
Цитирай

Всичко е ОК до 4-та стъпка .. Свързвам с компютъра и влизам в фастбуут ( появява ми се синия екран ), разархивирам flash_recovery.zip и стартирам flashrecovery.bat , появява ми се cmd прозореца и ... нищо ... просто ми изписва < waiting for device > :/ и не се сещам къде е проблема .. благодаря предварително Smile
Цитирай

В драйвърите е проблема
Цитирай

Да като погледнах предишните коментари разбрах къде е проблема ... но как може да се оправи ?
Цитирай

Ами.. зависи с какъв WinDows си. Най-лесно ми е да погледна обикновено. Досега не съм имал оплаквания Smile
Цитирай

качих рома ма немам фастбоот , натискам копчетата както требва , нема ефект ...... гледах и други теми , качих вивакомски ром , европейски , нз закво но нищо . =(
Цитирай

Кой точно ром си слагал и това с червена слушалка и камера при изключен телефон ли го правиш?
Цитирай

За да сляза от Android 2.3.7, SwiftDroid v2.0 RC5 (Based on CyanogenMod-7.1.0) с който съм в момента (започна да прави каквото си иска и когато си иска) към този трябва ли да правя някакви по-специални гимнастики? единственото нещо, което ми трябва е опцията за преместване на апп в сд. Иначе като гледам всичко си му е наред :thumbup:

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай

Qntc написа:За да сляза от Android 2.3.7, SwiftDroid v2.0 RC5 (Based on CyanogenMod-7.1.0) с който съм в момента (започна да прави каквото си иска и когато си иска) към този трябва ли да правя някакви по-специални гимнастики? единственото нещо, което ми трябва е опцията за преместване на апп в сд. Иначе като гледам всичко си му е наред :thumbup:

За да слезеш към койзи? Black System? По-специални гимнастики не ти трябват, но няма вградено апп2сд, а се симлинква дата папката с такава на sd картата, в допълнителен паришън при това. Така че... да, ще трябват доста специални гимнастики. Моят съвет е, ако по принцип RC5 се е държал добре досега, стой си с него, но го преинсталирай на чисто(Wipe). Можеш да пробваш и този, с който съм аз в момента(чети по-долу), общо взето е същия, но е по-пъргав и му работят някои неща в повече. Ако искаш ще потърся как се прави инсталацията, понеже аз така или иначе минах през всички сървис пакове, а то не се налага. Така или иначе, каквото и да правиш, преинсталирай на чисто и няма да имаш проблеми.
Цитирай

Най-добре слагай CM7 версията с Кернел .29 на pcfighter - няма забележки!
Download: http://adf.ly/3VCf8
Цитирай

suffer написа:Най-добре слагай CM7 версията с Кернел .29 на pcfighter - няма забележки!
Download: http://adf.ly/3VCf8


стабилен е, батерията си играе игрички, ама извади 881 точки на 600mhz и на ondemand :thumbup:

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай

Пробвай примерно SmartAssv2 като профил за процесора - пак играе игрички, но е по-добре от OnDemand
Цитирай

Надявам се да не съм проспал някъде отговора на въпроса си, но до колкото успях да разгледам не видях някъде да е дискутирано.

Та значи, след цял ден занимавка успях да си флашна телефона след като минах през всички възможни перипетий. Всичко което можеше да се обърка се обърка, но след цял ден четене на теми тук и по други форуми успях да си кача черната система и бях много доволен, до момента в който останових, че не ми работи модема. През WiFi ми намира мрежи ( не успях да тествам дали се връзва след като всички бяха заключени ) но иначе като се опитам да си пусна нет хич неще да захапе.

Бих искал най-учтиво да запитам. Аз ли нещо не съм направил или просто това не е включено в рома?

Не съм ъпдейтвал "Кернела" само си качих чистия ром.
Цитирай

Какво разбираш под "не ми работи модема" и кой нет не можеш да си пуснеш - мобилния или безжичния?
Цитирай

Ако имаш в предвит мобилният интернет, за него са нужни да си въведеш настройките, които изисква самият оператор!
Можеш да провериш дали имаш настройките като влезнеш:
1. Натиснете бутона Опции за достъп до настройките
2. Изберете Настройки
3. Изберете Настройки за безжични мрежи
4. Изберете Настройки на мобилна мрежа
5. Изберете Имена на точки за достъп
Там трябва да ти излезне някакво име (Виваком, Мтел, Глобул), ако го няма значи правиш нов APN

Sony Xperia Z Ultra <<Lollipop 5.1.1>>
Цитирай

или направо си сваляш от маркет-а APN Global, избираш настройките, които искаш и си готов Smile
Цитирай

Много съм ви благодарен и на двамата. Подозирах, че трябва да се въведат някакви настройки но не бях сигурен, а и не знаех точно къде да ги въведа.

Още веднъж, благодаря. :thumbup: :bow:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)