Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fastboot + Recovery + CustomRom(BlackSystem) - Инструкции и инсталация

nowhere написа:Ох, май ще се престраша да го ъпгрейдна, че нещо много ме блазни Big Grin Big Grin
Само, че имам няколко въпроса:
1. Най-важният въпрос: От опитите ми да го ъпгрейдна може ли да прецакам телефона и да е тотал щета (демек за сервиз, И В КОИ СЛУЧАИ СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА?)
2.Понеже гледам, че са изтрити разни работи.. камерата няма звук и т.н. Да попитам нали може да си го върна с оригинален ром 2.1?
3.TopGun ще те помоля да направиш обяснението как се слага още по-просто, защото например "2. Флашвате с кдз ъпгрейдъра горния V20B_00.kdz РОМ" Е, че аз не знам какво е кдз ъпгрейдър, а ти ми казваш да го флашна? Big Grin Даа.. ясно предполагам, че някъде е обяснено как се флашва с кдз ъпгрейдър, но мисля, че ще е много по-просто и по-лесно за нас простите хора, всичко да е в една тема. Smile

Обяснено е в темата за ъпгрейд до 2.1
Цитирай
Аксесоари

Или накратко казано:

Четеш и изпълняваш тези теми:

1. Upgradе на LG Optimus към андроид 2.1

2. BlackSystem by Quarx - Инструкции и инсталация

3. CyanogenMod 6.1 (OpenSwift) - Android 2.2.1

и след това си с най-новият хипер мега ултра Андроид Smile

LG GT540 Optimus - CyanogenMod 7 (SwiftDroid) - v1.8 - Android 2.3.3 Gingerbread
Цитирай

Защо му препоръчваш Циана? Толкова ли е добър на сегашен етап? И ако да, ти защо го нямаш?! На сегашен етап в CyanogenMod не работят камерата, плеъра (оправя се) има и някои бъгове..

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Та пак да попитам, в кои случаи може да се прецака телефона тотално? В смисъл може ли примерно, ако не стане да се флашне да пробвам пак и пак и пак и пак.. докато не стане? Мисълта ми е, телефона чак след като се извади ли не мжое да се оправи или?
И също така да съм подготвен да попитах хората, на които им се е прецаквал телефона колко кинти дадохте за ремонт? Sad

EDIT: Задължително ли е да си кача Балтийския РОМ? Европейския не е ли по-добър.. Rolleyes

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

ако следваш инструкциите няма да имаш никакви проблеми, след като си качиш фастбуут и рековерито на телефона никога няма да отива в сервиз освен ако не го тряснеш в стената

LG GT540 и SGS III
Цитирай

nowhere написа:Та пак да попитам, в кои случаи може да се прецака телефона тотално? В смисъл може ли примерно, ако не стане да се флашне да пробвам пак и пак и пак и пак.. докато не стане? Мисълта ми е, телефона чак след като се извади ли не мжое да се оправи или?
И също така да съм подготвен да попитах хората, на които им се е прецаквал телефона колко кинти дадохте за ремонт? Sad

EDIT: Задължително ли е да си кача Балтийския РОМ? Европейския не е ли по-добър.. Rolleyes
Може да се прецака почти по всяко време Big Grin Big Grin Просто както ти казаха колеги горе - чети внимателно и изпълнявай точно Smile
Ако фейлне при флашването с .кдз, флашваш пак докато се оправи, има подобна тема как да го вкараш в DL mode
Ако фейлне във фастбуут, НЯМА да го гасиш пак пишеш командата (отваряш файла)
Едит: пука ли ти за рома, важното е да има фастбуут, този в темата има, а дали балтика или европейския, да не ти пука, след като го флашнеш веднага ще се изтрие за да качиш Черната система Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Доста кофти тръпка изглежда.. все пак първо да видя евентуално какви пари ще ми е Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

nowhere написа:Доста кофти тръпка изглежда.. все пак първо да видя евентуално какви пари ще ми е Sad
Абе момче на теб нещо май ти хлопа, ако ъпдейта към 2.1 си го минал без проблем, тогава с това няма да имаш проблеми и не е задължително да фейлне какво се подготвяш за най-лошото, гарантирам, че ако изпълняваш точно каквото е написано, няма да имаш НИКАКВИ проблеми Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Е все пак да се подготвя.. Tongue

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Ако продължаваш така да се "подготвяш" то тогава никога няма да го флашнеш Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Не го е минал ъпдейта.
За ремонт не съм чувал някой от форума да е давал пари досега
Цитирай

Е нали няма гаранция и като го дадеш на сервиз.. на тебе не ти ли искаха пари?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

nowhere написа:Е нали няма гаранция и като го дадеш на сервиз.. на тебе не ти ли искаха пари?
Даваш го на сервиз и се правиш на луд, че нищо не разбираш Big Grin Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Гаранцията пада ако те спипат, че си човъркал телефона било то хардуерно или софтуерно.
При моя беше пълно.. Трупче и нямаше как да разберат дали e root-нат и т.н...
Самия факт, че им го даваш с 2.1 означава че си го човъркал, затова всички които сме с 2.1 гаранциите ще ни важат след официалния ъпдейт чак (и май в инфото на телефона трябва датата да е след тази, на която ще пуснат официалния ъпдейт)
Цитирай

Еми точно де, ако разберат че съм го човъркал (при положение, че се брикне) за тва искам да знам..

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Няма как да разберат ако се брикне, защото не могат да го подкарат и да видят какво му е. И сменят платката (поне при мен я смениха де). И телефона ти го връщат с нов IMEI
Цитирай

suffer написа:Няма как да разберат ако се брикне, защото не могат да го подкарат и да видят какво му е. И сменят платката (поне при мен я смениха де). И телефона ти го връщат с нов IMEI
и моя го дадоха с нов имеи,и то след опит за ъпдеит с официален софт,след това започнах да чета и разбрах че е МНОГО по-сигурно да ъпдеитнеш с неофициален от колкото с официален!
Цитирай

Вече съм с 2.1, остана само BlackSystem да си сложа, но преди това искам едно разяснение:
"Необходими файлове: Необходимия ром" Този РОМ ще трябва ли да го слагам при положение, че съм си сложил Балтийски 2.1?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Да, този ром също така инсталира фастбуут

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Секси не иска да минава във фастбуут.. появяват ми се само Phone Options и това е... там Silent Mode, Airplane Mode etc..

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Изключи го първо и не ми викай "секси"!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Малко ОФФ...

Ами как да не ти казваме секси с този аватар Tongue
Като го в видях за първи път посегнах да местя плъзгачите, та да надникна Big Grin Lol

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:Малко ОФФ...

Ами как да не ти казваме секси с този аватар Tongue
Като го в видях за първи път посегнах да местя плъзгачите, та да надникна Big Grin Lol
и аз бях така, затова реших да го сложа Big Grin
Но не ми викайте "секси" Big Grin Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

"от него взимате adb.exe, AdbWinApi.dll и AdbWinUsbApi.dll и ги слагате във същата директория"
Коя е тази същата директория?

btw Не виках на тебе секси, просто така се изразих "че е секси, защото не иска да влезне във фастбуут" капиш? Big Grin

EDIT: От BlackSystem и BlackSystem - BG lang едно от двете ли трябва да си избера?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

TopGun написа:5. След като сте свалили BlackSystem - разархивирате и нали помните flash_recovery.zip, от него взимате adb.exe, AdbWinApi.dll и AdbWinUsbApi.dll и ги слагате във същата директория
да, избираш си едното от двете..

Mi 10 Lite 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)