Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi навлиза в Европа

Много точно казано. Наскоро в глобалния бяха пуснали анкета, какво искат потребителите. Ъпдейти на MIUI или на Андроид. Е познайте как гласуваха? Но не може да им се отрече, че ъпдейтвай MIUI. Телефони с Андроид 5, получаваха до 9.5 ъпдейти. Сега пустия AI, дето основно е за двойни камери, го правят да работи и за единични. Дано не се забалтачат, с това да бълват нови телефони.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари

(2018-06-08, 07:18:53)e34v8 написа:  Това за чипсета, със сигурност не е вярно.

Кое не е вярно казваш?  Xiaomi MI 8 SE е първия в света телефон с новия чип Snapdragon 710. Гугъл чак догодина ще пускат телефон с този чипсет. Редми Ноте 5 беше първия със Снапдрагон 636. И т.н. Проверявай фактите друг път  Tummenupp

Още малко факти за ъпдейтите- Xiaomi редовно си поддържат и ъпдейтват дори евтините устройства от 200-300 лв. Другите производители зарязват такива устройства на произвола на съдбата. При Xiaomi не само получават 2-3 години ъпдейти на MIUI, но дори и глезотийки от новите версии на Андроид- сплит скриин, ефект "боке" при камерата дори и само с един сензор.

Топмоделите на Xiaomi разбира се получават няколко версии на Андроид. Наред с 5 годишната поддръжка!!


Цитирай

И какво като получават ъпдейти на MIUI? Освен и някой бъг да получат с тях плюс 'глезотийките'.
И какво като ползват даден чипсет първи? Нещо не мога да те хвана. Верно си някакъв болен фен, успокой се, сън не спиш /съдейки по това, кога пишеш мненията/ за да прочетеш нещо ново.
Като изпраскат една цена на Mi8SE от 900-1000 лв, съвсем спокойно ще догонят Самсунг с цените на устройствата от среден клас.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • fernando
Цитирай

Дори и да изпраскат цена от 1000лв това са си Българите, в Китай след някой месец ще е 300$, сега цената от Мi Global е 379$, които по груба сметка е 600лв...и не, няма такъв телефон на такава цена.
Амолед 5.9 инчов екран.
Силен процесор
6гб рам
двойна камера
type c
20mpx предна камера
яка подръжка
и тн.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Ами като не ти харесва поддръжката сменяш марката. Те другиге производители имат перфектктната поддръжка, без бъгове. Аз имам все още един mi 3 който се поддържа все още а от коя година е модел. И да има повечето съвременни софтуерни "екстри", и работи много добре. Перфектни устройства няма но да кажеш че XIAOMI не си подържат устройствата е меко казано несериозно.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 3 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • cinizam, milenvn, Victormihov
Цитирай

Покрай тези бесни танци около MI8, както и производните му, не ми е ясно защо няма такава еуфория и около друг модел на Xiaomi, който е отскоро на пазара - Black Shark? Може би защото е за игри или защото е излязъл с "остарял" процесор Snapdragon 845, или просто за феновете на бранда е доста солена към момента цената на устройството - $644 ?

 
Цитирай

Може би защото се води нишов продукт, не змам. Иначе телефона е топ.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Защото е телефон за игри, специално за игри.
Повечето хора тук не играят игри, аз играя, но няма да си взема такъв грозен, дебел телефон.
Същото мога да го правя и на 5 плюс където ВСИЧКИ игри и стари и нови и тежки и леки вървят перфектно без телефона да лагва или грее.. затова този "игров" телефон според мен е безсмислен, явно и много хора го мислят, щом не го и коментират, камо ли да го купуват.
Колко до джойстика му, една iPega върши същатата работа за 30лв.
А Ми8 е съвсем друга бира, тънък компактен с никакви рамки, последен процесор, огромен ОЛЕД екран.
А и цената му е 360 евро вместо 450... и пак ,няма такъв телефон за тези пари.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-06-08, 15:01:09)milenvn написа:  Кое не е вярно казваш?  Xiaomi MI 8 SE е първия в света телефон с новия чип Snapdragon 710. Гугъл чак догодина ще пускат телефон с този чипсет. Редми Ноте 5 беше първия със Снапдрагон 636. И т.н. Проверявай фактите друг път  Tummenupp

Още малко факти за ъпдейтите- Xiaomi редовно си поддържат и ъпдейтват дори евтините устройства от 200-300 лв. Другите производители зарязват такива устройства на произвола на съдбата. При Xiaomi не само получават 2-3 години ъпдейти на MIUI, но дори и глезотийки от новите версии на Андроид- сплит скриин, ефект "боке" при камерата дори и само с един сензор.

Топмоделите на Xiaomi разбира се получават няколко версии на Андроид. Наред с 5 годишната поддръжка!!

Колега, изписал си сума ти празни приказки (да съм по-дипломатичен). 

"Обикновено техния модел е и първия с най-новия процесор на Qualcomm!"

^Това са твои думи и са неверни. Един два пъти са пуснали първи модел със среден клас чипсет и това прави горното ти твърдение вярно, така ли? Първи ли бяха със SD 820? С 835? А с 845? Айде стига фенщина.

И ъпдейтите на китайския скин не са ъпдейти на ОС. Далеч са от "легендарна" поддръжка. Това е доста силно и тежко твърдение.

Да не излезе, че хейтя по марката, но като видя някой да изпада в някакви фанатични крайности по някоя марка и така да я възхвалява с гръмки "факти"... Това просто не е нужно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на e34v8 за това мнение:
  • faust, fernando, MapTo_D
Цитирай

(2018-06-08, 17:18:35)ss_23 написа:  Ами като не ти харесва поддръжката  сменяш марката.  Те  другиге производители имат перфектктната  поддръжка,  без бъгове. Аз имам все още един mi 3 който се поддържа все още а от коя година е модел.  И да има повечето съвременни софтуерни "екстри",  и работи много добре. Перфектни устройства няма но да кажеш че XIAOMI не си подържат устройствата е меко казано несериозно.

Това е и моето мнение. Нищо няма да добавям, защото темата отиде твърде много в офтопик. Който не му харесва Xiaomi, има много други производители, където може да се "наслади" на поддръжката и "добрите" цени.


Цитирай

(2018-06-08, 19:46:08)NoMaD написа:  Покрай тези бесни танци около MI8, както и производните му, не ми е ясно защо няма такава еуфория и около друг модел на Xiaomi, който е отскоро на пазара - Black Shark? Може би защото е за игри или защото е излязъл  с "остарял" процесор Snapdragon 845, или просто за феновете на бранда е доста солена към момента цената на устройството - $644 ?

Причината съвсем не е цената, а факта, че телефона не е с МИУИ.

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • Friz, milenvn, vargala81, Victormihov
Цитирай

Xiaomi предлага (в Китай) техника за целия дом. Идеята на телефоните им е да създаде общност от хора, които да си купуват и останалата техника. Телефонът се явява средство за запознаване с марката, магазин за пазарене, универсално устройство за управление на цялата mi home техника. Това и по повод на 5% печалба от телефоните. Явно е достатъчна, ако идеята е телефонът да е всичко описано по-горе. Има клипове в тубата, могат да се видят фенове, които купуват от умна четка за зъби, през телевизор, прахосмукачка робот и елвктрическо колело или тротинетка...
При това цена/качество е много добра. А печалбата за компанията е далеч над тия 5%. IoT ще расте с милиарди на година, та Xiaomi се целят в целия пазар, а не само в телефоните.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Ама при нас се продават само телефони за жалостSad

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Не е вярно, но като видиш цените иии не знам може би ще ти трябват хапчета за сърце. Говоря за БГ. Клавиатура и мишка 245лв, нощна лампа 115, умен кантар 105, има и доста други но с тези цени.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Тепърва навлизат. Без да съм кой знае какъв фен, вече имам гривна от три години, телефон - от няколко месеца и електрическа тротинетка от скоро. Като навлязат официално, цените ще се нормализират. Пример - хвърлил съм око и на прахосмукачката робот, която за 600 лв си е много добра оферта...

Разбира се, оглеждам се и за алтернативи,, ако цените започнат да растат с темповете Хуавей - чао и при следващия стартъп.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай

И аз съм хвърлил око на Mi robot 2, ама 450$ нещо не ми харесват като цена. А и трябва да събера още малко мнения за тия неща, дали вършат наистина работа или само се въртят насам натам из къщата

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Ще ме разплачете с тези 5%. Съвсем сериозно, има ли човек, който го приема това за истина? В 21 век сме, с достъп до толкова много информация... все още ли се намира почва за подобен тип твърдения? Впечатляващо е.

П.С. Поръчах си някаква ръчна играчка на Xiaomi... Загледах се... наистина продават доста разнородни продукти.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2018-06-10, 06:18:48)Victormihov написа:  Ама при нас се продават само телефони за жалостSad
Нещо си в грешка. Освен телефони тук могат да се намерят също така и Mi Air Purifier, Mi TV Box, Mi WiFi Router, Mi Bluetooth, лаптопи и т.н.

 
Цитирай

Къде, дай сайт.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

@Victormihov, имаш ЛС - да не правя излишен спам в темата.

 
Цитирай

Нима от целия форум няма някой завършил икономика?С 5% печалба си продават залежалите/остарелите продукти.Да вземем цена от 500 $.Себестойност на вложените компоненти макс. 200 $.Максимум още 100$ са развойна дейност,пренастройване на линии ,производсво ,заплати,данъци.Дори и да са 200 $,остават 100$ чисти.Това е за масовото производсво,не за бутикови телефони,като Essential.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2018-06-10, 20:30:37)dudi4ek написа:  Нима от целия форум няма някой завършил икономика?С 5% печалба си продават залежалите/остарелите продукти.Да вземем цена от 500 $.Себестойност на вложените компоненти макс. 200 $.Максимум още 100$ са развойна дейност,пренастройване на линии ,производсво ,заплати,данъци.Дори и да са 200 $,остават 100$ чисти.Това е за масовото производсво,не за бутикови телефони,като Essential.

Дано ти не си завършил икономика:колко са смартфоните Xiaomi над 500 $ и колко печалба да остане.Сметни реално колко са като себестойност компонентите във всеки един един клас телефони.Нормално е да се поддържа минимум таргет за минимална себестойност и печалба съответно от това.Реално погледнато 10% са максималната печалба извлечена от тях.Малко по горе ти беше споменато за AI решенията за дома ,които балансират сметката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-06-10, 16:04:31)e34v8 написа:  Ще ме разплачете с тези 5%. Съвсем сериозно, има ли  човек, който го приема това за истина? В 21 век сме, с достъп до толкова много информация... все още ли се намира почва за подобен тип твърдения? Впечатляващо е.

(2018-06-10, 20:30:37)dudi4ek написа:  Нима от целия форум няма някой завършил икономика?С 5% печалба си продават залежалите/остарелите продукти.Да вземем цена от 500 $.Себестойност на вложените компоненти макс. 200 $.Максимум още 100$ са развойна дейност,пренастройване на линии ,производсво ,заплати,данъци.Дори и да са 200 $,остават 100$ чисти.Това е за масовото производсво,не за бутикови телефони,като Essential.

Има информация: Xiaomi на загуба от над $1 млрд. за първото тримесечие

Цитат:Чиста загуба в размер на 1,09 млрд. долара регистрира китайският производител на смартфони и друга електроника за първото тримесечие на годината. Това все пак е 6 пъти по-малко от загубата за цялата минала година, отбелязва Ройтерс.

Маржовете при мобилните телефони не са кой знае колко големи, като изключим 1-2 производители. Да не кажа 1 и той не продава с Андроид. Останалите се радват, ако съберат 5% печалба, защото масово се работи на червено. Има данни, проверете. Нали сте учили икономика. Smile

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Ти как ги провери официалните данни? Имаш достъп до документите на компаниите, или прочете няколко статии в нета? Стига с това лековерие. Всички работят за пари.

П.С. Между другото, така и така обичаш да четеш статии (и аз обичам, но не приемам всичко написано за 100% истина), виж оригиналната статия на английски. Там пише кои дивизии на Xiaomi са на печалба и кои на загуба.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2018-06-12, 07:24:28)kayovas написа:  Има информация: Xiaomi на загуба от над $1 млрд. за първото тримесечие


Маржовете при мобилните телефони не са кой знае колко големи, като изключим 1-2 производители. Да не кажа 1 и той не продава с Андроид. Останалите се радват, ако съберат 5% печалба, защото масово  се работи на червено. Има данни, проверете. Нали сте учили икономика. Smile

Не си дочел цялата статия май. Или просто цитираш само, което е удобно. Накрая е спомената, че малко е игра с цифрите това. На практика са на печалба и то сериозна.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
[-] 2 потребители изказват благодарност на emski_vas за това мнение:
  • e34v8, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)