Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проверка херметичност
#51

(2018-01-28, 12:47:43)NoMaD написа:  Тази опция виза ли в гаранцията или се заплаща отделно?

За умишлено намокряне  няма гаранция,  предполагам. 
Ще си платя да го отворят и послушат и да го затворят херметично.
И копчето за гласа тръгва да работи лека полека.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-01-28, 13:10:55)emilkolev85 написа:  За умишлено намокряне  няма гаранция,  предполагам. 
Ще си платя да го отворят и послушат и да го затворят херметично.
И копчето за гласа тръгва да работи лека полека.

Сподели после какво е станало, от какво са ти казали че е и колко са ти взели и за какво точно  Huh

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#53

Открих проблема! Първо малко го изсуших в ориз а после със сешоар и силно студена струя въздух срещу отвора на сим картата. Всичко е супер сухо и сложих сим картата, но с друго легло. Така и така се видя, че ще ходи на сервиз и че ще се плаща, реших да го изкъпя обилно. Оказа се, че е виновно леглото на сим. Сега телефона си е сух и няма проблеми.
Само не ми е ясно, как така се е повредило леглото на сим картата. Явно е от думичката, която уплътнява.
Моя телефон си беше черен. След счупването на екрана, прехвърлиха само моята платка в друг телефон не си а светло сив, тук се води грау. Явно леглото за сим му е било с развалена гумичка. Но го тестваха там и как не е пропуснала нямам представа.
Не съм и вадил сим картата от тогава. Имам близначета на 2 годинки, момче и момиче и момчето ми е доста палаво и доста пъти хвърля телефона наляво и надясно. Предполагам, тогава нещо се е повредило леглото.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#54

Аз да питам, понеже нали се води там някакъв си стандарт IP68 мисля, че беше, не би ли следвало след намокряне да не отпада гаранцията? След като по спецификация си издържа на вода, какъв е проблема да си ги мокрим? Моя доста често е под вода, сладка, солена, с големи температурни амплитуди... Не смятам за редно да отказват гаранция за нещо, за което са гарантирали със сертификат, че го има.
Цитирай
#55

(2018-01-30, 08:24:33)__smirnoff__ написа:  Аз да питам, понеже нали се води там някакъв си стандарт IP68 мисля, че беше, не би ли следвало след намокряне да не отпада гаранцията? След като по спецификация си издържа на вода, какъв е проблема да си ги мокрим? Моя доста често е под вода, сладка, солена, с големи температурни амплитуди... Не смятам за редно да отказват гаранция за нещо, за което са гарантирали със сертификат, че го има.

Точно със солена вода не се заигравай.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#56

Ще се самоцитирам от една друга тема, в която имаше дискусия - ако ти е интересно - разгледай я:


(2017-08-05, 11:53:42)divna написа:  В гаранцията е посочено, че не се признава при неправилна употре*а - с влага, течности и т.н.

[Изображение: 18145298.jpg]

В упътването за употре*а, следва да е описано как правилно да се ползва и текстът там е следният:

[Изображение: 18145392.png]

Според мен целта на защитата е от случайно и непредизвикано намокряне. И ако често телефонът е подложен на такива изпитания - все в някакъв момент защитата може да се пропука. То все някъде ще има и слабо място - при един телефон на едно място, при друг - на друго .... Ако кажеш на някого телефонът е водоустойчив, може да реши да издевателства над него с вода. Я да го тества на водоструйка, я друго нещо. 

Хубаво е, че телефонът ти издържа на тестовете във времето, но аз моя си го пазя Smile  Най-критичното му приключение е било да снима в баня с влага и малко пара (от душкабината), и май до там.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#57

Да това са условията за гаранцията, и аз съм ги чел няколко пъти внимателно
Друг е въпросът ако в случаят наистина е проблемът в държача на сим картата и то след ремонт, Според мен съвсем ясно трябва да им го уточни, защото ако той е бил плътно затворен, НО ДЕФЕКТЕН би трябвало не само него да му сменят, а и да оправят всички повреди и съответно са си остане оставащата гаранция след смяна на индикаторите за влага вътре
*Лично мнение*

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#58

Да, сега вече съм напълно наясно, благодаря! Издевателствам над телефона, вярно е, но не прекрачвам границите на разумното. По басейни, джакузита, сауни като ходя е с мен, даже и подводни снимки правя понякога, но не съм го потапял повече от 20-30 см, вали го дъжд и сняг редовно, не веднъж се е търкалял по снеговете на пистите, няколко пъти и с морска вода съм го мокрил, но там внимавам да не го потапям. В банята е винаги с мен, и смятам, че именно такива случаи би трябвало да покрива сертификата. Не го къпя навсякъде, като GoPro-то, но все пак това е една от екстрите, които най-много харесвам и ползвам.

В случая на колегата смятам, че би трябвало да си мине гаранционно. След като ремонта е бил в оторизиран сервиз, би следвало гаранцията да си важи, и всеки последвал от този ремонт проблем, да се оправи пак гаранционно. Все пак не са нарушени гаранционните условия(поне за водоустойчивост, размятането от децата е неизбежно, но не знам дали е фактор).
Цитирай
#59

(2017-08-04, 11:56:48)Renx_02 написа:  Аз моя го пробвах, издържа под вода. А на теста показва това. Добре ли е, че не разбирам какео трябва да показва?

Като въведеш *#0*#Кое избираш да ти покаже тези данни за херметизацията
Цитирай
#60

(2018-01-30, 09:20:50)divna написа:  Според мен целта на защитата е от случайно и непредизвикано намокряне. И ако често телефонът е подложен на такива изпитания - все в някакъв момент защитата може да се пропука. То все някъде ще има и слабо място - при един телефон на едно място, при друг - на друго .... Ако кажеш на някого телефонът е водоустойчив, може да реши да издевателства над него с вода. Я да го тества на водоструйка, я друго нещо. 

Хубаво е, че телефонът ти издържа на тестовете във времето, но аз моя си го пазя Smile  Най-критичното му приключение е било да снима в баня с влага и малко пара (от душкабината), и май до там.

Абсолютно си права. Значи от водата спасение няма. Винаги намира най-слабото място и минава оттам. Ако ще и IP 169 да има пак ще пробие защитата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)