Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi - Глобална експанзия

(2021-01-31, 04:06:39)milenvn написа:  За 4-то тримесечие на 2020 година Xiaomi продължават увереният си ход и са все така на 3-то място в целият свят по продажби на смартфони!! След като компанията стана номер 1 в редица европейски страни, като Испания и Украйна, а в цяла Европа зае втора позиция, сега затвърждава 3-та позиция в световен мащаб. Както виждаме от таблицата, годишният ръст на продажбите от всички производители е най-голям при Xiaomi- 31 % спрямо година по-рано!!


[Изображение: 33161319.png]

https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS47410621

Колега, леко сте объркали таблицата - тя е за Q4, което не означава, че са на трето място на годишна база. Скоро ще станат, тъй като Huawei потъва. Ето резултатите за 2020, Xiaomi все още са 4-ти:

[Изображение: 1SNgxfg.png]

Трябва да отчетем факта, че х'американците ги включиха в черен списък, което може да им обърка планове, подобно на тези, които са над тях в класацията. Wink Каквото и да стане, всички растящи в световен мащаб брандове, след второ място, са китайски.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари

Да, таблицата е за Q4 2020 година и за това тримесечие Xiaomi са на 3-то място по продажби в цял свят. Както и за Q3 2020 между другото. Ако говорите за класацията за цялата година- и това ще стане: годишният ръст на продажбите от всички производители е най-голям при Xiaomi- 31 % спрямо година по-рано!! Иначе няма притеснения- списъка за Xiaomi е съвсем друг от този на Huawei, а същевременно и администрацията във Вашингтон се смени.

Както се вижда от графиките, отдолу напират още безброй китайски производители- като Realme, Oppo, Vivo и т.н. Комбинирано по продажби те отдавна са изпреварили всички. Просто Китай стана неудържима сила в много сектори и конкретно при смартфоните Smile


Цитирай

Малко offtopic , но мисля , че е свързано с експанзията на Xiaomi. Предвид това, че Huawei беше вкарана в списъка, след това Xiaomi й взе мястото и последва друг черен списък, не мислите ли, че скоро време китайските марки ще се озоват всички в един списък ? Защото САЩ искат да ограничат глобалния пазар и ръст на Китай, но всяка следваща китайска марка заема много сериозни позиции? Според мен, независимо от смяната на администрацията, до една година ще видим бан на Xiaomi и Oppo. Съответно за глобалния пазар ще си останат по една марка за всяка os, ако до тогава, разбира се, китайските водещи компании не си разработят средата, за която се говори от няколко години.
Цитирай

Търговската война между САЩ и Китай тепърва ще се разгаря. Факт е, че се радваме на ниски цени от китайските производители, защото те са подкрепяни от държавата. А това убива конкуренцията извън Китай и само премиум брандове успяват, за момента, да устоят на натиска на китайските компании.
Отслабването на китайските компании може да даде шанс на други стартъп производители извън Китай. Заедно с изнасяне на производството в Индия, Тайван, Виетнам и т.н.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Xiaomi блокира потребителите да инсталират Google Mobile Services (GMS) в Китай.Някои собственици на смартфони, които са актуализирали към MIUI 12.5 се оплакаха от неочакван проблем в работата със софтуера. Оказва се, че не могат да инсталират самостоятелно Google Mobile Services (GMS) както досега. Това може да е проблем, тъй като липсата на GMS верификация означава, че няма как да използват приложенията на Google.През последните дни се появиха данни, че потребители в Китай изтеглят GMS на смартфоните, чрез популярния метод "Sideloading". Компанията също се е активизирала и на свой ред е предприела мерки, които да блокират тази възможност.По този начин устройствата получили ъпдейт към MIUI 12.5 няма да могат да работят с услугите на Google на територията на многолюдната държава. Все още не е публикуван пълния списък със смартфоните, които вече нямат достъп до GMS.Със сигурност сред тях попадат Redmi K30 Ultra и Redmi 10X 5G.
https://www.digital.bg/xiaomi-blokira-po...81125.html
Цитирай

(2021-02-02, 10:08:03)Dvalchev написа:  Защото САЩ искат да ограничат глобалния пазар и ръст на Китай, но всяка следваща китайска марка заема много сериозни позиции?

Именно така се получава, САЩ няма как да забранят всички китайски компании Smile  Това би нанесло много сериозни щети на големи американски компании, като Qualcomm, Google, Apple и други. Вече се появиха информации, че новата администрация ще преговаря с Германия за Северен поток 2, а бана на Huawei се преразглежда в момента. Така че очевидно тя няма да работи със забрани и санкции, както тази на Тръмп.

Междувременно пък китайците развиват мащабни обединения на технологичните си компании в групи и клъстери, така че за в бъдеще да имат собствено производство на чипове и да не може никой повече да ги спре:

https://www.gizmochina.com/2021/02/01/hu...-industry/


Цитирай

Желязото ще го докарат, в това спор няма. Ще им трябват няколко години, но ще го направят. Софтуерът е друго нещо. Прочутата Хармони ОС на Хуауей се оказа чисто и просто форк на Андроид, но без Google услугите. А извън Китай това си е проблем. Не виждам кал ще изкарат читави услуги, които да конкурират Google картите, примерно. Или търсачката на Google. Картите са много повече от навигация. Там присъства всеки бизнес, който иска да бъде намерен от потребителите, както онлайн, така и офлайн.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Нещата и при софтуера се променят. Едно време, преди 10-12 години, бях голям привърженик на Гугъл. Нова компания, добри услуги, имаха слоган- "Не бъди зъл", който изчезна някъде по пътя. Какво показаха последните събития в САЩ- големите техно компании- Гугъл, Apple, Amazon, Facebook, вече са по-мощни от правителството, позволиха си директно да цензурат действащият президент, лидера на "свободният свят"...Smile Каква антиутопия само, буквално "1984" на Оруел се разиграва пред очите ни...

След това започна повсеместна цензура, BigTech директно изтриха новата социална мрежа Parler, където отидоха милиони привърженици на Тръмп... В момента щатите са бойно поле, появиха се нови алтернативи като gab, има вече и алтернативи на фейсбук, нови криптирани браузери, десетки милиони се махнаха от WhatsApp към Телеграм и Signal. Цензурата се разпростря и към големият скандал с Робинхуд, десетки хиляди негативни коментари  за платформата за търговия с акции са изтрити от Гугъл след опита им да спасят големите хедж фондове за сметка на малките инвеститори. Губернатора на Флорида внесе закон срещу BigTech цензурата, предвиждащ 100 000 долара на ден глоба при такава и задължение на главният прокурор на щата да се намеси.  В момента масово хората сменят търсещата машина в браузерите си от Гугъл към DuckDuckGo. Няма съмнение, че ще се появи алтернатива и на картите. Apple развиха сами такива услуги, аз по време на път използвам Here We Go (бивши Нокиа): https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US- по-удобни са ми, интерфейса е по-хубав, може да си изтеглиш предварително каквито карти искаш. Несъмнено ще има алтернатива и за бизнеса, ако вече не се е появила такава.

Така че ползването на BigTech стана токсично и аз препоръчвам на хората по всякакъв начин да избягват техните продукти и услуги. Като ми остане време, ще напиша тема с всички алтернативи, събрани на едно място.


[-] 7 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • bobibmv, hana, hglr123, isbotev, kalin.krasimirov, ronnie72, Severna
Цитирай

То хубаво "BigTech", но това какво общо има с факта, че вече 6 месеца Xiaomi не могат да доставят що-годе стабилен Andorid 11. А се оказва, че SD888 не работи ОК под MIUI... Да вземат да си оправят китайско-индийския хаос, че доставят боклучав софтуер! За пръв път, откакто ги ползвам, ми се наложи да връщам предходни версии и то 2 пъти. Ползвам си телефонa за работа и е недопустимо да ми губят времето с тяхната некадърност!

BigFail!!!

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • chocH
Цитирай

Ъм, прекалено политически разговор стана. Няма да коментирам нивото на IQ на средностатистически републиканец и средностатистически демократ в САЩ. То е ясно, коя извадка е + и коя -. Пък частен сектор в държава като САЩ означава съвсем друго нещо. Още повече президент да е равен пред останалите потребители в социална мрежа и да може да му се ограничат някои неща - не виждам нищо лошо в това. В Китай/Русия/Турция нещата са по-различни - там изчезваш безследно или ти слагат полоний в чайчето.
Относно това данните, които се събират - те се събират, по-важен е въпросът какво се прави с тях - Фейсбук се доказа с Кембридж Аналитика че злоупотребява.
Милиони се махнаха от Whatsapp поради новата политика с личните данни.
Още по-голям плюс е живущите в ЕС - имаме такива добри регламенти за защита на личните данни.
Параноята е излишна.
Цитирай

На глобалната премиера на MI 11 бяха изнесени нови данни за представянето на Xiaomi. Продажбите във високият сегмент (над 500 долара) растат с шокиращите 3639 % на годишна база:

[Изображение: 33268054.jpg]

Xiaomi е вече номер 1 по продажби в 10 страни, в топ 3 в 36 страни и в топ 5 в 54 страни. Общо 100 страни по целият свят!! За Европа досега беше известно, че са Номер 1 по продажби в Испания и Украйна, но новите данни подсказват, че в поне още 5 европейски страни компанията се е изкачила до първото място!!

[Изображение: 33268063.jpg]

От серията Redmi Note, лидера и най-добрата оферта в средният клас смартфони са продадени над 200 милиона. За сравнение, до месец октомври 2020 година цифрата е била 140 милиона и 100 милиона към октомври 2019 година. Очевидно и тук се ускоряват продажбите!

Благодарение на тези успехи китайският производител непрекъснато увеличава своите инвестиции за научни разработки и развиване на новите технологии и те достигат до 1.3 милиарда долара за последните 9 месеца.

Източник: https://www.gsmarena.com/xiaomi_is_3_sma...-47633.php


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай

Хіаоmі дocтигнa пъpвa пoзиция ĸaтo вoдeщa мapĸa cмapтфoни в Цeнтpaлнa и Изтoчнa Eвpoпa пpeз чeтвъpтoтo тpимeceчиe нa 2020 г. Cпopeд нaй-нoвия пaзapeн aнaлиз нa Саnаlуѕ ĸoмпaниятa oтбeлязвa 18% гoдишeн pъcт и 25% пaзapeн дял нa бaзa бpoй пpoдaдeни cмapтфoни. Хіаоmі зaпaзи и пoзициятa cи нa тpeтия пo гoлeминa cмapтфoн бpaнд в Eвpoпa c пaзapeн дял нa бaзa бpoй пpoдaдeни cмapтфoни oт 15% зa cъщия пepиoд, пocтигaйĸи yвeличeниe oт 34% нa гoдишнa бaзa.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...55592.html

 
Цитирай

Точно така!! Според най-новите данни на Canalys за пазара на смартфони в Европа. Xiaomi застава на първо място по продажби в цяла Централна и Източна Европа, със значителна преднина пред вторият в класацията Самсунг (който е с внушителен спад в продажбите от 32 % надолу) и с годишен ръст от 18 % спрямо същият период на миналата година.


[Изображение: 33332543.jpg]

Великолепно и напълно заслужено постижение на китайският производител!! Андрю Уонг, генерален мениджър на Xiaomi за Централна и Източна Европа и скандинавските страни, коментира данните:

"Xiaomi постигна стабилен растеж както на пазарите за достъпни устройства, така и на тези за премиум смартфони в Централна и Източна Европа. Ще продължим да се възползваме от начина на бизнес развитие в интернет, както и да се адаптираме към местните нужди и покупателни навици в ЦИЕ, за да консолидираме както онлайн, така и офлайн каналите си за продажба."

Междувременно стана ясна още една европейска страна, в която Xiaomi достига първата позиция по продажби на смартфони. След Испания и Украйна, те вече са Номер 1 и на пазара в Полша, с годишен ръст на продажбите от 41 %. Тук интересното е, че отново виждаме срив в продажбите на Самсунг, с годишен спад надолу от цели 62 % и слизане до 4-та позиция в топ 5:

[Изображение: 33332550.jpg]

Източник: https://technews.bg/article-131272.html


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • kayovas, ronnie72, valentyno, zviara
Цитирай

Новото видео на Никсън е изключително интересно, говори човек от екипа на Xiaomi България:



До края на месец март ще се отвори първият магазин на Xiaomi в София!! Компанията е на 2-ро място по продажби във физическите магазини в България, а от началото на 2021 година е на втора позиция и при операторите!! С хората като мен, които поръчваме от европейските складове на Алиекспрес, вероятно вече сме на първа позиция!! Браво Storstark


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай

Какъв е този "екип на Xiaomi България", къде се подвизава?
Цитирай

(2021-02-17, 12:19:47)milstan написа:  Какъв е този "екип на Xiaomi България", къде се подвизава?

Нямам представа, очевидно екипа е току-що създаден. Можете да пишете на nixanbal.com за координати Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • milstan
Цитирай

Ще има ли глобална версия на mi11 ultra, нещо чува ли се?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Те първа представиха 11, къде е про, къде е ултра. Нищо не се чака за момента.

Нямам вяра в екипа за България. Очаквам високи цени, правещи покупката на у-во от техен физически магазин безмислена. Не ми хареса шикалкавенето в интервюто, когато беше зададен въпроса "Какво би ме накарало да посетя магазина на Xiaomi?". Що за отговор е, възможността да се разгледат и други продукти на компанията. Аз да гледам прахосмукачки ли ще ходя или да си купя у-во за телекомуникации? Интересува ме Mi, отивам за Mi. Трябва да има някакви предимства, иначе ще отида в оператор и ще си го купя евтино. Много зле тръгват. Дано да греша.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • alexbg67, martoo, Victormihov
Цитирай

Нормално, то това е целта на магазина, да идеш за нещо, но да купиш и други неща. Не напразно най-желаните продукти ги слагат най-далече, та докато идеш до тях, да вземеш още 2, 3. Иначе то тук не се продават много стоки на Xiaomi или поне неофициално, с един такъв магазин е по-добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Xiaomi произвеждат и много други неща, освен телефони - ТВ, лаптопи, прахосмукачки, четки за зъби и тнт ( и то съвсем не лоши). Бих отишъл в техен магазин заради тях, а не за телефон - тях мога да ги видя навсякъде. За съжаление, освен в техен магазин, няма къде да видиш останалото им производство (с малки изключения).

XIAOMI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Франко за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Съгласен съм, че е хубаво да има повече от техните продукти. Обаче пак се връщам към въпроса - ако ме интересува един определен продукт от Mi/Redmi/Poco сериите, какво ще ме накара да купя от техен магазин, а не от оператор или от "Тех-" магазините? Определено няма да е наличието на прахосмукачка или ТВ в техният магазин. Не мисля, че това е начина да оцелеят в България. В момента, в който те не могат да предложат конкурентна оферта, губят клиент. Не е въпроса дали мога да разгледам даден смартфон навсякъде, въпросът (за тях) би трябвало да е, как да ме накарат да го купя точно от тях, а не от друго място. Аз не чух адекватен отговор на този въпрос. Ако начина да закупя мобилно у-во от тях (напр. Mi 11/lite/pro/ultra), е като разгледам нещо съвсем различно (слушалки, проектор, камера), здравата са го закъсали.
Ако някой знае как стоят нещата в магазините им в Европа, нека сподели, ще се радвам да науча повече за политиката им. Все пак от тук насетне смятам да зарежа настоящата марка, която ползвам, в полза на Xiaomi.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Не, не губят клиент. Купения телефон, без значение дали е от оператор или от техно веригите, пак е дошъл от тях. По-скоро могат да спечелят клиент за някой от другите им продукти. Подобни магазини са имиджови, а не се търси максимално голям размер на продажбите. Този маркетингов подход изобщо не е нещо ново или някакво изключение.

XIAOMI A2
[-] 3 потребители изказват благодарност на Франко за това мнение:
  • Mcl, milenvn, S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай

Цитат:Американските власти са поставили китайския производител на смартфони Xiaomi Corp. в черния списък като компания с военни връзки отчасти заради награда, присъдена на основателя на компанията за заслугите му към държавата, заяви Министерството на отбраната на САЩ в съдебна декларация.

Лей Джун, главен изпълнителен директор и основател на Xiaomi, е получил наградата „Изключителен строител на социализма с китайски характеристики“ през 2019 г. от Министерството на индустрията и информационните технологии. Xiaomi рекламира наградата - присъдена на 100 китайски мениджъри през тази година - на страницата с биография на Лей на уебсайта на компанията и в годишния си отчет.

Наградата - заедно с амбициозните инвестиционни планове на Xiaomi за усъвършенствани технологии като 5G и изкуствен интелект – е била достатъчна причина за американското Министерство на отбраната, за да добави през януари Xiaomi към списък на компаниите, които подкрепят китайската армия, става ясно от документа. Включването в „черния списък“ забранява на американците да инвестират в компанията, третия по големина производител на смартфони в света.
Източник >>>

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2021-02-25, 10:31:53)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Съгласен съм, че е хубаво да има повече от техните продукти. Обаче пак се връщам към въпроса - ако ме интересува един определен продукт от Mi/Redmi/Poco сериите, какво ще ме накара да купя от техен магазин, а не от оператор или от "Тех-" магазините? Определено няма да е наличието на прахосмукачка или ТВ в техният магазин. Не мисля, че това е начина да оцелеят в България. В момента, в който те не могат да предложат конкурентна оферта, губят клиент. Не е въпроса дали мога да разгледам даден смартфон навсякъде, въпросът (за тях) би трябвало да е, как да ме накарат да го купя точно от тях, а не от друго място. Аз не чух адекватен отговор на този въпрос. Ако начина да закупя мобилно у-во от тях (напр. Mi 11/lite/pro/ultra), е като разгледам нещо съвсем различно (слушалки, проектор, камера), здравата са го закъсали.
Ако някой знае как стоят нещата в магазините им в Европа, нека сподели, ще се радвам да науча повече за политиката им. Все пак от тук насетне смятам да зарежа настоящата марка, която ползвам, в полза на Xiaomi.

Като падне карантината ще отскоча до Букурещ да видя какво представлява техния магазини ще споделя мнение. Иначе е прав до някъде в това което говори, защото никъде в България не можеш да пробваш всички телефони и продукти на Xiaomi. Приерно в момента в големите вериги имат налични само бюджетните смартфони на марката, да не говорим за всички други джаджи които продават.
Цитирай

Имах възможност да посетя и разгледам 2 техни официални магазина ,в Истанбул в мол Истанбул и в магазин на Шанз-Елизе в Париж,хубаво е че можеш да разгледаш всичко на едно място но доколко си спомням цените бяха по високи от тези в БГ.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)