Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво бих променил в S8/S8+
#26

(2017-07-31, 22:30:00)nedelchev nikolai написа:  Това което gogon предложи го изключва напълно. Няма значение как и кога натискаш бутона или плъзваш екрана. Нищо не се случва. На мен ми допада. Вече съм с любимият си кейс. 
Още веднъж благодаря gogon ...

Радвам се, че съм помогнал! Поне няма да те дразни и да го "лепиш " Big Grin
Между другото съм си спрял една купчина неща, които не ми трябват и не ги искам. Не се показват никъде и не получват обновление.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
Аксесоари
#27

Клавиатурат... мега трудно се пише.. на айфона пиша 3 пъти по-бъзо

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Винаги съм се чудил какво им пречи да поставят още един високоговорйтел на горната част на телефона ?
Същият като от долу, но горе. Мисля така звука ще е много по-добър. Най малкото ще е стерео. Високоговорйтелите им са добри и се справят отлично с защитата от вода. По-добре от тези на Сони. Не мога да разбера защо не го реализират това.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#29

(2017-07-31, 22:30:00)nedelchev nikolai написа:  Това което gogon предложи го изключва напълно. Няма значение как и кога натискаш бутона или плъзваш екрана. Нищо не се случва. На мен ми допада. Вече съм с любимият си кейс. 
Още веднъж благодаря gogon ...

Кое от двете предложени сложи? Аз мисля да пробвам с Adhel - най-вече заради блокирането на рекламите. Има един сайт, в който гърмят, като фойерверки е мега противно. На други места нямам проблеми Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

Помогна gogon. На мен ми е нужно да мога да стартирам камерата по възможно най-бързият начин. Ако не успея изпускам момент, които момент понякога се изразява в няколко хиляди евро.  А когато го правя с една ръка винаги палеца ми попада на бигсби бутона и вече изпуснах няколко момента заради това, че се активираше бигсби. Сега е ОК Smile

Точно него поставих divna. Доброе. Харесва ми ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#31

@nedelchev nikolai , да тва е много добра идея Smile чувал ли си как звучи някоя песен на айфон 7 ? космическа разлика има от тая на самсунг с8
Цитирай
#32

Аз имах С8 за малко и го подарих на жената. Но ето някои неща:

1, Бутоните в подредбата на Сони и на мен по ми харесват. Сега биксбито постоянно се натиска неволно. А вместо бутон за асистент можеше да е за бърз старт и фокус на камерата....страшно удобно е.
2, Пръстовия отпечатък да е в пауър бутона.
3, Няма да ме е толкова страх да не го изпусна ако е с плосък екран. Това стъкло от зад да го разкарат, а може би да сложат някой алумин, матов.
4, Можеше да сложат по голяма батерия, не ми пречи и ако беше по дебел.
5, Да си оправят софтуера малко вече, слагат екстри и тъкмо свикнеш да ги използваш вземат, че ги деактивират или в новия модел изобщо липсват. Най ми липсва да мога да вдигна с махане на ръка над сензора! Има и не малко неудобни моменти в целия интерфейс. Но са на крачка в правилната посока след като качиха системни приложения в маркетите и вече се обновяват от там. Но и да ориентират дизайна на приложенията заедно с бутоните за операция да са в долния край на екрана, а не в горния .... с една ръка стават неизползваеми при тази височина.
6, Слушалковия усилвател му трябва повечко ниво.
7, Аудиото защо да не може да работи стерео на високоговорител+този от долу ? Май е повече до софтуер и права от колкото нещо друго. Просто решение с налични средства.
8, Да пуснат повече цветове и то не само за гърба, но и от пред без да сменят цвета на рамката.... Зеленото на С6 едж беше много красиво....ами ярко синьо,лилаво,жълто,червено и т.н..

Сега се сетих .... ние си пишем тук, но има приложение на Самсунг за оплаквания и препоръки. Ако там се пуснат тези предложения може би ще имат някакъв ефект?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#33

Като чета тази тема се чудя, кьорави ли бяхте в магазина, като си избирахте телефон?  Big Grin
Не го ли пробвахте, дали ви е удобен, разположение на бутоните, не пробвахте ли функциите?
Насляпо ли сте купували в крайна сметка?
Та нали този модел го има навсякъде за разглеждане.
Цитирай
#34

До вчера ми се разправяше .....ей го тоя само по витрините го гледал та бил лагвал и т.н......вземи си го купи та после разправяй. Сега като го имам и не ми харесва всичко ....ти кьорав ли беше като го купува ....хех искрено се забавлявам!

Сега серьозно....към другите топ модели имам повече забележки, та се насочих към този дразнещ ме най малко.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#35

(2017-08-01, 12:27:13)pockobg написа:  До вчера ми се разправяше .....ей го тоя само по витрините го гледал та бил лагвал и т.н......вземи си го купи та после разправяй. Сега като го имам и не ми харесва всичко ....ти кьорав ли беше като го купува ....хех искрено се забавлявам!
Не говорим за лаг, него е нормално да го открият в последствие, ако въобще го има.
Тук говорим за разположение на бутоните, форма на дисплея и телефона, разположение на датчици и т.н., които човек при тест в магазина неминуемо ще усети, че не са му удобни. 
А, като не са му удобни се питам защо го купуват.
Телефони на пазара бол, само пари да имаш. А се предполага, че хората с нашите телефони имат пари.
На мен лично телефона ми е доста удобен. Затова си го и ползвам с кеф, без да се вглеждам и вталясвам за малкото недостатъци, които всеки телефон има.
Цитирай
#36

Когато поставя S8+ до Z5 p. и му прощавам всичко. Огромна е разликата, НО....
Би могло да е още по-добре. И то без да се променят основните му плюсове, а само да се допълнят
Аз мисля така се движи света напред Smile винаги искаме още малко, а кото го получим и още малко итн. и тн.
Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#37

Темата все пак е за това "кое бихме променили" за това и говоря.

Иначе наистина си е по малкото зло С8. Винаги обаче има място за подобрение. В магазина си казваш ....а бе ще свикна с някои промени....но не свикваш и това е. За 10мин в магазина толкова.

При мен лаг имаше обаче с моите файлове\настройки\приложения. Интересното е че след около 24ч. постепенно започна да намаля, но не изчезна напълно. След като качих на жена ми нещата обаче работеше по гладко ....то тя и няма кой знае какво де.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#38

(2017-07-31, 22:30:00)nedelchev nikolai написа:  Това което gogon предложи го изключва напълно. Няма значение как и кога натискаш бутона или плъзваш екрана. Нищо не се случва. На мен ми допада. Вече съм с любимият си кейс. 
Още веднъж благодаря gogon
Кое приложение по точно Clear View-те са няколко?
Цитирай
#39

(2017-08-01, 19:00:31)milenic написа:  Кое приложение по точно Clear View-те са няколко?

Еми прочети малко назад, става дума за adhel.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#40

Бутон за камерата си има, и за щракане с камерата има... Bixby бутона ще е хубаво да може да се препрограмира. Иначе няма да е лошо Bixby-то, но още е "зелено"

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай
#41

Аз бих променил и задният панел. Мисля, че ако беше направен от някакъв метал би бил много по-практичен. На практика много малък процент от телефоните се използват абсолютно голи. Реално се обезмислят всички аргументи за използването на стъкло. Да, красиво е ... Но никои не вижда тази красота в действителност... Аргумента за по-доброто топлоотдаване на стъклото също отпада . Ние ги задушаваме с всякакви кейсове . Самата фирма производител също много добре разбира това. След като продава оригинални такива. 
Освен това, ако задният панел е матов би било много поу-добно в ръката без кейс, и освен това не бихме скривали рекламното лого на фирмата. 
Естественно не бих искал да се върнат евтините задни панели направени от пластмаса, но едно метално гръбче с хубав дизайн и изработка би било прекрасно.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#42

(2017-08-02, 07:55:08)rbobev написа:  Бутон за камерата си има, и за щракане с камерата има... Bixby бутона ще е хубаво да може да се препрограмира. Иначе няма да е лошо Bixby-то, но още е "зелено"

Enviado desde mi SM-G955F

Бутон само за камерата няма .... с 2 кликвания на POWER стартира ОК, но бутон за фокусиране няма ....ако си снимал с фотоапарат ще разбереш какво имам в предвид. Отделно че можеш да снимаш с бутоните Vol+/Vol- имам идея, но другия вариант е по удобен и по ми допада.

Биксби бутона може да се препрограмира, но води след себе си странни проблеми ....така че не е вариант.

Всички гласови асистенти са ми толкова безсмислени поне на мен. Единственото удобство за което биха ми служили е ако шофирам и няма никой около мен да мога да набера/откажа разговор или да въведа маршрут. То ако има шумотевица пак си е премеждие да проработят.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#43

(2017-08-02, 13:21:38)pockobg написа:  Бутон само за камерата няма .... с 2 кликвания на POWER стартира ОК, но бутон за фокусиране няма ....ако си снимал с фотоапарат ще разбереш какво имам в предвид. Отделно че можеш да снимаш с бутоните Vol+/Vol- имам идея, но другия вариант е по удобен и по ми допада.

...

Аз не знам какво имаш предвид, но ще вмъкна няколко реда по темата за фокуса Smile

1. на авто режим, когато при близък обект прави ефект боке - телефонът избира на кой от обектите да е фокусът. Обаче, с докосване на дисплея ти можеш да избереш фокусът да е на друго място.

2. на про режим - можеш ти сам да фокусираш.

Не зная дали това е задоволително. Сигурно може и по-добре да стане Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#44

Ако има метален гръб мисля, че не може да има безжично зареждане.
Металният гръб също не е много практично решение. Изтърква се, подбива се и т.н.
Производителите знаят, че си опаковаме телефоните, но 90% от тези хора пак ще го опаковат дори с метален гръб. И тогава телефонът ще вдига 70 градуса. Най-практична е пластмасата каквото и да си говорим. За красота - докарали са го.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#45

Като цяло телефона е уникален нямам забележки, Единственото което бих променил в точно в този модел е да премахна Стъкления гръб, хем много хлъзгав е с него хем и се цапа, хем е много чуплив и нежен.. но както и да е..

За S9 PLUS очаквам
6ГБ рам,
Работещо Bixby voice
Двойни камери отпред и отзад,
Батерия с една идея по-голяма примерно 3600,
По-тънки рамки,
Промяна на дизайна отзад,
Плюс версия да бъде 6.3 инча? или защо пък не 6.4? ... то с тези извивки и издължаване на телефона 6.2 инча изобщо не се усещат като Чак толкова голям ТЕЛЕФОН.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#46

Би било добре ако някой се сети да постави щората с уведомления от долната страна, а не от горе както е сега. Това ще даде възможност да се увеличават екраните без неудобството да местиш телефона в ръката за да пуснеш щората и да работиш с нея. Но това е по-скоро към всички телефони с екран над 5,5 ... Не само към този модел.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#47

Някои компании са го измислили с плъзгане на долу по скенера за отпечатъци да се спуска щората. Но тук май ще е по-лесно да достигнеш щората с една ръка от колкото скенера. Опциите във всяко едно приложение също са изместени в долния край на екрана, а не в горен десен ъгъл.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#48

Тук също можеш да писнеш щората с помощта на сензора за отпечатъци. Удобно е . Но понякога трябва ида боравиш с тази щора. А ако се вдига, а не спуска ще е по-удобно според мен. Мисля, че го гледах при някой андроид устройства, но не помня при кого...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#49

Аз нямам забележки. Засега нищо не ме е дразнило.
Цитирай
#50

(2017-08-06, 07:40:07)nedelchev nikolai написа:  Тук също можеш да писнеш щората с помощта на сензора за отпечатъци. Удобно е . Но понякога трябва ида боравиш с тази щора. А ако се вдига, а не спуска ще е по-удобно според мен. Мисля, че го гледах при някой андроид устройства, но не помня при кого...

В предишния ми ЛГ Г4 имаше допълнителен софтуерен бутон който по желание активираш и наместваш на позиция който сваляше щората. Ужасно ми липсва
както и кнок он / офф.Аз бих искал да си купя С8-(минус) едж. Другото си е наред

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)