Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 5X - Red light
#1

Здравейте Smile

Проблема ми е следният:
Телефона не реагира на нищо, единственото нещо което се случва с него е когато го включа в зарядното започва да мига червената светлина отдоло.Няма гаранция и се чудя дали да не го отворя и да откача и закача батерията някъде четох че така може да се оправи.И евентуално ако е изгоряло дъното някой знае ли каква е цената му и заслужава ли си изобщо да го оправям.Благодаря!

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато задържиш Power за повече от 2 мин не се ли включва? Как стигна до това положение ...?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Благодаря ти за бързия отговор!
Ами нямам си на представа телефона не беше включван от доста време и започна да "Bootloop-ва"(стига до логото и зацепва, но не се рестартира) и реших да го оставя за час-два, и след това изобщо не реагираше само когато го включа да се зарежда премига червената светлина.Преди час реших да го отворя откачих батерията включих го в зарядното и показа картината за зареждане на батерията при опит да го включа стига само до надписа "Google".Реших да пробвам да вляза в "Recovery Mode", но след като натисна "Power" бутона за "Recovery Mode", телефона отново ми показва "Google" надписа и угасва.Предполагам че е изгоряло дъното, но се чудя от какво може изобщо да се е получило това и ако може да ми кажете от къде мога да намеря такава платка и да я подменя друг вариант няма.
П.С. Дали ще стане да купя някой счупен телефон примерно със счупен дисплей за някакви къси пари и само да взема платката и да я сложа на моят?

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
#4

Според мен е възможно батерията да е паднала под минималния си заряд и за това да не реагира. Пробвай да го оставиш на зарядно дълго време, въпреки че ме съмнява да помогне. Другия вариант е да пробваш да заредиш батерията както е извън телефона с нещо друго (не знам какво) и след това да я закачиш и да пробваш пак.
Цитирай
#5

Имах същият проблем скоро .. не искам да те отчайвам ... ама се оказа изгоряло дъно.
Добре, че ми беше още в гаранция..
Гаранцията ми е от Most Comp... може да се свържеш с тях и да ги питаш за извън гаранционен сервиз.

Узпех Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#6

Звъннах в този сервиз, то се оказа че и моята гаранция е от там ама вече е свършила казах за проблема ми и ми потвърдиха че е дъното, питах за цената и хората ми казаха 460лв.... което няма как да стане просто...някой ако знае от къде мога да погледна цените за тези платки да праща да не се срамува Big Grin, защото 460лв. да им дам на тези да ми оправят телефон 700лв. ми е малко множко...
Благодаря ви за отговорите!

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
#7

Същия проблем и при мен. Един човек от olx ми предлагаше дъно с гаранця за 200 лева, ако те интересува мога да ви свържа. Въпреки, че и 200 са много при положение, че явно им е детска болест на тези нексуси.
Цитирай
#8

Колега ще съм ти благодарен да пуснеш някаква връзка да го видя човека, доста съм разочарован от телефона, 4-ката беше железен без панел отзад платката му се вижда вече 3-та година и няма никакви проблеми Big Grin

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
#9

https://www.olx.bg/ads/user/2X8N/ - ето това е човека. Не мога да гарантирам нищо за него, просто бях пуснал моя за части и той ми писа на лично, че има платка.

Иначе да, телефона е доста кенеф - в този пост съм описал всичките проблеми, които имах за година и половина и съм меко казано разочарован.
Цитирай
#10

Благодаря ти много! Ще се свържа с човека да видим как стоят нещата и ще преценя да купя ли платката, прочетох и темата която си създал, някой от проблемите ти съм ги имал и аз с мойто телефонче, другите отричат каквито и да е проблеми, но явно твърде много харесват андроид и затова така стоят нещата! До сега не съм бил с Айфон, но май и аз ще опитам нещо различно за разнообразине Big Grin най-голямото учудване за мен беше, когато видях чип на самсунг в телефона ми... нямам думи просто, купил съм си самсунг.

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
#11

Не споменавай името на плода, че в тоя форум се нервят, заключват се теми и се режат гуми на коли ..  Lol . Не е странно да видиш Samsung чаркове в която и да е марка на каквито и да е устройства. Даже имаше и някакъв слух, че Samsung ще правят дисплеите на новия модел на култивирания плод. Samsung са големи и правят доста повече неща от смартфони. Вече съм на мнение, че Samsung е най-читавото, което можеш да си вземеш като Flagman Andorid телефон.
Цитирай
#12

Колеги само се чудя какво им правите на тези телефони, че да стигате до тези проблеми?! Имам телефона от 2г и нито съм имал bootloop, нито съм имал проблеми с изгоряло дъно, нито проблеми с батерията. А мога да кажа, че сериозно тормозя телефона. Телефона е root-нат, сложил съм customer Kernal, custome rome, отключен bootloader, оптимизирал съм телефона с различни tweek-ве (най-вече процесорите и батерията) и пак подобни проблеми не съм имал. Имах проблем със speaker-ра, но смяната му ми излезе - 4$.
Телефона съм го взимал от най-мизерния сайт за техника в света - EMAG и пак проблеми не съм.  
Провери тази тема в XDA за bootloop има fix, пробвай първо това и след това сменяй дъно - > Bootloop

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#13

(2017-08-15, 10:33:53)yozone написа:  Колеги само се чудя какво им правите на тези телефони, че да стигате до тези проблеми?! Имам телефона от 2г и нито съм имал bootloop, нито съм имал проблеми с изгоряло дъно, нито проблеми с батерията. А мога да кажа, че сериозно тормозя телефона. Телефона е root-нат, сложил съм customer Kernal, custome rome, отключен bootloader, оптимизирал съм телефона с различни tweek-ве (най-вече процесорите и батерията) и пак подобни проблеми не съм имал. Имах проблем със speaker-ра, но смяната му ми излезе - 4$.
Телефона съм го взимал от най-мизерния сайт за техника в света - EMAG и пак проблеми не съм.  
Провери тази тема в XDA за bootloop има fix, пробвай първо това и след това сменяй дъно - > Bootloop
Това,че ти си извадил някакъв късмет,не означава,че и другите са изваждали същия.Не обвинявай хората,те не са искали да стигат до Bootloop.Проблема е известен и цял свят го знае,няма нищо за чудене-->
https://en.wikipedia.org/wiki/LG_smartph...oop_issues

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#14

(2017-08-15, 10:40:31)vesoisthebest написа:  Това,че ти си извадил някакъв късмет,не означава,че и другите са изваждали същия.Не обвинявай хората,те не са искали да стигат до Bootloop.Проблема е известен и цял свят го знае,няма нищо за чудене-->
https://en.wikipedia.org/wiki/LG_smartph...oop_issues

Къде видя, че обвинявам някога за bootloop? Просто изразих учудване за проблемите, които имате. Отново, bootloop проблема е поправим и има различни варианти за поправка. Може и да имам късмет, но съм говорил с много хора (вкл. хора от форума), които повече от 2г не са имали проблем с телефона си. За това, недейте слагайте тага "скапан'' на този телефон. Всичко явно е до бройка. 

@Също така виж ebay, там изпадат добри оферти и може да си намериш motherboard на добра цена ( гледай да е от Китай, там шипинга в повечето сличаи е безплатен)

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#15

(2017-08-15, 10:33:53)yozone написа:  Колеги само се чудя какво им правите на тези телефони, че да стигате до тези проблеми?! ....

Това какво е тогава?Замисли се какво съм искал да ти кажа.Това че влиза в Bootloop не го прави скапан,телефона е много хубав дори.Аз имах Nexus 6P,също не съм имал проблеми с него..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

(2017-08-15, 11:15:15)vesoisthebest написа:  Това какво е тогава?Замисли се какво съм искал да ти кажа.Това че влиза в Bootloop не го прави скапан,телефона е много хубав дори.Аз имах Nexus 6P,също не съм имал проблеми с него..

''Учудването е емоция сравнима с изненадата и при която хората почувстват нещо рядко или неочаквано. За разлика от изненадата, обаче, учудването е по-позитивно по своята валентност и може да продължи за по-дълги периоди. Също специфично се свързва с любопитството и желанието за научни открития.''

В моето изречение изразявам учудване, ''какво им правите на тези телефоните за да се стигне до bootloop,изгоряло дъно и т.н". Има много теми в, които се описва, че често bootloop-a се е появявал след root,флашване на custome ROM и т.н.

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#17

(2017-08-15, 13:29:45)yozone написа:  ''Учудването е емоция сравнима с изненадата и при която хората почувстват нещо рядко или неочаквано. За разлика от изненадата, обаче, учудването е по-позитивно по своята валентност и може да продължи за по-дълги периоди. Също специфично се свързва с любопитството и желанието за научни открития.''

В моето изречение изразявам учудване, ''какво им правите на тези телефоните за да се стигне до bootloop,изгоряло дъно и т.н". Има много теми в, които се описва, че често bootloop-a се е появявал след root,флашване на custome ROM и т.н.

Bootloop съм получавал много често на много телефони МНОГО преди последната ера на Нексусите.Bootloop-а се е получавал при флашване на сготвени ромове,смяна на кернела и т.н.Той няма нищо общо със световно признатия Bootloop от LG.И моля ти се,не ми копирай Уики,първи клас мисля всички сме го минали.Тук ДЪНОТО умира,ей така както си гледаш youtube и телефона ти се рестартира(много яко,а?.Не ти го пожелавам,ама ако ти се случи утре...друга песен ще запееш.По-рано ти пратих нещо в уикипедия.Прочети по-сериозно за проблемите на LG.Радвай се,че телефона ти работи и остани със здраве..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

Жив и здрав да си! Успех на колегата със смяната на дъното.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#19

Няма смисъл от спорове и т.н. имах galaxy nexus и nexus 4, с тях не съм имал проблеми, след като така стана че ми изгоря дъното на Nexus 5x напълно е нормално да мисля че този нексъс не е толкова читав, но както казват колегите горе може би наистина си е до бройка Smile

LG NEXUS 4  /16GB/    /WHITE/    /STOCK KITKAT Android/
Цитирай
#20

естествено, че е до бройка. ако не беше щяха да го спрат от производство.
Цитирай
#21

Че те са ги спрели отдавна от производство Big Grin
Цитирай
#22

не по тази причина
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)