Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане относно безжично зарядно
#1

Здравейте колеги.И аз реших да си взема S8 . Въпроса ми е следният. Прочетох,че безжичното зарядно за Samsung Galaxy S7 edge става и за S8. Днеска го пробвах и имам чувството,че супер бавно ми се зарежда телефона.Вчера си зареждах телефона с кабела и зареждането беше светкавично...На какво може да се дължи това ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона с гол гръб ли го слагаш или с някакъв кейс? Ако е с "облечен" с нещо, какво е?

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай
#3

Вероятно е включено бързото зареждане с кабел. Затова има разлика. За колко време се зарежда с кабел и безжично?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

(2017-08-16, 22:27:09)rbobev написа:  Телефона с гол гръб ли го слагаш или с някакъв кейс? Ако е с "облечен" с нещо, какво е?

Enviado desde mi SM-G955F

Не не е гол. С кейс. Оригинален кейс на Samsung. Иначе имам чувсто, че с кабела за около час  се зарежда. От 20% нагоре. Може и да е малко повече, но определено ми направи впечатлвние, че се зарежда бързо

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#5

Писал съм го и друг път. Много изхабена батерия, примерно под 20% остатъчен заряд се зарежда за около 2 часа на кабел, а безжично за около 4 часа.
Всичкото това с изключена опция за бързо зареждане, което при теб в момента вероятно е включено, щом зарежда само за час.
Тези цифри, които съм написал горе са реално засечени по часовник, а не са прогнозните данни, които изписва телефона при зареждане.
Цитирай
#6

При мен с кабел на бавно се зарежда за час при около 50% остатъчен заряд, а с безжичното за S6 около 3 часа.
Бързо зареждане с кабел не съм пробвала, но ми се струва, че съм чела, че за десетина минути става.  Може и да греша.
Той изглежда с кабел зарежда на бавен режим, но има нереални очаквания за безжичното Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

А този рвжим на кабела, къде мога да го видя дали не съм го цъкнал без да искам?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#8

(2017-08-17, 08:03:07)POPCORN написа:  А този рвжим на кабела, къде мога да го видя дали не съм го цъкнал без да искам?

Настройки>Поддръжка на устройството>батерия>трите точки горе в дясно>разширени настройки.

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай
#9

И аз не си спомням как е по подразбиране. Бързото зареждане бих ползвала, ако ми се наложи да излизам и видя, че телефонът е без батерия. Бързо безжично зареждане става с безжичното зарядно за S8. Много ми е красиво, но реално не ми е нужно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Явно ще си продам старото и ще си взема новото . Благодаря на всички. И да ви попитам дали има значение за батерията дали е на бързо или бавно? Дали примерни не е по-добре да си се зарежда бавно попринцип?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#11

Зарядното ти за S7 оригинално ли е? Откъде го купи? Защото доколкото знам, S8 има проблеми със безжичното бързо зарядно за S7, ако е менте.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

(2017-08-17, 12:30:08)POPCORN написа:  Явно ще си продам старото и ще си взема новото . Благодаря на всички. И да ви попитам дали има значение за батерията дали е на бързо или бавно? Дали примерни не е по-добре да си се зарежда бавно попринцип?

Този въпрос стоеше и пред мен.  Останах с впечатление, че от Самсунг се кълнат, че бързото зареждане не скапва батерията, че била нов тип и т.н. Може би е предвидено да изкара в рамките на изчисления живот на едно устройство. Но инженерната мисъл твърди, че няма начин бързият заряд да не скапва батерията повече от бавния. Дали е така, може да се каже след време, когато има практически опит.

За себе си предпочитам да ползвам бързото зареждане инцидентно и при нужда. Иначе - през ден-два си го зареждам. Зависи колко и как съм го ползвала през деня и какъв ресурс е останал.

Ето една тема, която можеш да разгледаш.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

(2017-08-17, 12:30:08)POPCORN написа:  Явно ще си продам старото и ще си взема новото . Благодаря на всички. И да ви попитам дали има значение за батерията дали е на бързо или бавно? Дали примерни не е по-добре да си се зарежда бавно попринцип?

Аз направих точно това. Продадох си старото зарядно и си купих ново. Не е fast charge, защото не го ползвам. 
Телефона го зареждам през нощта и не ми трябва да се зарежда бързо.
Цитирай
#14

Между другото при мен по подразбиране беше на бързо зареждане като го зареждах за първи път.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#15

(2017-08-17, 13:11:45)ivkos написа:  Зарядното ти за S7 оригинално ли е? Откъде го купи? Защото доколкото знам, S8 има проблеми със безжичното бързо зарядно за S7, ако е менте.

Оригинално е колега ? от the mall

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#16

Скоро имаше ъпдейт,който оправи (май) проблемите на безжичното зареждане с неоригиналните зарядни и изключването на зареждането при 42-43 градуса,впрочем сега май пак се изключва,но с падането на температурата се включва пак.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#17

Да, с юлския ъпдейт беше Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

С оригинално или не безжичното зареждане е по-бавно от кабелното зареждане. Аз използвам оригиналното от S7 e. И както и при него така и при S8+ зареждането е по-бавно. Същото важи и при зареждането в автомобила от едно и също зарядно. Директно с кабела или с безжичното, без жичното винаги е по-бавно. Ако не се лъжа така си е описано и в упътването на телефона.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#19

Безжичното е 1 ампер, а по кабел си е до 2 ампера.
Как да се зарежда бързо безжично, че не се сещам?  Нема пауър! Tongue
Цитирай
#20

По-точното мерило е мощността, а тя се определя от тока и напрежението. И безжичното, и жичното, ако се използва оригиналния адаптер и е включено бързото зареждане, зареждат с до 15 W (1.67A, 9V). Само че при безжичното има загуби от преобразуването на енергията, разстоянието и местоположението на телефона, и затова зареждането е по-бавно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)