Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на ноут 4 от чайна
#51

Може ли да ми подскажете разликата между Redmi Note 4 Global 3Gb/32Gb Rom и RN4X - със SD625 и двата.
Доколкото знам 4 без "X" поддържа повече мрежи (ако човек ще го ползва из EU) B20 . Правилно ли съм разбрал?
А някакви недостатъци на 4 срещу 4X ?
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-11-26, 18:32:45)NTM написа:  Може ли да ми подскажете разликата между Redmi Note 4 Global 3Gb/32Gb Rom и RN4X - със SD625 и двата.
Доколкото знам 4 без "X" поддържа повече мрежи (ако човек ще го ползва из EU) B20 . Правилно ли съм разбрал?
А някакви недостатъци на 4 срещу 4X ?

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1395658

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#53

Благодаря! Поръчах Note 4
Цитирай
#54

Qualcomm, нали?
Цитирай
#55

(2017-11-26, 22:36:20)suffer написа:  Qualcomm, нали?

Да. Също - черен.  $148@1.64. (Освен телефон искам да видя и как работи системата - тел-а от али и една друга джаджа от GearB - кой ще изпревари и какво ще се случи.
Цитирай
#56

Поръчах си ноут 4 от Хонг Конг и пристигна за седмица с ДХЛ. Обаче сега идиотите от ДХЛ четвърти ден ме мотаят и не го освобождават от митница при все че съм им дал всички документи само и само да изкарат някой лев от магазинаж,който е 12 лева на ден.Кажете какво да ги правя тези идиоти.
Цитирай
#57

Не поръчвай без проучване, като за начало.
То 4/64 е 285 лв
Ти не знам какво вкарваш, ама ще ти излезе златен
Цитирай
#58

То за толкова го поръчах,но не бях чел скоро отзивите за ДХЛ.Не бях получавал пратки от тях от 11 години станали са големи говеда.
Цитирай
#59

Ами малко след дъжд качулка но дхл винаги минава митница.
Затова има трима продавачи, които имат някаква схема през англия, при която не те е грижа за митниците, но си плащаш 23-26$ за доставката.
Сега важното е без допълнителни простотии да си получиш телефончето и скоро да не се налага да поръчваш Wink
Цитирай
#60

В момента се оглеждам за черен 3/32 за един познат, при Tonke чисто черния е най-евтин с ДХЛ, а черен  със сребрист капак е най-евтин при MiGlobalStore.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#61

Малко ъпдейт на моите неволи-след като пратих имейл на дхл, а след това и на управителя им за България днес се обадиха още в 9 сутринта.Имали много поръчки и бла бла отнемало време за митническата декларация и т.н. .Единственото хубаво е,че уж не начислявали такса за магазинаж.Ама като им гледам темпото ще си получа телефона по Коледа Lol От Хонг Конг до София за няма и седмица, а от София до Пловдив не се знае колко ама със сигурност за повече.
Цитирай
#62

Вчера сутринта най-после си получих телефона.От София до Пловдив за скромните 8 дни  Big Grin .Като тегля чертата излезе 370 лева ама майната му каквото такова.
Цитирай
#63

Колко ви се е бавило изпращане с ДХЛ от голдуей? В четвъртък поръчах в петък имах 2та тракинга и от тогава няма движение по този от хонг конг до гатуйк.

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#64

Здравейте,
Някой пазарувал ли е от тук https://www.ibuygou.com/p-offical-global...,%C2%A0but ?
От всички места на които съм гледал за телефона тук излиза доста изгодно. С EU доставка и избягване на митница. Има някакво разминаване между описанието и снимките които са качили, та за това питам дали е версията със Snapdragon 625 или MTK Helio X20 Deca Core.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
#65

Само да ъпдейтна, че в сряда вечерта имаше бързо задвижване на нещата и в момента го дава доставено в ЮК и изпратено към БГ. Предполагам или понеделник и вторник ще е тук.

Весели празници!!!

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#66

Първо, Здравейте и Чнг!
Как се развиха при мен нещата с поръчката от Чайна:
Всичко по веригата работи добре - от Магазина (Xiaomi Online Store), през тракинга, БГ пощите, митницата, митническото представителсто
до куриера на родната поща.
Равносметката:
Телефона отговаря на описанието, перфектна опаковка, чист ром - веднага си се ъпдейтна до глобал 9.0.5.0., dual band wifi, студен, не загрява при зареждане,
камерите самсунг (не знам колко е добре).
Китайците изглежда имат (почти) изцяло автоматизирана система поне за стандартните съобщения - първо те предупреждават за строгите митници, след това че щели да пишат подарък за 14,90 и след това измежду големите радостни емотикони, че куриерите настоявали да декларират $45. Както и да е, това си е моя грижа - дадох им звездите - 5 бр.
Митници - 5 звезди - $27.8 ДДС - ОК, трябва да има приходи в хазната
Митническото представителство на пощите - 5 звезди - за 5-10 мин. пратих каквото искат по мейл - Print - Save as PDF и после към мейла. Става бързо и ефикасно (15 лв с доставка на другия ден)
Общо - около 310 лв.
* едно не можах да разбера - как тоя колет мина през половината свят за $1.78 (оставям митниците настрана) и куриер на бг пощите дойде 2 пъти на крака до вкъщи, а скрийн протектор за 9 лв. от София с доставката стана 16
Цитирай
#67

Нямам обяснение на това как е минал половината свят за 3 лв а в рамките на София доставката е 7 лв,за мене това е необяснимо.

Huawei P Smart Pro
Цитирай
#68

Има обяснение, Китайската политика е такава, нарочно стимулира бизнеса. Държавата им плаща тези неща, не си мислете че доставките са безплатни изобщо като цяло. Просто България е такава, не че не стимулира ами и загробва бизнеси.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#69

Всъщност в самата стока е калкулиран и "free" транспорта, разбира се цента му естествено в пъти по-малка от таксите на нашите спедитори, та дори и да имате преференциални цени.
Цитирай
#70

(2018-01-04, 20:50:49)NTM написа:  Митническото представителство на пощите - 5 звезди - за 5-10 мин. пратих каквото искат по мейл - Print - Save as PDF и после към мейла. Става бързо и ефикасно (15 лв с доставка на другия ден)

Колега, първо честито телефонче  Storstark  Ако не ти е проблем, може ли да напишеш какви точно документи искат пощите за митническото представителство?


Цитирай
#71

Към колегата milenvn. Преди година и половина като ходих да освобождавам Mi4-ката ми поискаха разплащателно или някакъв документ, на който пише стойността на телефона. Тогава май или влезнахме в сайта и изпринтирахме фактурата (беше вътре в поръчката), или от paypal изкарахме превода. Дано съм бил полезен.
Цитирай
#72

milenvn
Колега, първо честито телефонче  Storstark  Ако не ти е проблем, може ли да напишеш какви точно документи искат пощите за митническото представителство?

Първо, трябва да си получил писмо- покана за митническа проверка, съпроводено с непопълнена декларация за митническо представителство от пощите.
Ако искаш да ползваш услугите им, попълваш с химикал, снимаш и я подготвяш за изпращане по е-мейл.
Пощите имат около 17 регионални митнически представителства.
Точните им адреси ги има на тази страница
http://www.bgpost.bg/bg/messages/1077


Необходимите документи трябва да са споменати в писмото- покана.
(Можеш и да звъннеш предварително по- телефона)

Трябва да отвориш страницата с покупката, където се вижда описанието, датата, тракинг номер, цената.
(Предполагам може и скрийншоти да направиш, но аз ги изнесох през менюто Print и после Save as PDF към папката с "документите")
След това отваряш банковия си акаунт или Пей пал и избираш за справка датата на поръчката/ плащането (сумата трябва да е като на сайта с поръчката) и пак скрийншот или Принт ...
И така, станаха 3 вида документи - декларацията, за покупката и за плащането.
Накрая ги прикачаш към мейла и това е. Звъниш след това да питаш дали е достатъчно и това е.
Чакаш да получиш известие в пощенската кутия за получена пратка и плащаш таксите и ддс-то при получаване.
Няма нищо кой знае какво. Успех !
Цитирай
#73

Поръчах един Ноут 4Х, версия 3/16, сив, на 11.11 от Tonke и даже успях да се хвана от скъпите купони - 10 $ отстъпка. В комплект със селект-купон за магазина още 2 $, крайната сума ми излезе 117 $ (198 лв банковото извлечение). За тая цена реших да рискувам с обикновена доставка и с идеята, че дори да иде на митница, с ДДС и такса пощи ще ми се оскъпи общо с 8-9 $, спрямо доставката с DHL, която тогава беше около 20$. А пък и вече съм вадил късмет с някои доста скъпи неща, които не са ходили на митница, включително и един Ноут 4 от Top One докато ги имаше.

Всичко добре, дадохда тракинг номер, претърпя няколко промени, но от момента, в който нашите получиха информация за пратката - няма промяна, тя все си пътува, пътува... Така изтече и времето, не съм искал от търговеца удължаване на срока за доставка, а направо отворих диспут за връщане на парите. Още на другия ден диспутът беше затворен и ми изпратиха мейл за потвърждение, че е нареден банков превод да ми върнат парите. Сега чакам да се появят и да си поръчам друг. Яд ме е само, че беше за подарък за коледно-новогодишните празници и се надявах да дойде до средата на декември най-късно.

Това, което си мисля, обаче, и ви питам и вас - дали просто е случайност, че точно тази пратка някъде е изчезнала или просто китайците са ме пуснали по пързалката, за да ми върнат парите ако си ги поискам, а телефон изобщо не са пращали? Имам предвид - заради многото купони да са ме финтирали, защото наистина си хванах доста добра цена - телефонът навсякъде беше около 132 $, а около 14:00 в Tonke го направиха на 129.44$ и се възползвах с тия купони за 12 $. Сега същия е около 144 $, а при такава цена според мен е по-добре направо с DHL Express и то става към 170 :/ Къде 117, къде 170... Даже и от курса на долара ще съм назад около 10 лв Sad Тогава съм взел на 1.69, сега е под 1.60 централния)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#74

Колега като нищо може да се метнали, защото вчера си говорих с един приятел, който се оплакваше от същия проблем като твоя. На 11.11 е поръчал камери и някакви други неща и е ползвал купони за 10-12$ и в крайна сметка чак преди няколко дена са му писали съобщение, че купоните са били невалидни, и че няма да си получи пратката, а ще му бъдат върнати парите. Та така като те слушам теб май си попаднал в същата схема и уж са ти били невалидни купоните.
Цитирай
#75

Върнали са ми 187 лв, но имам удържани близо 2 лв, защото се води плащане на чуждестранен ПОС-терминал. Общо - 12 лв на загуба и 2 месеца чакане на вятъра. Е*ем ти и купона за 10$...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)