Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и софтуерни ъпдейти при Note8 - Въпроси? Отговори

Ясно, благодаря за инфото! Тук най-много да ни подарят резачка за нано сим карти хаха
Цитирай
Аксесоари

И резачка няма да получим.Имам спомен от годините когато се появиха първите телефони със слот за SD card как даже се вадеха картите и продаваха отделно.  Колегата от САЩ  би ли ни казал как са офертите за мобилен интернет там. Ще е интересно и Иван Матин да каже за Австралия.
Цитирай

На какво може да се дължи това :
Имам една SDcard която я форматирам, изтривам и какво ли не а файловете си седят вътре ,преглеждам я за развалени сектори с h2testw и ми изписва че МОЖЕ би има развалени сектори .
Achtung: Nur 60901 von 60902 MByte getestet.
Der Datenträger ist wahrscheinlich defekt.
0 KByte OK (0 Sektoren)
59,4 GByte DATEN VERLOREN (124725248 Sektoren)
Details:
0 KByte überschrieben (0 Sektoren)
0 KByte leicht verfälscht (< 8 Bit/Sektor, 0 Sektoren)
59,4 GByte mit Datenmüll (124725248 Sektoren)
0 KByte mehrfach genutzt (0 Sektoren)
Erster Fehler bei Offset: 0x0000000000000000
Soll: 0x0000000000000000
Ist: 0x68ae7b9d09f9ced3
H2testw Version 1.3
Schreibrate: 13,7 MByte/s
Leserate: 10,8 MByte/s
H2testw v1.4
Каква е причината да не функционира картата както трябва?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Офертите с мобилните оператори са буквално милиони. Големите оператори са само 4 ( AT&T, Sprint, Verizon и T-Mobile ) и има още сигурно 20 или повече малки оператори които са под крилото на големите 4 и им използват кулите за обхрат тъй като само те имат изградената инфраструктура. От там и следват милиони варианти за планове. Тук също така много малка част от хората всъщност сключват договори с тях. 80% от плановете са без договор към тях и можеш когато ти е кеф да го спреш. Иначе ако случайно сключиш договор към някой вече офертите за нови телефони са страхотни.
Аз лично съм към T-Mobile в семеен план с жена ми без договор и плащаме $100 на месеца. Планът включва неограничени минути, неограничени СМС-си и неограничени МБ за мобилен интернет LTE+. Рядко дори се закачам към WiFi-я в къщи защото домашните им интернети са трагедия и много скъпи ( на телефона ми е по-бърз ) Също така включва неограничени обаждания в Канада, Мексико и Пуерто Рико ( но никой не познават там Smile ) и неограничени СМС-си в абсолютно цял свят. Имам и неограничен интернет в Роуминг ако пътувам извън страната в над 60 държави включително и България. Като се бях прибрал в България за коледните празници си го използвах Роуминга и се обаждах на който трябва по Facebook Messenger-а. Имам и WIFI Calling. $100 не са малко пари но предвит стандарта тука не са кой знае какво. Но защото сме в семеен план ако добавя 3та карта става $120 и ако добавя 4та карта към плана става $140 което идва по $35 на човек. Защото няма кой друг да добавя и плащам $100 за двама ни. Разликата в това дали ще си с договор или без идва вече в това дали ти трябва нов телефон или не. Например сега като излезе Galaxy S9 и реша да сключва такъв както за почти всички флагман до сега ще ми предложат ако купя едно галакси ( няма значение дали в Кеш или не ) втория ще ми го подарят ( но заключени към оператора докато не изплатя телефоните ако реша да ги изплащам вместо да ги платя в кеш ).

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Благодаря за инфото.
Цитирай

И тук подаряват.Първо с мейта даваха 360 камера,а след това бързо зарядно за колата.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

В Австралия има 3 мобилни оператора Телстра, Водафон и Оптус. Телстра е най-добрата и съм на нея, най-добър обхват имат.
На договор съм и плащам $99 на месец + 82ГБ интернет. Когато пре-подписах ми дадоха толкова, иначе имах около 32гб. 4Г-то е много добро навсякъде.
Домашният им интернет eе слаб, но сега преминаха на NBN уж за по-добре. Същия т-шак. Австралия има най-слабия и най-скъпия домашен инетернет.
А мобилен интернет ти дават колкото ти трябва Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

https://youtu.be/c55T_0ZJtiw

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Колеги да знаете дали има опция /приложение/ , нещо като Black list но да може да блокира входящите от едната СИМ а другата да приема без проблеми.
Цитирай

По принцип номер можеш да блокираш спокойно но схемата с двете СИМ карти не знам тъй като моя е едносимов.

Влизаш в указателя >Натискаш върху контакта > Details > Горе в дясно 3те точки и Block Contact

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Това да .Инсталирал съм Black list обаче не работи много коректно откъм СМС-и.
Цитирай

Намерих приложение за това но за съжаление изисква Root.

https://www.google.com/url?sa=t&source=w...VyWwnzmErv

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Може! Ако записваш номерата в картите можеш да блокираш само за едната... Пробвай ако искаш да ги записваш по различен начин. С кода за държавата и без него ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Благодаря за отговорите
Цитирай

Докато се ровех ей така из настройките открих без да искам една екстра която имах включена на айфона и не знаех че я има и в Нота. Може да бъде полезна за някой, а някой може вече да я знае Smile Става въпрос когато получавате известия да премигва светкавицата на телефона.
Settings > Accessibility > Hearing > Flash Notifications като вътре може да се активира и самият екран да премигва. На айфона ми беше много полезна, особенно когато му спирах звука с малкия switch дето стои от ляво Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

В Sammobile е излезнал ъпдейт за България за Note 8, но още го няма като ОТА на телефона. Също така пише, че Note 8 със андроид 8 е "WiFi certified", което означава, че Ореото идва скоро.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Хммм, аз този ъпдейт го получих преди доста време, но не виждам особена разлика. Smile BTW телефонът ми е едносимов и на кутията всичките надписи са на френски.         
Цитирай

Е то за повечето региони го има от няколко седмици, но за България излезе чак днес. Има само февруарски секюрити пач и отстранени грешки, нищо друго. Но предполагам следващия ъпдейт началото на март ще е андроид 8.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Дойде 715 Мб.

Това е


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И аз го получих 715 MB

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

И аз вчера получих този ъпдейт, но все още си ми е с 7.1.1 версията! Някой получил ли е вече Орео или ще се чака още ?
Цитирай

За Ореото ще се чака още. Най рано края на март началото на април.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Според мен следващия ъпдейт към средата на март ще е Орео. За S8 съвсем скоро трябва да пуснат поправения ъпдейт, който спряха и след това, когато вече ще е представен и S9, трябва да излезе и за Note 8.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Нищо чудно този ъпдейт да е подготвителен за Орео. Някой знае ли пълния списък с промени от този ъпдейт ?
Цитирай

Само, секюрити пач - 1 януари 2018.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)