Анкета: Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих платил цената!
7.55%
8
7.55%
Не, в никакъв случай!
82.08%
87
82.08%
Ще ми се да закупя флагмана, но ми се струват множко!
8.49%
9
8.49%
Друго (Моля посочете в коментар)!
1.89%
2
1.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман?
#51

Това е в Технополис и колкото и да гледам не е цената 2000+ както е изписано в заглавието на темата. Да в Олх излизат добри предложения но това са телефони преминали някаква "врътка", през оператор, но точно за тези телефони не може да се говори за действителна свободна пазарна цена.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Аксесоари
#52

Врътка не врътка, телефона запечатън ли е, има ли гаранция и всичко е наред, ще платя сума по-ниска със 600-700лв, без да ми мигне окото хич не ми пука, че бай Иван от олх щял да спечели 200лв от моя джоб, ама хич.
Аз винаги търся най-евтините алтернативи, стиснатост го наречете или скръндзене, но съм така с всичко покупки.
Евтиното излиза скъпо не винаги е правилната поговорка за мен.
Всеки сам си решава.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#53

Прав си, не споря. Цените в Олх просто не трябва да се сравняват с пазарните цени това единствено искам да кажа.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
#54

Но не бива и да се пренебрегват, все пак телефона като го купиш и загубиш 1000лв за половин година си е доста гадно.
Пример за това е твоето Ноте, 2000лв в магазина, а вече се продава нов в Олх за 1400.
600 лв надолу от септември.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#55
Bug 

(2017-10-27, 13:21:02)m.dachev80 написа:  Не оправдавам високите цени въпреки че съм с Note 8. но такава е реалността. Който лесно изкарва пари лесно ги харчи и обратното. Виждам хората около мене... ми то за масажи, спа процедури и разни други прищявки за коити плащаш и нищо не ти остава. Дадени за телефон, поне ще си го ползваш 2 год. Чудя се колко ли от хората тук негодуващи за неоправдано високите цени, дават по два пъти повече пари за цигари! но това за тях не е проблем или лудост.
Изразявам мнение не укор. Всеки е свободен да си харчи парите както му е кеф

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Колега, всеки е прав за себе си. И аз съм на принципа кеф цена няма, но за различните хора кефът е различно нещо. Аз например бих предпочел изживяване пред предмет (на английски звучи по-добре, но идеята я схващате Big Grin) и това го казвам като човек, чиято работа се върти около работа с телефона и за мен е жизненоважно той да е reliable. 
И за да отговоря на автора: не не мисля. Всички знаем, че реалните разходи на проиводителя не се ограничават само до компонентите в машинката, но това става вече абсурдно. Балонът се разтегля и трябва да се спука, но не очаквам това да се случи никак скоро. Не бих съдил човек, който би си купил такова устройство.
#56

(2017-10-28, 11:01:07)ivanov_km написа:  Това е в Технополис и колкото и да гледам не е цената 2000+ както е изписано в заглавието на темата....

https://megamag.bg/189753/samsung-smartp...ote-8-gold
https://omni.bg/product/125727/mobilen-t...-gold.html
http://besthifistore.com/product/21765/m...-gold.html

[quote pid='1431305' dateline='1509111314']
...Основният Ви въпрос е защо НОТ3 е струвал 1000 лв, а Нот 8 струва 1870 лв. Ами да речем, че много по евтино е да се произведе дисплея, камерата, процесора на Нот3 отколкото тези на Нот8. ...
[/quote]

Не се сещам някой да се е оплаквал от "евтиния" екран на ноут 3, докато сега пти "скъпите" екрани пиксели ли не заминават, розовеене в краищата ли няма ... "Скъпите" модеми се чудят шЪ ли има обхват или не ...  Освен цената на съвременните флагмани расте и то с доста процента на дефектите ... Ами ъпдейтите? Всеки следващ по бъгав ...
Това ли заслужава потребителя?
Това ли оправдава цената на тези флагмани?
Или и това е нормално?
http://nymag.com/selectall/2017/10/iphon...epair.html
http://nymag.com/selectall/2017/10/iphon...epair.html
Правиш го стъклен и лесно чупим и после ... инак усещането в ръката
Да голям балон и се надува все повече ... 
Не съдя хората които си ги купуват ... имали бол пари дали ги, да са живи и здрави да им се радват, НО считам, че аз не заслужавам такова отношение. След като е флагман и след като ще струва толкова трябва да предлага адекватно качество ... а то, качеството е по зле от предишните "евтини" флагмани ... Политиката им не ми харесва и ме убижда = не заслужават парите ми. 
Ем мерси. Следващия ми по скоро ще е нещо зделано в Китай ... там поне качеството е пропорционално доста по високо за цената ...
#57

(2017-10-27, 15:35:14)ivanov_km написа:  За телевизорите ще видите доста по добра картина от 5% тук няма да спорим и 50% да е по-добра картината разликата е цената е все тия 41 250 лв. и ако тази разлика в качеството за Вас или мен е оправдана си заслужава покупката.
Сега както преди време Нот3 е бил по. по най, така и сега така е Нот8 (да речем). Основният Ви въпрос е защо НОТ3 е струвал 1000 лв, а Нот 8 струва 1870 лв. Ами да речем, че много по евтино е да се произведе дисплея, камерата, процесора на Нот3 отколкото тези на Нот8. Това се наблюдава и при автомобилите достатъчно е да проследите цените на Пасат4, 5, 6, 7 (не знам до кой-модел са сега) и ще видите, че всеки следващ модел е по-скъп от предшественика си. Тази справка съм е правил конкретно за Вектра Б, Ц и заместника им Инсиня.
Ако искаш си направи съпоставка между телефон за 500 и Нот8 и с ръка на сърцето кажи, че не виждаш разлика в качеството на дисплея, на снимките, материалите на изделието, визията и усещането за телефон в ръката и не на последно място бързината на устройството и устройството при боравенето с него. Ето тази разлика в парично измерение се равнява на тези +1300 лв. Заслужават ли си? Ами не знам, въпрос на възможности и разбиране е. Ако е само за мобилна връзка трябва един телефон то дори всичко над 150 лв. е пълна глупост.
Пак си помисли дали е нормално двойното поскъпване на "флагманите" само за 4 години!
https://m.fakti.bg/avto/234102-kolko-bi-...-passat-b3
За справка, най-новото осмо поколение на Passat се продава в САЩ за $28 000. Предвид нивото на оборудване на новите Passat-и и това на тези отпреди 30 години, може да се каже, че Passat B8 е дори по-евтин от своя култов прародител B3.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#58

Не казвам, че е нормално, нито, че ми харесва. Както при Пасат говорим за нива на оборудване така и при телефоните. Извити стъкла, двойни камери, резолюции на дисплей, по мощни и по технологични процесори, повече РАМ и т.н. Заплатите в цял свят растат, а това се отразява и на продуктите. Много са факторите.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
#59

(2017-10-29, 13:55:04)ivanov_km написа:  ...Както при Пасат говорим за нива на оборудване така и при телефоните. ...

Колега Иванов цитирам теб, но не е нещо лично и т.н. ... просто обсъждаме тематиката. Не случайно питах за ноут 3 ... Нима когато ноут 3 излизаше беше с различно ниво на оборудване? Нима то не беше с НАЙ-ВИСОКОТО за времето си? Тогава ноут 3 и сега ноут 8 все си е най високото ниво и да кажем, че има множество фактори и т.н. и, че цената е OK ... т.е. 1000лв тогава са 2000лв  сега ... ама какво получаваш срещу тези пари?
Нима е нормален такъв коментар ... умишлено твой ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1428540
Нормално е да пишеш "При мен работи когато му скимне" ... А нормално ли е да имаш супер дупер камерата и когато тръгнеш да правиш клипче да ти се размине звука или да ти се губи някой канал ... Ем то теУефоните за по 500лв и зделано в Китай не се излагат така ... Е сори ама когато флагманите бяха евтини IPS екраните не прегаряха, а на амоледите не им горяха пиксели и нямаха розовеене, нямаше масово горене на дъна, нямаше гърмящи батерии ... Остави ноут 8 ... дори самсунг остави настрана ... ами те и другите флагмани същите ... 
Предвид горното оправдана ли е цената? 
Живи и здрави.
#60

Хора, слезте малко на земята. Имал съм Note 3. И тогава телефоните имаха проблеми. Както сега, така ще бъде и в въдеще. Просто тогава тези неща не се дискутираха така масово и на широко. Купувачите не бяхме до толкова взискателни. Това са твърде сложни устройва. Безпрецедентно много функции, начини на ползване и др. които трябва да задоволят капризите на твърде широк спектър от ползватели. Никога не е имало перфектни телефони, няма и да има. А за цените сме си виновни ние. Знаете приказката за лудия и баницата. Ако си фен на ябълката... си 100% прецакан.Никакъв избор. Но тези които ползваме Андроиди, качествени марки и модели колкото искаш

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
#61

(2017-10-29, 16:42:59)m.dachev80 написа:  Ако си фен на ябълката... си 100% прецакан.

Винаги съм ги мразел и ненавиждал с тяхната политика, но това не ми попречи миналата година да направя експеримент с тяхно устройство, от което останах доволен. Поне 90% от нещата, които правех преди ги мога и сега, но разликата в качеството на приложенията със сигурност се усеща (в полза на iOS), а за работа на самото устройство меко казано безупречна.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#62

(2017-10-27, 17:26:50)ivanov_km написа:  ....А усещането в ръката е само едно от многото предимства на телефона пред нещото зделяно в Китай.

Що, твойто дистанционно, къде е сделано? В СССР, Германия, ФИнландия, Швеция...къде са го дялали нископлатени работници?

Няма разумен човек, който да ме убеди, че т.н." Флагман" на някой производител, си заслужава и 1000лв дори! Защото за тези пари, че и по-малко има супер телевизори и лаптопи! Е, как една тухличка 150/75/7/5 струва колкото два лаптопа да речем? Как един йФон който от завода струва $282, ние го купуваме за 1740лв??? Айде нема нужда, нали!
Не желая да ме правят на глупак, като потребител, и да ме воядт за носа, заради някаква консуматорска мода и фалшиво усещане за лукс и премиум в ръката. Ползвал съм какви ли не телефони, от 1999та досега. Сегашния ми го взех за 250лв чисто нов. Едвам ми се откъснаха... Lol  Lol  Lol , и той си върши всичко което могат и правят по скъпите с 1500лв от него, без да забавя, без да се замисля, снима чудесно и кара 3 дни и 6-7 часа SoT. Създава и премиум усещане в ръката, заради чудесния дисплей и метала в конструкцията си! Ако го изпусна, ще го прежаля, и ще си купя друг, пак за разумни пари! (да му мислят тия дето изпускат i8 и iX)

Кефа цена няма, гроздето е кисело, не икарваш достатъчно...и подобни алабализми, не звучат сериозно! Cool


Disclamer:  Личните ми предпочитания и мнение за даден продукт, по никакъв начин да не се свързва с отношението ми към човека. Който каквото иска да ползва, само споделям мисли...
#63

(2017-10-29, 11:23:51)bodonance написа:  https://megamag.bg/189753/samsung-smartp...ote-8-gold
https://omni.bg/product/125727/mobilen-t...-gold.html
http://besthifistore.com/product/21765/m...-gold.html

[quote pid='1431305' dateline='1509111314']
...Основният Ви въпрос е защо НОТ3 е струвал 1000 лв, а Нот 8 струва 1870 лв. Ами да речем, че много по евтино е да се произведе дисплея, камерата, процесора на Нот3 отколкото тези на Нот8. ...

Не се сещам някой да се е оплаквал от "евтиния" екран на ноут 3, докато сега пти "скъпите" екрани пиксели ли не заминават, розовеене в краищата ли няма ... "Скъпите" модеми се чудят шЪ ли има обхват или не ...  Освен цената на съвременните флагмани расте и то с доста процента на дефектите ... Ами ъпдейтите? Всеки следващ по бъгав ...
Това ли заслужава потребителя?
Това ли оправдава цената на тези флагмани?
Или и това е нормално?
http://nymag.com/selectall/2017/10/iphon...epair.html
http://nymag.com/selectall/2017/10/iphon...epair.html
Правиш го стъклен и лесно чупим и после ... инак усещането в ръката
Да голям балон и се надува все повече ... 
Не съдя хората които си ги купуват ... имали бол пари дали ги, да са живи и здрави да им се радват, НО считам, че аз не заслужавам такова отношение. След като е флагман и след като ще струва толкова трябва да предлага адекватно качество ... а то, качеството е по зле от предишните "евтини" флагмани ... Политиката им не ми харесва и ме убижда = не заслужават парите ми. 
Ем мерси. Следващия ми по скоро ще е нещо зделано в Китай ... там поне качеството е пропорционално доста по високо за цената ...
[/quote]
На дали нормален човек би си закупил телефон от изброените три линка горе и то на тази цена. Виваком бяха пуснали Нот 8 за 1539 лв. с карта за 16 лв. такса. Сега стига сте писали глупости за хардуерни проблеми особено при Нот 8.Какви слаби сигнали, какви  5 лева? Когато правиха телефоните от от пластмаса беше един вой, че били евтини материалите, започнаха да ги правят от стъкло сега пък се били се чупили и угодния няма, няма и да има. Конкретно на Нот 8 какви забележки намирате освен цената?

(2017-10-29, 15:14:26)bodonance написа:  Колега Иванов цитирам теб, но не е нещо лично и т.н. ... просто обсъждаме тематиката. Не случайно питах за ноут 3 ... Нима когато ноут 3 излизаше беше с различно ниво на оборудване? Нима то не беше с НАЙ-ВИСОКОТО за времето си? Тогава ноут 3 и сега ноут 8 все си е най високото ниво и да кажем, че има множество фактори и т.н. и, че цената е OK ... т.е. 1000лв тогава са 2000лв  сега ... ама какво получаваш срещу тези пари?
Нима е нормален такъв коментар ... умишлено твой ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1428540
Нормално е да пишеш "При мен работи когато му скимне" ... А нормално ли е да имаш супер дупер камерата и когато тръгнеш да правиш клипче да ти се размине звука или да ти се губи някой канал ... Ем то теУефоните за по 500лв и зделано в Китай не се излагат така ... Е сори ама когато флагманите бяха евтини IPS екраните не прегаряха, а на амоледите не им горяха пиксели и нямаха розовеене, нямаше масово горене на дъна, нямаше гърмящи батерии ... Остави ноут 8 ... дори самсунг остави настрана ... ами те и другите флагмани същите ... 
Предвид горното оправдана ли е цената? 
Живи и здрави.
Да в моята тема написах, за проблем със рамковото оцветяване на дисплея, но проблема си бе в мен и по-точно от една програма от черният маркет, която по някакъв начин нарушаваше работата на тази екстра. Дребни софтуерни проблеми и да има то те ще бъдат оправени с актуализация и това не може да се нарече проблем на телефона. Толкова активни пиша в тази тема защото имам желание да погледнем малко и отвъд сравнението на цените на Нот3 и Нот8. Така сравнявайки го нещата се изкривяват. Производството явно на съвременните компоненти струват повече, Едното устройство е произведено през 2012-та, а сега сме 2017-та за тези 5 години в НОРМАЛНИТЕ страни покупателната способност на хората са се повишавали, което се отразява и на техните на произведените от тях продукти. Материалите както казахме са сменени и всичко като съберем на едно място получаваме тази цена. Аз мисля, че и при нот 3, така и при Нот 8 Самсунг в крайна сметка печелят еднаква сума приравнена към днешна дата, като нетна стойност.  
#64

(2017-10-29, 18:07:03)MUFC написа:  Сегашния ми го взех за 250лв чисто нов. Едвам ми се откъснаха... Lol  Lol  Lol , и той си върши всичко което могат и правят по скъпите с 1500лв от него, без да забавя, без да се замисля, снима чудесно и кара 3 дни и 6-7 часа SoT.

С това НЕ мога да се съглася никога и няма човек, който да ме убеди в обратното. 
Не говоря за това, че можеш да ползваш Facebook, Viber и да щракнеш някоя друга снимка през деня. Това го могат 80 - 90% от бившите флагмани на по 2 - 3 години, а китайците освен да копират нищо друго не могат, но за съжаление слабото място им е точно софтуера (иначе от към хардуер са добри на хартия).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#65

(2017-10-29, 20:50:53)centur написа:  За съжаление слабото място им е точно софтуера (иначе от към хардуер са добри на хартия).

Откакто ползвам Xiaomi и MIUI се родих. Затова такива смешни обобщения на едро са ми супер смешни. Вие кой телефона на Xiaomi сте ползвали, за да отсъждате така?



#66

Според мен 2к, та и в голяма степен над 1к за смартфон са излишно много за това, което получаваш в момента. Просто последната 1 - 2 години според мен повечето подобрения са инкрементални и не виждам на какво отгоре се надуват цените. Ето примерно всички взеха да ги правят супер чупливи телефоните, АМОЛЕД диспелите много красиви, но изгарят .. или както всички се оплакваме от батериите, и в същото време вместо да увеличат капацитета на батериите, те правят зареждането по-бързо, и т.н. Това е с уговорката, че наистина телефон за 1 - 2к ще е по-бърз, няма да лагва и ще има повече екстри от телефон за 200 - 300лв. Но трябва да се търси баланса, нито телефон за 200 - 300 лв е добро решение дето ще ти къса нервите ако ти потрябва във важен момент и забие, нито този за 2к дето е една торба пари, за да може да се фукаме на ляво и надясно с него. Това мисля важи за всякаква техника. Незнам до колко е точно да се направи аналог с лаптопите, но едно е да ползваш лаптоп с 4ГБ рам и смотан АМД процесор и ГПУ, друго е 8 или 16ГБ с последна генерация Интелски процесор и външна видео карта. И 2те стават за писане на Word и да четеш новини, но ако искаш надеждност и бърза работа на няколко фронта ще трябва да се поизръсиш, като в същото време пък има геймърски конфигурации, които биха били пълен овъркил, както и телефоните за 2к.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
#67

(2017-10-29, 21:50:26)milenvn написа:  Откакто ползвам Xiaomi и MIUI се родих. Затова такива смешни обобщения на едро са ми супер смешни. Вие кой телефона на Xiaomi сте ползвали, за да отсъждате така?


 А, Вие кой телефон за 2000 лв. сте ползвали, за да отсъждате така, че работели "еднакво".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#68

Все едно телефони на тази цена към момента са под път и на път, та сте тръгнали да се правят подобни сравнения.

 
#69

Ако стария ти телефон е издал багажа и си свикнал на усещането и функциите , които дават флагманите си заслужава. Приказки от рода на моя опо, зопо и т. н. върши същата работа са за хора, които не са сравнявали лично. Но да се купува само защото е нов и модерен или защото процесора и видеочипа са с 10% по производителни от настоящия ти е неоправдана глупост.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
#70

Не е оправдана цена от 2 и над 2 000 лв за телефон - поне за мен. Както се отбеляза по-горе дори и флагман след 1,5 г макс няма ъпдейт на ОС.

времето е като парите - никога не стига
#71

В момента бих дал макс 800 лв . за модел вършещ същата работа като модел от 2000 лв.
Нормално ли е компютърът ми който струва почти 2 бона, колкото струва един смартфон флагман, да е поне 10 пъти грубо казано, (може и повече пъти да е) по-производителен от най-скъпия смартфон в момента?
Сега някои ще кажат, че да се сравнява PC и  SMARTPHONE е несъвместимо, но ако се замислите и в двата имаме платки, процесори, видео карти, рам-памети, твърди памети и др. Същото е при лаптопите, ако човек има нужда от преносимост вместо настолен компютър.
Така, че найразумното нещо е, че ако искаш снимки, купуваш фото апарат, ако искаш видео, купуваш видео камера, ако искаш производителност, купуваш PC, и т.н. както всъщност е написал "bodonance".
#72

Смартфона е много по компактен от едно пс и консумира много по-малко енергия от едно пс, няма как да са еднакво производителни. Нито пък архитектурата на процесора е като на пс.

Huawei P10
#73

Никога повече телефон над 500 лв. И това го разбрах след като смених моя Хонор 8 със Р10(сегашният ми). Абсолютно никаква разлика в перформънса, но за сметка на това по-скъп с 400 лв.  Този ми ъпгрейд беше най-безсмисленото нещо в живота ми. Карам с този докато сдаде багажа и вече телефони до 500 лв. За моето ниво на ползване даже и това е много.
#74

(2017-11-03, 07:53:09)petko93 написа:  В момента бих дал макс 800 лв . за модел вършещ същата работа като модел от 2000 лв.

Няма как да е "същата", колкото и да ти се иска. Не говорим за основни функции, които има и нокия с фенерче.


(2017-11-03, 15:41:02)skiman написа:  Никога повече телефон над 500 лв. И това го разбрах след като смених моя Хонор 8 със Р10(сегашният ми). Абсолютно никаква разлика в перформънса, но за сметка на това по-скъп с 400 лв.  Този ми ъпгрейд беше най-безсмисленото нещо в живота ми. Карам с този докато сдаде багажа и вече телефони до 500 лв. За моето ниво на ползване даже и това е много.

Ако беше помислил да смениш марката с някоя друга.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#75

(2017-10-29, 18:25:05)ivanov_km написа:  ... Дребни софтуерни проблеми и да има то те ще бъдат оправени с актуализация и това не може да се нарече проблем на телефона. ...

Дребни? При този клас телефони с тези претенции не трябва да има никакви, нито дребни, нито едри ... Ако за теб това е нормално за мен не е  ... Поне не и на тази цена. Не е нормално някак телефони за по 400-700 лв да нямат "дребни" проблеми ...
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1432713 Мнение от преди 12 минути за флагмана S8 "За насичането, то като поработиш с телефона се свиква, не е болка   за умиране" ... ама вие сериозно ли бре хора? 

(2017-10-30, 20:50:46)centur написа:   А, Вие кой телефон за 2000 лв. сте ползвали, за да отсъждате така, че работели "еднакво".

Ама как да си купи човек с тези "дребни" проблемчета, насичане, розовеене и т.н. Пък и гледай какво пише човек минал от телефон за 2К лв на телефон за 700лв ... Тъжно нали?



(2017-11-03, 16:12:21)centur написа:  Ако беше помислил да смениш марката с някоя друга.

Xiaomi нали? Хем евтино, хем на прекрасно качество, хем добра сглобка и добри материали и няма "дребни" проблемчета ...


2000лв много трудно се оправдават ... на фона на това което се предлага за 700 ...

(2017-11-03, 22:17:41)bodonance написа:  . Пък и гледай какво пише човек минал от телефон за 2К лв на телефон за 700лв ... Тъжно нали?

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1431680

Нещо нямам редакция ...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)