Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Оторизиран сервиз на Самсунг
#76

(2019-02-06, 14:40:29)hondarullezz написа:  Понеже съм работил с тях нещата стоят така.. Както аз така и ти си пратил телефона по Еконт . Примерно днес на другия ден той е там взимат го започва работата по него в рамките на седмица да не кажем 6 дни плюс пращането Телефонът ти ще се върне на същия адрес до офиса на Еконт в който ти си го изпратил. Ше бъдеш доста приятно изненадан телефона не само че ще бъде неразличим от нов а просто както и при мен и при други колеги дори не можеш да разбереш че е ремонтиран.. толкова професионално е отношението! Моят дори ми го пратиха целия облепен във фолио и в предпазен калъф да не се драска Smile Горе-долу това е! Очаквай го Тези дни като получиш SMS от Еконт Предполагам си пуснал телефона със застраховка и си платил към седем-осем лв за доставка горе-долу обратната доставка ще ти е на същата стойност като получиш SMS от Еконт значи телефонът ти е дошъл Очаквай го скоро!

Да, с Еконт го изпратих, точно така застраховах го за да ми е по-спокойно дет се вика. Значи ми остава само да чакам. Благодаря за инфото! Като получа телефона си, ще споделя мнение за ремонта.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте отново! Вчера си взех телефончето от Сръчко. И честно казано не съм особено доволна защото има някои "поражения" по телефона. По-точно 3 неща съм забелязала и ще пусна снимки за да се видят.

Първият проблем има разстояние между заден панел и рамка, въпреки, че не пружинира като се натиска все пак не е сложен както трябва.
https://ibb.co/RNb1bpp

Втори проблем влязла е прашинка в камерата и е точно по средата на лещата не знам дали ще пречи на снимането все още не съм пробвала.
https://ibb.co/8KQ5X8r

И третото нещо което забелязах пак на задния панел има малка точка, трудно се забелязва, но все пак вече съм я видяла един път Big Grin
https://ibb.co/9pc4dM7

Иначе телефона е със сменена батерия и до колкото успях да разчета обновен софтуер има и още нещо извършено, но не разгадах какво е ако успеете да разчетете кажете.[Изображение: c50b5b4b1e8d38763983fde1d0317534.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай
#78

Телефонът ти ми изглежда Orchid grey, не толкова на Coral Blue. Много странно.
Цитирай
#79

(2019-02-19, 09:00:32)galaxyhopper написа:  Телефонът ти ми изглежда Orchid grey, не толкова на Coral Blue. Много странно.
Да, сега като погледнах снимките имаш право, но това се е получило от светлината и от ъгъла на снимане предполагам, иначе си е син.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай
#80

Мда. Три от цветовете (Coral Blue, Orchid Grey и Rose Pink)на 100% си сменят цвета в зависимост от светлината и ъгъла на гледане.

Но ми се стори нетипично за Coral Blue, затова...
Цитирай
#81

(2019-02-14, 12:17:58)DesireXLady написа:  Здравейте отново! Вчера си взех телефончето от Сръчко. И честно казано не съм особено доволна защото има някои "поражения" по телефона. По-точно 3 неща съм забелязала и ще пусна снимки за да се видят.

Първият проблем има разстояние между заден панел и рамка, въпреки, че не пружинира като се натиска все пак не е сложен както трябва.
https://ibb.co/RNb1bpp

Втори проблем влязла е прашинка в камерата и е точно по средата на лещата не знам дали ще пречи на снимането все още не съм пробвала.
https://ibb.co/8KQ5X8r

И третото нещо което забелязах пак на задния панел има малка точка, трудно се забелязва, но все пак вече съм я видяла един път Big Grin
https://ibb.co/9pc4dM7

Иначе телефона е със сменена батерия и до колкото успях да разчета обновен софтуер има и още нещо извършено, но не разгадах какво е ако успеете да разчетете кажете.[Изображение: c50b5b4b1e8d38763983fde1d0317534.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Сериозно ли човек така ако ми върнат телефона такъв скандал ще им направя че ще почнат да си говорят сами Аз на твое място бих се обадила и бих казал Какви са проблемите и го връщам да го правят този телефон е водоустойчив сега ако падне във вода какво ще стане ще се напълни с вода и ще се скапе Разбира се Това е супер несериозно и как може да има прашинки под задния панел камерата като уж работят в безпрахова среда с ръкавици чисто бих им го върнал в пълното си права си щом имаш гаранция..

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#82

И аз смятам, че е редно да се свържеш с тях, но със скандали нищо няма да постигнеш.

P.S. може преди това и със support-а на Самсунг да поговориш и да им пратиш снимките.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#83

(2019-02-14, 12:17:58)DesireXLady написа:  Здравейте отново! Вчера си взех телефончето от Сръчко. И честно казано не съм особено доволна защото има някои "поражения" по телефона. По-точно 3 неща съм забелязала и ще пусна снимки за да се видят.

Първият проблем има разстояние между заден панел и рамка, въпреки, че не пружинира като се натиска все пак не е сложен както трябва.
https://ibb.co/RNb1bpp

Втори проблем влязла е прашинка в камерата и е точно по средата на лещата не знам дали ще пречи на снимането все още не съм пробвала.
https://ibb.co/8KQ5X8r

И третото нещо което забелязах пак на задния панел има малка точка, трудно се забелязва, но все пак вече съм я видяла един път Big Grin
https://ibb.co/9pc4dM7

Иначе телефона е със сменена батерия и до колкото успях да разчета обновен софтуер има и още нещо извършено, но не разгадах какво е ако успеете да разчетете кажете.[Изображение: c50b5b4b1e8d38763983fde1d0317534.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Здравейте,
аз също имах проблеми с този сервиз, два пъти им връщах телефона за да отстранят проблема, но не успяха.
Накрая го оставих във Service4you в Дървеница ,хората си свършиха перфектно работата а и сервиза и хората който работят там изглеждат доста по-приветливи от Сръчко.
Занесето го при тях , за да отстранят описаните проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stanimir за това мнение:
  • BuRzIq
Цитирай
#84

Май си попаднала на някой майстор новобранец, да се учи на телефона ти.
Върни им в Сръчко телефона да си го оправят, защото никой друг сервиз не е длъжен да оправя техните бакии.
Всеки ремонт си има гаранция, на частите и труда включително.
Същия, който ти е ремонтирал телефона пак ще го прави, но този път с начукано канче от шефа.
Недей им се кара, просто им обясни, че не си очаквала подобен резултат от официален сервиз на Самсунг.
Помоли ги, да ти го оправят в най-кратък срок и ги предупреди, че този път ще го огледаш внимателно телефона при получаване.
Ако пак са сгафили, пак ще го правят и то с оплакване на високо ниво. Не може да ни ръсят торби с пари за един телефон, а после, нали е безплатно дай да претупаме ремонта. Не става!
В дебелата цена, която сме платили за телефон е калкулирана и цената за гаранционен сервиз за срок от 2 години.
Взели са парите, а сега от тях очакваме топ обслужване, а не да ти влизат хлебарки през фуга в телефона и то с лекота. Big Grin
Цитирай
#85

Привет! След дълго чудене дали да мина към нов телефон или да направя скъпата смяна на дисплей... Вчера си взех отремонтирания телефон от "сервиз4ю". Както повечето мнения за него и моето е много положително. След разговор с тях по телефон им изпратих IMEI номера, поръчаха частите и след два дни го приеха и ми го върнаха същия ден. Тази услуга ми струваше 396 лв.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на vladi_3 за това мнение:
  • divna, Stanimir
Цитирай
#86

(2019-04-16, 07:41:54)vladi_3 написа:  Привет! След дълго чудене дали да мина към нов телефон или да направя скъпата смяна на дисплей... Вчера си взех отремонтирания телефон от "сервиз4ю". Както повечето мнения за него и моето е много положително. След разговор с тях по телефон им изпратих IMEI номера, поръчаха частите и след два дни го приеха и ми го върнаха същия ден. Тази услуга ми струваше 396 лв.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Та кой е сервиза?
Цитирай
#87

(2019-04-16, 09:29:33)emo_841 написа:  Та кой е сервиза?

Е той де: „Service4you“-“Сервиз за теб“
Цитирай
#88

(2019-04-16, 09:44:27)vladi_3 написа:  Е той де: „Service4you“-“Сервиз за теб“

За пръв път го чувам!  Сръчко не е ли оторизирания за BG?
Цитирай
#89

(2019-04-16, 09:56:22)emo_841 написа:  За пръв път го чувам!  Сръчко не е ли оторизирания за BG?

Няколко са! Ако напишеш в Гугъл - „сервиз Самсунг“ за София ще излязат 4-5 броя. От които може да избереш. Аз избрах по рейтинг...
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi_3 за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#90

Здравейте! Имате ли информация колко струва смяната на задно стъкло на S8 в оторизиран сервиз? Ако някой е сменял, моля да сподели. Smile

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай
#91

В сръчко ми бяха казали 102лв.
Цитирай
#92

Хаха, тия не са нормални.
Цитирай
#93

Не знам къде на друго място ще ти сменят задното стъкло И на новото ще пише IMEI номера ти. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#94

Аз на времето, преди 6 години ли беше, когато ползвах Galaxy S5, си купих нов заден панел. Пластмасов, който си го взимаш от магазина и си го поставяш сам. Струваше 50 лв. Е как очаквате стъклен гръб, Gorilla Glass и то с включен монтаж, който сам трудно ще направиш, да струва пак толкова?! Няма шанс. Тук освен, че материала е много по-скъп се влагат и труд и материали и т.н.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • emo_841, kerenski
Цитирай
#95

Дали ще съвпада ИМЕЙ-ят?
За 10лв ще си купя един кирлив кейс и останалите 90лв. ще вложа за нов смартфон.

Или просто бих му сменил гърба с някакъв от Чайна. Така или иначе гърбът се драска.
Цитирай
#96

Да, със сигурност ще е същият IMEI. Но също е правилен и въпросът - дали си заслужава да се инвестира в телефон на 2 години и 11 месеца.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#97

Прочетох темата, ама малко се пообърках. Взел съм си телефон от Теленор. Веднъж им го връщах в сервиза. 1 месец стоя там и резултат никакъв проблем. Сега имам изгорял пиксел, става ли директно да изпратя телефона на Сръчко или друг оторизиран сервиз, за диагностика и ремонт, и ако го покрива гаранцията да не плащам евентуална смяна на дисплей? Или задължително трябва да го дам в Теленор?

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай
#98

(2020-12-31, 14:08:34)iliev80 написа:  Прочетох темата, ама малко се пообърках. Взел съм си телефон от Теленор. Веднъж им го връщах в сервиза. 1 месец стоя там и резултат никакъв проблем. Сега имам изгорял пиксел, става ли директно да изпратя телефона на Сръчко или друг оторизиран сервиз, за диагностика и ремонт, и ако го покрива гаранцията да не плащам евентуална смяна на дисплей? Или задължително трябва да го дам в Теленор?
Аз също съм се питал точно това,но някои колеги от форума бяха казали ,че е било по-добре за се прати във Сръчко.След  като устройството е купено от мобилен наш оператор мисля че няма да има проблем диресктно в сервиза ,но за тези от гаражните магазинчета за тях е тегаво защото гаранцията не се покрива от сръчко.
Цитирай
#99

Да споделя: на 4ти януари го изпратих със Спиди и днес 8.01 ми го върнаха гаранционно сменен дисплей, без да ме размотават 1000 дни от Теленор. Единствено загубих 30лв за куриер , но спечелих от разправии с оператора и времето за обработка на рекламациите. Сръчко наистина са "сръчко" Smile

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Предстои ми смяна на батерия на S8 и мисля там да го дам
Ще искам обаче, да ми сложат нов заден капак ,ще си го платя допълнително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)