Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой от двата китаеца :)
#1

Здравейте, дилемата е кой от двата Шаоми!? Mi 6 или Mi Note 3?
Ползвам телефон предимно за снимки, слушане на музика, сърф и навигация. Не го ползвам за игри, филми и социални. Клипове и разговори по малко.
Предимство на първият: компактен размер, устойчивост на пръски и много други. Недостатък: малък екран
Предимство на вторият: оптимален размер на екрана и всичко останало. Недостатък: само за Китай и безсилен към дъжд
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-11-01, 20:50:25)chezz написа:  ...Недостатък: само за Китай и безсилен към дъжд..
Mi Note 3 също ще се предлага с Global Stable, т. е. не е само за Китай, ако правилно съм те разбрал.

 
Цитирай
#3

Global Stable си е клиентска добавка от местни дилъри. В оригинал, телефона се предлага само с версия за китайският пазар.
Цитирай
#4

Откъде мислиш да го поръчваш?

 
Цитирай
#5

Mi Note 3 е избора, който съм направил лично за себе си. MI 6 е страхотен телефон, но малкия екран ме отказва категорично. Колкото до липсата към момента на глобална версия- без съмнение ще има такава. Това си е практика при Xiaomi, първо се пуска версията за местния пазар и след 2-3 месеца глобалната. Имаш два варианта- чакаш още до пускането на официалната глобална версия или си го взимаш веднага и впоследствие му слагаш официалния глобален ром. Дотогава има xiaomi.eu, ако не ти харесват ромовете на продавачите.


Цитирай
#6

@ milenvn и моят избор клони към Note 3. С малко, но към него.
@ NoMaD от където дойде, само ще гледам да е нов, за да намаля риска.
Цитирай
#7

Честно казано между двата и аз бих избрал Mi Note 3-ката, заради по-големия екран, малко по-голямата батерия и съответно малко по-ниската цена. Разцъках една mi6-ца и ми хареса страшно много, но за съжаление това 5-5.15 ми малее вече. Дано mi note 3-ката започнат да я внасят и в БГ, та евентуално да се вземе и с гаранция, ако не е страшно дебела цената де Big Grin
Цитирай
#8

@chezz, нов 6/64 например оттук: цък

 
Цитирай
#9

Категорично Mi Note 3, xiaomi.eu си имат ром със седмични ъпдейти, няма място за притеснение.
Просто това е апарата по-балансиран като цена/параметри.
П.С. Никога не съм разбирал IP-сертификата като екстра към телефон, да не би да се къпете с тях, снимки под вода?

Вечния бетатестер!
Цитирай
#10

Наглеждам 2-3 сайта.
Относно защитата от вода - често ползвам телефон за навигация в планината, па понякога превалява, а в планина чадър не се носи, а дъждобран и ... Нищо лошо да има защита. Стига ми и само от дъжд.
Цитирай
#11

След седмица на размисъл, се спрях на Mi 6.
Така че остана дилемата големите магазини с хилядарката и гаранция, гаражите с 850 и гаранция Франция или китайците на 700 и стискане палците на краката. Без капка свян можете да си дадете мнението - разчитам на вас!
Цитирай
#12

Само Китай от Алито.
Може и Олх.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

(2017-11-01, 20:50:25)chezz написа:  Здравейте, дилемата е кой от двата Шаоми!? Mi 6 или Mi Note 3?
...............................
Не ги слушай тия американци с това шаоми, ш-то от къде идва един бог знае- сиАуми или сЯуми
Аз преди казвах "сиОми" малко побългарено ама тука го разбират. За "шаоми" дори не се бях сетил докато не гледах американски клипове. 
[/url]
[url= https://www.youtube.com/watch?v=BxZNRyhKZVw&t=3m26s]https://www.youtube.com/watch?v=BxZNRyhKZVw&t=3m26s


http://www.youtube.com/watch?v=PHRgqPEXF_w&t=0m41s


Иначе и аз щях да казвам MI6 гледах съревновение с galaxy s8 и е еднакво бърз, и мисля че 5 инча е оптимален размер за носене в  джоб.

Аз като купувах избрах гаражите с измислената гаранция, поне ако е нещо малко може и да я уважат, иначе ако от китай дойде неработеща бройка след чакане няколко седмици после върви се оправяй. Ти от къде мислиш че българските гаражници купуват телефоните, нали от китай, тука ги разопаковат също така да видят дали работят и го получаваш на следващия ден, аз моя го гледах 15минути в ЕКОНТ-а. Бях се подготвил, носех си микро сим карта, включих телефона да му гледам IMEIa дали съвпада с гаранцията и опаковката, и характеристиките, ония в еконта ме гледаха много лошо, всичко си беше наред и си го платих. А от китай чакаш и не знаеш точно кво идва а вече си платил. Така мисля аз поне за едрите стоки иначе неща за по 10$ купувам редовно от алито.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

Съгласен съм с написаното. Преглед преди плащане е голямо предимство, а някои от магазините и отговарят на предварителни запитвания. Тези наши онлайн магазинчета имат ли си Черен петък?
Цитирай
#15

Да, имат, но както и всички останали не предлагат на поносими цени кой знае какво, освен някоя друга залежала стока.

 
Цитирай
#16

(2017-11-09, 10:13:38)NoMaD написа:  Да, имат, но както и всички останали не предлагат на поносими цени кой знае какво, освен някоя друга залежала стока.

По принцип и аз видях че кой знае какви намаления на цените няма освен на моя REDMI 4x, примерно с 3гб рам в М-тел на свободна цена е 400лв, в технополис 350лв. А аз взех за 370лв с 4гб рам от БГ сайт, като от китай излиза с доставката на DHL около 360лв иначе в други магазини с 4гб рам не съм видял, и ми се стори съмнително и че ще има нещо гнило щото ква им е печалбата? след като от китай идва на 360лв не знам, но за сега си бачка в нормата. За други модели нямам наблюдение.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#17

(2017-11-09, 10:13:38)NoMaD написа:  Да, имат, но както и всички останали не предлагат на поносими цени кой знае какво, освен някоя друга залежала стока.
С извинение за отклонение от темата, но не е ли това основният замисъл на черният петък - изчистване на старата стока за да се зареди нова за коледното пазаруване.

Изпратено от моят LEX722 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...hone2=8507
Глас за Mi6.
Цитирай
#19

Здравейте.Означава ли ,че със закупуването на някой от тези телефони ще трябва постоянно да се занимавам с ъпдейти настройки.....Мисля да си купувам и аз Mi6 ,но ако трябва да се правят постоянно всякакви гимнастики за да работи нормално ...има ли смисъл.
Цитирай
#20

Ако не ти се занимава с това, просто си го купуваш с Global Stable ROM и повече не се занимаваш освен да си го ползваш по предназначение.

 
Цитирай
#21

Ами май така ще направя,двоумех се и аз между mi note 3 и Mi 6,но май ще е вторият.Тези Галакси малакси толкова скъпи....няма смисъл да се набутвам излишно....той процесорът същия.
Цитирай
#22

Mi6 си е телефон за ежедневна употреба и джоб, кво значи малък екран? 5 инча е достатъчно за всекидневно носене и ползване. Един приятел има и на първото изтърване се пукна (със силиконов протектор е), не знам, това като недостатък може да се пише че е керамичен.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#23

И мен това ме притеснява доста.С тия стъкларии...Сегашния ми xperia z1(3,5 години го търкалям) също е стъклария ама не е имало проблем с това.За това се оглеждах за  iphone поне не е толкова стъклен ама и там една шапка пари,гледам до 6-700 лева нещо.

Цитирай
#24

Поръчвах скоро един Mi6 от honorbuy, дойде за 2 дни запечатан и цената беше добра. Дават и гаранция, но като чета мненията за гаранцията не са добри и все пак съм много доволен от сайта и телефона, имай го предвид.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)