Темата е заключена
Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S9-S9+ представени 25.02

Samsung Galaxy S9 може да предложи функция за лицево сканиране: https://www.xda-developers.com/samsung-g...s-scanner/

 
Аксесоари

Tелефона ще е с нова по-висока цена , започвам да се замислям за iphone .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

@foxhd, при всеки техен следващ флагман е така, защо и този да е изключение.

 

Видях, че и android_authority са пуснали видео с тия лийкове..
Тоя цвят на рамките нещо убива кефа на телефона. Предполагам, ако са в черно и се сливат с дисплея, няма да е проблем.

Е не е реално вече...защо с по-висока цена, като има 0% разходи в развой на дизайна, екрана, батерията, бодито....лудница за хардкор феньови! Тази батерия 3 години една и съща, то всичко му е същото.
Епъл ядът дървото с 50% по ниски продажби от очакваното, време им е и на тия!

Няма го Тонката07 да ви обясни как и защо всяка година цената на флагманите се качва нагоре и защо няма обратен процес. И ето ви една статия за раздумка: http://www.gfk.com/insights/press-releas...h-in-4q17/

 

Само аз ли виждам, че това изглежда като калъф отстрани, рамките са по 2 см, не са черни, а някакъв странен цвят и изглежда наистина като менте на S8, както някой спомена, но не от 200, а от 80 долара?
Нещо не е наред с тези снимки, не изглеждат естествено. Все едно са сложили кит да скрият истинския дизайн, както правят като тестват новите модели автомобили.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Наближава се един предел на цената след който няма смисъл да се купува , консуматив който след 3/4 месеца започва да се обезценява тотално.Спомнете си само в предишните модели през годините какви глупости ни пробутваха за жестове и др.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

https://dbrand.com/shop/samsung-galaxy-s9-skins

Това ще е май. Интересно само големия има 2 камери.

Samsung Galaxy S4

(2018-01-29, 16:38:33)foxhd написа:  Tелефона ще е с нова по-висока цена , започвам да се замислям за iphone .

Какво общо има цената с айфон? Ако само цената те спира за айфон... те вече са изравнени. Само че ще се разочароваш доста. Поне при мен за втори път се получи така, първо с 6, после със 7+. Няма такива недоразумения.

Иначе и аз не съм съгласен с постоянно покачващите се цени. Затова съм избрал 1+ 5.  Със сигурност С9 ще е по-добър телефон от С8. Както С8 беше по-добър от С7. Но вече няма много смисъл.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Има интересна статистика, че в развитите западни страни след големия скок на цените на смартфоните има спад в търсенето им, което е логично. Но най-интересното е, че в източните и източно-европейските страни има ръст на търсенето. Според мен има два извода:
1. Източно-европееца е по-богат от западняка.
2. Източно-европееца е по-глупав.

Не позна, за източно-европееца е много важно да има лъскав телефон. Това едва ли не дава някакъв "celebrity" статут в обществото щом си си позволил скъп телефон ( няма значение че е взет с договор на изплащане, а не в кеш ). Хората гледат каква кола караш и какъв телефон в джоба имаш, а не какво в главата имаш. В западните страни го има този синдром, но в много редки случаи. Масата хора са разумни и преценяват за какво да си дават парите, телефона е повече необходимост от колкото гъзария. Затова има спад в западния свят, а в източния растеж.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

(2018-01-30, 00:37:42)anatol06 написа:  1. Източно-европееца е по-богат от западняка.
2. Източно-европееца е по-глупав.

Има и трети вариант : много е важно Манго да има "сателит", скъп телефон, и бърз кредит. Комплексарщина. А кой кво е успял да крадне, допълнителни да се вложи в Бентлита. Толкова си можем. Изключвам от картинката един малък процент от образовани хора, които бачкат за добри пари в западни компании. Аз съм от манговците, някой да не се засегне.

Изпратено от моят Nexus 7 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!

Точно по този повод съм пред дилема.Предстои ми купуване на нов телефон.Двоумя се между С8+ и С9 ,към днешна дата съм със С7 ейдж.Мисля някакви схеми да го заменя моя с доплащане и да имам С8 или да чакам С9 .При първия случай ще имам телефон близък до моя и съответно до С9,а при втория случай "топ" телефон,но на каква цена.
Спирам с разсъжденията.

"Всичко навътре от морето е провинция" - Ъ.Хемингуей

Всяка година едно и също пишем, колко бил скъп пък нищо ново не предлагал .. ми като е така сменяте марката и така. Аз така направих и нямам намерение да се връщам, въпреки че съм бил винаги много доволен от техните устройства но сега тотално се оляха и вървят стъпка по стъпка с Apple. Така че алтернативи колкото щеш, даже и по-добри Smile

Говори се, че само + варианта ще е по-скъп. Т.е, ще се увеличи разликата между нормалния и плюса.
Плюса ще има повече рам и двойна камера.

Това е пояснение от @evleaks защо рендера на S9 изглежда с по-големи рамки от S8. Както се вижда, извивката ще е по-голяма от на S8 и за това се вижда по този начин. Нещо като при S6 EDGE.
   

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

(2018-01-30, 00:37:42)anatol06 написа:  Има интересна статистика, че в развитите западни страни след големия скок на цените на смартфоните има спад в търсенето им, което е логично. Но най-интересното е, че в източните и източно-европейските страни има ръст на търсенето. Според мен има два извода:
1. Източно-европееца е по-богат от западняка.
2. Източно-европееца е по-глупав.
Може ли линк към статистиката?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ако това което се тиражира в нета относно дизайна на С9 и С9+ се окаже вярно то Самсунг ще ги сполети изненадата която в момента отчита Епъл с Х10.
Аз очаквам нещо от сорта:
https://www.androidicecreamsandwich.de/s...n-1393964/
https://www.concept-phones.com/samsung/s...cpu-video/

Тия на линковете много добре изглеждат.

Да така е и ако не извадят нещо такова за мен по отношение на дизайна напредък няма да има. Омръзна ми от помпането на хардуер, те така и така функционално не предлагат почти нищо ново.

Това ще е по скоро S10.

(2018-01-30, 20:03:43)anatol06 написа:  
Мерси. В световен мащаб продажбите нарастват само с един процент. Но печалбата със 17. Мисля, че достигаме вече тавана на цените.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Цените от както съществуват парите като разплащателно средство винаги са растели, така ще бъде и за напред. Като цялото темата е много сложна и с няколко изречения няма как да се развие. Не трябва да гледаме на цените само от нашата лична гледна точка. България е икономически слаборазвита страна и поради това в тази страна доходите са мизерни. Производителите на телефони като Самсунг, Епъл и компания са фирми от страни с голям жизнен стандарт и икономическа мощ. Продукцията която произвеждат също така е насочена предимно за страни с висок жизнен стандарт. В тези страни хората получават доходи с около 7 пъти по-високи от нашите. За да получават такива доходи значи произвеждат и скъпа продукция. В тези страни доходите растат с около 5 до 10% на година, което неминуемо води и до оскъпяване на произведената от тях стока. Ако един средно платен кореец 2017 г. е взимал заплата от 2000 долара и му вдигнат заплатата с 7% то той 2018 г. ще започне да получава 2140 долара месечно. Ако един средно платен българин през 2017 година е взимал 800 лв. заплата и му вдигат заплатата с 10% то той през 2018 г. ще получава 880 лв. И какво се получава на практика? На корееца му скача заплатата с 140 долара, а на българина с 80 кинта. И така с всяка следваща година произведената продукция от корееца ще ни се струва все по-скъпа и по-скъпа защото в световен мащаб ние не догонваме развиващите се страни, а изоставаме още повече от тях. За да ги догоним, ако тяхната икономика расте с 3% на година, нашата трябва да расте поне с 12% за да го стигнем някъде след 70 години Smile. За това такова понятие "стигнахме тавана на цените" не е правилно. Може да кажем, че сме стигнали тавана на цените но само за конкретна година, на др. година цените ще са пак по-нагоре с поне 10%. Не на последно място трябва да отбележа, че България е едно голямо нищо като пазар и едва ли някой ще тръгне да се съобразява с нас. Този С9+ ще стартира с цената на Нот8 гарантирам Ви това и за 6 месеца ще се кротне на 1500 лв.

И малко данни за Южна Корея!

Средният доход е 35 406 долара на година, удържат се само 12.3% за данъци.

Това е най-високо класираната държава от Азия.

Тя е 6-ият най-голям износител и 10-ият най-голям вносител в света. Тя е 5-ият най-голям производител на атомна енергия.
Ето това е причината, че всичко от там ни се струва скъпо!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)