Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 10 Pro

Е точно при нашия е мислено за това. И не загрява батт толкова та да и скъсява живота. Отделно и без тва повече от 2г не изкарват и почват да се скапават и без това.не си ли по доволен от батерията на мейт от на с7цата?

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Аксесоари

Аз три години зареждах моята 808-ца абсолютно всяка нощ до сутринта. Батерията 5 години по късно няма разлика от нова. Не знам какво захабявате и прочее. Всичките ми телефони са всяка вечер в зарядното... Ако трябва и да им слугувам, айде мерси.

Изпратено от моят VIE-L09 с помощта на Tapatalk

Според мен бързото зареждане е по-голям + от безжичното. Не се съобразявам изобщо имам ли ток или не от както съм с този телефон. Още повече, че и за колата има зарядно, което не ми се е налагало да ползвам дори, а постоянно съм в колата.

Pixel 7 Pro Hazel 

(2018-01-03, 22:39:00)nastykb написа:  Е точно при нашия е мислено за това. И не загрява батт толкова та да и скъсява живота. Отделно и без тва повече от 2г не изкарват и почват да се скапават и без това.не си ли по доволен от батерията на мейт от на с7цата?

Huawei Mate 10

По принцип бързото зареждане скъсява живота на батерията. Направено е когато ти се налага от дъжд на вятър да го ползваш, информация по темата в нето има доста. Батерията на Мейт-а е по голяма като капацитет от на ейджа, а  и дисплея е с по ниска резолюция. Определено е по добре, но батерията на самсунга не е мръднала за 2 години грам.

(2018-01-03, 23:00:42)nanobanano написа:  Според мен бързото зареждане е по-голям + от безжичното. Не се съобразявам изобщо имам ли ток или не от както съм с този телефон. Още повече, че и за колата има зарядно, което не ми се е налагало да ползвам дори, а постоянно  съм в колата.

Ами не е по голям + защото и двете ги имах в ейджа, но бързото съм го ползвал само 1-2 пъти когато спешно ми се е налагало.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow

Значи производителите нарочно ни продават бързи зарядни, за да ни скапват батериите... Говоря за тея в комплекта.

Huawei P9 Plus

(2018-01-03, 17:06:36)hazART написа:  Е то все пак е телефон, не е професионален фотоапарат. Big Grin

И те размазват предполагам, за това е тази статия http://sagabg.net/PCMagazine/article-950.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

(2018-01-03, 23:13:55)HardrockMan написа:  По принцип бързото зареждане скъсява живота на батерията. 


Ами не е по голям + защото и двете ги имах в ейджа, но бързото съм го ползвал само 1-2 пъти когато спешно ми се е налагало.

Нормално е да не си го ползвал. Страх те е било да не си скапеш батерията.Отворете си съзнанието за новите технологии Smile

Pixel 7 Pro Hazel 

Не са зарядните "бързи", а протокола Smart Charge на платформата SCP. С все по новите модели и начина на зареждане стават по щадящи разбира се.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow

Просто безжичните не зареждат още толкова бързо - иначе са добра идея. Мен не ми трябва - аз искам след работа, ако ми трябва да излезна веднага след това докато си взема душ да ми се зареди тел и да мога да изкарам и до сутринта а преносимите батт са малко гадни и те да ги мъкнеш.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black

С мейт 10 про за един час си заредил 4к батерия. Идеално.
Аз ползвам външни, но компактни https://www.easyacc.com/en/925-easyacc-1...harge.html и https://www.easyacc.com/en/623-easyacc-6...cable.html . Ще видя с П9+ ще имам ли нужда през деня да ползвам допълнително заряд. С редми нот 4 няма такава нужда, но все пак е 700 мА повече от хуавея. Г4 се е случвало по 3 пъти да зареждам в деня... Big Grin

(2018-01-03, 23:13:55)HardrockMan написа:  По принцип бързото зареждане скъсява живота на батерията. Направено е когато ти се налага от дъжд на вятър да го ползваш, информация по темата в нето има доста. Батерията на Мейт-а е по голяма като капацитет от на ейджа, а  и дисплея е с по ниска резолюция. Определено е по добре, но батерията на самсунга не е мръднала за 2 години грам.


Ами не е по голям + защото и двете ги имах в ейджа, но бързото съм го ползвал само 1-2 пъти когато спешно ми се е налагало.

По принцип не трябва да бъркаш бързото зареждане на Самсунг с това на Хуауей или примерно дашчарджа на ОР. При Самсунг наистина загрява много телефона, но при суперчарджа и дашчарджа не е така. Да не говорим, че безжичните зарядни са още супер бавни и няма как да се сравняват по практичност със зарядно, което ти зарежда 60% за 30мин. Имам ОР3 и за година и половина зареждане само с дашчарджа батерията все още е чук

Да не забравяме и, че 60 процента от 4000mAh са 2400,което не е малко.

Pixel 7 Pro Hazel 

6м ползвах P9 с нормално зарядно и нямах никакви проблеми, след което взех на синковеца оригиналното Fast charge на Huawei. Срина ми батерията за няма и 6м!

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite

След 6 месеца ще кажа и аз колко съм сринал моята с оригиналното зарядно...

Huawei P9 Plus

За 9 месеца зареждане почти на 2 дена веднъж, батерията на Mate 9 държеше като в първия ден.
8 часа SoT за 37-40 часа стендбай. Зареждал съм само с оригиналното Fast charge на Huawei.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Значи тук не става въпрос за сравнение на бързо с безжично зареждане, а за факта, че липсва като екстра в телефон от най висок клас. Всяко е с различно предназначение и нямат база за сравнение. Просто е недопустимо да липсва, след като телефони от преди 2-3 години предлагат и двете като опция.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow

Всеки преценявя преди да купува. Хуавей са решили, че е по важно да заредиш 4А батерия за един час с бързо зареждане за сметка на безжичното. Аз лично предпочитам този тип зареждане. Нищо не ми коства да си пъхна кабела за половин час и да се зареди с 50 процента. За същото време обаче безжичното зарядно ще зареди едва 25 процента... Та, всеки сам си решава.

Huawei P9 Plus

Както казах двете нямат база за сравнение, кое не е ясно? Тук не става въпрос за избор между Моквич и тостер, а за елементарна опция което е недопустимо за телефон 2017г от най висок клас. Със същия успех можеще да махнат блутуда, защото има NFC и Wi-FI начини за връзка.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow

В голяма грешка си. Bluetootha е нужен а безжичното е допълнителна екстра.

Pixel 7 Pro Hazel 

Безжичното зареждане в 4А телефон е ненужно, за това и не са го сложили. Тая мощна батерия се зарежда с мощно зарядно с кабел и без проблеми ти изкарва деня докато се прибереш и го заредиш пак. Това е положението.

Huawei P9 Plus

За теб може и да е екстра и инфра ред-а, който го имаше и в телефоните с копчета. Все едно да си купите последен модел BMW и да няма ел. пакет, щото видиш ли бил "екстра".

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow

Да, според мен няма нужда да дълбаем повече. И аз искам да има безжично, но както се казва в други ситуации-малкия дявол Smile Всички телефони са така. Орязват им екстрите за сметка на други за да си купуваме постоянно.

Pixel 7 Pro Hazel 

Ами не виждам какво друго може да е след като се ползва за дистанционно?

Huawei P9 Plus

Кажи който искаш модел телефон и аз със същия успех ще ти кажа "как може да го няма това или онова" и ще видиш, че някои нямат далеч по-незаменими неща.

Pixel 7 Pro Hazel 

Това, че няма бързо безжично зареждане не прави телефона по-лош. Ако имаше такова на тази голяма батерия твърде е възможно да се появят редица питания защото на сутринта батерията не е заредена на 100%.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)