Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 9 - слухове и спецификации

Ревю от MKBHD

https://youtu.be/ihEhAbVRC78
Аксесоари

(2018-08-22, 14:32:00)slavia_13 написа:  И аз синия поръчах и точно тоя калъф ( clear view standing cover) ми е интересен. Малко прекалено лъскав,ама кот такова. Видях ги в наши сайтове за 70-90 лв. В Али-то има и за 5 и за 30 долара.. Не знам дали не са различни и с различно качество.  Иначе стъкло задължително ще търся. Имало такива извити дето прилепват. Иначе чакам да ми звънят от Теленор. Докато дойдат до Стара Загора :Smile Може и другата седмица да е. 

И аз не искам да го загрозявам този красив телефон и смятам да е Clear cover - оригиналния прозрачен гръб. Като си взех Ноут 4, който ползвам 3 години смених много кейсове през първата година, а другите 2 му се наслаждавах без такива глупости и не го изпуснах нито веднъж. От самото начало обаче ме е шубе да го нося ей така, така че съм се насочил към прозрачен тътнък кейс, отпред не смятам да лепя стъкло, въпреки че в youtube гледах ревю и останах с добро впечетление от едно тънко стъкло, което почти не си личеше, че го има. В отогоер на друг въпрос: поръчах син, малко да разнообразя от това черно, третата опция ми е много женска Smile Сигурно щях да изпадна в известна дилема, ако се предлагаше и четвъртия цвят, но не се стигна до там. Синьото според мен е красиво и различно, а и първият ми телефон с Андроид - S3 беше син Wink

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra

Естествено, че са различни - тези, които си виждал тук за 70-90 лв. са произведените от Самсунг за телефона, а тези от Алито са - ясно какви Smile . Дори визуално да си приличат, не са еднакви Smile Аз взех Clear View Cover за S8+ и над година го ползвам - не е мръднал. Тези, които купуват от Алито - по-честичко ги сменят. Е, то зависи и как се ползва Smile

Над силата е само умението да я владеем!

От днес устройството може да се намери в 56 страни, включително и България, което ще зарадва феновете на големите телефони и на писалката S Pen. Galaxy Note 9 се продава у нас от всички мобилни оператори и във веригите магазини за техника, като цената му без договор ще около 1900 лв.

 

Даже в 1879лв, без договор.
Общо взето, по всички ревюта, не намират разлика с 8цата. Визуална, хардуерна...

Тъй като имаше запитване дали в кутията има кейс, за съжаление няма. На съпругата ми и взех оригинален силиконов кейс и вече няколко часа не може да се нарадва на това яко телефонче. Това са спецификациите на модела за България. [Изображение: 5cd00e027ea2e13a236242bfd63eccfe.jpg][Изображение: 9fba7085ffcbce0b51c8b7b71a3c0d19.jpg][Изображение: ab6b2582d30fcba3f33f6f8c23453980.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


[-] 3 потребители изказват благодарност на gog за това мнение:
  • Dowper, slavia_13, Ванkата

Аз колкото повече задълбавам в телефона, толкова повече разлики откривам с моя. Най-фрапантната беше когато един до друг в лендскейп ги наредих и заредих Ютуб видео. По-широкият екран на 9ката си личи страшно много. Моя изглежда като дистанционно, а 9ката повече като Phablet.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

Аз също получих устройството от Теленор, но сега дилемата е от къде да намеря кейс и протектор някакви идеи?

  • Galaxy S3
  • Galaxy Note 4
  • Galaxy Note 9

А ето и вече първата обява в OLX за телефона, като цената е пак много добра спрямо тази по магазините.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ванkата за това мнение:
  • doktorra

Сравнение на големината на N9 и 6,5 iPhone X Plus , Note 9 доста по голям .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • asbozh

(2018-08-25, 06:38:24)Funkagendsaa написа:  Аз също получих устройството от Теленор, но сега дилемата е от къде да намеря кейс и протектор някакви идеи?

На мен ми предложиха оригинален силиконов кейс в Теленор, даже ми дойде подарък от управителя. Иначе цената му е около 35 лв. В технополис има много кейсове на прилична цена, също и в dice.bg.

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Аз ще си взема пак Clear View Cover тъй като съм доволен от неговото ползване на Note8.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9

Току що взех clear cover-а на Самсунг от Технополис
Залепи се направо. 25лв струва

Съжалявам за лекото отклонение, и връщане назад в мненията, но нали целта е да не сме голословни.

(2018-08-16, 19:05:20)fifth_root написа:  Да, цял ден стендбай и само 1%. "И един мармот завива шоколада в станьол", нали? Rofl_mini Няма такова нещо дори при iOS. Само че ако цял ден не си ползваш телефона, то защо изобщо ти е телефон или поне телефон за толкова пари, а не една "Нокиа с фенерче"?

Първия скрийншот, е с изключен телефон от зарядното около 23 часа, когато съм си легнал. Вижда се, за 8 часа докато тръгна на работа сутринта, колко и как е спал.

Вторият е с изключен телефон около 09:30 от зарядното, и цял ден (горе долу работен ден) без да го бутам, до къде е стигнал.

Телефона е стар вече, направи 25 месеца експлоатация, и продължава да ми осигурява 2 пълни дни употреба. Скрийншотите с цел за предния ни разговор, не го ползвам така по принцип, има доста разговори, Телеграм, Хром и Вайбър.

Дори с Кирин 650, енергоефективността е чудесна.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Хайде:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1497394

За да се отвори отделен подфорум, трябва малко повече активност. Wink

Отворени са и теми за дискусии за батерията и аксесоарите.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94570 батерия, живот и оптимизация
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94568 Аксесоари, магазини , и т.н.

Доста е чуплив .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

Като всеки един стъклен телефон с такива размери всъщност Wink

Sent from my SM-G935F

Според тези тестове камерата на Ноте 9 не е нищо впечатляващо.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

Мдааа. С 1 камера, Пиксел продаължава да гази наред. Интересно че снимките с Ноута 9 изглеждат отчайващо зле.

Не се нахвърляйте. камерата си е Ок.  Същата е като на С9+. Ако сте очаквали да е по-зле, не е. Има снимки хиляди.
Аз го тествах с мейт 10 про на нощно снимане. След като мейта получи прословутият ъпдейт от П20 про за нощни снимки от 4-5 сек от ръка.
Не ми остава време да ги кача на компа, ама като ги гледам, тези от Нот-а са някога по-хубави, някога не.
Аз лично не съм и очаквал да има разлики, то камерата на Мейт 10 си е топ.

А тоя пиксел, понеже никой го няма и даже не го е виждал, камо ли снимал се мултиплицират приказките около него. Направо ще стане легенда.
А истината къде е...?

(2018-08-27, 13:19:51)rumo написа:  А тоя пиксел, понеже никой го няма и даже не го е виждал, камо ли снимал се мултиплицират приказките около него. Направо ще стане легенда.
А истината къде е...?

Аз познавам лично 4 човека (единия ми е колега по бюро), които позлват Пиксел ХЛ, Пиксел 2 и Пиксел 2ХЛ...та, не знам за какво говориш?!

А ако тези снимки от Ноут 9 са същите като на S9+, остави. Та моя боклук снима почти по същия начин. И тук не може да има доводи за бъдещите софтуерни ъпдейти, защото хардуера е достатъчно стар, за да е изпипан вече и тестван в реала.

(2018-08-27, 13:01:50)MUFC написа:  Мдааа. С 1 камера, Пиксел продаължава да гази наред. Интересно че снимките с Ноута 9 изглеждат отчайващо зле.
Че кой модел на  Самсунг от 2016 насам е снимал по-добре от Pixel ? Аз не се сещам за такъв модел ?
Иначе влака с хайпа около Note 9 набира все по-голяма скорост. На доста места го обявиха за "съвършения телефон", каквото и да означава това !?!?

Пиксела е друга бира..просто HDR+ прави чудеса.Винаги съм харесвал много повече снимките от последните Nexus до последните Pixel модели.Като се сетя 6P-то ми какви снимки правеше..някой още се мъчат да се доближат до качеството.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • Dowper

MUFC@ При толкова познати с тоя апокрифен модел-Пиксел, тъй ли не познаваш някой с доста по-масовите SGS 9+ или вече и Note 9 и да ги сравните, ами ходиш да гледаш "правдоподобни" ревюта в нета.

Това което прави нот 9 много по-доброто устройство е наличието буквално на всичко което може да събере един телефон без компромиси. Проблема на другите устройства е че когато наблегнат на даден компонент ( камерата на 2XL ) винаги ще има компромис с нещо друго. Я няма да има Wireless charge, я няма да има 3.5мм жак, я батерията ще е куца, я ще има ноч и дори няма да започвам с софтуерните екстри. Като се говори за завършено устройство няма друго такова където нищо да не му липсва. Винаги има нещо за сметка на друго.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • TNTKZ, Ванkата
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)