Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Сравнявам детайлите на снимките с изображението. Примерно направена 9:19, а като отворя снимката ми дава 10:36.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
Аксесоари

Имам досаден "проблем". Всеки път когато инсталирам ново приложение от гугъл плей автоматичната икона не се създава на началния екран (въпреки че е празно) нито дори на втория такъв, а си създава нов трети екран, който в последствие аз трия и местя иконата където пожелая. Не ми се сменя стоковия лаунчер иначе нямаше да питам Smile

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай

Това си е така по принцип, още в началото си беше така. И мен ме дразнеше преди, ама някакси реших да съм над нещата и вече ми е все тая. Но мисля, че имаше настройка да не създава пряк път изобщо, но от половин час се ровя, откакто прочетох, и не мога да я открия къде е...

И така и така сме на темата - от едно известно време, като сваля игра не ми я вкарва в Game Launcher. Задал съм го иначе всички игри да са си там и да не им показва иконите в менюто да не се пречкат. Последните 3-4 игри си седят като нормални приложения, и ми казва, че не ги разпознавало като игри. Някой знае ли решение на тази ситуация? (ситуация, щото реално не е проблем, както казах, на мен лично ми е все тая, ама все пак ако може да не се пречкат, ще е добре)
Цитирай

Настройката е вътре в магазина. Има отметка Добавяне на началния екран и трябва да се изключи.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

Здравейте, търсих, но не намерих и реших да пиша в тази тема, като не съм сигурен от къде идва проблема. Вече четири пъти ми казват, че като ме търсят "няма връзка с този номер".
Обаче при мен телефона нито е изключен, нито съм забелязъл да съм извън обхват. При някой появявало ли се е подобен проблем или нещо сим картата може да е дефектна, на Теленор е ?

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

Аз лично съм нямал подобен проблем.
Цитирай

(2018-01-09, 16:45:14)trendata написа:  Здравейте, търсих, но не намерих и реших да пиша в тази тема, като не съм сигурен от къде идва проблема. Вече четири пъти ми казват, че като ме търсят "няма връзка с този номер".
Обаче при мен телефона нито е изключен, нито съм забелязъл да съм извън обхват. При някой появявало ли се е подобен проблем или нещо сим картата може да е дефектна, на Теленор е ?
Виж с друга карта.
Цитирай

(2018-01-09, 16:45:14)trendata написа:  Здравейте, търсих, но не намерих и реших да пиша в тази тема, като не съм сигурен от къде идва проблема. Вече четири пъти ми казват, че като ме търсят "няма връзка с този номер".
Обаче при мен телефона нито е изключен, нито съм забелязъл да съм извън обхват. При някой появявало ли се е подобен проблем или нещо сим картата може да е дефектна, на Теленор е ?

Днес имаше проблем с Теленор.  На хора с друг модел телефон  звънях и чух това съобщение от оператора.
 При този  модел телефон проблема е друг - сам затваря на входящи повиквания, а вчера ми се случи и сам да отговори когато отворих капака, за да  видя кой ме търси.
Цитирай

(2018-01-09, 16:45:14)trendata написа:  Здравейте, търсих, но не намерих и реших да пиша в тази тема, като не съм сигурен от къде идва проблема. Вече четири пъти ми казват, че като ме търсят "няма връзка с този номер".
Обаче при мен телефона нито е изключен, нито съм забелязъл да съм извън обхват. При някой появявало ли се е подобен проблем или нещо сим картата може да е дефектна, на Теленор е ?

От Теленор е 100%. От 1-ви януари го забелязах тоя проблем, с 5 различни техни клиенти
Цитирай

Ясно, ще почакам да го оправят. Ако не отивам да видя кво ще кажат. За сега при мен няма сам да вдига и затваря.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

А от теленор. Аз нямам никакви проблеми.
Цитирай

(2018-01-09, 19:25:35)trendata написа:  За сега при мен няма сам да вдига и затваря.

Това го прави пренебрежимо рядко и трудно се хваща, защото в списъка с повиквания обаждането ти го маркира като прието, а не като пропуснато.

(2018-01-09, 19:46:19)Marto.g написа:  А от теленор. Аз нямам никакви проблеми.

Ами да си имал  Cool вече го оправиха  Big Grin
Цитирай

Със s7 ми бяха достатъчни тия ядове стига ми толкова Big Grin
Аз по това време същност бях в Румъния.
Цитирай

И аз да се разпиша тук... Някой друг има ли проблем със високо говорителя ? Последно време често се пуска сам, а когато аз го пусна или почва да пука или въобще не работи. Не съм сигурен дали е софтурено или хардуерно.
Цитирай

(2018-01-09, 17:44:59)bguser написа:  Днес имаше проблем с Теленор.  На хора с друг модел телефон  звънях и чух това съобщение от оператора.
 При този  модел телефон проблема е друг - сам затваря на входящи повиквания, а вчера ми се случи и сам да отговори когато отворих капака, за да  видя кой ме търси.

Това да не е от кейса? Ти с LED кейс ли беше? Аз не съм имала такъв проблем до сега.

(2018-01-09, 19:06:50)krasss написа:  От Теленор е 100%. От 1-ви януари го забелязах тоя проблем, с 5 различни техни клиенти

И аз има такъв опит само с Теленор, но ще се въздържа от коментари за причината Smile С новия телефон, обаче, не ми се е случвало. Реших, че са оптимизирали капацитета на клетките си и не е имало аварии наоколо.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-10, 00:14:20)divna написа:  Това да не е от кейса? Ти с LED кейс ли беше? Аз не съм имала такъв проблем до сега.


И аз има такъв опит само с Теленор, но ще се въздържа от коментари за причината Smile С новия телефон, обаче, не ми се е случвало. Реших, че са оптимизирали капацитета на клетките си и не е имало аварии наоколо.

Да с LED съм и не мисля, че е от кейса. Все по-дървено започва да се държи телефона. Ще изчакам Ореото и ще направя едни фабрични.
Цитирай

Здравейте, от дълго време имам досаден проблем със сензора за близост на моя S8+, съчетан с clear view cover на самсунг. Когато приключа разговора и отделя телефона от ухото, екранът остава тъмен и не мога да го прекратя. Отваряйки тъпия кейс, екранът пак не пали и трябва да натисна долната част на дисплея, където е HOME бутона, за да запали. Интересното е, че това не се случва винаги и не мога да открия някаква закономерност. Интересувам се, дали някаква настройка на сензора за близост от сервизното меню няма да ми помогне. Cover- ът изглежда чист, но не искам да го махам, защото непрекъснато изпускам проклетия телефон. Ако някой е решавал такъв проблем, моля да сподели. Апаратът е на и към теленор. Благодаря.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Аз съм си настроила да приключвам разговора с пауър бутона и при мен е изграден рефлекс - така ми е още с предния Самсунг от 2011г. Не ми се налага нищо да отварям Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

По някакъв начин се заключва телефона. Изключително рядко ми се случва, но съм само с гръб аз.
Цитирай

Щом го прави и само с гръб, значи не е виновен кавъра. Много тъпо! И при S5 го правеше този проблем, само при S6 го няма.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

От няколко дена забелязах, че имам проблем със зареждането. Телефона не иска да зарежда с нищо друго освен с оригиналното зарядно и ако не е отметнато "Бързо зареждане" въобще не почва да зарежда. Някой да е имал същия проблем?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз имам сходен проблем, но той се изразява в това, че телефона се зарежда супер бавно. Примерно, нужни са му 3-4 часа да стигне до 100%, защото зарежда средно с около 700 mA и е нужно да разкача кабела и пак да го закача, за да започне да се зарежда бързо.
Това се появи отскоро и може да е свързано с последния ъпдейт.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Аз съм имал тоя проблем на galaxy s7.
Цитирай

И аз така си мисля. Вчера опитах да играя докато беше на зарядно. След няколко минути видях, че той се разрежда вместо да зарежда... И накрая за секунди от 4% падна на 1% и се изключи. Надявам се да се оправи със следващите ъпдейти защото е много досадно.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това до някъде е нормално при голямо натоварване позагрява и тегли надолу, а не зарежда.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)