Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

(2018-03-04, 01:49:28)Anthony написа:  Може и сим картата да е проблемна. Поискай нова.
Вероятността да е от сим картата клони към нула. Тя е елементарно пасивно устройство и при най-малкия проблем ще му изпише съобщение на екрана, че има проблем.
В случая или е слаба мрежата или телефона има дефект. Има също много случаи на оплакващи се хора при всичките оператори, че клетката им губи връзка с телефона, какъвто е и вероятно конкретния случай.
Натрупват се много абонати на една клетка, претоварва се  и няма връзка за някои от абонатите в района. Като ги търсят дава, че няма връзка, а обхват им показва, че има. При рестартиране на телефона или просто позвъняване от него към други, телефона успява да се регистира отново в мрежата и проблема изчезва. Интернет е пълен с такива оплаквания. Оплакват се, оператора им обещава, че ще изследват покритието и накрая нищо не правят, типично по нашенски.
Цитирай
Аксесоари

При мен последните 3-4 дни се случваше следното: обхвата изчезва напълно, на дисплея ми излиза съобщение, че нямам сим карта и мога да набирам само спешните телефони. След около 4-5 секунди обхвата се появява, но продължава да ми излиза съобщението за липсваща сим. Ако в това време ровя нещо из телефона след въпросния проблем директно ме изхвърля на заключен екран. Това го правеше през около 30 мин. интервал, но днес не се появи проблема. Мисля си дали проблема е от дефектна сим или телефона си е "наумил" нещо?

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Не зная но и при Мтел при мен е така ,но не изключва напълно.На 4G обхвата е нула няма и една черта но постояно се мени с 3G,там пък показва пълен обхват.Не ги зная какви са им антени и тем подобни устройства но са пълна трагедия.Иначе реклами за 5,6,7G и още кви ли не простотии пък неможеш да си ползваш телефона.Всичките са един дол дренки.И ние трошим пари за телефони само,пък те си карат с допотопната техника.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

Пиша тук въпреки, че съм с друг модел телефон (а5 2017). Доскоро същото се случваше и при мен, а преди време имам наблюдения и над един J5. Вкъщи на wifi дори и не разбирах, че са ме търсили, докато не получа смс. Преди седмица, две видях, че докато се прибирам от работа, обхвата изчезва на определено място и дори, когато се прибера не се оправя и не се свързва мобилния нет. А сменям със сигурност няколко клетки на оператора до нас.
 От известно време не се е случвало, което ме навежда на мисълта, че проблема вероятно е в клетките на оператора. Иначе се случва да кажем веднъж два пъти в месеца. Държа телефона на приоритет 3G, като опитах и на 4G, разлика няма.
Оператора е Вива  (за справка ?(

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Аз пък с тоя нямам главоболия с това. Със s7 ги имах същите, но като минах на edge намаляха. А с този изчезнаха.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На теленор съм и не съм имал такива проблеми. Варна - Пловдив обхвата ми е пълен, само като пътувам тогава се губи ,но е нормално...Естествено ако сте в някое забутано село не се чудете защо ви губи обхват. ТУК доста хора се оплакват от същия проблем.
Цитирай

Насред гр. Варна се случи моя проблем. Обхвата беше пълен догоре и в следващия момент изчезна напълно и се появи онази икона на мястото на обхвата, както когато липсва сим карта в телефона. Ако проблема беше слабия сигнал скалата на обхвата нямаше да изчезне и нямаше да изпише, че липсва сим карта.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Според мен ще тряба сервиз. Във варна обхвата ми е най добър и интернет скоростта ми е най бърза.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-03-04, 15:50:13)Герчев написа:  Насред гр. Варна се случи моя проблем. Обхвата беше пълен догоре и в следващия момент изчезна напълно и се появи онази икона на мястото на обхвата, както когато липсва сим карта в телефона. Ако проблема беше слабия сигнал скалата на обхвата нямаше да изчезне и нямаше да изпише, че липсва сим карта.
Тествай и с друга карта за всеки случай.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мода,който изтеглих от тук за уголемяване на снимките при повикване и позвъняване,при oreo не ми работи. Някой има ли идея защо е така?
Цитирай

Защото нито един мод от андроид 7 не работи на орео!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Да колега и при мен не работи с Орео-то ! Мода е от форума на XDA, и там все още не са го направили да работи. А да ви питам относно това при повикване не ви ли се струва че името на абоната го пише с по големи и дебели букви от колкото беше на Нугата?!
Цитирай

(2018-03-04, 20:06:44)da3 написа:  Да колега и при мен не работи с Орео-то ! Мода е от форума на XDA, и там все още не са го направили да работи. А да ви питам относно това при повикване не ви ли се струва че името на абоната го пише с по големи и дебели букви от колкото беше на Нугата?!

Точно така е и при мен
Цитирай

Здравейте, не знам дали някой се е с сблъсквал с този проблем, но от днес сутринта всички постове във Фейсбук са разтеглени по невъобразимо тъп начин, дори не може да се цъкне на тях. Има ли оправия това нещо?

EDIT: Force Stop и затриване на кеша оправи нещата.
Цитирай

Аз използвам facebook lite и нямам проблем с постовете[Изображение: 1b6f95df04e63108b3ff2029a9adbea4.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай

Здравейте, колеги. Имам ръчно направено калъфче за телефона и когато телефонът е в калъфчето и обърнат по дисплей към повърхността изпраща СМС при входящо повикване, че не мога сега да говоря. Това при S7 го имаше като настройка да се включва и изключва, а при S8 го няма. Трябва да се изключи целия Edge screen и да изчезнат пълзящите цветове отстрани при известие, за да се изключи и това автоматично изпращане на съобщение. Също така пробвах да премахна Quick reply съобщенията в настройките на телефона, но въпреки това изпрати СМС при горепосочените условия. 
Може ли колегите, които са с Oreo да проверят дали при тях го има като възможност да се включва и изключва? 

[Изображение: 20874476_m.png] [Изображение: 20874478_m.png] [Изображение: 20874479_m.png]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Не намирам такава функция.
Има опция "Лесно заглушаване", която като поставиш ръка върху екрана или завъртиш телефона с екрана надолу просто ти заглушава звъненето.
Но, баш това, което търсиш нещо не го намирам...
Цитирай

Oreo за MTL и BGL са налични за S8 вече
Цитирай

(2018-03-09, 10:40:09)W1zard написа:  Oreo за MTL и BGL са налични за S8 вече

Каква е разликата между двете?
Цитирай

Като софтуер са напълно идентични. MTL са продавани от Мтел апарати, BGL са на свободна продажба, тоест техновериги и други официални вносители.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-03-09, 18:05:27)milenic написа:  Каква е разликата между двете?
Принципно операторските версии понякога имат инсталиран допълнителен софтуер, улесняваyщ работата и ползване на разни екстри към самия оператор. В случая MTL(M-TEL)  може и да не са се възползвали от тази възможност и рома да е идентичен със свободния, който не е операторски - BGL(Bulgaria)
Цитирай

Имат разлики във файловете, едната версия е CRAP, а за м-тел е CRAJ.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Аз флашнах днес за BGL. Но от няма разлика от германския .

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При отключване чрез скенера за отпечатъци понякога ми изважда менюто за PIN без да съм го рестартирал. Това го забелязах още на бетата, сега и на самото Орео. Някой да е забелязал нещо такова?

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2018-03-09, 19:01:16)alexander_sirakov написа:  Имат разлики във файловете, едната версия е CRAP, а за м-тел е CRAJ.

Това не е много вярно...моя е от Мтел и си е CRAP Angel

Едит: Сори разбрах...моя е от Мтел, ама е BGL.... Bu

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)