Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Няма грижи. Имах предвид следното:

[Изображение: 20891323_m.png] [Изображение: 20891326_m.png] 


Явно разликите са в CSC файла, а той е свързан с това кои приложения ще са „фабрично инсталирани“. Сега забелязах, че всички версии, които не са обвързани с оператор са си със CRB7 версия на CSC, един вид неподправена, а почти всички версии, които са обвързани с оператор, както MTL, са със CRAJ версия на CSC. И всеки оператор си слага някакви простотии като добавени приложения или отключени възможности на телефона. По-горе в темата бях показал скрийншот на теленорска версия, в която в настройките на телефона имаше бутон за включено/изключено на VoLTE.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари

Това, че М-телския ром носи име завършващо с CRAJ вместо CRB7 не означава, че е по-нова или някаква различна версия.
Като се сравняват ромове за разлики се гледа в сайта, където ги качват за номера на changelist, а той е идентичен в случая.
А опцията с отключен Volte съм на мнение, че се отключва веднага след качването на рома, когато телефона се самонастройва изтегляйки параметрите на мрежата от оператора. Точно, когато си самонастройва и CSC кода. Мисълта ми е, че тази екстра трябва да се предлага от оператора, за да се покаже и в менюто за настройки на мрежи и мрежови услуги.
Цитирай

Въпрос към всички, които са актуализирали до OREO: забелязвате ли разлика в живота на батерията и ако да, то в каква посока?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

При мен зле както естествено си и беше преди ъпдейта.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Батерията е по-добре от нугата. Хем не е минало достатъчно време и едва ли ми е хванал начина на ползване (ъпдейтнах преди 3-4 дни).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

При мен почти няма разлика - държи малко повече от преди.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ще се пробвам с s8 plus как ще ми е батерията. Дано да е като миналата година.

Изпратено от моят SM-G950F
Цитирай

Днес съм получил съобщение от олкс,ама само съм го получил,от телефона ни звук ,ни значка,ни мигане с диода,а всичко уж е активирано.С Нугата нямаше никакви грижи.Взе да ми писва от бъгове :Huh ...сега се чудя как да го накарам да ме известява Bu

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Аз колко съобщения така пропуснах!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Smile Още пропускаш ли? До колкото разбрах си връщал фабрични? Чудя се дали да не преинсталирам приложението.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Или да му нулираш настройките за известяване и да ги зададеш отново. При мен минаха 1-2 дни, докато всичко влезе в ритъм. В началото имах значки или от ФБ или Месинджър - редуваха се, може би според това, кое съм ползвала последно. Предположих, че има някакъв конфликт, но нямах време да се занимавам да разследвам. И в един момент, без моя намеса - всичко тръгна гладко. Преди това нулирах и зададох отново настройктие за известия - кое как да ме известява.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Когато го отварям сутринта ги получавам. Ама ако не го отварям цял ден не идват.
Но аз вече съм с нугата заради други ядове.
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз olx приложение не ползвам, ама двата ми мейл клиента редовно ме дънят.Независимо с Нугат или Орео съм.
Става точно същото,, спят приложенията през нощта, а като сутринта се събудя и хвана телефона веднага почват да пеят, че имам мейли отпреди часове получени.
Къде ли не съм ровил ,  всичко уж настроено да не заспива и да се синхронизира и пак ядове...
Вярно, рядко става, ама става.
Цитирай

(2018-03-13, 20:07:46)felipe написа:  Днес съм получил съобщение от олкс,ама само съм го получил,от телефона ни звук ,ни значка,ни мигане с диода,а всичко уж е активирано.С Нугата нямаше никакви грижи.Взе да ми писва от бъгове :Huh ...сега се чудя как да го накарам да ме известява Bu

Аз още нямам ъпдейт ( така, че на 100 % не е от него ) 
При мен се случва вече два пъти, 
Добрата новина е, че не ти е нужно да връщаш заводски, А САМО да изчистиш кеша на приложението и всичко си тръгва Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

При мен част от освен изброените по горе проблеми, има и друго. Известията в фейс-а не ми ги показва докато не отворя приложението. Също така при опит да го отворя има страшен лаг докато зареди информационния поток. Или другия вариант е да няма известия от нищо и в един момент "изстрелва" по няколко наведнъж. Това последното преди година и нещо го имаше при s7edge, но после го оправиха. Това бе периода когато имаше терзания относно модема при потребители с фирм.на Глобул.
Цитирай

Аз бих приел тези странности, ама батерията да бе станала желязна, пък тя си е същата, ако не и по-зле. А и за какво си играем да слагаме приложенията в "не следени" като така и така ги приспива, самсунговска му работа.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Photo 

Това Орео започва да ме дразни много. Много дразнещи бъгове има. И аз като някои хора не получавам от някои приложения никакви известия, че нещо се е случило. Знаките на някои приложения са ми с "черна точка" и се сливат с иконките ми тъй като имат черен кръг около тях. И проблем с щората от инсталирането на Ореото, прикачам снимка да видите за какво говоря.

https://ibb.co/cHMsPc

В момента на снимката имам известие което виждам в щората, но като тръгна да я свалям и се получава това на снимката.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Нямам никой от горепосочените бъгове. Имайте предвид ,че след голям ъпдейт е хубаво да се прави хард ресет и след това на ново да се инсталират програмите. Може и от това да е проблема ?
Цитирай

Ти направи ли?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Никога не съм правил хард ресет след голям ъпдейт. И не съм имам сблъсъци с бъгове. Но сега се сещам, за "всяко нещо си има първи път".....


ПП: Ама сега първо си направих Cache Wipe понеже го бях забравил.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Има едно "нулиране на настройките", дали да не го пробвам Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Аз го правя всеки път. МЕжду другото този проблем с щората го имаше и в Нуга-та от време на време.
Цитирай

(2018-03-14, 11:36:54)bobisimeonov написа:  Аз го правя всеки път. МЕжду другото този проблем с щората го имаше и в Нуга-та от време на време.

На Нугата при мен поне не се е проявявал. Дори и на старото С6 не съм го хващал.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Здравейте, извинявам се, ако е писано назад, но не успях да намеря. На Теленор съм с8+ ОТА ще се поява ли някога? Тука доста колеги го имат вече, при Теленор нищо!

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

(2018-03-14, 12:20:34)naskox написа:  Здравейте, извинявам се, ако е писано назад, но не успях да намеря. На Теленор съм с8+ ОТА ще се поява ли някога? Тука доста колеги го имат вече, при Теленор нищо!

Имах същия въпрос. Колегите в другата темата казаха, че Теленор са бавняри. Запаси се с търпение. И аз чакам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)