Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Нормално е. Показва се иконата на това , от което черпиш интернет.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-08, 21:38:46)galaxyhopper написа:  Мхм. И когато изляза от обхвата от wi-fi мрежата, би трябвало на си изключи wi-fi опцията. Преди се изключваше.

Да, точно така - проверих сега Smile

Виж дали ти е включена опцията за автоматично включване нa Wi-Fi:

[Изображение: 23710646.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Да, включена е. Може да се дължи и от неволно включване и изключване на опцията. Това ми се случи няколко пъти.
Спомням си, че когато няколко пъти са закачаиш и разкачиш от една и съща мрежа, то ти я запомня като "сигурна" и само тогава изключваше wi-fi, като се отдалеча от нея. А при изключването на опцията, мисля че се нулираше запаметената мрежа като сигурна.
Трябва да следя тези дни.

Виждам, че има и хронология, кога се е изключвал автоматично wi-fi. Това е ставало на 3-ти октомври за последно.
Цитирай

А то как разпознава че тази мрежа я ползваш често и че си точно там. В смисъл реално или не е изключено и постоянно следи за WI-fi сигнал или по GPS засича местоположението и тогава включва опцията за търсене на wi-fi мрежа. И ако е така в които и от двата случая , не се ли получава голям разход на батерия или аз съм в голяма заблуда Big Grin
Цитирай

Не черпи повече батерия. 
Не засича положението по GPS. 
Когато си се включвал няколко пъти към дадена мрежа - вече става "често ползвана". Колко пъти - не мога да кажа - при мен това са домашната и на вилата. Изписва се на дисплея - информира те. Мисля, че и някава звездичка слагаше в момента на "констатиране".

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Явно на определени интервали засича местоположението, докато wi-fi е постоянно включено в противен случай.

Разпознава я, като се закача няколко пъти на нея. Излизаше и надпис. 
А точно дали съм там - само по местоположението (най-вероятно) Последното ми е нагласенено на висока точност, което означава, че си ползва едновременно мобилни и gps (тях съм оставил включени винаги). Като изключиш мобилните, тогава телефонът ще определя местоположението само с gps, което си хапва от батерията повече, въпреки че е на висока точност.

Ползвам я, защото не ми се занимава да включвам и изключвам wi-fi. Така или иначе другите неща са включени постоянно в моето потребление.
А за батерията не съм обърнал внимание. Вероятно трудно ще се изчисли. Като се движим навън, телефона пък се закача на мобилни клетки и те също консумират от заряда.

Дивна, пробвай без местоположение, ако може Smile Мисля, че няма да се получи.
Цитирай

GPS не ми е включен никога, освен, ако няма да го ползвам по дадена причина. Ръчно го включвам и изключвам, като ми е нужен. В моя случай проверява за често ползвана Wi-Fi мрежа Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

При мен дори и без пусната опция за автоматично пускане на Wifi се закача към позната мрежа.GPS винаги ми е изключен,освен ако няма да го използвам по предназначение.Това говори,че wifi постоянно е включен и щом засече позната мрежа то веднага се връзва.Въобще не си играя да сменям ръчно на мобилни и wifi.Не съм усетил допълнително да ми харчи батерия.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

@ divna. Ясно, ще се пробва и това Smile
@ veso - Напълно нормално, но опцията, за която говорим изключва и включва сама wi-fi. Когато отвориш лентата с нотификации виждаш, че wi-fi се е изключил. После пък виждаш, че се е включил.
Това е идеята на нея - да не си играеш да включваш и изключваш wi-fi.
Цитирай

Да,но в случая ще използва GPS,нали?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Според Дивна, която не ползва GPS, тази опция зависи от wi-fi. Или поне аз така я разбрах.
Аз ползвах опцията с включено местоположение, просто не ми е ясно как работи и затова реших да попитам тук, тъй като аз си мисля, че работи само с местоположение.
(тя твърди, че включва и изключва GPS и мисля, че говори цялостно за местоположението, а не само за GPS, който е единия от начините за определяне на местоположението).

Местоположението се определя по три начина, ако са включени, като не е нужно да са кумулативно включени:
1. GPS
2. Мобилни данни
3. Wi-fi
Т.е, дори само едно от тия трите да е включено заедно с включено местоположение се определя, къде се намира телефона. (най-ясно ще ви стане като погледнете опцията за местоположение)

Мен не ме бърка дали е с местоположение или не, просто ми трябва да работи, а виждам, че не работи изобщо в последно време.
Цитирай

Освен да направи фабрични и после да тестваш..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Ами възможно е да ползва моб. данни, за да разбере къде съм. Да, наясно съм с трите опции. Това беше едно от първите неща, които разучих, като взех телефона  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Но местоположението ти включено ли е?
Цитирай

[Изображение: 23714914.jpg] [Изображение: 23714915.jpg] [Изображение: 23714938.jpg]

Преди време беше вклюено с първата опция - висока точност, после го изключих и оставих последната (само телефон).

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Това означава, че опцията не е на базата на местоположение. Т.е не се ползват нито gps, нито мобилни данни. И wi-fi се е изключило само.
Тази опция на мен ми харесва и си я ползвах още в андроид 4.4.4 на Сонито. После я махнаха и много ме доядя. : D
Цитирай

Просто wifi си работи и проверява за познати мрежи, това е!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз така мисля Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-10-09, 14:32:04)turl написа:  Просто wifi си работи и проверява за познати мрежи, това е!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Точно така е. Просто Андроида си запомня и складира използваните мрежи, имената и паролите им.
В последствие използва тях, като приоритетно избира по-често ползваните от тях и при наличие на няколко познати мрежи избира последно ползваната такава.
Това понякога е зле, защото последната ползвана може да е с по-слаб сигнал от друга налична в момента позната мрежа.
Трябва да променят това и приоритет да имат познати мрежи с по-мощно излъчване на сигнала.
Цитирай

Не знам колеги, при мен се изключваше опцията да сканира и да се закача. Въобще Wi-fi ставаше неактивен. Ще пробвам този метод без местоположение и после с него.
Цитирай

Потвърждавам. Работи без включено местоположение, без включено wi-fi, без включено подобрено сканиране.
Оставих само мобилните включени.
Цитирай

е в крайна сметка как става схемата
Цитирай

Важното е да ти запази мрежата като сигурна или нещо от този род. (чета, че Дивна е написала често използвана)
Пробвай да излезеш от вас с включено wi-fi и след като се отдалечиш изключи wi-fi, ако не се е изключило. После като се прибереш трябва да се е включило само и да се е закачило за тази мрежа.
Пак трябва да го наблюдавам, стори ми се странно изключването. С включването нямаше проблеми.
Това е от моя опит днес. Имах излизане, разкарах се едно хубаво 11км и се прибрах: D
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Аз нищо не изключвам на ръка. Ако е активирана опцията за "Автоматично включване на Wi-Fi на места, където използваме Wi-Fi често" - би трябвало превключването между Wi-Fi  и мобилни данни да става автоматично. 
Също ако Wi-Fi сигналът е слаб - автоматично превключва на мобилни данни. Ако попадне  в обхвата на позната (често ползвана) Wi-Fi мрежa - автоматично се включва към нея Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Колеги, имам следния проблем.
По принцип използвам Quick PIC, но реших да дам шанс на стоковата галерия. Когато обаче сваля някоя снимка от интернет или от облак тя не се появява в галерията. Трябва да рестартирам телефона, за да се появи.
Има ли решение на това или да я забравям за винаги тая галерия?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)