Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Что означает значок плюс в кружочке в статус-строке вверху экрана и как его убрать? - Настройки - Подключения - Использование данных - Экономия трафик

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-06, 12:46:49)felipe написа:  Что означает значок плюс в кружочке в статус-строке вверху экрана и как его убрать? - Настройки - Подключения - Использование данных - Экономия трафик
Благодаря за бързия отговор. Точно това е!

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

Снощи послучайност открих, нешо адски странно и не логично
Когато батерията ми падна на 5% заряд, започна да се включва от самосебе си GPS-a. ( по принцип аз го държа на пестене на енергия, използване на мобилни мрежи и wi fi )
Включи се автоматично, сякаш нещо отчита и засича и се включва отново в една дори след като аз отново го пусна на пестене на енергия
Предполагам, че на никой не му е направило впечатление, защото става автоматично само от 5% надолу , но е адски не логично и не можах да видя да има настройки какво да работи или не при такъв заряд на батерията [Изображение: c126488fc9e7280c5f79ccf7bd5c4fab.jpg][Изображение: 62d17290505d4bb4941ef49f22d42f08.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Активирано ти е изпращане на последно местоположение на апарата при достигане на ниско ниво на батерията, това е един вид предпазна мярка при изгубване, кражба, .... Може да го изключиш от Заключен екран и защита/Намери моя телефон/Изпращане на последно местоположение Smile
Цитирай

Благодаря за точният отговор, явно си имало причина и логика Big Grin

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Изкам да изразя разочарованието си от телефона. Последния Самсунг, който имах беше SGS3, който много го харесвах, но за около година съвсем се скапа с малкото РАМ която имаше.

Бях страхотно учуден след като в 3 различни магазина С8 ми лагваше на щандовете както си е с дефолт софтуера и просто се уверих, че за поредна година корейците са развалили един иначе чудесен хардуер с безмислените си товарещи паразитни процеси към гугълския Андроид. Неслучайно сравнен с други флагмани в ютуб галаксито е най-бавния от всички. Срамота за парите, които искат и за инженерното им поделение от хардуерна гледна точка. Ако ще е кореец, по-добре LG G6.
Цитирай

Като почнете с това лагване...но дори и да лагва,SGS8 е един рядко красив телефон с чудесна камера и огромен за размерите си екран...това е.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Vladi4arq, прав си!
Предлагам всички собственици на модела от форума да се съберем и дружно да си унищожим телефоните.
Не ни трябват такива боклуци.  Grater
После дружно отиваме LG G6.  Cool
Цитирай

Много странен избор. Към g6 точно не бих насочил поглед изключвам s8.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз лаг досега не съм усетил. Не играя игри представя се повече от добре, а идвам от Айфон 6С, така че мнението по-горе го отчитам като хейтърско и леко не обективно. Досега като ходих да го разглеждам преди да се реша да го купя винаги наотворени 20 и нагоре приложения отдавам уж лагването на това.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-07-11, 19:01:47)felipe написа:  Като почнете с това лагване...но дори и да лагва,SGS8 е един рядко красив телефон с чудесна камера и огромен за размерите си екран...това е.

Напълно съгласен съм, но когато ти трябва нещо бързо в ежедневието ще те дразни повече, отколкото ще си мислиш, че е красив в същия момент. В се пак не е телефон за 300 лева. След като го наблъскаш и със своите приложения и му понапълниш паметта ще стане дори по-зле. Аз също се правих, че не виждам лага на С3-ката в началото и знам че сте дали камара пари за осмиците, но факта си е факт.

Не се хващайте, че споменавам Г6, не казвам, че е най-добрия телефон, но от корейските е с по-лек скин от тъчуиз в новото си име. Имал съм и G2, който работеше по-добре от Галакси С4 навремето, и гледам че това съотношение се запазва и до днес.

Иначе с къстъм ром ще е пушка, но там изникват редица други проблеми. За тези пари не си струва. Страхотен телефон с кофти софтуер = кофти телефон.

(2017-07-11, 19:19:59)vladi1 написа:  Аз лаг досега не съм усетил. Не играя игри представя се повече от добре, а идвам от Айфон 6С, така че мнението по-горе го отчитам като хейтърско и леко не обективно. Досега като ходих да го разглеждам преди да се реша да го купя винаги наотворени 20 и нагоре приложения отдавам уж лагването на това.

Мнението изобщо не е хейтърско, а обективно и го изказвам със съжаление, защото и на мен ми харесваше телефона. Имах също Галакси С1, на който се учих да меня ромовете и не е като да идвам от айфон и да говоря каквато глупост съм прочел в нета.
Цитирай

Тъкмо проверих какво означава лагване  Big Grin  Аз нямам такива проблеми, но ми чудно как някой ще успее да натовари мострено устройство в магазина така, че да му лагва  Kapitulation Idea  И то в 3 поредни магазина  Big Grin  Когато ходих да го разглеждам преди да го купя, без да имам опит и намерения да правя такива експерименти, ми казаха, че мострените устройства са с намалени възможности. Конкретно за камерата питах, но предполагам не само за нея се отнася. Затова най-вече огледах как ми ляга в ръката и  физически как ми пасва, дали ми харесва и т.н. Другото става ясно с ползвнето, като го купиш. Поне за мен е така.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Имам 38 приложения смятам, че горе долу не са малко и не говоря глупости, които съм прочел в нета, а от опит идвам от супер оптимизирано устройство и казвам какво усещам ти си поиграл в магазина за 10 мин с телефона и правиш генерални заключения, което не ми изглежда много обективно.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-07-11, 19:28:49)divna написа:  Тъкмо проверих какво означава лагване  Big Grin  Аз нямам такива проблеми, но ми чудно как някой ще успее да натовари мострено устройство в магазина така, че да му лагва  Kapitulation Idea  И то в 3 поредни магазина  Big Grin Когато ходих да го разглеждам преди да го купя, без да имам опит и намерения да правя такива експерименти, ми казаха, че мострените устройства са с намалени възможности.

Като не е оптимизиран софтуера, няма нужда даже да е натоварен. А това с намалените възможности не е вярно и няма никаква логика. Мострата е за да покаже най-доброто и да те примами да го купиш. Даже биха така да се каже "засилили" на нетехничен език възможностите му дори с цената на развалянето му, защото е мостра и 1 изгоряла мостра може да продаде десетки телефони от склада.
Цитирай

Е, хубаво, не разбирам толкова, но в моите ръце е мил и спокоен, и не ме нервира  Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Не съм от типа хора "моето е най-хубаво" но да влезеш във форум на определен телефон и да почнеш да убеждаваш, че не става е малко странно.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-07-11, 19:40:32)vladi1 написа:  Не съм от типа хора "моето е най-хубаво" но да влезеш във форум на определен телефон и да почнеш да убеждаваш, че не става е малко странно.

Ами съжалявам, че непопулярното ми мнение ви боде очите, но пък може и да помогне на някой който се чуди какво да си купи. Всъщност ако този някой чете да види сравненията в ютуб и да си прецени - има доста.

Всеки има различен толеранс към тези работи, особено в розовия период, в който телефона тъкмо си му е симпатичен заради останалите качества на продукта. Аз от голям фен на самсунг минах на неутрален наблюдател и внимателно ги преглеждам всяка година, защото ако дам грубо 1000+лв за телефон нивото ми на търпимост към лагване е = 0, особено както си вадя парите с цената на доста труд.

Лека вечер
Цитирай

Като не ти харесва ,не си го купуваш има много голям избор аз не съжалявам въобще. Не вярвам ,че хората дават толкова пари за телефон без да се докоснат до него. Гледали някакви клипове и на основата на тях отиват и купуват не мисля.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-07-11, 19:31:46)vladi4arq написа:  Като не е оптимизиран софтуера, няма нужда даже да е натоварен. А това с намалените възможности не е вярно и няма никаква логика. Мострата е за да покаже най-доброто и да те примами да го купиш. Даже биха така да се каже "засилили" на нетехничен език възможностите му дори с цената на развалянето му, защото е мостра и 1 изгоряла мостра може да продаде десетки телефони от склада.

Всъщност, не е точно така.
Мострите в много от случаите са първите бройки, с първи софтуер и реално са по лагави от продажбените бройки след първа актуализация.
 Говоря по принцип.

п.с Към днешна дата, едва ли има по красиви и функционални телефони от S8 и S7 Edge.

                                                                    
Цитирай

(2017-07-11, 19:58:10)vladi1 написа:  Като не ти харесва ,не си го купуваш има много голям избор аз не съжалявам въобще. Не вярвам ,че хората дават толкова пари за телефон без да се докоснат до него. Гледали някакви клипове и на основата на тях отиват и купуват не мисля.

Ми аз и не го купувам. Какво лошо има да кажа какво не ми харесва, тук да не е някаква секта. Аз не те карам теб да не си го харесваш, пък и не вярвам да работиш за Самсунг и да взимаш комисион от тях за защита. Всеки си преценява, както казах различни хора различни толеранси, но знам че има такива тук, които ще ме разберат за какво говоря. Като не ти харесва моето мнение let it slide Smile

(2017-07-11, 20:00:09)georgi4a написа:  Всъщност, не е точно така. 
Мострите в много от случаите са първите бройки, с първи софтуер и реално са по лагави от продажбените бройки след първа актуализация.
 Говоря по принцип.

п.с Към днешна дата, едва ли има по красиви и функционални телефони от S8 и S7 Edge.

И това е фактор, а за хардуера спор няма и не съм казал нищо лошо Smile
Цитирай

Хм,Влади,лага си е лаг,всички знаем за телефоните на Самсунг и софтуера им,лично аз съм имал SGS,SGS3,4,6,7 и сега 8,така,че не е като да не ги знам,но едно ще ти кажа,въпреки всичките си недостатъци(не е като да ги няма,доста дълъг е списъка) на мен ми стига факта,че държа в ръцете си телефон от бъдещето,сега,веднага.Догодина всички ще са такива,но аз го имам сега,това е най-важното.
Smile Иначе наистина е тъпо да даваш такива мнения точно в този подфорум,предполагам провокираш...но обърни внимание какво съм написал по-горе Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Лаг и аз забелязах в Техно*олис като го разцъквах при отваряне на менюто с приложенията. От Самсунг даже си го признаха и би трябвало да има обновяване коригиращо това (макар някои хора да споделят, че не изчезва напълно). Обаче онзи ден си играх с С8 на приятел и сякаш не забелязвам лаг. Това което забелязах е че отново рам мениджмънта му куца. Повече впечатления ще дам след няколко дни. Чакам да ми доставят С8 та като му сложа всичко от С6цата ще видя "кон боб яде ли?".

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

pockobg
Хубаво е тогава да напишеш. Пак се върти едно и също, разглеждал си на приятел...

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Ще напиша обезателно! А ако лично аз платя за телефона лага дали ще спре Smile? А дали ще се подобри работата с рам-та на устройството Smile?

Виждал съм хора които от яд, че са си дали вече парите за устройство, за тях то работело безупречно. И като се издъни пред мен естествено става повод за доста дълго подиграване от моя страна. А и не споря с никого! Отбелязвам какви са ми наблюденията до момента.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Може да спре, може и да не спре. Ако ще му търсиш кусури, винаги ще намираш, на какъвто и да е телефон. Перфектен телефон няма. Препоръчвам ти Нокиа с фенерче, без лаг, издръжлива батерия...

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)