Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си пусна WiFi вкъщи? (За начинаещи)
#26

admin/admin задължително се сменя, защото всеки може да ти влезе в рутера и да му промени настройките. WPS се изключва, защото има уязвимост и много лесно някой може да ти разбие защитата, да ти открие паролата и да ти влезе в мрежата.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-01-07, 16:07:04)Marcus написа:  Ако си свързан към Guest network, не можеш да отвориш 192.168.0.1, и съответно да пипаш настройките на рутера.
Това admin/admin е желателно да го смениш, точно това има предвид Avast-a, и то не защото някой приятел ще се избъзика с теб, а защото има т.нар. експлойти които могат да ти разбъзикат настройките на рутера (сменят се DNS-и, махат файъруоли) ако паролата ти е "админ".

(2018-01-07, 16:31:02)anatol06 написа:  admin/admin задължително се сменя, защото всеки може да ти влезе в рутера и да му промени настройките. WPS се изключва, защото има уязвимост и много лесно някой може да ти разбие защитата, да ти открие паролата и да ти влезе в мрежата.

Доколкото аз разбрах, с admin/admin може да се влезе в настройките на моя рутер само и единствено ако човека е вкъщи на моя настолен PC или влезе с лаптоп или телефона ако съм му казал паролата и името на мрежата и то при условие че не е на guest. Защото сега ако вие напишете админ/админ няма да влезете в моя рутер.

И да, сега мисля да ги сменя защото през телефона си влязох в настройките а кой знае кога ще забравя за това и кой знае на кой ще си дам паролата в някво бъдеще. 

Мерси за инфото!

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#28

В най-лошия случай ще reset-неш рутера. Отзад има дупчица, която трябва да натиснеш и задържиш за 20 - 30 секунди с нещо остро (клечка за зъби, игла или молив), докато премигнат всички лампички.
Ако нямаш някакви специфични настройки от оператора (като DNS и тип на връзката, потребителско име/парола) ... просто ще си настроиш рутера отново с друга парола, ако се притесняваш, че някой ще се сети да влезе с admin/admin.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#29

(2018-01-07, 17:25:13)nehranimaiko написа:  Доколкото аз разбрах, с admin/admin може да се влезе в настройките на моя рутер само и единствено ако човека е вкъщи на моя настолен PC или влезе с лаптоп или телефона ако съм му казал паролата и името на мрежата и то при условие че не е на guest. Защото сега ако вие напишете админ/админ няма да влезете в моя рутер.

И да, сега мисля да ги сменя защото през телефона си влязох в настройките а кой знае кога ще забравя за това и кой знае на кой ще си дам паролата в някво бъдеще. 

Мерси за инфото!

С паролата може да влезе всеки, който се добере до ip адреса ти в интернет.
Цитирай
#30

(2018-01-07, 22:19:10)anatol06 написа:  С паролата може да влезе всеки, който се добере до ip адреса ти в интернет.
Ами то който си поиска може, най-малкото - модераторите по форумите имат такива данни за потребителите.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#31

Добър ден!
Към 2020г се оказва че в една далечна стая в която почнаха да се ползват телефони интернета прекъсва постоянно ( интернета в апартамента се разпръсква от този първия рутер който тук сме обсъждали).

Въпросът ми е следния, мога ли да купя същия рутер TL-WR841N, да го сложа в тази крайна стая, да го включа в контакта и безжично да приема интернет от първия рутер и да разпръсква интернет в съответната стая (и всичко това без кабели) ?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#32

(2020-02-28, 10:03:08)nehranimaiko написа:  Добър ден!
    Към 2020г се оказва че в една далечна стая в която почнаха да се ползват телефони интернета прекъсва постоянно ( интернета в апартамента се разпръсква от този първия рутер който тук сме обсъждали).

Въпросът ми е следния, мога ли да купя същия рутер TL-WR841N, да го сложа в тази крайна стая, да го включа в контакта и безжично да приема интернет от първия рутер и да разпръсква интернет в съответната стая (и всичко това без кабели) ?

Да, това се нарича да го направиш "repeater".
Цитирай
#33

OK, ще ида днеска да взема един рутер и ако имам ядове с настройките ще питам.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#34

Няма нужда от втори рутер. Взимаш си един range extender и си готов. Примерно Mi Extender Pro. Има и други марки и модели разбира се Wink
Цитирай
#35

Доколкото има разлика, не само финансова, но и технологична, че и като краен резултат.
Цитирай
#36

Вземи си само повторител, може да дадеш повечко пари за качествен, който наистина ще усили сигнала.
Цитирай
#37

Този рутер който ползвам и който ей сега възнамерявам да взема е 35лв. Ок ли е? Кажете само дали е ок че до 2 часа ще го вземам.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#38

(2020-02-28, 12:40:27)nehranimaiko написа:  Този рутер който ползвам и който ей сега възнамерявам да взема е 35лв. Ок ли е? Кажете само дали е ок че до 2 часа ще го вземам.

Тъй като си ограничен във времето, накракто - ще ти свърши работа. От една страна, не е особено качествен, от друга - въпреки това не е и лош. Интерфейсът е лесен за ползване. А и да ти послужи за дори не повече от година, не е скъп, ако се наложи след това да го смениш.
Цитирай
#39

Не лош Повторител.
Цитирай
#40

Взех го вчера рутера, днеска се занимавах с него. Не съм много доволен но не мога да преценя дали от рутера или от телефона ми. Сложих го в крайната стая и аз имам 2 чертички там и ми забавя с редми 4х а бащата има пълен обхват с редми ноут 7. Иначе стените си оказват голямо влияние на сигнала.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#41

Поиграй си с каналите - сканирай с телефон кои са най-малко ползвните около теб, с честотата на излъчване (може да се окаже, че само 20 или 40 MHz ще е по-подходящо), дали е b/g/n mode или само последният (не би трябвало да влияе осезаемо, но ако всичките ти устройства поддържат n - можеш само него да го оставиш, теоретично е по-бързо). Но току-виж е и до телефона.
Цитирай
#42

Аз имах в къщи подобна дилема до скоро. Сигналът ми беше слаб в стаята в която живея, а къщата е триетажна, рутерът се намира на втория етаж. Пробвах с екстендър - не се получи добре, сигналът от рутера не беше достатъчно силен, а местата на двете рутер и екстендър не можеха много да се променят. Купих друг рутер за 35 лв., същата история. Сега, в момента, съм с друг рутер чиято цена нов е около 60-70 лв. Нещата са коренно различни. Не ми трябват вече екстендъри, тъй като рутерът има много по-добър обхват и скорост на трансфер спрямо стария евтин - 800 Mbps за 5Ghz+300 Mbps за 2.4 Ghz . Мъртви WiFi зони в къщи вече няма.
Цитирай
#43

(2020-02-29, 19:00:02)nehranimaiko написа:  Взех го вчера рутера, днеска се занимавах с него. Не съм много доволен но не мога да преценя дали от рутера или от телефона ми. Сложих го в крайната стая и аз имам 2 чертички там и ми забавя с редми 4х а бащата има пълен обхват с редми ноут 7. Иначе стените си оказват голямо влияние на сигнала.

Концепцията ти е грешна от там и резултатите.
Рипийтъра след като ще работи на wi-fi, а не на кабел, трябва да се сложи там където все още има добър сигнал от основния рутер, а не там където вече няма "никой".
Също така имай предвид, че роуминга между устройствата зависи изцяло от крайния клиент и драйвърите му. Ако са некадърно написани съвсем спокойно ще се седи закачен за по-далечното въпреки, по-добрия сигнал на по-близкото устройство.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#44

Компютърът ми е свързан с интернет чрез рутър на кабелен оператор. Връзката е Wi-Fi и е осъществена чрез мрежови usb адаптор (флашка) която съм забил в компа. Нямам bluetooth. Въпросът ми е мога ли да си подавам на компютъра интернет от телефона (мобилен), използвайки телефона като рутър ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#45

Може отиваш на настройки на телефона-мобилни данни-лична точка за достъп(hot spot) и слагаш отметка трябва компютъра да е на Wi Fi и следваш инструкциите


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#46

Стана, благодаря !

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#47

(2020-03-01, 13:17:15)Константинов написа:  Концепцията ти е грешна от там и резултатите.
Рипийтъра след като ще работи на wi-fi, а не на кабел, трябва да се сложи там където все още има добър сигнал от основния рутер, а не там където вече няма "никой".
Също така имай предвид, че роуминга между устройствата зависи изцяло от крайния клиент и драйвърите му. Ако са некадърно написани съвсем спокойно ще се седи закачен за по-далечното въпреки, по-добрия сигнал на по-близкото устройство.
Има нещо такова, като го сложих временно в коридора обхвата на моя телефон се подобри почти максимално но няма удобен контакт там и не ми се пробиваше да го монтирам. Така го оставям то и без това го взех само за бащата, иначе аз съм си в мойта стая с първия рутер, и така всичко приключи що годе нормално. 
  От половин година ме врънкаше да направя нещо по въпроса че си изразходвал постоянно мобилния интернет понеже нямал сигнал. С неговия НОУТ7 нета му върви за сега.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)