Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт Mate 10 Pro

Така.. Като снимам с 4 сек.експозиция на ношен режем само леко да зуумна снимката се вижда този блювоч.. Никакъф фокус никъде, ако има дървета са размазани, а черното седи на петна. На п20 про е същото. Този 4 сек. режим е чист маркетингов трик. Зуумнете си леко снинката от телефона и ще видите за какво иде реч.
Цитирай
Аксесоари

Максимален зуум след като е направена снимката на двата режима. [Изображение: 678d7460e598f1c9260582a9ed0e8ece.jpg][Изображение: 2d7ab271110173d92bd98ffa08b004ff.jpg]



. [Изображение: 55df3a97f79014ccc72c4951d1dddc16.jpg][Изображение: 75eb05bf4d57cd269829b6f475548c66.jpg]



Дано всички маркетингови трикове им са такива.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2018-08-28, 21:22:14)nanobanano написа:  Максимален зуум след като е направена снимката на двата режима. [Изображение: 678d7460e598f1c9260582a9ed0e8ece.jpg][Изображение: 2d7ab271110173d92bd98ffa08b004ff.jpg]



. [Изображение: 55df3a97f79014ccc72c4951d1dddc16.jpg][Изображение: 75eb05bf4d57cd269829b6f475548c66.jpg]



Дано всички маркетингови трикове им са такива.
Явно не се изразих правилно. Направи си снимката с 4 сек. експозиция, отвория после зуумни малко и виж как ше е. На мен липно не ми харесва..
Цитирай

(2018-08-28, 18:36:59)nanobanano написа:  Е, в грешка си  ти казвам Smile  тествай малко
Когато си на Нощен режим от менюто това не е подобрение на стария нощен режим. Пак са си отделно. Но са в едно Smile

Колега, точно ти си в грешка! Досега с новия ъпдейт, никога не се а активирал "новия" нощен режим а и няма как иначе, понеже сам трябва да си го ПУСНЕШ от менюто както казва колегата по-горе.

(2018-08-28, 18:20:30)nanobanano написа:  В грешка си. По-горе съм писал, че като си на нощем режим и на ауто си с новия режим. Ако промениш времето минава на стария нощен режим, за който трябва трипод, но също и на ауто тръгва този режим. Явно засича треперенето.Има и още особености, но не е точно както казваш ти Smile

Например през деня ако барнеш секундите на нощния режим снима със стария и почва да осветява снимката веднага.

Хайде колега подкрепи го със шотове, защото объркваш тези които не са наясно, явно и ти също. ;-)  Да нямаш предвид ауто настройката в самия нощен, ако е така то това е грешно изразяване, защото Auto е стандартния режим на снимане!
Цитирай

Новия нощен режим е във стария, но и съвсем отделно. Реално нямаш отделен бутон за новия режим и отделен за стария. Но пак имаш 2 режима, които как ги активирате?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2018-08-28, 22:02:28)nanobanano написа:  Новия нощен режим е във стария, но и съвсем отделно. Реално нямаш отделен бутон за новия режим и отделен за стария. Но пак имаш 2 режима, които как ги активирате?

Колега, за пореден път моля те изказвай се по-разбираемо! Нищо не ти се разбира, но аз схванах какво се опитваш да кажеш! Няма 2 нощни режима, има Night Mode и Manual моде!
Цитирай

Добре.. . Пуснете си камерата в стаята, на светната лампа срещу стената или гардероба.
Пускате нощния режим като плъзнете наляво. Снимате от ръка и телефона автоматично почва да изжброява 4 секунди и дори да мръднете телефона рязко преди да изтекат секундите, телефона вече има нужната информация и снимката става добра, това е новия режим..
За "стария" режим за който е нужен трипод, пак си пускате по същия начин от менюто с плъзгане в ляво, но променяте S на 4 секунди и вече снимате със стария режим и ако дори трепнете за тези 4 секунди става мазало

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

(2018-08-28, 22:13:08)nanobanano написа:  Добре.. . Пуснете си камерата в стаята, на светната лампа срещу стената или гардероба.
Пускате нощния режим като плъзнете наляво. Снимате от ръка и телефона автоматично почва да изжброява 4 секунди и дори да мръднете телефона рязко преди да изтекат секундите, телефона вече има нужната информация и снимката става добра, това е новия режим..
За "стария" режим за който е нужен трипод, пак си пускате по същия начин от менюто с плъзгане в ляво, но променяте S на 4 секунди и вече снимате със стария режим и ако дори трепнете за тези 4 секунди става мазало

Точно това сте имали предвид, че се пуска автоматично, което заблуди питащия относно това дали се пуска от AI от самосебеси, аз схванах Вашия смисъл от самото начало.
Цитирай

Добре.. . Пуснете си камерата в стаята, на светната лампа срещу стената или гардероба.
Пускате нощния режим като плъзнете наляво. Снимате от ръка и телефона автоматично почва да изброява 4-5 секунди и дори да мръднете телефона рязко преди да изтекат секундите, телефона вече има нужната информация и снимката става добра, това е новия режим..
За "стария" режим за който е нужен трипод, пак си пускате по същия начин от менюто с плъзгане в ляво, но променяте S на 4 секунди и вече снимате със стария режим и ако дори трепнете за тези 4 секунди става мазало

Май този път го обясних по-разбираемо Smile

Освен това
Когато казах, че "стария" режим се включва автоматично понякога, имах впредвид, че без да променяте S, а си го оставите на ауто, пак може да реши сам да направи нощна снимка с 20 секунди експонация, но ако "засече" че е на трипод. В същите условия и същите настройки, но в ръката Ви, никога*  няма да направи 20 секундна експозиция въпреки условията, които изискват много дълга експозиция.

Така че реално са два нощни режима

Моля преди да отговорите осмислете го, защото това е най-доброто обяснение, което мога да дам и пак ще се оплета в следващите отговори Smile

. [Изображение: f24605a065c5d822a4dcfed5463a4812.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

@nanobanano говори САМО за режим night shot, който се пуска РЪЧНО от менюто в ляво, но няма нов и стар - режимът си е един и същи. Това, което е подобрено, е че вече се използва електронна стабилизация подобна на P20/P20 Pro за да може да постигне задоволителен кадър от ръка и камерата предпочита ниско ISO за кадрите и по-висока скорост на затвора. Скоростта, която се избира долу в дясно ръчно  е времето за стакване /въпросните 4 или 5 секунди, които са добавени след .145 ъпдейта/. Така може би ще е разбираемо Smile.

Аз съм показал със скрийншотите, че телефонът има общо 2 нощни режима - единият е горният ръчно активиран Night shot, другият е стандартна Night scene, която се пуска от AI-to в автоматичен режим, когато прецени, че има съответните условия. В този случай апарата предпочита високо ISO и ниска скорост на затвора, която се опитва да компенсира с оптичната стабилизация. От там и объркването, аз говоря в моите постове за тези общо 2 напълно отделни режима, @nanobanano говори за подобреният и старият night shot и така... Smile

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2018-08-29, 11:59:56)stenlius написа:  о НЕ Е времето за стакване /въпросните 4 или 5 секунди, които са добавени след .145 ъпдейта/, А Е ВРЕМЕТО ЗА ЕКСПОНАЦИЯ НА ВСЕКИ ОТДЕЛЕН КАДЪР в стака. Така може би ще е разбираемо Smile.

Пълни глупости. Той прави една снимка с ралична експонация и стаква, а не прави една продължителна във време от 4 секунди. Никаква стабилизация не се използва, а е маркетингов трик да експонира в тези 4 секунди време. Ако не вярвате го проверете в обикновения нощен режим на трипод за съшото време.
Цитирай

Не са глупости, поне в частта със стабилизацията Smile. За другото съм съгласен, не съм прав, не съм тествал достатъчно с ръчната настройка - редактирах си горният пост.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Както казах бъркаш и горе съм го обяснил много ясно. Излишно е да пиша повече, че ще стане спам

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Сега проверих. Дойде ми некъв 150 С 432 FULL на 3.11 ГБ. Тва някой качвал ли го е. Щото освен некви секюрити та друго не пише. Ама 3.11 ГБ.... Е то верно аз до сега бях на 128 . Е трети ден го имам фона . Свободно закупен иначе съм на Теленор. Фона е 09 . С една симка . Ако има значение де....
Цитирай

(2018-08-31, 10:29:34)bullstar написа:  Сега проверих. Дойде ми некъв 150 С 432 FULL  на 3.11 ГБ. Тва някой качвал ли го е. Щото освен некви секюрити та друго не пише. Ама 3.11 ГБ.... Е то верно аз до сега бях на 128 . Е трети ден го имам фона . Свободно закупен иначе съм на Теленор. Фона е 09 . С една симка . Ако има значение де....

При теб е full ота, защото нямаш инсталирани предходните версии с благинките, които ще се добавят с този ъпдейт ( .129 -.148), при мен прехода от .148 на .150 беше около 250мб. и действително е само секюрити пач.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

Ааа ясно. Ок пускам го.
Цитирай

Аз съм с 145. При проверка през нормалния начин не намира 148 или 150, а през Full OTA намира 150, който е над 3 гб. Това значи ли, че в него се съдържа GPU Turbo? [Изображение: 7aaf35df2cf4ac875d60982809dc3ac9.jpg][Изображение: e23061f672a25a6394616f461f9cd4c7.jpg]

Изпратено от моят Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Да, съдържа го. Това е всичко старо+пач за сигурност.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Хуаей няма да позволят да направиш ъпдейт с част от екстрите достъпни до съответния номер ъпдейт, заради това и ъпдейта е fota, а не ota, както беше при мен с преход от .148 на .150

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

А как се сменяха проксито и паролата след изтегляне на ъпдейта през фф?

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Някой изтегли ли бета версията на деветката от тук: https://consumer.huawei.com/en/support/fut/
Цитирай

Не става за нашите устройства!
Цитирай

Става, просто не е пуснато още

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Не ми дава да се логна, ще чакам...

Вечния бетатестер!
Цитирай

Логвам се но няма активни тестове още

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)