Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт Mate 10 Pro

Аз съм спрял ъпдейтите. 9 ще ми блокира записа на разговори. Докато не се намери решение без рут ще си карам с андроид 8. За сега съм с последния 157,телефонът работи перфе и нямам нужда от нищо. Тая девятка освен жестовото навигиране нищо ново няма да донесе. А като нищо и Nova да го интегрират в програмата си.
Цитирай
Аксесоари

Аз не записвам разговорите за това и чакам 9 с нетърпение прочетох, че ще има и доста благинки за камерата в 9-ката

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gosho223 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Аз използвам Нова Лаунчъра и заради тъпия ЕМУИ 8 заключването с двойно почукваме не работи. Но разбрах, че в ЕМУИ 9 функцията работи (поне така споделиха колегите с Мейт 20).

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Нищо чак толкова интересно няма в девятката, ползвам я от 1-вата бета.
Малко нощния режим на камерата.
960fps на 720p, което освен няколко проби от интерес, друг път не съм пускал.
Навигация с жестове на която не можах да и свикна, и си върнах бутоните.
Ако нещо конкретно ви интересува ще проверя, например за запис на разговори какво ползвате да го пробвам дали работи?
И една Nova Launcher ще сложа да видим тва дабъл тап дали бачка.

Вечния бетатестер!
Цитирай

Тази програма пробвай https://play.google.com/store/apps/detai...t.recorder
Цитирай

Има ли AI в камерата? Аз от месец два не съм с бутоните, а с навигационния док и ми е по-добре

(2018-11-25, 16:33:07)Marcus написа:  Ако нещо конкретно ви интересува ще проверя,

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Nova-та бачка идеално, не съм я инсталирал от години, доста неща са и сложили, swipe down за нотификейшъните ми липсваше, мисля да и дам шанс, май ще ми хареса. Дабъл тап-а си бачка.
Тая програма за запис работи, активирах някакъв триал да ми записва 30 секунди само, направих 2 разговора и си ги записа. Плей-нах си ги, всичко е ОК.
AI-то на камерата как трябва да работи? Разпознава храна, пейзажи и т.н., това ли трябва да е? Навряли са и QR скенера, транслейт, идентификация и шопинг на един бутон. Разпозна ми Logitech мишката и ми изкара инфо за нея направо в приложението.

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • Anastasia123
Цитирай

Явно с официалния ъпдейт ще дръпнат шалтера на записите. Бетата е тестова...
За Mate 20/pro запис няма без root. https://www.boldbeast.com/forum/topic168...order.html
Цитирай

Добре де, хора! Какво работите, че жизнено важно Ви е записването? Знаете ли , че е противозаконно да записвате ако не предупреждавате отсрещната страна?
Цитирай

За теб като не е важно си ъпдейтваш и си свиркаш. За мен е важно. Какво работя няма значение.
Цитирай

(2018-11-25, 17:08:48)Marcus написа:  Nova-та бачка идеално, не съм я инсталирал от години, доста неща са и сложили, swipe down за нотификейшъните ми липсваше, мисля да и дам шанс, май ще ми хареса. Дабъл тап-а си бачка.
Тая програма за запис работи, активирах някакъв триал да ми записва 30 секунди само, направих 2 разговора и си ги записа. Плей-нах си ги, всичко е ОК.
AI-то на камерата как трябва да работи? Разпознава храна, пейзажи и т.н., това ли трябва да е? Навряли са и QR скенера, транслейт, идентификация и шопинг на един бутон. Разпозна ми Logitech мишката и ми изкара инфо за нея направо в приложението.

Много много благодаря за отговора, колега. Но ми изкочиха още 3 въпроса относно Нова Лаунчър и ЕМУИ 9:

1) В стоковия лаунчър има една иконка за заключване - тя работи ли с Нова Лаунчър?;
2) След заключване с дабъл-тап, можеш ли да си отключеш телефона с фингърпринта или се налага да въведеш паролата?;
3) Излиза ли ти известие, че Месинджър ти харчи много батерия и че е показва "над" други приложения?

Благодаря предварително. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

1. Да не е при уиджет-ите? Screen lock? Ако е това не - не работи, при опит да се извади на хоум скрийна казва, че не е инсталирано приложението.
2. При първия дабъл тап те пита как да го настроиш, ако е като Device admin, се локва и иска пин, с фингърпринт не може. Ако е като accessibility е все едно да натиснеш пауър бутона.
3. Показваше, ама някъде из настройките за пермишъните и за батерията цъках и се кротна.

EMUI-то постоянно килва приложението за запис, не съм му давал изрично аутостарт и да работи в бекграунд. Нямам нужда от този тип приложение, освен това се замислих дали не може да ми качва разговорите някъде без мое знание.

Вечния бетатестер!
Цитирай

Не праща нищо, спокойно.
Иначе да, на huawei телефоните са много агресивни и килват приложения наред. Месинджъра получавам съобщения едва като го отворя, hangouts същата работа. Махнал съм от настройките всички забрани и пак нотификациите от тея два месинджъра са аут. Програмата за запис съм я нагласил и нея. Само при рестарт трябва да се сетя да я пусна пак... [Изображение: cea6de4028905713539d6df938d369d5.jpg]
Цитирай

(2018-11-25, 22:38:43)Marcus написа:  1. Да не е при уиджет-ите? Screen lock? Ако е това не - не работи, при опит да се извади на хоум скрийна казва, че не е инсталирано приложението.
2. При първия дабъл тап те пита как да го настроиш, ако е като Device admin, се локва и иска пин, с фингърпринт не може. Ако е като accessibility е все едно да натиснеш пауър бутона.
3. Показваше, ама някъде из настройките за пермишъните и за батерията цъках и се кротна.

EMUI-то постоянно килва приложението за запис, не съм му давал изрично аутостарт и да работи в бекграунд. Нямам нужда от този тип приложение, освен това се замислих дали не може да ми качва разговорите някъде без мое знание.

Много благодаря, Маркус, и сега да задам един наистина последен въпрос - Фейсбук приложението може ли да се изтрие напълно? Защото в ЕМУИ 8 е стоково и не може да се махне (освен чрез АДБ). А толкова много ме дразни това приложение...

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Как така не може? Деинсталирал съм фейсбук без никакъв проблем...
Цитирай

Ако е стоково, без root - не, но може да се изключи в настройките на Google Play.

 
Цитирай

Интересно аз фейсбук приложението го нямам и не съм го инсталирал никога

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Маха се без проблем

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

При мен си е стоково и не може да се изтрие освен чрез АДБ Sad


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

От къде е купен?
Цитирай

(2018-11-26, 08:34:17)eksoldier написа:  От къде е купен?

От Полша, но си е стандартния европейски модел - BLA-L29. Приятелката ми използва Honor 8 закупен от Амазон Италия и на нейния телефон също не мога да изтрия Фейсбук. Не мога да го възприема на сериозно... Фейсбук да е стоково приложение.. пародия.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Явно са си платили... Тва не пречи да деинсталираш актуализациите и да го деактивираш.
Цитирай

Ще изчакам още малко, докато получим официален ЕМУИ 9, ако и тогава не мога да го премахна приложението Фейсбук, просто ще го изтрия с ADB от лаптопа. В ХДА форума има тема с 10-15 стокови приложения, които може да се премахнат с ADB и да няма каквито и да е последствия.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Ако не се логнеш във фейсбук приложението, какво ти пречи като тогава ще заема малко мегабайти при все че имаш 120гб? Или важен е спорта Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Да де, и аз тва имах предвид. Деактивира и забравя за смотания фейс. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)