Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / Ъпдейт

Привет, отново и от мен... 
След като чинно си изчаках времето за отключване да си изтече - отключих, качих си TWRP и руутнах с този Маджиск...

Леле... 2 години не бях се занимавал да отключвам телефон, да руутвам и т.н. Усеща се, че бях поизпуснал нещата.

Та, сега направо на въпроса:
Сега съм с MIUI 9 Global 8.4.19 / Beta

Мога ли вече директно да връщам към по-стара версия?
Мисля и аз да пробвам MIUI 8 и андроид 7...

Та, формат на систем и дата и направо качвам което съм си харесал?
Кой от MIUI 8 версиите бихте ми препоръчали?

Поздрави,
Георги

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
Аксесоари

Каше,Далвик,Систем,Дата и слагаш каквото ти е кеф Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Да. Не трий систем. Най-чисто е да си флашнеш каквото ти трябва през фастбуут или едл (fastboot oem edl e командата за влизане).
При даунгрейд не е зле да имаш бекъп на EFS дяла от TWRP.
Има минимален шанс да се Загубят имеи-те
Цитирай

Защо се прави този root? Не съм се зачитал по въпроса, знам само, че ти дава пълен контрол над устройството. Веднъж руутнат, апарата след това може ли да се върне към положението без root или как?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

И Маджиска и СуперСу имат варианти за ънруут.А иначе от реклами,та до каквото ти душа иска Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Лично аз, руутвам заради няколко програми.
1. правя си бекъп на системата, в едно с инсталираните програми. Ако нещо някога се омаже - за 4-5 мин си възстановявам всичко.
2. Ползвам Greenify - да изключва програмите, да не работят на заден план.
3. Titanium backup - също иска руут, а е много добра програмка за бекъп.


Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Ами и аз рутнах с това маджиск, следвайки стъпките в едно клипче. И, ся кво правя? Big Grin Smile Ще си ползвам устройството както преди, ясно ми е на мен, ама се намирам на работа само. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Като за начало,ако имаш реклами,можеш да ги махнеш Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Рекламите в стоковите приложения се махат и без root.

 
Цитирай

Абе друго си е в хостовете да са забранени..

http://www.mediafire.com/file/z5abb5mhak...way3_2.apk
Цитирай

Колега, благодаря за Адблокъра.
Бях забравил да го сваля и него Smile

П. П. Сега, след рута, нещо не ми се занимава да качвам друг фирм... знаех си, че така ще стане... Smile

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Здравейте колеги,
дайте идея какво трябва да направя за да не ми се ъпдейтне само пак.
В събота качих MIUI 8.5... всичко беше добре, докато не започна да ми изписва "Грешка на камерата - Няма връзка с камерата, затворете приложението".
На практика това се случва в момента, в който реши да запише снимката, иначе камерата си работи.
Вчера се върнах на 9.2.2.0, това поне работеше чудесно и нямах грижи. Изписа, че има нов ъпдейт, махнах автоматичното сваляне, автоматичен ъпдейт, остана само дразнещия надпис, че има ъпдейт.
На сутринта днес - тадааа - вече съм с ореото.
Сега пак ще си го върна 9.2.2.0, ама не ми се ще утре сутринта пак... тадааа, идва ми в повече тази гимнастика с тези ромове.
Цитирай

А какъв е проблема с орео?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

точи ми батерията за ден и половина, в смисъл с моя начин на ползване
с 9.2.2.0 ми издържаше спокойно 2 дни и не се притеснявах че не си нося зарядно
Цитирай

Предполагам, че в настройките за ъпдейтите си махнал отметките. Settings->About phone->System update->трите точки горе в дясно->Auto updates->махаш отметките на download automatically и install automatically.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Settings - Installed Apps - точките горе в дясно - show system apps - updater - force stop/clear data - така ще се махне това, че ти показва, че имаш ъпдейт.
Settings - installed apps - settings - clear data или force stop за да се махне и уведомлението от иконата settings която е на начален екран.

Трябва да си спрял разбира се и автоматичното изтегляне и ъпдейтване.

От толкова ъпдейти аз съм се спрял на MIUI 8.5 /8.5.1.0/ стейбъл. Това Орео първо, че точи яко батерията, второ, че телефона супер бързо се стопля. Глевам в miui форума маса народ се оплаква. Ама нищо, важното е да се пускат телефони през 2 месеца, да има за всички и по много. Поддръжката не е важна. Angry

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • grigata
Цитирай

@ Friz - дааа, това с трите точки и автоматичното съм го махнал веднага, но все пак ме изненада.
@ MappTo_D - за последното не се бях сетил да тресна и сетингс за да изчезне единичката червената, благодарности. Получи се!
Дано сега да се кротне с тези ъпдейти.
Аз от 9.2.2.0 бях доволен, на практика така дойде телефона при мен когато го купих. Днес за цял ден с включен 4G и с 2 sim карти, малко ровене в интернет, около 1 час говорене и до тук около 2 ч. без малко СОТ - батерията е на 73%, което вече е по-нормално.
Цитирай

Според мен Clear Data на ъпдейтъра просто му затрива настройките до Default и някой ден пак ще осъмнеш с ъпдейт, а отвориш ли го си оставаш с известието - малко параграф 22
Цитирай

А дано не се случи. Замислих се да го "замразя" този ъпдейтър. Мисля, че с Титанум май можеше или със SD maid... тогава би трябвало да не успее да го стартира. Не зная какъв ще е ефекта.
Цитирай

е, ти ако си отключен и имаш root Защо просто не минеш на един стабилен Xiaomi.eu
Цитирай

(2018-05-22, 20:05:31)suffer написа:  е, ти ако си отключен и имаш root Защо просто не минеш на един стабилен Xiaomi.eu

Аз пробвам в момента да инсталирам, но нещо удрям греда. Телефона е отключен и root-нат, качвам изтегления eu rom, вкарвам телефона в рекавъри, от там /twrp/ си избирам Install, избирам си ром-а и инсталирам, след това плъзгам още веднъж за да рестартира. И от там нататък излиза надписа mi, android и уж зарежда нещо си /3 точки има и светват и изгасват хаха/ но стои така 20 минути и нищо. И преди съм я правил тая процедура но на стария телефон и по спомен, трябваше да има една черта, която постепенно ставаше бяла, демек се инсталира, а сега я няма. Супер много се нагрява и го изключвам. Та, къде бъркам?

П.П. С XiaoMi Tool успешно сложих последния стабилен eu rom...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Колеги имам един въпрос. Купих телефона преди два дни.Все още съм с Нуга 7.1.1. Вчера ми излезе нотификация за системен ъпдейт ...и MIUI се ъпна от 8.5.2 на 9.2.2. Направих хард ресет и за сега се държи прекрасно. Тая сутрин обаче нова нотификация за 9.5.6.0 OCAMIFA. Сега ако ъпдейтна трябва ли пак да ресетвам. И ще ми остане ли телефона на Нуга7.1.1 Все още не искам да упдеитвам до ореото.

xiaomi 13
Цитирай

Не, не трябва
Цитирай

Ресет се препоръчва при преминаване към по-висока версия на ОС, иначе - не.

 
Цитирай

Ако ъпдейтне от 9.2.2 до 9.5.6 ще мине от андроид 7.1.1 до 8.0. Може би ще трябва и ресет.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)