Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2018-05-04, 19:27:16)hazART написа:  ... незнам ама след като го заредих и после му актуализирах софтуера, че имаше актуализация, батерията след ъпдейта пак беше на 100%, това нито 1 Android не може да го направи, и не че се хвала, просто си е факт, че едните са по-оптимизирани от другите. Big Grin

Айде айде. Тези неща, като ги пишете се оглеждайте дали има някой, който ползва, или до скоро е ползвал iPhone. Вярно е, че от 100, първите проценти много бавно падат (поне и при 7+ беше така), но след това... майко мила. Това за оптимизацията вече са митове и легенди, освен ако не сравняваш с някоя Самсунг пръчка среден клас. Аз не я видях тази оптимизация. Видях бавни замаскиращи анимации и преходи. Аз съм ЗА всеки да си ползва каквото си му харесва, но доста невярно се представят някои неща... Не е като да не съм тествал лично.
___________________

Това LG изглежда по-добре от опита на Хуауей, но ми се струва, че пак ще остане в сянката на големите. И то не защото е лош телефон. То се видяло, че масово слагат ночове... Добре, че поне е малък. Без него щеше да е още по-добре де.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари

Без него щеше да си има и доволно горна рамка. И кое му е по добрето от опита на Хуауей лато са идентични само дето в долната рамка на p20 pro има сензор, токато тук няма.
Цитирай

Huawei сложиха бутона единствено за да имат оправдание за долната рамка. Ако наистина бяха сложили и 2 сензурни бутона и да премахнат на цяло софтуерноте, тогава да. На тази долна рамка спокойно се побира жака за слушалки, но те решиха да са още по-модерни и го премахнаха. А LG ползва рамката заради жака и вероятно HIFI Quad Dac-а. А и все пак телефона трябва да се държи някак си, без да си натискам дисплея. И двата телефона са добри, на единия му липсва жак, на другия батерия, та всеки според приоритетите си.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Huawei, му липсва и водоустойчивост, защото има, но не е като на LG-то, и като цяло на другите флагмани, а така оптпред прилича на стар Samsung, звука не е толоква добър, няма безжично зареждане, а LG-то има, цената на LG-то, е по-ниска, не се справя в теста на Jerry, не е като да няма недостатъци.
И какво да споря за батерията, на @vargala му говоря, за след актуализацията, че е на същите %, той ми дава, че неговия без да го е ползвал е на същите, различни неща, но както и да е. Big Grin Всеки да си ползва каквото си иска, но всеки телефон си има + и -, няма телефон без недостатъци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Баси глупостите, сложили бутон за да оправдаят рамката
Бутона комбинира navigation, fingerprint и Google assistant.
32 bit аудио дак има.
Цитирай

Актуализацията трае 5-10 мин. и да се хвалиш, че за толкова не ти е паднала и 1% батерията е безмислено.
На мен не ми е падала при ползване и по 30 мин. но после почва да си пада нормално. Общо взето до 90% мога да изкарам над 1 час, но под 90% започва да пада по-бързо. Важното е, че в стенбай не пада, а при ползване изкарвам работния ден и се прибитам с между 50-77%, в зависимост как съм го ползвал. Но си признавам, че с нито едно LG не съм изкарвал повече от ден с 1 зареждане, а с Mate 9 изкарвах 2. И все пак осъзнах, че за мен батерията не е най-важното нещо.
Както и да е, G7 притежава на 99% всичко, което трябва да има един флагман през 2018 год. Само батерията му е слабичка, но и другите им липсва по нещо, та както казах - всеки с приоритетите си. Аз лично се радвам, че е с IPS екран, защото не си продавам телефоните, а след мен ги ползват жената или детето по още 2-3 години.

(2018-05-05, 08:21:18)johny написа:  Баси глупостите, сложили бутон за да оправдаят рамката
Бутона комбинира navigation, fingerprint и Google assistant.
32 bit аудио дак има.

Ами да си го бяха сложили на гърба и да махнат долната рамка, или като има рамка да има и жак. А DAC без жак те принуждават да използваш преходник.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2018-05-04, 23:52:30)vargala81 написа:  Huawei сложиха бутона единствено за да имат оправдание за долната рамка. Ако наистина бяха сложили и 2 сензурни бутона и да премахнат на цяло софтуерноте, тогава да.

Много грозно стои тоя бутон на P20!
Всичко останало е топ дизайн, ама този бутон е доста грозен!
Можеха да се постараят ,щеше да е доста красиво устройство, а така все едно гледам срещу мен пластмасаняка Samsung S5.
Цитирай

Абе гледаш и ти пластманяка... Много по удобно е да си пуснеш телефона като си е на бюрото без да го вдигаш... Не всеки път като ми светне нотификацията вдигай отключвай и гледай. Въпрос на предпочитания.
Цитирай

Така е. Аз харесвам максимално изчистено.
Цитирай

Дисплеят на G7 изглежда обещаващ от към консумация на батерия. С тези бели теми и ако се браузва много, би трябвало да се справя добре батерията.

[Изображение: LG-M-Power-Consumption.jpg]
[Изображение: LG-M-Explained.jpg]

https://www.androidauthority.com/lg-g7-t...ay-861285/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

По-добре да го отключиш с лицево отключване, пин, парола, шаблон... и да не го вдигаш от масата, заради скенера на гърба, отколкото да имаш такъв бутон отпред.
Цитирай

Мисля вече с хора, които не са ползвали такъв комбиниран бутон, повече да не споря.

Звучи ми като "не съм ял такова нещо, ама не ми харесва".

За мен по-голяма грозотия и глупост от тая, сензора да ти е на гърба, няма. Добре че Хуавей не го направиха.
Цитирай

(2018-05-05, 09:58:42)greensmoke7777 написа:  Така е. Аз харесвам максимално изчистено.
Три кръгчета камери и още едно кръгче сензор дали щеше да е максимално изчистено? Мисли се от всички страни... А така сензорът е много по-удобен за случаи които писах в предния коментар. Иначе дизайнът на G7 е подобен и ми харесва. Жалко, че самахнали стереото, а така се наблегна на аудио насоченстта му.

(2018-05-05, 10:22:29)galaxyhopper написа:  По-добре да го отключиш с лицево отключване, пин, парола, шаблон... и да не го вдигаш от масата, заради скенера на гърба, отколкото да имаш такъв бутон отпред.
Сори ама моята парола е 20 символа. Доооста шибано ще ми е всеки път да я въвеждам като е на бюрото телефона. За тва всеки път го вдигам и отключвам със сензора, за да видя кой ми пише, важно ли е, или може да зачака отговор...
Цитирай

(2018-05-05, 10:22:29)galaxyhopper написа:  По-добре да го отключиш с лицево отключване, пин, парола, шаблон... и да не го вдигаш от масата, заради скенера на гърба, отколкото да имаш такъв бутон отпред.

И аз ще си позволя да опонирам, защото специално за лицевото разпознаване трябва или да се вдигне апарата към лицето, или да се надвеси човек над апарата...


За мен лично бутона отпред е несъизмерим като удобство, но все пак е нормално пък и много хора да харесват бутон отзад.
Цитирай

(2018-05-05, 11:24:46)eksoldier написа:  За тва всеки път го вдигам и отключвам със сензора, за да видя кой ми пише, важно ли е, или може да зачака отговор...
За целта LG имат събуждане на дисплея с двойно почукване и от заключен екран спокойно можеш да видиш кой ти е писал и т.н. А вече ако искаш да отговориш трябва да го вдигнеш. Както и да е, и двата телефона са с много добър дизайн. Аз лично предпочитам отстрани да няма никакви бутони, път този отпред не ми пречи и не ме дразни. На V10 страшно ми харесва без бутони по ръбовете, а на V20 често натискам бутоните за звука без да искам. G7 с така позициониран google бутон ще е още по-зле за мен, защото точно там си държа палеца на лявата ръка. Но от друга страна и Optimus Black имаше бутон за жестове под бутоните за звука и ми беше супер удобен като го направих да действа като power бутон.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

"За целта LG имат събуждане на дисплея с двойно почукване и от заключен екран спокойно можеш да видиш кой ти е писал и т.н."
Прав си по принцип. Но когато съм настроил да не се вижда кой какво пише на заключен екран, няма как да стане.
Цитирай

Да, то и аз мога да опонирам опонирането. Изредил съм повечето методи за отключване, които не са неудобни, а се хващате за малко удобни. В крайна сметка телефонът се отключва без вдигане от масата. Проблемът беше самото вдигане. А за някой начин, който не ви е удобен, използвайте алтернативните.
И споко, имам скенер за ириси и знам какво е Smile  Имам и лицево.. 
Във всички случаи естетиката няма алтернатива, ако не смениш марката или модела. А винаги можеш да пожертваш малко неудобство като да си напишеш пин-а. 


За мен дизайна без бутони отпред е естетически по-красив както е при LG G7. Според мен това трябва да е основата за новите телефони. Като се замислим, че преди телефоните бяха с цифри отпред, клавиатура и се стигна до големи дисплеи с хоум бутон. Вероятно всичко ще е само дисплей след време както започна Mi Mix (мисля). И рамката отдолу ще изчезне и така.. Smile
Цитирай

Vivo Apex.
Цитирай

Това с белия пиксел го имаше първоначално в XPERIA P от 2012 г. , казваше се WhiteMagic.
Цитирай

Поредния тумор от LG, честито!

eksoldier
Абе гледаш и ти пластманяка... Много по удобно е да си пуснеш телефона като си е на бюрото без да го вдигаш... Не всеки път като ми светне нотификацията вдигай отключвай и гледай. Въпрос на предпочитания.

Абсолютно! Фингъра отпред е в пъти по-удобен от този отзад. Споко той грийн е малко заблуден, не забравяй че Г4 е най-добрият камерафон (и не само!) а П20 е за кофата.
Цитирай

(2018-05-10, 09:08:10)straightup написа:  Поредния тумор от LG, честито!

eksoldier
Абе гледаш и ти пластманяка... Много по удобно е да си пуснеш телефона като си е на бюрото без да го вдигаш... Не всеки път като ми светне нотификацията вдигай отключвай и гледай. Въпрос на предпочитания.

Абсолютно! Фингъра отпред е в пъти по-удобен от този отзад. Споко той грийн е малко заблуден, не забравяй че Г4 е най-добрият камерафон (и не само!) а П20 е за кофата.

Защо да е "тумор"? Отзад е съвсем на място, според мен, удобен и позволява повече дисплей. Особено с функцията двойно почукване решава проблема с "не мога да вдигна телефона в момента".
Цитирай

Това "удобство" зависи най-вече от навика, според мен - с каквото човек е свикнал, това си и търси. Аз в момента го ползвам на гърба и ми е удобно, но докато свикна ме дразнеше  Big Grin . И отпред да е - пак ще свикна, стига да не е за сметка на дисплея... Предполагам перспективите са около това, което четох, че се предвижда за Note 9 (а вероятно и за други устройства, но не съм запозната).

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Абе отпред, отзад, все се свиква. Big Grin Аз едно време виках, че няма да ползвам сензор, ама свикнах набързо с хубавото, вместо да вкарвам пароли всеки път при отключване... Та кой както му е удобно.
Цитирай

(2018-05-10, 10:10:01)fifth_root написа:  Защо да е "тумор"? Отзад е съвсем на място, според мен, удобен и позволява повече дисплей. Особено с функцията двойно почукване решава проблема с "не мога да вдигна телефона в момента".

Не визирах фингърпринта, а самия телефон.
Цитирай

Понякога осъзнавам, че има моменти, в които бих го искал отпред, но в други отзад си му е мястото. И в крайна сметка е до навик, точно заради това няма смисъл точно това да се обсъжда. Като къде да ти е бутонът за връщане - ами аз съм свикнал да ми е отдясно, но повечето хора го ползват отляво (да не казвам вече когато играя игри на компютъра дали ползвам W, S, A и D или O, L, K и ;, защото съм левичар и с лява ръка държа мишката, но бутоните пък не съм й разменил).

Отпред ще е супер само когато успеят качествено да вкарат скенера в дисплея. Това би дало повече място за камера отзад откъм размери.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)