Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 8 vs Mate 10 pro
#1

Здравейте, знам че темата не е най-подходящата, но смятам че като собственици на MATE 10 PRO, можете да ми дадете най-добър съвет. Имам NOTE 8, и един приятел ми предлага бартер за MATE 10 PRO. Оставяйки доста по-високата цена на Самсунга на страна защото го взех много на оферта макар и с малко съмнителен произход бих искал да изкажете мнения за сапоставката между двете устроиства. Според мен NOTE 8 води убедително в доста аспекти, но преди имах  P10 PLUS 6/128 и бях безкрайно доволен. Преди NOTE 8 имах много много отрицателно мнение за Самсунг (имал съм Galaxy S2, S3, S4, S5, S6, S6 EDGE, S7, S7 EDGE, S8 и още няколко по-ниски модела) защото имат необосновано голяма консумация на рам и ако направят телефон със 100гб рам потребителя ще има на разположение не повече от 2 свободни. И след около 1 година ползване телефона започва видимо да се забавя и забива а някои даже се и рестартираха сами, но NOTE е на път да промени мнението ми. 
NOTE 8:
плюсове:
* по-добър и голям дисплей
* по-добър дизайн (това е малко субективно)
* по-добра камера (макар и без LEICA почти навсякъде сочат камерата на Самсунга като по-добрата)
* възможност за безжично зареждане
* наличието и опциите на писалката
* по-бавно обезценяване и по-висока цена на вторичният пазар (това за мен е плюс защото често сменям телефоните си)
минуси:
* липса на стерео говорители
* батерията
* малко неудобният доработен от Самсунг Андроид
* по-неудобният захват заради извитият дисплей
MATE 10 PRO
плюсове:
* идва с Андроид 8
* стерео звук 
* наличието на AI (също малко субективен плюс)
* по-лесно, по-бързо и по-евтино свързване към ТВ (само с кабел и usb-c преходник)
* сравнително по-евтини аксесоари
* по-добра батерия (макар и да съм гледал ревюта в които изкарва колкото на NOTE 8) 
минуси:
тук съм малко бос защото не съм го имал лично

Сега бихте ли могли да допълните списъците с плюсове и минуси и вие?

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Аксесоари
#2

Честно да ти кажа АЗ лично бих взел Mate 10 pro-то само заради батерията и самия размер на телефона, защото разликата хич не е малка в размера. Иначе мен лично мен Touch Wizz не ми харесва по принцип, но това не би трябвало да е голям проблем, защото се сменя. Между двата АЗ лично бих избрал Mate 10 Pro-то без грам да се замисля.
П.П. Цената и на двата ще падне, просто Note-a си е малко по-скъп като начална цена, но може би наистина си прав, че ще се задържи малко повече.
#3

Като ти чета поста и гледам,че проблемите са ти по скоро в TouchWiz и това е нормално и аз не го харесвам, отвратителен е. Хубавото е,че може да си качиш къстъм ром и да си решиш всичките проблеми Smile

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...rt=voteavg

Mate 10 Pro е с EMUI което пак не е по добър вариант, аз лично бих си качил къстъм ром на Note 8 ако бях на твое място.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#4

Аз съм за хуавея - емуй ми харесва като и него може да смениш. Камерите са мн близки, батерията му е по добра в реалния живот и се зарежда супер бързо. Нота е бизнес телефон, ако няма да ползваш писалката отпада му голям + така. А и мейта както каза се свързва мн по удобно за презентаций. Лоши страни има и хуавея, но са бъгове в орео и всеки месец имаш секюрити пач и някой фикс. И се изисква малко време да му свикнеш с емуй къде какво как.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
#5

Според мен самсунга си има добри плюсове и не трябва да го сменяш.От снимките, които видях наистина през деня ноута снима по-добре.Въпреки това до колкото разбрах и Ноут8 в началото не се е справял така добре с камерата и с ъпдейте се е подобрила. Очаквам и това да стане с мейта, още повече, че в някои държави като САЩ още не е пуснат в продажба

Pixel 7 Pro Hazel 
#6

И аз съм пред този избор.Можи би ще е Самсунг понеже писалката за мен е неразделна част от телефона,щом свикнеш с нея.
#7

Visslar


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#8

А аз като от 2013 съм на тъчуиза само с lg свикнах. С другите не ми се получава много. С една дума главно lg и самсунг.
#9

И аз бях пред тази дилема и взех мейта не ми хареса как ми седи ноута в ръката и този извит екран ми беше супер не удобен

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#10

(2018-01-24, 18:26:26)Gosho223 написа:  И аз бях пред тази дилема и взех мейта не ми хареса как ми седи ноута в ръката и този извит екран ми беше супер не удобен

 А разлика в камерата откриваш ли ?
#11

На мейта камерата ми хареса повече тогава ги тествах в технополис и камерата беше с по наситени цветове и предна и задна за това и взех него, клип не съм правил не знам как се представят 2та телефона в заснемане на клип за това няма да коментирам. Винаги едж екраните са ме отвращавали супер не удобни са и телефоните седят супер не комфортно в ръката поне при мен. Моят избор го направих и не съжалявам ни най-малко.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#12

Нама смисъл да се сменяш Samsung Galaxy Note 8, освен ако не искаш малко разнообразие.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#13

Здравейте, от 3 дни съм с Mate 10 Pro. След доста чудене направих бартера. Сега малко впечатления. Навсякъде в интернет се тиражират следните неща като минус:
1. Липса на 3.5мм жак - никога не съм слушал музика на слушалки от телефона си, даже нямам и една песен запаметена така че това не ми пречи
2. FullHD дисплей вместо QuadHD - това също не е проблем за мен, макар че не мога да отрека че дисплеят на Note 8 определено е класи над този на Мate 10 Pro, но мисля, че това не се дължи на резолюцията.
3. Липсата на безжично зареждане - тук вече съм разочарован, за Самсунга си бях взел Fast Wireles Charger pad и сега трябваше да го продавам и него.
Лично на мен като притежател на P10 Plus ми липсва бутона под дисплея който бях свикнал да осъвместява функциите на 3те софтуерни бутона на дисплея. Чисто като усещане при държане в ръка определено предпочитам Mate 10 Pro. Имам къси пръсти и постоянно имах усещането че ще изпусна онази вафла Хипер Note 8.
Звука при Mate 10 Pro е в пъти по-добър от на Самсунга. Двата говорителя се справят добре, докато при Самсунга е някак заглъхнал то при Хуауея е ясен и чист и остър. Това са моите впечатления за момента. Все още тествам прехвалената батерия но такива показания като 2-3 дни са ми нереални ... при моето потребление се надявам поне 1 да ме изкарва.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
#14

Колега, честито, прецака се...
Тоз Mate 10 Pro не е никъв Pro. Ето едно ревю да се убедиш:
https://www.youtube.com/watch?v=prqoJtwoBuM

Samsung Galaxy S10+ Green
#15

Да и аз мисля, че Note 8 е по-добрият телефон. В моят случай определящо беше доплащането което ми предложиха към Mate 10 Pro. А и тази година съм сменил P10 Plus, Note 8 и сега Mate 10 Pro, съмнявам се да остана с последният много дълго.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
#16

Note 8 е просто по-добрият апарат от където и да го погледнеш.
Минуса му е единствено липсата на стерео звук.
Бързина - да да, Ноута е страшно бърз.
Добра батерия.
Прекрасен екран.
Стилус- единственият смартфон със стилус.
Безброй опции в менюто.

Има такъв в семейството и се доближава доста с Айфон Х като бързина.

*** не мисля, че си се прецакал, искал си нещо различно, но знай, че Ноута си е Ноут.
Този апарат лаг няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#17

Имал съм доста Самсунги (S2, S3, S4, S5, S6, S7, S7 edge, S8) Всички апарати на тази марка започват да лагват след около година използване.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
#18

(2018-02-20, 15:14:27)ИванМатин написа:  Колега, честито,  прецака се...
Тоз Mate 10 Pro не е никъв Pro. Ето едно ревю да се убедиш:
https://www.youtube.com/watch?v=prqoJtwoBuM

И какво точно трябва да ни убеди това ревю?
#19

Споко,колегата е имал и ноута,след време ще каже доволен ли е.

Pixel 7 Pro Hazel 
#20

(2018-02-20, 15:14:27)ИванМатин написа:  Колега, честито,  прецака се...
Тоз Mate 10 Pro не е никъв Pro. Ето едно ревю да се убедиш:
https://www.youtube.com/watch?v=prqoJtwoBuM
И в какво се е прецакал ? Единственото което не му харесват хората на телефона е EMUI . С някоя Stock Android темичка и повечето неща се оправят . Важното е телефона да му харесва . Дайте му време на човека да го използва и ще си даде финалните впечатления . Няма спор и двата са добри телефони . Лично за мене Мейта като , че ли се чувства по-добре в ръката . Държах го в Пловдив когато го представяха а после се заиграх и с Ноута в Технополис . Някак си Ноута го чуствах като стъклена тухла (знам , че Мейта е стъклен , но самото чувство е по-различно) . При всеки е различно .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#21

Честито на автора на темата за новия телефон! Добър избор - със здраве да си го ползваш! Дълга и безаварийна служба.
Останалите спамаджии: Затварям темата, докато не сме стигнали до наказания. Като сте имали какво да кажете, да се бяхте изказали преди да купи човека, а не сега оби1айните глупости, че се е набутал.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)