Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно неработещ Iphone
#1

Здравейте колеги, Та така случая е такъв бях решил да взема един Iphone 5s, за да разгледам платформата и го взех от един, който уж продава работещи телефони обаче след 1 седмица се прецака дънната платка и въпросът ми е има ли смисъл да сменям дъното или телефона е директно за боклука?
И друг съвет, ако решите да взимате iPhone втора ръка недейте го правете.
Цитирай
Аксесоари
#2

Дънната платка не е толкова трудно да се смени. Може да си вземеш на тънко някой 5s с пръснат дисплей и кофти корпус и само да използваш дънната му платка. Брат ми има 5s и ежедневно се занимава с тези работи. Първо искаше да си го направи Space Gray и си купи заключен към iCloud в перфектно състояние и си прехвърли дънната платка в него и заспа. После си пръсна дисплея и използва стария си. После след много изтървания му се прецака дънната платка и си купи изпотрушен за да му използва дънната платка. После батерията му се прецака и пак намери на тънко заключен към iCloud и му взема батерията и си има в резерва дисплей. Той просто е фен на 5s и не желае да го сменя и си прави ремонтите сам. Оферти в нета има много за всякакви според това което ще ти трябва.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

Много ти благодаря за отговора. Ще видя някоя евтина работеща платка втора ръка и ще пробвам да я сменя.
Цитирай
#4

Ако не знаеш какво правиш, не се мъчи да я сменяш сам. То не е ей така. Само по клипчета не става, иска се разбирания и умения.
Ако разбираш и си наясно (а май не си) - давай.

Втора употреба iPhone и аз избягвам, също Galaxy-та. Това са двете неща, на които съм забелязал, че почти никога не са им сполучливи батериите на втора употреба, зареждани са с не знам си какво, особено iPhone-ите, на които много хора им нямат оригиналните зарядни и не знам с какво са ги зареждали, имал съм 4S-ка дето умираше на 23%, а лесно ги и достигаше. Иначе беше хубав телефон.
После я продадох и си вземах нов, бял 4S. От чисто новия телефон по-добро няма. На втората употреба не знаеш кой какво е правил и как го експлоатирал.

Белия 4S го продадох и тогава после не съм си вземал iPhone. Има си достойнствата, но елементарности липсват и това дразни, поне така беше с iOS8. Сега не знам дали може да записва контакти на SIM, но тогава не можеше.
За да си копирам записаните в телефона контакти (то там ги пише, не те пита къде и няма опция) трябваше jail, cydia, да добавя нужното repository и да сваля Sim Manager , за да си копирам контактите.
Цял jail за едни контакти, няма такава изродщина. И тоя iTunes е чист психически тормоз.

Та така. После си вземах XPERIA Z и литнах. Вярно, че на слънце нищо не се виждаше дори на 100% яркост, но всичко друго беше на ниво, и най-важното - не ти трябваше iTunes за една тъпа песен, за един рингтон , изобщо цялата хамалогия липсва - отваряш chrome, теглиш си избраната мр3-ка и става рингтон.
С iPhone тая простоватост - никога. А, на Z-ката така и не подкарах светкавицата като фенерче, не съм сменял ROM-ове, но със стоковия не успях да я накарам да светне за фенер. Като ми трябваше, пусках запис на клип със светкавица, и после ги триех. Ха-ха.
Цитирай
#5

(2018-01-29, 21:46:03)alisali1234 написа:   Сега не знам дали може да записва контакти на SIM, но тогава не можеше.
За да си копирам записаните в телефона контакти (то там ги пише, не те пита къде и няма опция) трябваше jail, cydia, да добавя нужното repository и да сваля Sim Manager , за да си копирам контактите.
Цял jail за едни контакти, няма такава изродщина. И тоя iTunes е чист психически тормоз.

Та така. После си вземах XPERIA Z и литнах. Вярно, че на слънце нищо не се виждаше дори на 100% яркост, но всичко друго беше на ниво, и най-важното - не ти трябваше iTunes за една тъпа песен, за един рингтон , изобщо цялата хамалогия липсва - отваряш chrome, теглиш си избраната мр3-ка и става рингтон.

То и сега е същото.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

(2018-01-29, 21:46:03)alisali1234 написа:   
За да си копирам записаните в телефона контакти (то там ги пише, не те пита къде и няма опция) трябваше jail, cydia, да добавя нужното repository и да сваля Sim Manager , за да си копирам контактите.
Цял jail за едни контакти, няма такава изродщина. И тоя iTunes е чист психически тормоз. 

Сега само цъкаш на синхронизация с iCloud и като в гугъл акаунта можеш да ги експортираш или да импортираш нови колкото си искаш.
Цитирай
#7

(2018-01-29, 21:46:03)alisali1234 написа:  Ако не знаеш какво правиш, не се мъчи да я сменяш сам. То не е ей така. Само по клипчета не става, иска се разбирания и умения.
Ако разбираш и си наясно (а май не си) - давай.

Имам 2 ремонтирани айфона само по клипчета и още си работят, това да не е ядрена физика. Просто се иска търпение и внимание.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Единственото нещо за което трябва да се внимава са винтчетата. Вътре са няколко вида микроскопични и всяко си има място вътре. Трябва да се внимава всяко от където е развито да се върне на мястото му. Това е.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#9

Дънната платка на 5S е много чуплива и като си вземеш втора употреба, спира да ти работи сим картата.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#10

Имаш предвид touch ID?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#11

Само дънна платка е глупаво да се купи. Не се знае дали не е заключена към iCloud (сиреч свалена от краден телефон например ). Сваля се от работещ телефон и така се монтира. Няма какво да се счупи ако се внимава.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#12

Здравейте колеги след дълги спорове с продавача, които ми продаде телефона ми даде друг напълно работещ и ако има човек които търси работеща платка за Iphone 5s или нещо друго мога да го дам на разумна цена само да ми пише на лични. Предлагам го на разумна цена защото ми бяха казали доста висока цена за дънна платка която не съответства с цената на телефона, затова някой, ако изпадне в моето положение ще го дам на символична цена.Пожелавам на никого да не му се налага да търси платка за Iphone, защото цените са главозамаиващи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)