Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oreo за X и X Compact (34.4.A.0.364)
#26

Това за кеша на приложенията го знам, въпросът ми беше за общия кеш. Получих отговор, благодаря. И ще връщам седмицата май... освен ако не го коригират с някой ъпдейт. Та ще дам известно време на Орео-то.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
Аксесоари
#27

Другият вариант е с приложение за тази цел.
Цитирай
#28

Поради какви цели си триете кеша на цялото устройство?
Цитирай
#29

Трия го, защото е отпадък, който заема не малко място. Стигал съм до натрупани гигабайт и половина. По същата причина си трия и темп папките на Windows. Не, че нямам достатъчно памет, но ме дразни, че е там и не ми е нужен. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#30

faceless_man, по конкретно приложение да имаш в предвид? В маркета чистачки много, но повечето за нищо не стават.Ползвам SD Maid, но няма функция да чисти целия кеш на телефона.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#31

AMC Security, Clean Master, CCleaner.
Цитирай
#32

Абе какво стана с тоя ъпдейт? При мен още го няма?!?
Цитирай
#33

Днес ми дойде ъпдейта за март, но като цяло ми изглежда много неизпипан никакви подобрения дразнещи недоглеждания първия софт на сони който ме дразни.. Ако можех се връщам на 7 дет беше перфектен... Най - големия ми проблем са скрийншотите не мога да скрийншотвам разни работи коити преди можех дава ми няква грешка ако може някок да помогне... Дори веднъж ми се рестартира телефона в опита да скрийншотна... Оше нямам мнение за мартенския софт беше 300мб така че дано има фикс за всичко

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#34

(2018-03-11, 19:53:44)xn3k написа:  Причините са много и най-вече стилистични. Имам чувството, че РОМ-а е събиран от кол и въже. Или софт дизайнерите на Sony са ослепели, или версията за Х е направена за отбиване на номера - колкото да се каже, че са пуснали Орео за Х.  Bu 

Ето какво имах предвид с последния си пост - абсолютна шарения и никаква мисъл в графичния дизайн. Черни ленти, бели ленти, сини ленти, различни цветове на бутон "Нов" (зелен, син, червен, оранжев и т.н.), бели статус икони, черни статус икони... пълна скръб. Няма даже две приложения, които да са в един стил. Май никой графичен дизайнер не е погледнал какво е сътворил с този РОМ. Гледах доста ревюта на XZ2 в YouTube и при него не е така. Лентите горе и долу на всички приложения са бели, а иконите в тях черни... даже и в настройките. Това на снимките по-долу е абсолютно БЕЗстилие и пълна липса на хомогенност в графичната концепция на софтуера. Прилича на ученическа творба.  Bu   

И това е съвсем малка част от недомислиците. Трябва да направя скрийншот на 90% от софтуера, за да покажа всичко, а не ми се занимава.  Bu


Прикачени файлове
.png Screenshot_20180321-225150.png Размер: 28.88 KB  Сваляния: 33
.png Screenshot_20180321-225200.png Размер: 21.21 KB  Сваляния: 29
.png Screenshot_20180321-225214.png Размер: 18.77 KB  Сваляния: 29
.png Screenshot_20180321-225225.png Размер: 45.65 KB  Сваляния: 34

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#35

@xn3k Първо мислех, че не е чак толкова зле, и че преувеличаваш, ама то наистина е зле, не очаквах от SONY така да се изложат.
Иначе ще взимаш ли новото SONY Xperia XZ2, или не мислиш скоро. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Не мислех да го вземам, защото не ми харесва външния вид (заоблен, стъклен и с малки рамки), но като гледам ще съм принуден. Възнамерявах да си ползвам Х-а поне още година, защото за него Орео ще бъде последната версия на Андроид, която ще получи, но след като видях това, което са сътворили не мисля, че ще мога да гледам тази шарена безвкусица още дълго.  Grater
Дилемата е: грозен външен дизайн (XZ2) или грозен интерфейс (X)!  Bu

пп. А може да си взема един XZ1 - вече е на много добра цена!? Поне дизайна ми допада.  Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

Всичко си дойде на мястото след като обнових всички приложения, които ме дразнеха визуално с версиите им от XZ2.  Lol

Ето това вече е стилно.  Lol  Навигационните бутони и статус иконите са черни на бял фон.  Cool  Остана само приложението за съобщения, но в телефона е най-новата версия, а Sony са спрели разработката му и ползват гугълското.  Grater

Какво им пречеше да сложат тези версии в РОМ-а, а трябваше да ги екстрактвам от фърмуера на XZ2?  Bu


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#38

Всъщност не бих се учудуил това да им е бъдеща реализация и причината за следваща актуализация с определение "подобрен интерфейс /improved interface..."

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#39

(2018-03-23, 22:53:20)xn3k написа:  Всичко си дойде на мястото след като обнових всички приложения, които ме дразнеха визуално с версиите им от XZ2.  Lol

Ето това вече е стилно.  Lol  Навигационните бутони и статус иконите са черни на бял фон.  Cool  Остана само приложението за съобщения, но в телефона е най-новата версия, а Sony са спрели разработката му и ползват гугълското.  Grater

Какво им пречеше да сложат тези версии в РОМ-а, а трябваше да ги екстрактвам от фърмуера на XZ2?  Bu

Можеш ли да пратиш и да обясниш как и ние да си ги инсталираме и ще стане ли на х компакт

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#40

@Monipeev
Съмнява ме. Това ще е последната сериозна актуализация на Х и Х Compact. Все пак 2 годишната поддръжка изтича след месец-два. Отсега нататък двата телефона ще получават само секюрити пачове.

@LiveLoveASAP
Заповядай! Smile

https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

Това са приложенията, които могат да се обновят. Камерата, настройките и няколко други не могат, защото са системни приложения и не се позволява ъпдейта им без руут.
Инсталират се като обикновени приложения. Слагаш ги в телефона/картата и стартираш инсталацията. Ще получиш запитване дали искаш да актуализираш съществуващите и казваш "Да". Това е. Smile

пп. Новия дайлър е ужасно красив.  Heart


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#41

Супер, благодаря.

Ще трябва свикване с новия интерфейс при звънене, доста е стресиращо, че няма индикация как да отхвърлиш обаждането.

Имаш ли представа дали ще работят тези apk-та на Z2 с Android 6.0.1? Или ако няма да работят, директно ще ми дадеш грешка при инсталирането?
Цитирай
#42

Има индикация за отхвърляне на обаждането, но не е излязла на скрийншота, защото се редува с тази за приемане. Най-общо казано - при плъзгане на белия бутон нагоре приемаш, а надолу отхвърляш. Smile

Не знам дали ще работят на 6.0.1 - трябва да се пробва. Ако дават грешка при опит за инсталация просто спираш. Ако дадат грешка при отваряне на приложението (приемам, че е успяло да се инсталира) - просто деинсталираш актуализацията. Снощи без време трябваше да си преинсталирам телефона, защото се опитах да обновя настройките с тези на XZ2. Е, стана, но след като се опитах да ги отворя се чупеха и излизаше съобщение "Приложението настройки спря многократно" и единствената опция беше "затвори приложението". Тъпото беше, че нямаше вариант да деинсталирам актуализацията, защото не можех да стигна до там.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#43

И на мен ми се струва, че омазах нещо с инсталацията на някое от тези apk-та, като рестартирах телефона ми излезе, че някакво приложение, не може да се стартира, мисля че Theme Effects беше, но не го намирам за деинсталиране.

EDIT:

com.sonymobile.runtimeskinning.common.SkinCoreApplication

това ми се чупи при стартиране на телефона. Не знам какво е обаче и как да го оправя.
Цитирай
#44

Същото ми се случи и на мен

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#45

Да, и при мен става така. Просто му върнете оригиналната версия като деинсталирате актуализацията. Това става от настройки->приложения. Намирате го и горе вдясно от 3-те точки премахвате новото.

И трите свързани с темите не работят добре затова ги деинсталирах и премахнах от облака.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#46

Май и software updater-а се е прецакал. : )

От 5 часа е пуснат ъпдейта за март месец и не ми излиза в телефона. Февруарския излезе на минутата за ъпдейт. Ще изчакам още някой и друг час и repair.
Цитирай
#47

Аз нямам проблем с него. Мен най-вече ме радват контактите и Phone приложението. Работят безупречно. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#48

Ооп, показа се, 250 MB (Customized UK - 34.4.A.2.32)

Ще спестя repair-а. : ) Има ли вариант вече за бекъп на приложения, обаждания, съобщения и настройки по приложения и система?
Цитирай
#49

За това ли става въпрос? Не го ли е имало винаги?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#50

Не съм го ползвал до сега, бях пускал от Xperia Companion и видях, че е доста орязан бекъпа, не архивира данните на приложенията.

Значи този метод през телефона архивира всичко?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)