Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Кой телефон да избера?
#1

Здравейте! Обмислям покупка на двусимов модел телефон и съм се спрял на следните:
1. Samsung galaxy J7 2017
2. Samsung galaxy J5 2017 
3. Nokia 6 
4. Sony Xperia XA1 

Моля за съвети !
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо на Xiaomi.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Ако искаш добра батерия - J7, ако искаш последна версия на андроид и своевременни ъпдейти - нокия 6. Другите не бих си ги взел.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Ако не бързаш с покупката, бих ти предложил да изчакаш да се разбере кога ще пристигне при нас нокия 6 2018, нокия 7/ плюс, мото g6 излиза също. Като цяло се появяват много по-добри предложения.
Цитирай
#5

Телефон до 150 лева ? Благодаря предварително
Цитирай
#6

+1 Samsung Galaxy J7 2017.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Изчакай да пристигне Нокиа 6 2018 при нас . Гледах ревю и изглежда доста добре . Особено на външен вид е уникален !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#8

(2018-02-07, 14:06:07)dada_ написа:  Ако искаш добра батерия - J7, ако искаш последна версия на андроид и своевременни ъпдейти - нокия 6. Другите не бих си ги взел.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Колега искам да работи гладко поне 1 година, без лагове и тн. И естествено батерията да държи достатъчно добре , защото ще се полсва интензивно. Без игри и всякакви др глупости ,но имейли , уатсъп , вайбър и разговори много.
Цитирай
#9

Изчакай нокиа 6 2018 и взимай нея. Иначе и двата ще работят година 100% и повече даже. Все пак самсунга е по-добър, но ако нокията е 2018 съм за нея. На самсунга батерията ще те кара два дена сигурно. Но за мен чистия андроид си е много голям плюс. Лично аз бих взел нокията дори и да не е 2018. Иначе за изброените неща та и за много други ще вършат идеална работа.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#10

Добре де тази Нокиа кога излиза ,а й тя няма ли да е много по-скъпа от другите споменати телефони ? Днес ги разгледах иначе и двата в техното и ми се сърува ,че J7 върви по гладко. Другото което е ,не разбирам това този андроид като е чист ,кое му е по-хубавото ? Също така вярно ли е ,че Нокиата нямала добро покритие и лесно се драскала ?
Цитирай
#11

По-хубавото му е, че върви по-гладко, и няма излишни приложения, а и по принцип като чуеш за чист Android, се сещаш, че ще имаш и бързи ъпдейти. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2018-02-07, 18:25:18)bog_dan написа:  Колега искам да работи гладко поне 1 година, без лагове и тн.

Значи бягай далеч от Самсунг.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#13

Те не, че SONY Xperia XA1 и Nokia 6 няма да са така, след 1 година, както и Xiaomi Mi A1, ама да кажем нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

От изброените горе, само Нокиа 6 си заслужава вниманието! Сонито не е лошо, но батерията е от жалка, по-жалка...
Цитирай
#15

Еми значи освен да взимам Нокиа 6 и да се приключва. Защо сте толкова скептични отностно този Самсунг, на мен ми изглеждаше повече от приличен за парите си като бях в магазина. Някой използвал ли е тази Нокиа, какви са му впечатленията ? Питам ,защото все пак те сега се завърнаха на пазара и не знам дали може да се очаква от първите им телефони да са окей Smile
Цитирай
#16

Имай на предвид, че тука препоръките които получаваш са само въз основа на прочетено от някъде, защото е чуто и т.н.  Силно ме съмнява някой да ги ползват. 

Аз съм за Самсунг:
Първо Samsung experience няма нищо общо с touchwiz. 
Второ имаш Amoled display full HD. 
Трето мисля, че процесорът на Самсумг е най-добър.
Имаш always on.
Добра батерия.
Добра сглобка. 
Чистия андроид е субелтивно нещо. На мен никога не ми е допадал.

Черния изглежда красив Wink
Цитирай
#17

еми те първите им не са ли 2,3,4,5
6 определено не е сред първите им

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#18

(2018-02-08, 21:09:49)galaxyhopper написа:  Имай на предвид, че тука препоръките които получаваш са само въз основа на прочетено от някъде, защото е чуто и т.н.  Силно ме съмнява някой да ги ползват. 

Аз съм за Самсунг:
Първо Samsung experience няма нищо общо с touchwiz. 
Второ имаш Amoled display full HD. 
Трето мисля, че процесорът на Самсумг е най-добър.
Имаш always on.
Добра батерия.
Добра сглобка. 
Чистия андроид е субелтивно нещо. На мен никога не ми е допадал.

Черния изглежда красив Wink
J5, J7 и Нокия 6 съм ги разцъквал достатъчно много. Не съм чел някъде нещо. На хартия нокията отстъпва на J7, но реално аз този телефон не го видях да лагва някъде. Все пак хардуерно J7 е по-добър, но не и от нокиа 6 2018.

П.П.
Нокиа 6 2018 я дават да е на същата цена като миналогодишния модел.


Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#19

(2018-02-08, 22:17:58)nehranimaiko написа:  еми те първите им не са ли 2,3,4,5
6 определено не е сред първите им

Nokia 6 е първия.
_________________________

Автора, нормално е вече да си объркан - повечето мнения са на база, това което на тях им харесва. 
Ако питаш, русата или черната да взема - един ще ти каже, взимай русата има хубави ц'иц'и, а другия ще предлага черната заради задника и.
Отиди в магазина и си вземи, това което ти харесва на теб.

Идеята  да изчакаш малко е, че сега излизат новите модели, и ще си с актуален телефон.
Цитирай
#20

8/10 човека ще изберат сток андроид пред тъчлуиза . Каквото и да говорим самсунгите винаги започват да лагват като започнеш да ги пълниш с много приложения . При сток андроида изобщо не е така . Имал съм ЛГ Г2 на който сложих стоков андроид ром и направо летеше . Беше си запълнен с поне 200 приложения , поне 300 песни и 200 картинки и летеше направо през всичко . Да не говорим , че ъпдейтите при стоковият андроид са много по-бързи отколкото при самсунгите . Новата нокиа 6 2018 е с 4 гб рам , 5.5 full hd дисплей , 3000mah батерия , сглобката е доста добра и е красив на външен вид . Ще е някъде около 440-460 лева при нас . Ако искаш изчакай да излезне и хуавей хонор 9 лите който също е добра алтернатива ако нямаш против EMUI ама и там работата с ъпдейтите е горе-долу същата като при самсунгите .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#21

Ако ще чака новата Нокиа (не е написал, че търси 2018), може и j7 2018 да изчака (ако има). Но цената и за двата апарата няма да е същата.. така че, аз не знам дали бих чакал да излезе нещо по-скъпо за да го взема, след като има по-евтино и си ми харесва. Ако не ме бяха грабнали от 2017 апаратите, сигурно щях да изчакам..
Ако ще си купуваш пак телефон след 2 години, взимай каквото ти харесва. Така или иначе ще го смениш пък и ти ще го ползваш, не ние Smile
Цитирай
#22

А кога излиза въпросния Нокиа 6 ,защото имам може да се каже спешна нужда от нов апарат?
Цитирай
#23

Тя вече е на пазара, но я няма още в България, или поне в големите вериги и операторите.
Цитирай
#24

Global Version на Nokia 6 2018 ще се пусне след MWC, демек около 1 март.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#25

Според мен J7 2017, но ще ти кажа само едно игрите не вървят много добре ако ще го ползваш за това.На CSR racing 2 на J7 лагваше на iPhone 5S вървеше гладко.!Но може да се приживее не лагва чак толкова много, но бих предпочел Galaxy S6 edge.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)