Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой Samsung да избера?
#1

Здравейте,предстой ми покупка на нов телефон,до последно мислех да е S8+ или Note 8 ,но в последно време чета за много дефекти на тези модели,
и не мога да реша дали да взема нещо от тези двата или някой S7 edge или А8 ?
Помагайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

че то S7 Edge е по дефектен и от S8+ и от Note 8?
Къде четеш,че имат дефекти,че нещо не ми е стана ясно?
Телефоните са добри като цяло, няма смисъл да се взима S7 Edge все пак скоро излиза S9..
A8 си е баш среден клас телефон.. Вземи си S8+ или Note 8, което повече ти допада, най добрия вариант ти е щом си се спрял/a на Samsung

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Като го вземеш с 2 години гаранция какво значение има дали ще даде дефект?Всяка стока може да даде дефект,произвеждат се милиони бройки все пак.Ако имаш парите то най-добре се насочи към Note 8.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

S8+
Note 8 е със слабичка батерия, но ако си в офис и имаш зарядно- няма по-добър телефон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Изчакай S9 ,ще излезне всеки момент според мен, иначе ако не ти е прекалено голям Note 8, iphone 8+ или iphone X.
Цитирай
#6

Чакам за S9 но той сигурно ще е още по-скъп и от Ноута Smile
Цитирай
#7

Нот 8 няма никакви масови дефекти. Виж в секцията на модела, че отсъстват темите заради дефект в телефона. Същото се потвърждава и в чуждите форуми. В крайна сметка каквато и техника да вземеш не можеш да си застрахован от появата на дефект. Важното е, да няма масов проблем с даден хардуерен дефект.
Цитирай
#8

(2018-02-09, 15:06:21)elena88 написа:  Чакам за S9 но той сигурно ще е още по-скъп и от Ноута Smile

Чак по-скъп от Note 8, няма как да е! Все пак е S серия.
Предполагаема цена... около 1500-1600 лв. за S9, и около 1700-1800 за S9+
Докато, Note 8 и сега си е около 1900-2000 лв.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#9

(2018-02-09, 11:20:06)elena88 написа:  Здравейте,предстой ми покупка на нов телефон,до последно мислех да е S8+ или Note 8 ,но в последно време чета за много дефекти на тези модели,

Това за дефектите откъде го измисли.
Цитирай
#10

(2018-02-09, 16:05:11)anatol06 написа:  Това за дефектите откъде го измисли.

Четох в гугъл за дефекти на батерията,имам познат се опака от дефект на екрана.
Ще изчакам може би и S9+ да видя колко голям и каква разлика ще има с S8+ ,макар доста да клоня към Ноута заради писалката,щр преподписвам и цената на него ми е към момента 1500лв
Цитирай
#11

Да.. с преподписване, цената е добра!
Моя съвет е, да вземеш Ноут 8!
Все пак е Топ флагман, на 3 месеца модел.
Каквото и да е.. S9+ няма да надмине Ноут 8, може би малко да се доближи, но не вярвам!
А и от това което видяхме... (виж темата за S9 в Новини) кажи сбогом, на infinity дисплея!!!
[Изображение: 9254154i.jpg]
Ако това ти харесва....сапунерка!
На мен, повече ми харесва дизайна на Note 8...
[Изображение: DGGdRMDWAAEIEBP.jpg]

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#12

Защо си не продължиш мненията в темата, която прави наскоро. Big Grin
И каква е тая глупост с тия дефекти, къде ги видя, много ясно, че по-новото е по-добро, какъв е смисъла да вземеш телефон на 2 години, вместо на 1. Big Grin
+1 Samsung Galaxy Note 8, ако ти трябва писалката, иначе Samsung Galaxy S8+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Глас за Note 8 от към екстри, софтуер, камера е по добър от S8, но на ме лично ми е по грозен... Пък за С9 да не говорим
За Note и аз четох някакви глупости как екрана сам се пукал нямам си и на идея обаче. Ако говориш за това, или за това с червените дисплей, нормално е за AMOLED . Там е мазало - червено, зелено, синьо все ще бие на нещо. При мен е жълто бяло на S8+. Аз имам някой друг софтуерен проблем, надявам се, но като цяло съм доволен.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2018-02-09, 20:08:39)hazART написа:  +1 Samsung Galaxy Note 8, ако ти трябва писалката.....
@hazART Note 8 е много, ама много повече от една писалка... сравняваики го със S8/S8+...
Но... убеден съм, че и без да ти ги изброявам... за да не губя време... ти чудесно знаеш това !!!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#15

(2018-02-12, 23:15:28)Naidenoff написа:  много, ама много повече от една писалка... сравняваики го със S8/S8+...


Много,ама много голяма разлика.Дай малко инфо,сподели с какво ама много ама много много повече от една писалка е Ноута?Ти все едно сравни S5 със Note 8..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

Ще ти отговоря с цел, да помогнеме на автора да стигне до решение, а не да превръщаме темата в поредния спам!

Да започнеме с хардуерните промени!
RAM, Камера, Дисплей, Подсветка и така „дразнещата“ писалка.
Всеки ще признае, че разликата е усезаема... и то доста!
Но аз все си мисля че:
6 е по-добре от 4, двойната камера е по-добра от еденичната, 1200 нита е почти двойно от 600 нита... и тн.
Но ако за теб, разлика няма.. C'Est la Vie!

За софтуерните промени!
Мисля че няма нужда да говорим, всеки знае какво предоставя всеки един Note!
Така... мисля че бях изчерпателен!
Несериозно е да се сравнява S серията с Note серията, независимо дали се сравняват... S5, 6, 7 и 8 със Note 3, 4 и 8.
Просто двата апарата са базирани в различни потребителски таргети.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#17

Никъде не казах,че не е по-добър но пък чак толкова огромна разлика да има..хайде сега.Хората купуващи Ноут го вземат основно заради писалката,която не е никак малка екстра.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

Еее... аз ти избройх 4 огромни разлики.. само в хардуера, за софтуера... даже няма да ги изброявам, че ще препълниме темата!
Ти пак си знаеш твоето... писалката, та писалката!
Спирам... че някой модератор ще ни “дърпа„ ушите.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#19

Корекция 1000 срещу 1200 нита в полза на Note 8
Тая зуумваща камера колко често я ползваш за сметка на батерията? Тук идва огромната разлика с S8 plus, защото батерията я ползваш всеки ден и може дори да ти струва последно важно обаждане.
Аз също бях пред дилема между двата модела. Вече съм се ориентирал към S8 plus. Като видяхSOT 3 часа и нещо просто ми стана лошо от ноут 8..
Цитирай
#20

Че те самсунг като цяло кога са се хвалили с много СОТ? , да не говорим,че тоя TouchWiz ли е Samsung Experience ли е вече не знам е толкова тежък и с толкова bloatware, че думи нямам. Аз ако си купя пак такова нещо след S7 Edge-а с който изкарах 2 месеца точно, къстъм рома ще е моментален в деня на купуването на тая машинка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#21

А, има модели. Ти ги знаеш, няма да ти ги пиша Wink
А к'во ще правиш си е лично твое терзание.. Все едно мен да ме питаш какво ще правя, ако си купя OnePlus. Никой не го грее..
Цитирай
#22

Зуумващата камера се използва при Live Focus най-често, а когато снимаш човек почти само този режим се използва заради мазалото на фона. Просто снимките изглеждат много по-добре снимани с Live Focus, а с една камера няма как да стане ( изключвам Pixel 2 и 2XL ) защото не са в листата на колегата. Нота на този етап е все още най-добрия андроид телефон който може да се купи на пазара ( не най-евтиния ). Както каза колегата @Naidenoff, не е само писалката разликата между нота и S8+, НО дори да се хванем само за нея, тя сама по себе си предава много по-добър UX от колкото без нея. Дисплея е най-добрия на пазара, камерата може да провери тук как снима и така на татък... По-добре е да имаш функции които може да не използваш от колкото да нямаш такива които да ти трябват Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#23

Всъщност и при S8, S8+, S7 edge (нали авторът на темата иска мнения за тях) можете да фокусирате човек и да има боке ефект около него. Е.. при S7 edge е малко по-неефиктивна функцията. Последната се казва selective focus и си действа като портретен режим, само замъгляването не може да се регулира.

Не оспорвам цялостно качествата на ноута, не ме разбирайте погрешно.  Даже с тия 6гб рам има преимущество за бъдеще. Само батерията да беше по-голяма..
Конкуренцията сложи в 6 инчов телефон 4000 mah..
Цитирай
#24

То и Samsung сложиха по-голяма батерия при Note 7.... ама Ал Кайда изкупиха всички бройки, за какво ли са и? Big Grin Retas
Сега.... старата българска поговорка : “Парен, каша духа„

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#25

Благодаря на всички за мненията,да наистина конкуренцията има батерия 4000,но само това ли е по-добро? спрямо камери,процесори и т.н. ? Толкова ли пък бързо пада бетерията на Ноута ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)