Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой Samsung да избера?
#26

Ако няма изтезавания като някакви тежки 3Д игри през деня ще те изкара спокойно. В по-нормалните ми дни се прибирам вечерта в къщи с 20%-25% батерия. Но и батерията никога не ме вълнувала защото имам преносима батерия постоянно с мен, имам 2 зариадни в къщи и едно в колата. Винаги имам достъп до ток така че си го използвам както си искам. Понякога пък ми е по цял ден в ръцете и 2 пъти ми се е налагало да го зареждам. Но както казах, в нормални дни накрая на деня винаги се прибирам със зариад в телефона.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#27

@elena88 остави какво говорят другите.. половината говорят наизуст, а другите... от това което прочели в нета.
С моя телефон изкарвам цял ден, при доста интензивно натоварване.. мейли, документи, социални мрежи и разбира се разговори.
Както каза колегата @CuBG и аз се прибирам със заряд в телефона около 20%-25%.
И това при пълна яркост на дисплея, включени: локация, 4G, блутут и синхронизация.
През уйкендите, даже изкарва и по 2 дни, тогава го използвам само за телефония.. другите неща си ги върша през лаптопа.
Имах и S8+ и не намирам никаква разлика в живота на батерията спрямо Note 8, а ежедневното ми потребление не се е променило!
Да не мислиш.. че 200 mAh в повече в полза на S8+ променя нещо? Най-много още 10-15 минути живот.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#28

То при толкова екстри, нормално е да не държи толкова, пък и Samsung не искаха да рискуват, а и би трябвало да изкара 1 ден поне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

(2018-02-14, 21:10:12)galaxyhopper написа:  Не оспорвам цялостно качествата на ноута, не ме разбирайте погрешно.  Даже с тия 6гб рам има преимущество за бъдеще. Само батерията да беше по-голяма..
Конкуренцията сложи в 6 инчов телефон 4000 mah..
Хайде сега, за 10 мин. повече SoT няма нужда да се лишаваме от 2 GB RAM , които са 100 пъти по-важни https://www.phonearena.com/news/Phones-w...8_id102507
Ток има на всякъде, външни батерии и зарядни има колкото искаш, но 2 GB RAM и още една камера няма как да добавиш на S8 Plus. Рядко харесвам телефони с извит екран, но Note 8 ми харесва като дизайн.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

По-правилната поговорка " Моето е най-хубаво" . Като човек ,който е ползвал и двата телефона разликата между тях е минимална....тези 6гб рам е дискутирано 1000 пъти ,че освен да държат отворени 5-6 приложение повече ,за друго няма файда... И в този момент да се купува Notе или S8+ е малко безсмислено при положение ,че S9+ ще ги нагреди и двата . И като пари ще е колкото Ноута .
Цитирай
#31

какво е различното при s9 ,освен дисплея и двойната камера ? Не знам кога точно излиза на Бг пазар,но ще ичакам да го видя,пък може и цената на Ноута да падне след като излезе S9
Цитирай
#32

Спрямо S8/S8+ нищо, освен двойната камера с променлива бленда.. и то само за S9+.
Двоини вградени AKG стереоговорители.
S9/S9+ ще е с новия Exynos 9810/Snapdragon 845 процесор
Само това!
Цената ще е близка до тази на Note 8, но няма да я надвиши.
Предполагаема цена... около 1500-1600 лв. за S9, и около 1700-1800 за S9+
Ако съдиме по S8/S8+ който също презентираха февруари 2017... S9/S9+ се очаква в България... средата на април.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#33

S9 и S9+ ще се продават още от средата на март не ти е точна информацията. И за първи път ексиноса има толкова голямо предимство пред дракона ( ексиноса ще бъде за нас) . Колега изчакай излизането на S9 има по-малко от 10 дни до представянето . И със сигурност цената на Ноута ще падне и ще бъде по изгоден за покупка .
Цитирай
#34

Вече официално S9 е представен,цената на + е колкото на Ноута,ще е един от тях,но кой ... ? Smile
Очарована съм от камерата на 9ката,и тези емоджита...Браво нещо ново и различно
Цитирай
#35

Част от многото инфо на руснаците, мислех да го пусна миналата седмица, но изчаках някой да подхване темата за девятката Tongue

https://hi-tech.mail.ru/news/galaxy-s9-mwc2018/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#36

(2018-02-26, 19:32:50)pepy1 написа:  Част от многото инфо на руснаците, мислех да го пусна миналата седмица, но изчаках някой да подхване темата за девятката Tongue

https://hi-tech.mail.ru/news/galaxy-s9-mwc2018/

Да,към срядата на март ще се предлага и у нас.
Днес в Мтел /сайта/ като върна стар телефон Ace 4 написах,и ми правят 200лв отстъпка от стандартната цена в брой,става въпрос за 9+,учудвам се че е толквова,надолу цената.
Цитирай
#37

Честно казано тази надпревара за мощност няма смисъл, ама никакъв. Китайците бълват телефони с 6 и 8 Рам и с процесори дето камион могат да дърпат и тва за 250-300 долара. И тия нитове...кога ползваш дисплея на макс. яркост!? Майката му е ефективността. Да може да пести батерията, да си изкараш деня спокойно. Втози смисъл Самсунг не са за пример, но все пак S8 е по смислен, ако мога така да кажа.
Цената на Ноут(официалната, не 2ра ръка) никога не се е влияла от излизането на друг модел. Ноута си играе в собствена лига и Самсунг си държат на това.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#38

Благодаря,Но помагайте S9+ или note8 ?
Цитирай
#39

Толкова е прост избора. Ако ползваш писалката Note 8 , ако ли не - всичко останало в S9+ е по-добро - плюс още една година подръжка ще имаш. Освен дизайна на Note 8 повече дати допада , не виждам друг смисъл. Хайде успех.

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#40

(2018-02-28, 16:20:46)Mihailoff написа:  Толкова е прост избора. Ако ползваш писалката Note 8 , ако ли не - всичко останало в S9+ е по-добро - плюс още една година подръжка ще имаш. Освен дизайна на Note 8 повече дати допада , не виждам друг смисъл. Хайде успех.

Благодаря!
Цитирай
#41

(2018-02-28, 16:20:46)Mihailoff написа:  .... всичко останало в S9+ е по-добро - плюс още една година подръжка ще имаш. ....

И кое е по добро... че нещо не схващам, освен процесора и двоините стереоговорители?
Хайде... обоснови се!
И каква една година подръжка в повече... като Note 8 е на 3-4 месеца модел!
Колкото ще получи подръжка S9+... толкова и Note 8, ако не и повече!
Ама ги пишете едни простотии... чули-не дочули, знаят-не знаят... ама важното да се „изпляска“ поредната глупост!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#42

(2018-02-28, 18:09:54)Naidenoff написа:  И кое е по добро... че нещо не схващам, освен процесора и двоините стереоговорители?
Хайде... обоснови се!
И каква една година подръжка в повече... като Note 8 е на 3-4 месеца модел!
Колкото ще получи подръжка S9+... толкова и Note 8, ако не и повече!
Ама ги пишете едни простотии... чули-не дочули, знаят-не знаят... ама важното да се „изпляска“ поредната глупост!

Помагай в избора Smile
Цитирай
#43

@elena88, От 1 година се чудиш кой смартфон да избереш.100 пъти ти казаха хората - ако ще използваш писалката взимай Ноута, ако не - S.
Иначе като цяло S9+ е по-добър от Ноута.По-нов процесор, камера с променлива бленда, супер слоу-мо, стерео говорители.Не превъзхожда в много неща, но превъзхожда.
Цитирай
#44

(2018-02-28, 18:09:54)Naidenoff написа:  И кое е по добро... че нещо не схващам, освен процесора и двоините стереоговорители?
Хайде... обоснови се!
И каква една година подръжка в повече... като Note 8 е на 3-4 месеца модел!
Колкото ще получи подръжка S9+... толкова и Note 8, ако не и повече!
Ама ги пишете едни простотии... чули-не дочули, знаят-не знаят... ама важното да се „изпляска“ поредната глупост!

Ами ще ти дам пример с много стари устройства. Аз притежавам Note 4  , а доста приятели S6 . Разликата е 4-5 месеца в датата на пазара. Но познай - S6 ще получи Oreo-8.0 , а аз ще си седя на Marshmallow-6.0. Но си прав - Note си е друга категория - затова писах че ако си ползва писалката Note 8 , ако ли не да си взема S9+ . Хайде със здраве Smile

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#45

(2018-03-01, 00:11:04)elena88 написа:  Помагай в избора Smile

За да избираш, още трябва да събираш... Мнения Tongue
Цитирай
#46

(2018-02-28, 18:09:54)Naidenoff написа:  И кое е по добро... че нещо не схващам, освен процесора и двоините стереоговорители?
Хайде... обоснови се!
И каква една година подръжка в повече... като Note 8 е на 3-4 месеца модел!
Колкото ще получи подръжка S9+... толкова и Note 8, ако не и повече!
Ама ги пишете едни простотии... чули-не дочули, знаят-не знаят... ама важното да се „изпляска“ поредната глупост!
Забрави камерата

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

Не.. не съм я забравил! За мен камерата не е новост... а поредния рекламен трик.
Просто камерата на Ноут 8, с добавена променяща се бленда..
Разгледай блоговете в Тубата... сам ще се убедиш!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#48

Да ,сега поразгледах . Тук има едно видео, не виждам голяма разлика при правенето на снимки https://www.youtube.com/watch?v=lgiM2Uyicig
Цитирай
#49

Не е голяма, но я има.особено в low light снимките.Не виждам как е маркетингов трик..Като е с променлива бленда очаквате да снима като DSLR ли?
Нашето гардже е най-хубаво..
Цитирай
#50

Нека  да сравняваме двойните камери на S9+ и Note 8, S8/S8+ и S9 ги изключваме от играта... респективно... заради еденичната камера, липса на live focus, optical zoom и тн.
В клипа ясно се вижда, че и двете устройства снимат чудесно.
Може би.. заради променливата бленда на S9+, някой снимки са в по-голям нюанс на бялото...
При снимките на S9+... някак цветовете са по-наситени, а при Note 8 по-естествени..
Всеки сам да си вади заключения, но аз мисля, че силата на S9+ с тази променливата бленда.. е в снимките на тъмно.
Вече поръчах един S9+ за жената... като дойде, ще дам повече инфо.


Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)