Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доста добри снимки на първо четене. Обаче за поредна година Xiaomi не могат да осигурят количества в началото. Ноте 4 го чаках 3 месеца за наличности и сега пак е така. Толкова ли не могат да натоварят малко мощностите на Фокскон(празни в момента), да избълват едни 20-30 милиона бройки първия месец и всички да са спокойни и щастливи? Фокскон и в момента прави телефони за Xiaomi, но явно недостатъчно.

В гсмарена индийците са бесни и бълват змии и гущери срещу флаш продажбите на Ноте 5 про и недостатъчните наличности. Имат право, защото Xiaomi се утвърди на върха в Индия, създадоха си име, продадоха над 20 милиона Ноте 4- абсолютен рекорд в Ноте серията, пък сега няма стока. Трябва да преминат на следващото ниво, от 70-80 милиона продажби на година, на 150- 180 милиона продажби на година. И то бързо!


Цитирай
Аксесоари

За Индия си се прави в Индия. Там щели да увеличават фабриките с още 2
Цитирай

Така е, но изпитват същите до болка познати на нас неща- няма наличности в първите 3 месеца. Затова казвам, че трябва да вземат спешни мерки. Ние може и да сме свикнали, но новите клиенти на марката се чувстват разочаровани, а пък самата фирма не реализира повече продажби и съответно печалби. Тоест всички страни губят.

Ето тук едно предварително ревю на китайската версия, която ни интересува: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...t%2Breview
Не мога да преценя от снимките дали камерата си заслужава с този сензор от Самсунг, колегите да кажат.

Иначе са последователни за сим картите: в Ноте 2 беше 4Г+2Г, в Ноте 4- 4Г+3Г, в Ноте 5- и двете карти поддържат LTE, а отделно има  и поддръжка на 4Г+


Цитирай

То това с наличностите си е стар трик. Така цената ще е висока по-дълго време. Хората го искат а няма от къде да го купят.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Чак пък висока ,първата партида ще ги нормализира да не говорим колко струват другите марки с 636 .Чакаме защото алтернатива няма, поне като цена ,да не говорим ,че миуито яко ми допада примерно и си има така необходимите ъпдейти .По скоро проблемът е в Куалком май им се събраха много поръчки на куп и се задъхват доста телефони чакат за този чип май.
Цитирай

Именно .... Маржа на печалбата е малък и ще го държат колкото се може повече

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В 4pda руснаците коментират, че има голямо забавяне на Qualcomm с производството на 636 и заради това е този дефицит на телефона, както в Китай, така и в Индия. Те очакват предварителните поръчки в Алиекспрес да започнат да се изпращат средата на месец май. Така че скоро няма да е наличен телефона за свободна продажба, остава да го чакаме през лятото, а дотогава ще търкаляме старите машинки Smile


Цитирай

Може би стана всяко зло за добро това забавяне,тъкмо ще видим на 25/4 какво ще извадят като А2 но май ще му сложат 626 като процесор.
Цитирай

Ако му сложат 626 ще са мега зле.

По последни данни май ще е с 660
Цитирай

Последното инфо сочи, че Mi 6X/A2 ще е със Снап 660. За съжаление смешната батерия от 2900 mAh веднага ме отказва от него: https://www.gizchina.com/2018/04/22/xiao...hone-hack/


Цитирай

Батерията няма да е смешна, не бой се. Това че е 2900мач не значи, че ще е смешна. Бас държа, че ще държи мааалко по-малко от на Редми Ноут 5. А версията А2 с АндроидУан съм сигурен, че ще държи колкото и Редми Ноут 5.
Цитирай

Снапдрагон 660 не е чак толкова зле.
С 3500 правя 6-8 часа екран
Цитирай

Здравейте, ориентирал съм се към покупка на Redmi Note 5 Plus или Pro. От всичките версии на Pro обаче нещо се обърках. Тук https://_devicespecifications.com/en/com.../e03bf4430 процесорите са 2GHz срещу 1,8GHz и паметта DDR3 vs DDR4. В Солитрон характеристиките които са дали са коренно различни https://solytron.bg/tableti-i-smartfoni/...eu;details В крайна сметка може ли да ме ориентирате (ако се знае вече) този в Солитрон Pro ли е ? В първият линк ако това е Pro на китайската версия според мен не си заслужава разликата в цената от Plus с описаните параметри.
Ще съм благодарен ако някой може да ме ориентира за верните параметри на глобалната Pro версия. Според мен по-важните са камера, вид на DDR и процесор.
П.П.
Първият линк не ми дава да го paste правилни, за това съм сложил "_" в началото.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

Pro e Snapdragon 636, има и 6 гигабайтова версия, както и 2 камери.
В китай се води само Редми Note 5
Цитирай

(2018-04-12, 11:30:55)Marcus написа:  Набързо ънбокс:
https://youtu.be/TNKN122jwbc
И малко снимки от камерата:
[Изображение: 125g74x.jpg]
[Изображение: 2cddd9g.jpg]
[Изображение: 25flz5h.jpg]
[Изображение: k46rn9.jpg]



Просто щракнах каквото има около мен, някои не са на фокус ама няма време, трябва да бягам на работа Smile
Лично мнение, хареса ми. Ще видим дали и жената ще го одобри. Камерата поне през деня е много по-добра от на Микс-а ми.
Колега с какъв ром поръча телефона? От видеото се вижда, че не е глобал . Проблеми с оператор и т.н има ли? Благодаря.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-04-13, 13:20:25)milenvn написа:  Иначе са последователни за сим картите: в Ноте 2 беше 4Г+2Г, в Ноте 4- 4Г+3Г, в Ноте 5- и двете карти поддържат LTE, а отделно има  и поддръжка на 4Г+
Последователността на xiaomi до момента е липса на каквато и да е interband агрегация при всички редми телефони и mi a1. Доста телефони са "рекламирани" с поддръжка на 4g+, но единствено комбинират спектър в рамките на единствен банд. Дано са направили нужните настройки в модема на Редми Ноут 5 про, но силно се съмнявам да са го направили.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Goldway вече рекламира, че има Note 5 Global в наличност.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай

От Fantacy ми писаха, че са получили телефоните, но само с черен цвят и ми предложиха да ми изпратят черен вместо златист, без да доплащам. Веднага се съгласих и сега чакам да ги шипнат.
Цитирай

(2018-04-25, 12:28:07)heis3nberg написа:  От Fantacy ми писаха, че са получили телефоните, но само с черен цвят и ми предложиха да ми изпратят черен вместо златист, без да доплащам. Веднага се съгласих и сега чакам да ги шипнат.

Хубава новина,но за тези които са преордернали синия вариант,които е с почти 30 долара по-скъп от черния и златния и да ти предложат да пратят черния ,зае@и , между другото официалния вносител Солитрон са качили телефона и цена (519 лв. ),но и там е Очаква се , https://www.solytron.bg/#!product-81c58a...7e4c4fd3da

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

Та колко излиза от Китай 4/64 версията, черен например?
Цитирай

При поръчка от Китай - средно към $285 без евентуални данъци тук.

 
Цитирай

Нещо се оказа търсен този телефон и надуха цените, който иска да чака скоро ще се нормализират 
За разлика от 50-80 лв не си струва по добре от ифициалният вносител или техноверига
Цитирай

(2018-04-24, 18:09:55)rosenirs написа:  Колега с какъв ром поръча телефона? От видеото се вижда, че не е глобал . Проблеми с оператор и т.н има ли? Благодаря.
China Stable е рома, Андроид 8.1. От MI маркета си изтеглих Google installer, инсталирах си бозите, зададох им пермишъни и си е ток. Абсолютно никакви проблеми с Теленор, с жена ми сме на този оператор, с други не е изпробван.
Ако някой се чуди за цена, излезе ми точно 452 лв. за 4/64 златен, това е с DHL express, дойде ми до вратата без допълнителни такси.

Вечния бетатестер!
Цитирай

В момента има голям дефицит на телефона в Китай и цените в алиекспрес не са реални. Трябва да се изчака половин/един месец да се нормализират. Очаквам реалната му цена да бъде към 200-220 долара след един месец.


Цитирай

(2018-04-26, 17:37:05)Marcus написа:  China Stable е рома, Андроид 8.1. От MI маркета си изтеглих Google installer, инсталирах си бозите, зададох им пермишъни и си е ток. Абсолютно никакви проблеми с Теленор, с жена ми сме на този оператор, с други не е изпробван.
Ако някой се чуди за цена, излезе ми точно 452 лв. за 4/64 златен, това е с DHL express, дойде ми до вратата без допълнителни такси.

Предполагам не говориш за глобалната версия ? Разликата която аз виждам в момента между глобалната и китайската ми се струва доста голяма, около 21 USD, за сравнение при Plus модела тя е само 8 USD. Може би наистина има някакво надуване на цената на китайското или глобалното Pro ?
Иначе към днешна дата цената с 4/64 черен е 419,00 с доставка DHL.

(2018-04-26, 21:40:22)milenvn написа:  В момента има голям дефицит на телефона в Китай и цените в алиекспрес не са реални. Трябва да се изчака половин/един месец да се нормализират. Очаквам реалната му цена да бъде към 200-220 долара след един месец.

Вероятно при започване на продажбите на Mi 6x ще падне малко цената.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)