Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Ориентир за предната камера предполагам са мегапикселите. Goldway както казах по горе предлага три варианта. На глобалната версия предната камера е 13 мегапиксела. Индийската или Китайската е 20 мегапиксела. Също така забелязвам, че някой търговци са пуснали и варианта със 6GB Ram, но там няма Glibal версия. Интересува ме ако се закупи най евтината версия от Goldway ще може ли да се ползва в България. Може ли да се смени Rom от Китайски или Индийскина Global и ще поддържа ли Ota update? Всеки явно наистина е направил copy paste и е много объркващо с тия мрежи.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

За мен най видимия белег си е светкавицата :-D
Цитирай
#53

На индийската трябва да са 20, китайската 13, но не знам глобалната коя ще е .
Ако всичките устройства са с едно и също кодово име на всяко от тях ще може да се слага глобален ром.
За честотите... не знам дали са добавили телефона на willmyphonework.net
но аз бих гледал тук:
китай: http://www.mi.com/redminote5/specs/
2G:GSM (频段 B2/3/5/8)
2G:CDMA (频段 BC0)
3G:CDMA EVDO (频段 BC0)
3G:WCDMA (频段B1/2/5/8)
3G:TD-SCDMA (频段 B34/39)
4G:TDD-LTE (频段 B34/B38/39/40/41(100MHz))
4G:FDD-LTE (频段 B1/3/5/7/8)  - би трябвало да работи

индия:
http://www.mi.com/in/redmi-note-5-pro/specs
Network bands:
  • 4GFDD-LTE  1/3/5 и това май би работило
    TDD-LTE    40/41 (120MHz)
  • 3GWCDMA1/2/5/8
  • 2GGSM2/3/5/8
Цитирай
#54

китайската партида са купили за секунди,следващата седмица пак.
Цитирай
#55

Появи се много силен конкурент на Redmi Note 5 pro,  Meizu E3: https://www.gsmarena.com/meizu_e3_goes_o...-30187.php
https://www.gizmochina.com/2018/03/21/me...-yuan-285/

Нека има конкуренция, това е добре за нас, потребителите. Страшно много коментари в сайтовете, явно най-накрая Meizu са уцелили рецептата, след като изоставиха боклукчивите Медиатек.

От Ноте 5 Про  лично аз съм недоволен от следното. След като ми вдигат цената с над 100 лв., спрямо Ноте 4 поне да предложат оправдан ъпгейд за тези пари. Например бързо зареждане, USB- C порт, NFC и хубави Сони сензори за камерите. При Ноте 4 изпратиха на хората с ревютата в Youtube телефони със Sony сензор, после се оказа че като си поръчаш пристига с боклучав Самсунг или Omnivision сензор. Преглътнах го, защото цената беше 250 лв. Сега обаче, като ще ми искат 400 лв, не може да минават със същия номер

Има и друго, с вдигането на цените в средния клас се обезсмисля тяхната покупка, по добре човек да си вземе флагман на една година. Ето Ми микс 2 вече е под 400 долара, наесен ще бъде сигурно към 300, тоест цената се изравнява с по- скъпия вариант на Ноте 5 про.


Цитирай
#56

Не знам дали си гледал представянето, но той поддържа бързо зареждане и сензорите са Сони
Цитирай
#57

Гледах запис. Телефона поддържа бързо зареждане, но включеното в комплекта зарядно не поддържа...

За сензорите китайската версия за разлика от индийската щяла да бъде със Самсунг сензори, не със Сони...

И пак казвам, вдигате цената с над 100 лв., ОК, дайте адекватен ъпгрейд за тези пари- USB-C, NFC, бързо зареждане, хубави Сони сензори за всички телефони.


Цитирай
#58

В едно ревю май бяха писали, че предната 13мп камера на китайската версия е с OV сензор.  Предната камера на индииската версия предполагам ще е по хубава от китайската, но чакаме сравнения да видим де.  Аз мисля да поръчам един брой 4/64 от "разпродажбата" след 6 дни на цена от 325лв. от тук.
Цитирай
#59

325 лв. е добра цена, но не разбрах какво трябва да направя: след 6 дни да го поръчам? Според мен ще са много малко бройките на тази цена и надали ще има за всички.


Цитирай
#60

(2018-03-22, 21:06:03)heis3nberg написа:  В едно ревю май бяха писали, че предната 13мп камера на китайската версия е с OV сензор.  Предната камера на индииската версия предполагам ще е по хубава от китайската, но чакаме сравнения да видим де.  Аз мисля да поръчам един брой 4/64 от "разпродажбата" след 6 дни на цена от 325лв. от тук.
При този търговец може ли да се избегне митото с DHL?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

При Fantacu не виждам да се предлага въпросната опция. Провери за DHL при Global Store.

 
Цитирай
#62

И аз мисля, че бройките ще са малко, но ще се опитам да взема един сутринта. Този продавач не предлага избягване на митница, но ще поръчам на риск, като му напиша да го декларира на ниска стойност и да не го напише че е телефон.
Цитирай
#63

Писах им едно запитване дали могат отсега да ми запишат една бройка на промо цената. Ясно е, че като пуснат промото всичко ще се изчерпи за секунди.


Цитирай
#64

Имате ли идея към колко часа БГ време започват продажбите. Опасявам се , че е трудно да се вредиш, ако изтървеш първата минута имайки предвид времето за разпродажба на първата партида.
Цитирай
#65

Дори и да се уредите с покупка, имайте предвид, че това е глобална версия и все още я няма налична. Очаква се след 15-20 работни дни да бъде при тях , след това докато дойде също ще минат още 20 дни. така, че се въоръжете с търпение.
Цитирай
#66

Точно така. Поръчките сега са Pre-order и ще ги имат налични след 15-20 работни дни. Ще падне чакане. Ето какво ми писаха след като ги попитах как стоят нещата:

Dear friend
Thanks for your message and your interesting in our items.
 it is pre-sale, as the factory does not sell it now, we cannot get the batch.
 may we can send out in 15-20 business days about the globla version.
 We will check the phone all in good condition and pack it well with air bag before sending to avoid transit damage.
The manufacturer provides half year warranty, if the phone has any problem when you receive it, you can contact us to solve it.
Please feel free to contact us if you have any other questions.
Have a good day.
Best regards,
JIMIN
Цитирай
#67

(2018-03-22, 18:31:13)milenvn написа:  Появи се много силен конкурент на Redmi Note 5 pro,  Meizu E3: https://www.gsmarena.com/meizu_e3_goes_o...-30187.php
https://www.gizmochina.com/2018/03/21/me...-yuan-285/

егаси,и аз се зарадвах че наистина конкурент,но батерия,цена....замина всичко по дяволите.
Цитирай
#68

^  Да, като разгледах по-подробно и аз се отказах от Мейзуто заради батерията и цената... Подведе ме заглавието в гсм арена- Amazing price :Smile Как само манипулира  журналистиката...


Цитирай
#69

Аз пуснах един преордър на Goldway с DHL експрес, да видим кога ще дойде.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#70

И аз от Mi Global Store ,ама така както гледам как свърши 1-вата партида в Китай ,очаквам след Великден да е ,Живот и Здрава да е

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#71

Току що гледох обзор на един Руснак. Оказва се че задните камери са Samsung. Въобще със Xiaomi не може да разчиташ че ще получиш първоначално обещаното. Слагат каквото имат. Иначе вдигнаха шум до небесата че ще слагат камери на Sony
Цитирай
#72

камерите на сони са за индийския апарат. Ние тук ще внасяме глобалната и китайската версия, които са 13 мегапиксела предна камера

И това какъв е сензора няма голямо значение. и омнивижън снима добре с подходящия софтуер
Цитирай
#73

Да, камерите на индийската версия ще са Сони, а китайската и глобалната със Самсунг. Безобразие общо взето...

Затова на този етап се отказвам от поръчката на Ноте 5 Про. Ще чакам да видя каква камера ще сложат в новия Mi Max и евентуално наесен с колко ще спадне цената на Mi Note 3. Там поне сензорите със сигурност са Сони, но пък батерията ми е малко....

Хубаво поне, че Ноте 4 си работи перфектно, тоест нямам зор да сменям. Ще чакам, пък дано се появи нещо читаво и/или цената спадне до нормални нива. Общо взето съм малко изморен от смените всяка година, дебнене на цени и надценки на реселърите, гафовете на Xiaomi с камерите... Обмислям да си взема тази есен някой стар флагман- Mix 2, Mix 2s, Note 3 или Mi 7 и да го бутам поне 2 години.


Цитирай
#74

Mi note 3 има само един сензор сони- останалите са самсунг.
И е достатъчно паднал -530лв за 6/128 гледах днес, а 6/64 е под'460
Цитирай
#75

Goldway ми писаха че ако не държа на Global rom, могат да ми го шипнат веднага.

Вечния бетатестер!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)