Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7 Plus, Nokia Sirocco ... представени на 25.02
#51

О моя грешка тогава. Това са добри новини за Нокия... Защо съм останал с погрешна информация, малко чета явно. Smile
Айде да се връщат на пазара да се свършва с плодовете Smile
Само успех им желая на Нокиа, винаги съм ги харесвал.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-02-27, 10:31:54)vesoisthebest написа:  Това,че пише leica прави ли ги най-добрите?Естествено,че не.

Дали?
Leica не произвеждат евтини лещи и не правят никакви компромиси с качеството. Техните лещи са с най-добрата острота на пазара.
Цайс също имат добри лещи, но имат и доста ширпотреба.
Ако аз трябва да избирам, то изборът ми е Leica. Но, с техните лещи няма как да се постигне ниска цена на устройството. А Нокия целят именно това: ниска цена и качество значително над средното. Отлична стратегия. И то благодарение на оптимизираният си софтуер. Така се получава превъзходен краен продукт на поносима цена.
Нокия винаги е била символ на безкомпромисно качество, стил и лукс. Дано сега, след завръщането си продължи в същият дух.
Имал съм почти всички топ модели на Нокия от 1997-ма нататък. И твърдя, че в нито един от тях не е имало конструктивен дефект или софтуерен бъг. Имал съм и някои топ модели на Сони и Филипс. 
Помня когато излезе и първия телефон на Самсунг..., то не беше луд смях. По-бъгави телефони правеха може би Саджем.
ЛГ стартираха добре. Имах техен 3Г флип - U8360 - черен,  когато в България не знаеха че произвеждат GSM-и. Няма такава камера. Със своите 1.3 мегапиксела правеше по-добри снимки от фотоапарат Самсунг с 3 мегапиксела матрица.
Спомени...
Цитирай
#53

Първи пробни снимки с камерата на Nokia 8 Sirocco: https://www.gsmarena.com/here_are_the_no...-29831.php

 
Цитирай
#54

Чудя сe,дали ще е някакъв осезаем ъпгрейд от сегашната ми Нокиа 8 към сироко.Ще изчакам да видя,как ще се представи и може и да си го взема

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#55

Колеги и аз взех да се интересувам от Нокиа 8 Сироко, снимките не изглеждат никак зле даже.
Само един въпрос, дали има ръчни настройки на камерата?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#56

(2018-02-27, 21:34:47)ИванМатин написа:   ....дали има ръчни настройки на камерата?
Да, има такива настройки и в Сироко. За повече инфо по въпроса - тук

 
Цитирай
#57

Колега, ще ме накараш да го купя...
Много добре

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#58

@ИванМатин,не само ти си така..само да стигне до БГ пазара..наистина ми останаха очите в този телефон,отделно и тия ръчни настройки от Лумиа ме кефят на макс.Няма нещо,което да не ми харесва в тоя телефон.Дори не ми липсва жака за слушалки.Изглежда и дисплея е много добре калибриран,но това тепърва ще го разберем.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#59

403 ppi density е твърде малко. Освен това липсва IR бластера, който за мен е задължителен.
Телефонът е хубав, но е в ниския сегмент на средния клас, т.е цената му не бива да надхвърля 400 лева при старта му.
Цитирай
#60

За 7 Plus ли говориш ? о.О
Цитирай
#61

Дори и за 7+ да говори 400 лева е меко казано несериозно.
Цитирай
#62

(2018-02-28, 22:22:38)peshkin написа:  За 7 Plus ли говориш ? о.О

Абсолютно.

Нокия още нямат флагман на пазара. Имат 3 модела в средния клас: 6 и 7 са в най-ниският му сегмент 7+ е някъде в средата , 8 и 8 сироко са в горния му клас. Всичко останало е позиционирано в ниския клас.
Между другото, много добър маркетинг и стратегия. Първо се пробва реакцията на пазара: пускат се само бюджетни и среден клас модели, построени върху една база, с дребни разлики в хардуера, като се следи внимателно конкуренцията с нейните модели и реакцията на потребителите.
Според мен, сега Самсунг си пуснаха прибързано флагмана и направиха голяма грешка. Разликата между S8 и S9 е минимална, визуално почти никаква за крайния потребител. С две думи: обезличиха си флагмана. Нокия отговориха веднага с модификация на 8. Той има почти същите характеристики, но ще бъде пуснат април (Много умен и агресивен ход. Заблудиха всички, че ще пуснат 9, но не го направиха). И вярвам, че 8 Сироко ще бъде пуснат на пазара на цена около 1000-1100 лв., а не на предварително обявената от 1500 (1500 е самоубийствено решение. Просто хвърлят поредната партенка). Това ще удари Самсунг жестоко. Може даже да се появи и 2-ра версия на Сироко: Сироко+, на цена със 100-на лв. повече от Сироко, но в по-мощен хардуер. Самсунг как ще отговорят? Ще пуснат S10? Ще го пуснат, но декември най-рано. В този промеждутък Нокия ще пуснат 9. С хардуер равен или повече от S9+, но на по-ниска цена. И догодина ще се повтори същото: след S10 ще последва Нокия 10 със същата стратегия.
Така потребителят ще бъде дресиран да чака, а не да купува веднага. Тук се изключва твърдата фенска маса, защото на нея каквото и да предложи вожда, то е винаги номер 1.
Трудното за Нокия ще бъде да се пребори за корпоративния пазар, там откъде идват основните продажби и приходи. Корпоративния пазар е този, който бута Самсунг напред. И там се купува не заради иновации и хардуер а заради цена.
Цитирай
#63

Аз не съм съгласен, че 8 и 8 Scirroco са среден клас. 7+ си е upper middle class с тези процесор и камера.

С размишленията ти относно стратегията не смятам да споря. Логиката ти не е грешна, но от друга страна не знам дали фирмата ще си позволи такъв ход, понеже не е малък рискът. Все пак около средата на годината чакаме следващия Oneplus и евентуално новия флагман на LG.

На корпоративно ниво всъщност могат да пробият сериозно, тъй като предлагат чист андроид с бързи ъпдейти и "лепенки" по сигурността. Нещо като 8-цата, но с по-добър екран и в два варианта - с и без камера, според мен не би било лошо предложение. Ако не друго, то поне фирмата има богат опит с някогашната Е серия. Самсунг предлага последната дума на техниката, което в този бранш не е необходимо. Говоря за емоджита, мерене на кръвно и пр.

Аз лично съм почти решен да се кача на влака на Nokia. Само се чудя кога ще пуснат kernel source-а и кога ще отключат bootloader-а. В момента не ме бърка много, но искам да знам, че като си купя телефон, ще мога да му сложа ROM след края на поддръжката. За много хора това не е важно, понеже си сменят телефоните често. Аз за последните 8 години съм ползвал два телефона, така че... Smile
Цитирай
#64

Флагманът винаги е един  Wink
Самият факт, че има втора модификация, директно го слага в по-ниският клас. Да не говорим за процесора, който е миналогишният топ процесор.
Относно корпоративният пазар:
Той не е свързан по никакъв начин с ОС. Телефоните и лаптопите на големите корпорации се купуват обикновено от голям телекомуникационен оператор, с който фирмата има сключен договор. От същия доставчик се ползват и други услуги като хостинг, достъп до фирмените сървъри и т.н. Фирмените телефони са с портната версия на ОС и инсталирани приложения, контактна листа и т.н. Лаптопите - също.
В корпоративният пазар на такъв род техника е важна само цената, защото цената на поддръжката, както и самата поддръжка, обикновено са с много близки параметри като цифрово изражение - разликите не надхвърлят 2-3 процента.
Аз също се радвам на връщането на Нокия. Нейното място е тук. И се надявам пак да седне на трона.
Цитирай
#65

В момента 8 Scirroco се води флагман - докато не се появи 9 и/или 10. Въпреки това според мен телефон като 8-цата не може да бъде в средния клас. Той си остава high end, поне като хардуер към момента. Другият вариант е да имаме различни разбирания за нисък, среден и висок клас.

Защо ОС да няма значение? Липсата на bloatware и бързите ъпдейти не са ли голямо предимство?

Снощи в 3 часа поръчах една Nokia 8 на доста добра цена. Като дойде, ще видим дали ще я запазя, но предвид, че в момента ползвам Oneplus One и го зареждам по два пъти на ден, едва ли ще остана разочарован Big Grin
Цитирай
#66

При цена 750 евро, според мен трябваше да бъде с SD845, а не със стария.
Цитирай
#67

(2018-03-01, 12:52:16)peshkin написа:  Снощи в 3 часа поръчах една Nokia 8 на доста добра цена. Като дойде, ще видим дали ще я запазя, но предвид, че в момента ползвам Oneplus One и го зареждам по два пъти на ден, едва ли ще остана разочарован Big Grin

На каква цена ти излезе, ако не е тайна.
Цитирай
#68

О, определено. Scirroco-то е с абсурдна цена на фона на хардуера. Ако наистина излезе на 750€, най-вероятно доста бързо ще поевтинее най-малкото заради задаващия се следващ топ модел. Само се надявам Nokia да не реши да гони Apple, Samsung и LG по цени, че ще стане една...
Цитирай
#69

(2018-03-01, 12:52:16)peshkin написа:  Защо ОС да няма значение? Липсата на bloatware и бързите ъпдейти не са ли голямо предимство?

Защото тя винаги е къстъм. Няма корпорация в света която да купува такава техника във вида в който се продава в магазин за краен клиент. Най-вече заради корпоративната сигурност.
Ъпдейти не се правят на корпоративна техника, освен ако са наложителни. И те нямат нищо общо с ъпдейтите за крайния потребител.
Така, че отговорът на въпросите ти е еднозначен и категоричен - НЕ.
Цитирай
#70

Ок Smile

@anatol06, 346,56€ е цената на апарата. Взех го от Amazon Warehouse Deals. Състоянието е "като нов". Реших да не чакам 7+ и да преглътна стабилната рамка около дисплея.
Цитирай
#71

(2018-03-01, 15:07:31)peshkin написа:  346,56€ е цената на апарата. Взех го от Amazon Warehouse Deals. Състоянието е "като нов". Реших да не чакам 7+ и да преглътна стабилната рамка около дисплея.

Кой модел взе: с 4 или с 6 гига ром?
Цитирай
#72

64/4. Толкова много RAM и памет не ми трябват, а 128/6 беше ~100€ по-скъп. Разликата от моя гледна точка не си струва.
Цитирай
#73

Nokia 8 Sirocco си е флагман, кой каквото иска да си говори. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#74

Nokia 8 Sirocco First Look:

 
Цитирай
#75

Много добре изглежда, дано само цената е подходяща.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)