Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Нокиа 8

Единственото, което се лагва и много ме дразни е изкачащата клавиатура за набиране на номер.
Това го имаше в 8.1 и се надявах в 9 да го няма. Даже и след много ъпдейти на самия дйлър пак е така.

Веднъж като изкочи клавиатурата и вече е както трябва, плавно и мазно, но ако изчистя всичко от таск мениджъра всичко и пак отворя дайлъра и първото изкачане на клавиатурата е с лаг, накъсано.

Даже най-вече се случва като отворите програмата и смените таба и тогава отворите клавиатурата. Например се отваря в раздел Favourites и сменяте на Resents и тогава я отваряте. Винаги накъсва.

Нокиа ли са виновни, де да знам.
Цитирай
Аксесоари

Не знам, човек, но при мен няма такова нещо. Сега пробвах след като написа и няма. А ако имаше щеше да ми направи впечатление и преди, защото и мене много ме дразнят лаговете!
Цитирай

(2019-01-26, 23:57:16)Tasho2255 написа:  Не знам, човек, но при мен няма такова нещо. Сега пробвах след като написа и няма. А ако имаше щеше да ми направи впечатление и преди, защото и мене много ме дразнят лаговете!

Потвърждавам. И при мен няма такова нещо.

Nokia 8
Цитирай

Е как аз го имам и на 8.1 и на 9 и дори след формат? Ще се побъркам.
Цитирай

Споко, и аз го имам. Според мен, нещо не тестват като хората или не са толкова наблюдателни към бъгове - все пак забавянето е съвсем малко.

Тествах на моя телефон и на телефон на приятел - все го има бъга.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Мерси, на фона на другите 2 коментара, започнах да си мисля, че нещо на мен не ми е наред.
Цитирай

Де да знам. Специално си поиграх. Връткам табовете контакти, любими и последни. Във всеки отварям дайлъра. Затварям с бутон назад, за да стигна до табовете. Е лаг не видях. Дали защото предният телефон беше S3 neo-не знам.

ПП Аааа сега се сетих, че анимацията ми е изключена от опциите на програмиста.

Nokia 8
Цитирай

Да, така няма лаг. Аз съм я намалил до минимум, но все пак имам анимация.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Определено като изключих анимацията и този бъг изчезна. Да ги е@а у Нокиата. Недодялана работа.
Тествах сега една Нокиа 7.1. Еми тя го няма този бъг. Там е идеално.

П.с. връщам си думите. И там е така. Лагва сериозно.

Излезе януарския пач. Ама май само това.
Цитирай

Секюрити пача дойде. Все пак успяха да се вместят в рамките на месеца. Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Вместиха се перфектно с гнева на феновете. В техния форум и Туитър ако знаеш колко ла#на се изливат върху HMD. Всички очаквахме поправената версия и камера.
Цитирай

Тегли народе Smile
Нищо не пише за камерата. Да видим.

   

Камерата е с нова версия. Визуално си е старата, само е с по-нова версия. Ще видим какво ще е подобрението.

На много тъмно със светкавица снимките са пак тъмни. Същият проблем както преди.

HMD са пълни аматьори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

Няма нова версия на камерата. Кой номер е твоята, колега?
Цитирай

Има ама е от почти без значение. Старата завършва на 21 а новата на 51. Това е разликата.
Цитирай

Е тази я имам от бая време. Мислех, че е друга....
Цитирай

Не знам какви са тия ваши версии, моята е 91.9. 1133.80.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Тази камера не е за Нокиа 8. Качил си я в последствие. Човека преди теб пита дали има нова версия на камерата с последния ъпдейт.

Иначе и аз бях с тази и сега съм пак със стоковата, за да тествам в кои ситуации коя е по-одачната.
Цитирай

Хм... Уж не съм инсталирал апликацията от 7.1 след последния ъпдейт... Явно не се е инсталирала.

Edit:
Видях защо така е станало - просто наименованието на камерата на 7.1 е с по-висока номерация и реално апликацията не ъпдейтва, защото се предполага, че версията, която е инсталирана, е по-нова.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Нищо не споделяте като цяло. Доволни ли сте? Някакви бъгове още, които ви дразнят?
Аз лично съм много доволен. Освен критика към изобщо неподобрената камера нямам. Работи бързо, гладко и стабилно.
Цитирай

То какво да пишеш, като няма за какво да се оплачеш... Wink

По форумите основно за проблеми се говори, а такива просто няма при Nokia 8. Big Grin

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Наистина след последния ъпдейт от февруари остана само компаса и камерата. Друго всичко е 6.
Цитирай

Аз нямам проблем с компаса. Или поне не съм забелязал. Какво му е?

С камерата си е ок за мен.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Камерата е добре, защото си с тази от 7.1. иначе фабричната за нощни снимки е ужасна. Всички снимки със светкавица са много тъмни. Да бяха я направили да е като при версията на 7.1.
Компаса винаги показва наобратно. Никога север не е север Smile във форума на HMD всички от това се оплакват. Аз лично не го ползвам за нищо ама тези, които го, се оплакват.
Цитирай

Не, върнах оригиналната, че панорамата не работи на камерата на 7.1. Но аз рядко снимам, та ми е все тая. Компасът си ми показваше ок преди, но и аз не го ползвам често. Сега ще тествам.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

На фабричната камера, за да избегнеш тъмните снимки със светкавица в заведение или вкъщи, нагласяш на Про режима ISOто да е 800. И винаги като пуснеш камерата и влезеш в Про-то ISOто ще си остане на тази стойност. Така всичко ще е перфектно. Просто ще трябва винаги в такива ситуации да го пускаш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)