Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

(2019-02-17, 00:03:02)Iordannenov написа:  Здравейте отново. След като се бях ядосал и разкарах Самсунг и купих отново Айфон, сега пак съм със Самсунг с9 Причините са следните: дразнех се на батерията на Самсунг, но при Айфон трагична. Другите неща са: камерата, екран, звук..усещането в ръката ми! Наистина Самсунг с9 е един страхотен телефон и повече няма и да си помисля за Епъл. Живи и здрави и батерията да кара колкото може повече

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Offtopic
Ако Стив Джобс беше още жив, нещата със сигурност щяха да изглеждат другояче. Иначе лошото при Епъл е съотношението цена - качество. Няма да забравя как преди време ми отне цял ден за да сваля едни снимки от Айфон 5s на компютър през Айтюнс... то не бяха синхронизации и не знам какви още глупости...вярно че снимките бяха доста, но все пак не мисля че е нормално. Никога не бих си купил Айфон и поради ред други причини, главната от които е "съвместимостта" с различни от Епъл устройства.

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ironbutt85 за това мнение:
  • qnchita1988
Цитирай
Аксесоари

(2019-01-15, 19:00:54)Ironbutt85 написа:                                                                                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                                                                 
Това ще ти свърши работа -  9000 mAh. С тази батерия ще ти държи една седмица. Тъкмо ще можеш  да го ползваш и като средство за самозащита при нужда - ето ти още една полезна функция. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin   
Колеги,решил съм да си взема една външна батерия за S9,но никъде не виждам дали подържат безжично и бързо зареждане с аксесоарите на самсунг?                                                  https://www.keisove.net/samsung-galaxy-s...tery-power                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Цитирай

4ч екран, 24ч извън зарядното и оставащи 30%.. изключително доволен от телефона [Изображение: c18d6c97d18200097d85fc8a0508bc4c.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Похвален резултат за Самсунг устройство. Посредствен в сравнение с други марки. Smile)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Кво значи посредствен спрямо другите устройства. Това са ти поне 5:30ч. екран. Прехваленият IPhone XS Max прави в повечето случаи 4:30-5ч екран.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз под 4:30 ч. екран не падам . Което е напълно нормално , с постоянно включени мобилни и яркоста ми е след средата . На жена ми XS max-a прави точно толкова ,колкото на самсунга .
Цитирай

При мен  е около 4 часа на екран понякога 5 и отгоре  но при положение че не играя много на разни игри. За синхронизациите е ясно че са пуснати  но при мен се изчерпват с гугъл (gmail,  Google play) и вайбър. Не ползвам никакви "социални" приложения. Телефона ми е постоянно вързан към часовник  S3 Frontier ,което също си дърпа от батерията. За сравнение обаче жената ползва А7(2018) и минимума на екран е 6 часа. Стигала е до 8 и когато го видях не можах да повярвам.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Ако ще сравняваме с iPhone XS Max да не забравяме, че за цената му , можем да вземем 2 бр Samsung Galaxy S9 Smile

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Еми аз съм с 9+, фейсбук нямам, игри никакви не играя, нито пък съм хард юзър и за 2 месеца над 4 часа екран съм правил макс 2-3 пъти Big Grin Big Grin Средно около 3 часа и това е. Толкова си може и съм се примирил вече. Това да му е кусура, важното е че от всичко друго съм повече от доволен.

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай

При мен когато има много работа и единственото време в което цъкам на телефона е през почивките, то мога да се прибера и с 95% батерия и вечерта докато легна да му изхабя още 15-20%. Обаче ако няма работа и цял ден на 4G батерията си върви просто при всеки ползването е различно

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Скоро не ми беше оставало време да си играя по-дълго с телефона, но днес се заседях вкъщи и ето резултата, само на WiFi през цялото време. Доста добре, а  Smile
[Изображение: 25529839.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Здравейте колеги, минах на Android 9 преди около месец. Устройството е S9+. Батерията ми пада значително по - бързо от преди. Изключил съм AOD, GPS, Bluetooth, NFC и т.н. Някой някакви идеи?
Цитирай

(2019-02-24, 21:05:25)ivan_vylka написа:  Скоро не ми беше оставало време да си играя по-дълго с телефона, но днес се заседях вкъщи и ето резултата, само на WiFi през цялото време. Доста добре, а  Smile
[Изображение: 25529839.jpg]
На Wi fi и аз правя такива резултати, та и по-добри понякога, но мисля е нормално. Друго е при 4G. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Правиш 5 часа SOT със оставащи 50% батерия? Не ми се вярва за малкия S9...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Сега видях оставащите %, а бях погледнал само екрана. Ами 50 не, но 30 и малко съм стигал, но честно казано вече спрях да гледам тези статистики, защото не мога да се насладя на телефона, ако постоянно мисля за батерията. Fast charging и контакти където и да съм.. винаги ще има батерия. Пуснал съм вече всички функции и му се кефя на макс.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-24, 22:14:05)mitaka977 написа:  Здравейте колеги, минах на Android 9 преди около месец. Устройството е S9+. Батерията ми пада значително по - бързо от преди. Изключил съм AOD, GPS, Bluetooth, NFC и т.н. Някой някакви идеи?

Аз не забелязвам при мен да има негативна промяна след 9. Дори мисля, че е малко по-добре.
Освен рестарт, после ако няма разлика, връщаш фабрични настройки.
Успех.
Цитирай

Според тази статистика Samsung Internet ми е бил 5 часа активен във фонов режим. Въпросът е това яде ли батерията или не...
Според втората снимка - не...
[Изображение: baed86463042533e689a15455ae1a411.jpg][Изображение: abbd97a48d261f24e99572a91e64ce78.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Това е от мен за днес, цял ден на wi fi. Smile [Изображение: 2c5d6df0e8b9a90f309f011eaaf340cd.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Силно завиждам. Какво точно прави?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Гледах клипове, браузване из интернет, вайбър малко, една игра малко, снимки няколко.. но най-много клипове.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • i.stojanov
Цитирай

Нормално за WiFi и не много висока осветеност. Аз на моя С8 правя по 6ч SOT така. А с Нуга в началото като го бях купил правех 7:30ч SOT до 8ч ми беше рекорда Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Всеки използва по различен начин устройството си и резултатите на всеки са различни!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Нещо се случи с моята батерия!
https://photos.app.goo.gl/E9hx7HSssfcJJPER8
[Изображение: 91dc7ef601defffeb8089898507cccec.jpg][Изображение: a6dca00deeb43046231f06191645094f.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2019-02-28, 16:43:35)i.stojanov написа:  Нещо се случи с моята батерия!
https://photos.app.goo.gl/E9hx7HSssfcJJPER8
[Изображение: 91dc7ef601defffeb8089898507cccec.jpg][Изображение: a6dca00deeb43046231f06191645094f.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Колега направи ресет на телефона. Виж как се прави от някое клипче в ютуб. Лесно е. Не говоря да рестартираш телефона, а да му изтриеш абсолютно всичко. ( това започва със задържането на няколко копчета ) . Не му връщай бекъп после. Ако имаш снимки в Samsung cloud и контакти в gmail ще е добре, приложенията се свалят и не ги мисли. Аз преди имах проблем с дрейн на батерия и после се оправи след ресет. Мисля, че това е твоя вариант. Ако после не се оправи, търси сервиз.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • i.stojanov
Цитирай

Аз ресет знам как да направя, но първо - не ми се занимава, второ - искам да разбера,каква е причината. Не може до вчера да ми представя добре телефона, днес след 5 часа среща - не си докосвам телефона - да съм на 40%. Пак съм си позволил да с включа някоя екстра Smile За сега ще се поровя малко. Благодаря все пак.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)