Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети
#26

(2018-04-15, 20:04:51)GT написа:  Като гледам не е чак толкова много по енергоемък.

Official Galaxy S9 battery life stats aren’t much different from the Galaxy S8

Това са официалните данни вероятно леко маниполирани или са за 845  , exynos 9810 над 2,2 ghz изразходвал с до 50% повече.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
Аксесоари
#27

Със сигурност не са манипулирани, защото до преди месец имах s8 plus и съм отлично запознат с живота на батерията му.
А и от къде си сигурен кои данни са достоверни и кои не толкова?
Във всички сфери на живота има манипулации. Това ,което ти изнася ли е миродавно?

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
Цитирай
#28

Имам последните четири модела,разлика в батерията към по добро не виждам.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#29

(2018-04-13, 12:40:32)CuBG написа:  Повече от това няма кой телефон да ти изкара колега. Само онези с по 4000mah+ батерии.

Не съм съгласен. Незнам как е при предишните модели на Samsung. Реших да експериментирам с този и за съжаление никак не съм впечатлен. И едно от нещата които ме разочарова най много е батерията! На мен не ми издържа дори един ден (09ч сутринта до 22ч, вечерта) За да мога да съм спокоен през деня.... а не да дебна зарядни. Още имам малка надежда, че проблема е че го имам от 2 дни и съответно е на 2-3 цикъла батерията. Днес върнах резолюцията на зададената по подразбиране FHD+. Бях я вдигнал, защото какъв е смисъла да се поддържа висока резолюция, да имаш добър дисплей и в същото време да ти седи на по ниска резолюция. Незнам защо по подразбиране е на по ниска резолюция.

Телефон който ми е издържал значително повече е Xperia XZPremium.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#30

При положение,,че всеки ден, всеки си ползва телефона по различен начин не виждам, как точно... преценяте какви са реалните възможности на батерията. 
Ами в момента няма телефон с такива данни и такъв капацитет... на батерията ,който да издържа повече...
Така са го проектирали и направили от Самсунг и да се мрънка не виждам никакъв смисъл.
Аз лично съм много доволен, според моите нужди ...

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
Цитирай
#31

И аз съм доволен от батерията. Преминах от S7 към S9+ и има положителна разлика в издръжливостта на батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#32

На S7 Edge батерията при мен караше повече от S9+ знам за разликите между двата модела, но дали е възможно да е зарад използване на 2та слота със сим карти и пълен обхват към 2 оператора? Търсих в интернет, но не открих описание дали има повече консумация, когато е с 2 сим карти в сравнение с 1 сим карта?
Цитирай
#33

Разбира се, че има.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#34

Като цяло , поредното разочарование от Samsung . НИЩО КОЙ ЗНАЙ КАКВО , УЖАСНА БАТЕРИЯ ЗА МНОГО ПАРИ. АЗ ,СЪЩО СЪМ МНОГО РАЗОЧАРОВАН ОТ БАТЕРИЯТА.

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#35

Аз пък съм много доволен от батерията, изкарва ми цял ден от сутрин до към 20:00 ч., при положение, че не го ползвам малко. Всичко това с включен AOD и автоматична яркост. Имах S6 преди и батерията беше много кофти, но на S6 все пак това му е най-слабата стана. Не очаквам телефон да ми издържи повече от един ден при такова ползване като моето, дори тези с по 4000mah батерии.
Цитирай
#36

Споделям мнението на bg_parr, при положение, че тези с 4000 имат еднакъв стендбай с този на s8+/s9+
Цитирай
#37

Батерията се справя повече от добре. При интензивна употреба на интернет през 4G, включен AOD, адаптацията на дисплея е на автоматичен режим, умерено цъкане на игри ме изкарва цял ден, дори на следващият имам едни 30% батерия. Не знам колегата M@KaVeLi90 на каква бройка е попаднал или какви точно очаквания има от батерията. Може да разгледате в YouTube има достатъчно тестове на батерията и сравнена с тази на P20 Pro нашата издържа с 20-тина минутки по-малко. А разликата между двете батерии е 500 mAh, така, че батерията си е оптимизирана достатъчно. В Петък ми се наложи да пътувам в Турция и цял ден интензивно ползвах телефона за снимки и видео клипове и интернет през Wi-Wi, за цял ден бях изразходил само 35%. Така, че оплакванията от батерията поне за мен са неоправдани.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#38

След първи заряд до 100%, с изключено AOD, без включени режими на батерията, постоянно пуснат мобилен нет..струва ми се, че много бързо пада. Става въпрос за s9.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#39

Вижда се, че FB месинджъра + Андроид система харчат доста. Пробвай да деинсталираш месинджъра и изключи архивирането на данните (ако не знаеш от къде питай). След това рестарт и виж как ще е тогава.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#40

(2018-05-01, 10:50:01)pockobg написа:  Вижда се, че FB месинджъра + Андроид система харчат доста. Пробвай да деинсталираш месинджъра и изключи архивирането на данните (ако не знаеш от къде питай). След това рестарт и виж как ще е тогава.

Питам  Big Grin
Цитирай
#41

Настройки ->Облак и акаунти->Архивиране и възстановяване ....там долу има "Архивиране на моите данни" изключи го.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#42

Благодаря, колега. Спрях архивирането на данните, деинсталирах месинджъра и пак го инсталирах, но отново не виждам подобрение. Днес не съм използвал телефона много, стоеше ми в джоба. Не знам процентите срещу всяко приложение доколко отговарят на реална консумация, но за 2 песни в тубата ~7 мин видях как падна с 3%, а на скрийншотите може да се види, че показва само 1%. Виждам, че други хора вадят по 5 часа screen on time с игри, AOD, аз повече от 3 без AOD надали ще докарам. Мобилният ми нет работи постоянно, спрял съм AOD, локация, дисплея е на авто..

Пишейки този коментар батерията падна с 2%..
Аз замених стария ми телефон - z3 compact на 3 години, защото вече батерията му падаше бързо, но новия с9 имам чувството, че пада със същата скорост..ако не и по-бързо.

Възможно ли е да съм случил на кофти батерия?
Оп, още един процент падна докато пиша  Grater


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#43

За месинджъра имах в предвид да го махнеш и изобщо да не го слагаш. Имал съм преди проблеми при мен ....харчеше като луд без да го отварям дори. После с обновяване оправиха нещата. Опитай Лайт версията през това време. А рестартира ли след като изкл. архивирането?

На тубата ти показва, че е лапнало 1% защото би трябвало да е толкова от 46те процента разпределени между консуматорите.

Също забравих да ти кажа за още нещо .... влез в Настройки->Връзки->Мобилни Мрежи и ако там има опцията VoLTE я изкл. и пак един рестарт за всеки случай. Но като цяло батерията се влияе и от много други неща. Ако караш на осветеност на екрана макс и при силно слънце е нормално и той да дърпа доста. Ако всичко това се случва и само на 4Г това допълнително допринася. Естествено има и проблем с прекомерен харчалък от Екзинос процесора на С9 за който се знае и евентуално може да се стискат палци за скорошна софтуерна кръпка ако изобщо е възможно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#44

smindux не е нормално толкова бързо да ти се "топи" батерията. Пробвай съветите който ти е написал колегата в по-горният пост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#45

Забрани им ползването във фонова активност. Другият вариант е да има проблем с батерията.
Sony Z3 серията е голям чук по отношение standby (все модел от 2014, а на моята батерия нищо й няма)
Цитирай
#46

    Ето и от мен


Прикачени файлове Миниатюри
       

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#47

Реших да експеримеентирам различни неща за месинджъра. Днес спрях background activity за него и фейсбук, и въпреки това както се вижда на скрийншотите отново има background usage (очаквах, че спирайки background usage на messenger няма да получавам нотификации, че някой ми е писал, но продължавах да получавам). Също така виждам, че пише една стойност на процентите в battery menu и друга в менюто unmonitored apps. Като цяло май няма голяма разлика със спрян background usage.
Иначе да, рестартирах след спирането на архивирането на данни. Сега ще си сложа lite за да видя дали има разлика. 
Относно VoLTE - не намирам такава опция - има само lte (нея ли да спра?). Общо взето искам някак си да разбера дали моята батерия не е ок или да се примиря, че си е така и да включвам спестяващи режими к други трикове, за да й дам повече живот.

Ето скрийн от менюто на мобилните мрежи (че явно дава само до 5 прикачени файла да кача)

Иначе много благодаря за съветите и това, че се занимавате с моя проблем, особено pockobg.

Не знам дали мога да го върна за сервиз да го проверят и сменят батерията, ако се налага..


Прикачени файлове Миниатюри
                       

Цитирай
#48

Този фейсбук и твоя телефон не се харесват колега. Удари им един Uninstall на месинджъра и на самия фейс и виж как ще е ден два. Проблема ще е 100% в приложенията, а не в телефона. Докато са изтрити влизай през браузъра.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#49

До сега не съм имал проблем, с никой телефон с facebook и mesenger. И какъв е смисълът да имам телефон, като трябва да си дееинсталирам, приложенията , които най много ползвам .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#50

Щом нямаш VoLTE значи го пропускаме като вариант.

Като гледам обаче явно месинджъра ти прави проблеми. Деинсталирай го за ден два и виж какъв ще е резултата! Иначе излиза, че ние искаме да ти помогнем а ти само се оплакваш, но не желаеш сам да си помогнеш ..... от тук на татък сме безсилни.

Това че до сега си нямал проблем означава ли, че не е възможно да нямаш никога за на пред? Приложението фейсбук го остави, то явно не е проблема в случая.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)