Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

@ДПенчев, провери тогава батерията за евентуален дрейн с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
Аксесоари

(2018-11-09, 23:47:32)NoMaD написа:  @ДПенчев, провери тогава батерията за евентуален дрейн с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

AccuBattery върши ли работа?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2018-11-11, 09:13:06)ДПенчев написа:  AccuBattery върши ли работа?
Не чак толкова. Повече дава инфо за живота на батерията, информация за използването и измерва капацитета на батерията, но не и на процесите, които могат да точат батерията, когато устройството е в стендбай режим.

 
Цитирай

Ако имате проблеми с батерията пробвайте следното: изключете телефона, за дръжте Power+Volume Up +Bixby. Ще влезете в recovery там навигирайте с Volume Up-Down До Wipe Cache, потвърдете с Power бутона и рестартирайте устройството.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

аз съм доволен , не винаги прави по толкова , но по малко от 3,30 мин не съм падал, което не толкова лошо Smile


ето един и от сега Smile


Прикачени файлове Миниатюри
                       
   

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай

Тест в реални условия. 6 часа екран не е зле при включени мобилни, gps, bluetooth и ползване на камера, игри, навигация и други. 
Цитирай

Здравейте! От няколко дни батерията започна да пада малко по-бързичко. На първо място ми стои услугите на гугъл. Каква е причината и какво следва да направя. Мисля,че е не е нормално това да е с най-голямата консумация

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Може да изтриеш кеша. Някой път при ъпдейтите на services на Google става така.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2018-11-13, 18:48:59)iliev80 написа:  Здравейте! От няколко дни батерията започна да пада малко по-бързичко. На първо място ми стои услугите на гугъл. Каква е причината и какво следва да направя. Мисля,че е не е нормално това да е с най-голямата консумация

Не е нормално според мен, но се наблюдава масово в много телефони и то на различни марки, особено с включени мобилни данни.

Какво разбрах от собствен опит? Разкарах facebook, messenger, instagram от телефона си и съм оставил само вайбър. За 15 часа ползване на телефона на 4G, услугите на гугъл са били пуснати само 10 минути. Преди бяха някакви часове при същото ползване.
Това е за нормалните, а не лайт версии на приложенията.
Цитирай

Здравейте! Бих искала да споделя още впечатления за батерията на S9+ от моето ползване. До преди това бях с S6 Edge, който е прекрасен телефон, но се слави с фабрично слабата си батерия. Ползвах го 2 години и ако ни беше проблемът с батрията нямаше да го сменя, но стигнах до 2.5 ч sot и зареждане по 2 пъти на ден. Не съм особен ползвател на игри, но пък ползвам телефона и служебно - имейл, скайп и др. Скрийншотовете са от ползването вчера и днес. Изключително съм впечатлена. 10 часа SOT. 
         
Цитирай

аз не мога да го повярвам Big Grin, кажи какви настройки си вкарал и аз да пробвам

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай

Аз също съм с S9 plus и мога да кажа, че средно 6.30ч-7.30 SOT без никакви енергоспестяващи настройки и постоянно е свързан с часовника ми Gear S3 Frontier

Phone info според мен не отчита правилно Battery Health. При мен пише, че имам направени 9 заряда и батерията е на 94.3% Здраве.
Цитирай

Най-доброто до момента. Прилично използване за всичко освен игри само на Wi-Fi

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

https://imgur.com/a/JDI0A84
Не си ли дърпа малко множко тоя андроид?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

С близо 5ч светнат екран\15ч извън зарядно и 39% оставащи ....си за завиждане.... Освен ако не си зареждал междувременно?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Не съм, по вероятно е така добре щото и още на втория заряд

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Ново рекордче от днес  Big Grin
Режим на готовност 13ч58м
Дисплей 4ч
Оставаща батерия 58%
През повечето време на WiFi, малко мобилен нет, около 3 часа съм бил навън. Тайната може би се крие във една врътка, която направих. Инсталирах App Ops, дадох му права през adb и от приложението забраних на Android System да записва местоположението ми. Общо взето чичко ви Гуугъл на всяка една минута проверява къде сме... Това ми показва приложението. Иначе и без тази врътка положението с батерията също беше доволно, но чак толкова не е било.
[Изображение: Screenshot-20181201-222025-Settings.jpg][Изображение: 20181201-222601.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

ivan_vylka, колега освен това което си забранил от App Ops, какви други оптимизации си направил че да те държи толкова батерията да споделиш ако може, благодаря предварително

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

Не ползвам Always on display, яркостта е на 50% и съм сложил черна тема. Друго всичко си е по подразбиране.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-12-01, 22:29:18)ivan_vylka написа:  Ново рекордче от днес  Big Grin
Режим на готовност 13ч58м
Дисплей 4ч
Оставаща батерия 58%
През повечето време на WiFi, малко мобилен нет, около 3 часа съм бил навън. Тайната може би се крие във една врътка, която направих. Инсталирах App Ops, дадох му права през adb и от приложението забраних на Android System да записва местоположението ми. Общо взето чичко ви Гуугъл на всяка една минута проверява къде сме... Това ми показва приложението. Иначе и без тази врътка положението с батерията също беше доволно, но чак толкова не е било.
[Изображение: Screenshot-20181201-222025-Settings.jpg][Изображение: 20181201-222601.jpg]
как му даваш права през adb не изисква ли роот достъп ако може да обясниш как става ако не изисква рот и по този начин брояча ще бъде ли засегнат.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Aз също последните дни имам проблем с батерията и то не колкото през цялото време , ами накрая последните проценити. Да кажеме днес вечерта към 23 и 30 го оставих на 25 процента. Сега ставам седи на 10 процента. Като си лягам винаги изключвам мобилния интернет , wi-fi , гпс . Дори съм си нагласил Always on display да ми се загася от 00 : 00 часа до 8 и 30 сутринта . Нормално ли е това падане на батерията според вас ? Вярно пуснал съм пълна резолючция също така съм пуснал Blue filter . Този blue filter като е пуснат постоянно, оказва ли влияние върху батерията ? И това Volte също ми е включено, но има ли смисъл от него и какво точно подобрява ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

(2018-12-02, 09:25:40)kali_74 написа:  как му даваш права през adb не изисква ли роот достъп ако може да обясниш как става ако не изисква рот и по този начин брояча ще бъде ли засегнат.
Не изисква руут, следователно не засяга Knox-a. Свали си приложението от магазина и следвай инструкциите за устройства без руут. Трябва да се свали още едно приложение Shizuku manager, което се стартира, през компютър с adb команда му даваш права и след това от този мениджър активираш App ops. Всичко е описано като си свалиш App ops. Може да командваш правата на всяко едно приложение, дори и тези, които в самите настройки на телефона не можеш да управляваш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Извинявам се за глупавия въпрос, не намирам само android system, има android system webview ?
Това последно време доста се коментира, че от Google постоянно ни следят и ,че нямат право да го правят.
Също се чудя дали по този начин няма да успея да блокирам рекламите в messanger...Бях го изтрил. Сега ще го сложа и ще погледна.
Цитирай

В настройките на App Ops му дай отметка на Show System Settings. Намира се в трите чертички горе в дясно в приложението.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-12-02, 09:39:45)ivan_vylka написа:  Не изисква руут, следователно не засяга Knox-a. Свали си приложението от магазина и следвай инструкциите за устройства без руут. Трябва да се свали още едно приложение Shizuku manager, което се стартира, през компютър с adb команда му даваш права и след това от този мениджър активираш App ops. Всичко е описано като си свалиш App ops. Може да командваш правата на всяко едно приложение, дори и тези, които в самите настройки на телефона не можеш да управляваш.

ivan_vulka , мерси за помоща . Препъленена ти е пощтата и не мога да ти кажа Благодаря. Гледам и други програми използват локация като гоогле плай сървиз?на тях има ли смисъл да се забранява Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)