Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S9/S9+

Колеги, много кофти сигнал имам със s9 на теленор. Сега видях и, че докато говоря съм на 2g и после не може да върне, чак след като обръщах режимите и то не задържа и е бавен мобилния. С юнския пач е телефона. Някой има ли я тая тенденция?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-07-19, 19:15:51)TVD написа:  Да не ме нахулят колегите , но имам S9+ в момента и Note 8 в момента ... Ноута го убива по всякакви критерии (камера,дисплей,форма на апарата) ... Ако имаш опция взимай Note 8 или изчакай 9 ( до 1-2 месеца ще е на нашия пазар).
Мисля ,че въпроса е спорен тук. Но бих казал, че и двата апарата си заслужават.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Всеки си хвали неговото Smile. Но в този момент да се купува апарат, който е на една година и съвсем скоро излиза новия му модел е възможно най-грешното решение. А това за дисплея просто няма да го коментирам, защото е несериозно......
Цитирай

(2018-07-19, 21:08:34)Marto.g написа:  Колеги, много кофти сигнал имам със s9 на теленор. Сега видях и, че докато говоря съм на 2g и после не може да върне, чак след като обръщах режимите и то не задържа и е бавен мобилния. С юнския пач е телефона. Някой има ли я тая тенденция?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

И аз забелязах същото след последните патчове.

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай

Аз съм на А1 и нямам проблеми с обхват или обръщане на режими. Преди време мой колега имаше подобен проблем с едно сони Z1 compact и принего се оказа сим карта,което за мен беше странно.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Ами аз я пробвах на мейта и там картата си е ок, и преди това на s8. Значи може да не е конкретно от моя апарат, който е от Теленор взет между другото..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Понеже ми се налага да ползвам два телефона та другия ми е LG G5 с карта на теленор. Та на теленор и аз имам ядове с мобилния интернет минаването от един режим на друг(2G,3G,4G) така че според мен проблема е в оператора а не в телефона.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Относно Теленор и аз мога да потвърдя за проблем с обхвата и съответно интернета.....дори след като смених телефона,имах съмнение че се дължи на старото ми Леново,но сега и с S9 имам сходен проблем....на Виваком почти винаги ми е пълен обхвата и за мен лично е по-бърз интернета.
Цитирай

Ами аз на осмицата нямах главоболия, последно съм ги имал със s7.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

А някой има ли наблюдения на снапдрагонската версия ако я има дали е так,а, ако има общо?

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-19, 21:08:34)Marto.g написа:  Колеги, много кофти сигнал имам със s9 на теленор. Сега видях и, че докато говоря съм на 2g и после не може да върне, чак след като обръщах режимите и то не задържа и е бавен мобилния. С юнския пач е телефона. Някой има ли я тая тенденция?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

След последните два патча и батерията ми почна да пада по бързо.

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай

Кофти много.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Здравейте колеги, Имате ли volte на теленор? На моя s9 го няма, ъпдейтнал съм го до последния софтуер, който е сега, а теленор казват, че да си го търся в менюто, в настройките в мобилни мрежи рових, обаче нещо не успях да го намеря, някой може ли да ме светне къде да го намеря?
Цитирай

Разочарован съм от този телефон. Използвам само galaxy S серията на самсунг като S6 edge+ е най удобния и насочен към потребителя апарат, всичко е ясно, лесно и работи. Тук правиш 100 настройки и накрая телефона прави каквото той си реши, не активира уведомления при заключен екран, включени слушалки той звъни през говорителите, bigxby става за забавление. Стеро звука е супер беше време да го сложат. От извития дисплей няма никакъв смисъл на  S6 edge там изписваше уведомления и вечер показваше часа и беше много удобно.
Цитирай

Пълна скръб е покритието на s9. Все имам чувството, че s8 дори беше по-добре. На теленор съм. Направо ме хващат лудите, с гаранцията вероятно нищо няма да стане..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега Marto.g аз съм от скоро с S9+ на А1 и засега нямам проблеми с покритие на сигнала и съответно батерията. Имам познати с този телефон на А1 и при тях всичко е наред. Според мен проблема е в Теленор. Те сравнително често имат проблеми със съвместимостта на мрежата и телефоните на Самсунг. Най-вероятно някаква несъвместимост на мрежовото оборудването и софтуера с компонентите на Сами. Доколкото си спомням беше на на Хуавейките :-). Преди време имаха мрежови проблеми със Самсунг S8 серията и пуснаха ъпдейт, с който оправиха нещата. Не знам дали е от това, но по разни форуми съм чел доста подобни мнения.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
[-] 1 потребител изказва благодарност на otan за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

За s7 беше така, аз там също бях от късметлиите. Излиза, че само с huawei трябва да съм на теленор, там няма проблеми.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Със Самсунг 9+ съм на А1,нямам никакви проблеми.
Цитирай

Аз съм на теленор и нямам абсолютно никакъв проблем, до сега нито един разговор не ми е прекъснал.
Цитирай

И аз от края на Март ползвам телефона в мрежата не Теленор и не съм имал никакви проблеми с телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

Ами ще хвана да го дам в сервиза да видим какво ще излезе.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте наскоро си взех s9 plus и имам два въпроса:
1.Има ли я опцията с която се сменя бързо с бавно зареждане ?
2.Има ли опция като в s7 edge да се направи да се движи фона зад иконите ?
Благодаря ви.
Цитирай

За бързото зареждане в бастройки, поддръжка на устройството, батерия, горе в дясно трите точки и после разширени.
За второто не знам.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-23, 23:45:55)Marto.g написа:  Кофти много.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Здравейте колеги, Имате ли volte на теленор? На моя s9 го няма, ъпдейтнал съм го до последния софтуер, който е сега, а теленор казват, че да си го търся в менюто, в настройките в мобилни мрежи рових, обаче нещо не успях да го намеря, някой може ли да ме светне къде да го намеря?

Това, което на мен ми казаха от теленор за въпросното Volte е, че към момента мрежата им поддържала volte само за изброените модели в сайта им и поетапно щяли да се добавят нови към тях, което според мен си е пълна глупост.

Samsung Galaxy S22 Green
Цитирай

(2018-08-01, 06:03:39)ivo_draganov написа:  Това, което на мен ми казаха от теленор за въпросното Volte е, че към момента мрежата им поддържала volte само за изброените модели в сайта им и поетапно щяли да се добавят нови към тях, което според мен си е пълна глупост.

И аз нямам.Уж щеше да се пусне за всички от 01 август!
Цитирай

Писах днес на Теленор, във връзка с "разширяването" на VoLTE и се оказа, че просто от 1.08 вече не са в тестов период и го пускат за всички модели, на които до сега са тествали. А те са: Huawei Y5/ Honor 8 Lite/ P10/ P10 Plus/ P10 Lite/ Mate 10 Pro/ Mate 10 Lite/P20 Lite/ P20/ P20 Pro и Samsung J6/ A6/ A6+/ S7/ S7 Edge/ S8/ S8+
Цитирай

(2018-08-01, 10:01:37)tomov_bg написа:  Писах днес на Теленор, във връзка с "разширяването" на VoLTE и се оказа, че просто от 1.08 вече не са в тестов период и го пускат за всички модели, на които до сега са тествали. А те са: Huawei Y5/ Honor 8 Lite/ P10/ P10 Plus/ P10 Lite/ Mate 10 Pro/ Mate 10 Lite/P20 Lite/ P20/ P20 Pro и Samsung J6/ A6/ A6+/ S7/ S7 Edge/ S8/ S8+

Аз днес два пъти се обаждам на оператор.уж всичко е наред активирали са ми услугата,но в менюто греда.Нямам опцията за включването на voLTE.

(2018-08-01, 10:21:57)koceto0000 написа:  Аз днес два пъти се обаждам на оператор.уж всичко е наред активирали са ми услугата,но в менюто греда.Нямам опцията за включването на voLTE.

Даже и на Самсунг България звънях за проблема.Хубаво е повече хора да алармират за този проблем.Не че не можем без VOLTE,но въпроса е принципен!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)